Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Putekļu ēšanai un dubļu brišanai gals nav redzams

Putekļu ēšanai un dubļu brišanai gals nav redzams
Foto: Lasītājs
25.02.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Liepājnieki nav mierā ar grants ielu stāvokli pilsētā – sausā laikā jāēd putekļi, bet slapjajā laikā jāpeld. Tāpēc iedzīvotāji uzsākuši parakstu vākšanu, jo uzskata, ka pilsētā mūsdienās visām ielām piedienas būt asfaltētām. Diemžēl tuvākajā laikā lielu izmaiņu nebūs – šovasar pie asfalta seguma tiks vien pāris ielas.

Jūtas kā sūnu ciemā

Par neapmierinošo grants ielu stāvokli pilsētā sūdzas ievērojams skaits liepājnieku. Uldis sauc konkrētus piemērus: ”Liepājas ielas, piemēram, Strautu, Bārtas, Vidussceļa, Rucavas, Zaķu, Bernātu, Salmu, Doņu, Pļavu, Miera iela u.c. vasarā, kad sauss laiks, un ziemā, pliksalā ir putekļainas. Auto riteņu sacelto putekļu dēļ cilvēki dzīvo kā miltu maisā – ne logu atvērt, ne sētā uzturēties. Savukārt slapjā laikā – gan rudeņos un pavasaros, gan mūsu ziemās, ielas ir neizejamas un neizbraucamas bedru un peļķu dēļ. Teju laivu vajag.”

”Jau vairākkārt esam vērsušies pie Liepājas domes amatpersonām ar jautājumiem un lūgumiem, kad beidzot tiks noklāts asfalts, vai kāds cits alternatīvs materiāls, piemēram, bruģis uz šīm grantētām ielām, kas atrodas pilsētā. Ne jau visas ielas ir tik garas. Ir tādas, kas ir tikai aptuveni 100 metru garas. Dome saka, ka primārais ir noklāt asfaltu ap skolām, bērnudārziem. Cik zinu, tas jau ir izdarīts.”

”Tā vien liekas, ka domnieki domā: visa pilsētas dzīve notiek tikai pilsētas centrā un ap to, bet par pārējām ielām, kas šinī gadījumā ir grantētās ielas, domniekiem ir vienalga, jo viņi jau pa tām nepārvietojas un turpina dzīvot tādā kā mākslīgā aklumā,” viņš neslēpj sāpi: ”Pietiek izšķērdēt līdzekļus! Katru gadu greiderēt un liet to pretputekļu ķīmiju uz šīm ielām. Turklāt to dara neregulāri – aizbildinās, ka ceļa segums ir pa slapju, vai par cietu.” Turklāt viņš novērojis, ka šīs aktivitātes dod tikai īslaicīgu rezultātu. 

Līdz šim iedzīvotājiem, vēršoties pašvaldībā, uzlabojumus panākt nav izdevies, tādēļ tagad uzsākta iedzīvotāju parakstu vākšana pret grantētām ielām Liepājā. Parakstīties par šo ierosinājumu varot veikalā-bārā uz Strautu un Ganību ielas stūra, Ganību ielā 92. Šobrīd esot savākts jau vairāk nekā 100 parakstu. 

Turpinās greiderēšanu un pretputes apstrādi

Liepājas ielu kopgarums pēc Komunālās pārvaldes datiem ir 271,558 km. Brauktuves ar melno segumu ir 166,322 km, ar bruģakmens segumu – 22,152 km, ar cementbetona segumu 8,263 km, ar grants (šķembu) segumu – 44,888 km, bez seguma – 29,933 km.

”Ja runājam atsevišķi par grants ielu kopgarumu, tad būtiski saprast, ka aptuveni 31 km (90 grants ielu posmi) no visa grants ielu kopgaruma (44 km) ir ielas, kurās ir pastāvīga satiksme un kuras tiek regulāri uzturētas,” skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

”Pārējie aptuveni 14 km ir zemas intensitātes ielu posmi,” viņš turpina: ”Lielā daļā gadījumu tās ir nelielas piebrauktuves uz īpašumiem vai atzari ar zemu satiksmes intensitāti. Šajos posmos regulāri uzturēšanas darbi netiek plānoti, tos veic atkarībā no pieprasījuma vai faktiskās situācijas dabā.”

Jautāts: kādi darbi šogad plānoti grants ielās, viņš klāsta: ”Šogad ir plānota planēšana un profilēšana jeb vienā vārdā – greiderēšana, kā arī  pretputekļu apstrāde.” No ielu uzturēšanas kopējā budžeta grants ielu uzturēšanai šogad plānoti 150 000 eiro. Tā pēc A.Štāla teiktā ir tāda pati summa, kā iepriekšējā gadā.

Būs svētki Arnolda un Elizabetes ielās dzīvojošajiem

Priecīga vēsts ir tā, ka šogad plānots veikt divu grants ielu asfaltēšanu: ”Arnolda ielas divi posmi – no Dzintaru līdz K.Ūliha un no K.Ūliha līdz Alejas ielai; arī Elizabetes ielas posms no Ziemeļu līdz Kviešu ielai. Citi posmi vēl tiek precizēti; tas saistīts ar to, ka attīstības budžets vēl nav apstiprināts.”

Jautāts, kad Liepājā visas ielas varētu tapt noasfaltētas, A.Štāls stāsta: ”Asfaltēšanas darbus turpmāk būtiski veikt, pirmkārt pieminētajos 31 km ielu jeb 90 grants ielu posmos. Taču tas ir ļoti liels apjoms, tāpēc runa ir par finanšu pieejamību. Taču jāsaka, ka pašvaldība līdz šim iespēju robežās ir meklējusi un meklē līdzekļus grants ielu tehniskā stāvokļa uzlabošanai.

Komunālās pārvaldes pārstāvis uzsver: ”2018.gadā atkal tika uzsākta grants segumu ielu asfaltēšana. Grants ielu asfaltēšanai tika piešķirti kopumā 200 000 eiro. Par šo naudu tika plānots izbūvēt cieto segumu piecos grants ielu posmos. Darbi pagājušajā gadā pabeigti Pupu ielā, bet Dārza ielā darbi tiks pabeigti šogad. Projektēšanas darbu aizkavēšanās dēļ, iepirkuma procedūru dēļ un finanšu sadārdzinājuma dēļ Arnolda ielā un Elizabetes ielā darbi netika uzsākti, taču, kā jau minēju, tie notiks šajā gadā.”

Pēc A.Štāla teiktā šajā gadā attīstības budžetā, kas vēl tiks apstiprināts, tiek plānoti līdzekļi citu grants ielu posmu asfaltēšanai. Taujāts, kāpēc līdz šim ne pārāk strauji kust asfaltēšanas process, Komunālās pārvaldes pārstāvis atbild lakoniski: ”Finanšu trūkums.” 

Izvēles nav – jāciešas

Atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām, ka sausajā laikā grants ielas put, A.Štāls teic: ”Divas reizes gadā veicam ielu apstrādi ar pretputekļu materiālu. Šī pieredze mums ir jau kādus piecus gadus. Tas ir viens no risinājumiem, kāds pirms tam nebija izmantots. Pretputekļu apstrāde notiks arī šajā gadā.” 

Bet, runājot par iedzīvotāju pretenzijām pret bedrēm un peļķēm, viņš atzīst, ka liepājniekiem nav citas iespējas, kā vien paciesties: ”Problēma ir skaidra. Tāda tā būs, kamēr būs šāds ielu segums, kamēr zem grants ielām vai gar grants ielām nebūs izbūvēts lietus ūdens savākšanas sistēmas.”

Pilsētas domes izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš stāsta: ”Liepājas pilsētas pašvaldība 2008.gadā sāka grants ielu asfaltēšanas programmu, šajā gadā jau tika noasfaltēti apmēram 2,5 km grants ielu no pašvaldības budžeta.” Diemžēl 2009.gadā šo programmu turpināt  nebija iespējams.  

”Nākamajos gados maksimāli tika izmantotas iespējas asfaltēt ielas no ES fondu līdzekļiem,” tā izpilddirektora vietnieks: ”No 2014.gada grants ielu asfaltēšana tiek finansēta arī no pašvaldības budžeta, prioritāte ir ielas bērnudārzu tuvumā un tuvākās ielas pilsētas centram. Kopumā kopš 2008.gada ir noasfaltētas ielas vairāk kā 10 km garumā.”

Investīciju plāns šim mērķim paredz finansējumu katru gadu 200 000 eiro apmērā.

Foto galerija

36 komentāri

2019-02-25 08:00

Statuja: Lai ļaudis labāk aiziet uz Čakstes laukumu paskatīties uz karogu. Uzreiz būs pacilāti un sapratīs, ka kaut kādām ielām nauda nav jātērē, ir jābliež jauni šitādi karogi utt! Jāsaprot taču prioritātes!

2019-02-25 08:08

Kuņzdinskis: Karogu, ezera laipas, jauno penisa kortu....

2019-02-25 08:22

ava: Salej ķīmiju un tad vasarā jāelpo tie ķīmiskie putekļi.

2019-02-25 08:30

ja: Nevaiga elpot ar maskam jastaiga bus labak.

2019-02-25 08:35

estevsakuzirgs: Komentārus palasot, liekas, ka cilvēks ir tiešām stulbs radījums.

2019-02-25 08:38

otto: Domes atrunas vnk ģeniālas..savukārt,nekas neliedz iekasēt NiN!

2019-02-25 09:27

BorisPavlovič: Tad kad pirka to īpašumu, tad nevienu neuztrauca iela nav asfaltēta.

2019-02-25 09:38

Iesmej: Bet tas tak centrs,biezie maki lai sametas un noasfaltē :)

Pašvaldībai nav jāiegulda naudas privātmāju simnieku labklājībai.

2019-02-25 09:49

mamma3: Kāda gudra galva varbūt var paskaidrot , kāda velna pēc ir jāuzar šobrīd ezermalas tiešām līdzenās grants ielas???????????

2019-02-25 10:06

D.Jēriņam: Muitas ielā liela auto(smago)noslogotība,joprojām ! Ceļš nekāds...
Vai tiešām grūti pārlikt ! esošo bruģi(ap 70 m) un noņemt to bezjēdzīgo grants kārtu(ap 30 m),kuram apakšā ir tas pats bruģis ??!!! Gājējiem paredzētais ceļš vispār nav ( ap 50 m) ! Uz šī ceļa būvējas mācību korpuss Jūrskolai, ceļu izmanto SEZ vajadzībām fūras...katru dienu !!!!
Nu tak lai A- land turpina iesākto un pabeidz darbus !
Finanses nav tik daudz vajadzīgas,lai pabeigtu šo ielu !!!!
P.S. Greideri un pretputējuma štelles atkristu uz ilgu laiku šajā ielā....tagad tā ir bezjēdzīga naudas izšķiešana !!!
Turēsim pie vārda Jēriņa kungu un gaidīsim Roņu ielas pārvērtības...kurai paralēli tiks sakārtota Muitas iela !

2019-02-25 10:23

Daina: Vai autors lasa, ko ir uzrakstījis? Kalambūrs: ..ielām mūsienās visām ielām....

2019-02-25 10:35

z: Ir taču tādi segumi, kas neput. Iniciatoriem vairāk reklamēties vajag, lai cilvēki zina, ka jāparakstās.

2019-02-25 10:37

Dainai: +1 :)) Tā ir jāmāk rakstīt !!!!

2019-02-25 10:48

Meee: Kada jega ka greders te brauka pa miera ielu vins tik atri palido gara ka reali neko nenolidzina kadreiz ka grederi haja vini vienu celu gredereja 5 reizes lai tas bedres nebut bet taga ka greders noiet gara ta vel sliktak paliek nevis labak

2019-02-25 11:49

Sandris to Iesmej: Kāds biezo rajons?Mani vecāki 70-ajos gados nopirka māju un dzīvo tur līdz šim.Pa visiem šiem gadiem nekas nav mainījies, bet NĪN ir jāmaksā ne tas mazākais.

2019-02-25 12:28

Nav svarīgi,: biezie,vai plānie,ielas taču nav privātas! Tad jau es iegrūžu naudu,sakārtoju ielu,un aizlieku bomi priekšā,lai tie,kas nemaksā,neizmanto!Tad jau pilsētā apstāsies visa satiksme,tas nav iespējams.Varēs izskriet pilsētai cauri pa galvenajām ielām,mazo šķērsielu nebūs,tas ir absurds.

2019-02-25 12:29

Dzērves iela: Pilnīgi pareizi p pagājušo gadu pilnīgi bezjēdzīgi tika noasfaltēts ielas posms aiz Dzērves ielas MAXIMAS . Pilnīgi nekāda rekonstrukcija - palika tas pats bezjēdzīgi platais trotuārs , neuzlaboja iebrauktuvi veikala sētā , joprojām lielās fūres mokās ar iebraukšanu sēta , izbrauc un lauž it kā pa jaunu uzliktās trotuāra apmales . Bet kāda tehnika tika iesaistīta , cik smilšu kravas izveda , cik atveda ! Un priekš kam ? Kam tas bija vajadzīgs ! Pilnīgi bezjēdzīgi .

2019-02-25 12:39

Īstais: Paskataties un uzziniet kā Grobiņa sakārto ielas tur praktiski vairs nav grants ielas bet liepājā kā tu citādāk norakstīsi 150000 tikai caur savu kantori easy money!!!!

2019-02-25 12:56

Fanija: Sūnu ielā posmu no Ūliha līdz Dzintaru ielai , noasfaltēja bagātnieks privāti...Kādreiz lepnā pilsēta Liepāja tagad ir ubags uz pašvaldību fonda.

2019-02-25 13:04

Alise: Kāda jēga vispār ir no tās greiderēšanas? Iela ir līdzena līdz pirmajam lietum. Uzlīst un atkal paliek bedrains. Vai kāds ir aprēķinājis cik daudz līdzekļi tiek tērēti šim pasākumam, kas nedod neko? Vai par šo veltīgi iztērēto naudu sen jau nevarēja uzklāt asfaltu.
Vēl viens murgs gadu gadiem notiek Dorupes ielā, kur ir saglabājies vecās asfalta paliekas un bedres. Pagājušo nedēļu dažās bedrēs tika sabērts asfalts. Vasarā tur atkal būs bedres. Braši strādāja 5 vīri. Un tā katru gadu. Drīz mēs gaidīsim ielas uzkopšanas darbus. Tas ir vēl interesantāks pasākums. Brauc mašina un ar birstēm visus putekļus izmuļļā un saceļ gaisā. Tas skaitās, ka iela ir uzkopta. Zinu, kā tā tiek darīts ne tikai Dorupes ielā. Tā tiek izlietota nodokļu maksātaju nauda un nekad ielas netiks noasfaltētas, jo naudas tak nav.
Absolūtais bezsaimnieciskums, kas nekad nebeigsies. Nozēlojami!!!

2019-02-25 14:28

priede: Priežu ielā grēderētājs ir tik centīgi pēdējā gada laikā grēderējis, ka tagad ielas malas gar žogiem ir aptuveni 10 cm augstākas nekā pati iela. Drīz sētā nevarēs iebraukt.
Ok, var iztikt bez asfalta, bet nu vismaz reizi 5 gados varētu uzbērt klādu saturīgāku materiālu (rupju granti akmeņus utt.), jo savādāk grants kārta sen kā nostumta, a smilts kārtu grēderēt ir diezgan stulbi.

2019-02-25 16:22

priedei: Jums paveicies ar greiderētāju.Ozolu ielā pie mājām tā noslīpē sānus,ka viss ūdens lietus tek uz sētu.Uz vasaru ar lāpstu var pa sētu šancēt un smiltis nest uz ielu atpakaļ.Ir ko darīt vismaz.

2019-02-25 17:01

Nekā personīga..: Mīļie grants ielu iedzīvotāji ,gribu jums pačukstēt ,ka BEZ TABU ,vai 4,studijas ,jums šo jautājumu pašiem neatrisināt.

2019-02-25 17:43

nu ja: Logus nav iespējams atvērt, mašīna netīra katru reizi, peļķes, bedres,zābaki līdz ceļiem netīri , kas var būt labāks.Tie jau sīkumi.

2019-02-25 17:51

Jeblonskis: Vel jau nav pacelts jautājums - PAR KO BALSOJA tie kas dzīvo tajās grants ielās?

2019-02-25 20:08

Zuze: Pilnīgs sūnu ciems! Pilsētas centrs, bet ielas kā Āfrikā!

2019-02-25 22:46

Q10: Statujai
Kāds sakars mūsu, ne tavam, karogam ar seska Liepājas ielām? Gribējās kaut ko atkal sliktu par Laviju pavemt? Pabraukā par Latvijas mazpilsētām, mute pavērsies!

2019-02-25 22:52

Feģa: Tupā zuze, aizbrauc uz savu Muhosransku krievijā un tad ver muti vaļā!!!

2019-02-25 23:00

Feģa: Es tā īsti neiebraucu tā pirmā rakstītäja ļurkstējumā! Sesks nav sakopis ielas, bet vainīgs ir Latvijas karogs!!! Nevari šo paskaidrot, jefiņ?

2019-02-25 23:47

Karosta: Izrādās ka visā pilsētā grēders pārbrauc pāri bedrēm nolīdzina ka iela paliek zemāk par zālāju ielas malā par 10.cm.Kad būs lietus bedre būs pilna ar ūdeni.Atkal vajadzēs bildes uz domu aizsūtīt.,bet bedres paliek. Nu jau kuro gadu dome ekonomē uz granti.Nekādīgi negrib bedres aizbērt. Rodas jautājums ,kam paliek ta ieekonomētā nauda ?

2019-02-26 07:27

liepaAJAI: Kāds sakars te ar pieminētajām ielām, kur mūžigi bijušas ganības????Daudz nozīmīgāk būtu pēc gadsomtiem sakārtot Baseina ielu, Tā viennozīmīgi atvieglotu saikni starp autooostu un Laumas rajonui, jo pretējā gadījumā jālauž auto uz pārējām lielām lai apbraukto veselu rajonu, lai nokļūtu Laumas rajonā... Viena no vēsturiskākajām pilsētas ielām, ar savu lo;giku, bet Seskam jau protams ne jau pilsēta bija galvā tikai savas intereses un rallijs!

2019-02-26 07:51

nu ja: kā jau nabagmājā.....

2019-02-26 08:28

pat tap: Kad jāmaksā NĪN, tad Vidusceļa iela ir centra zona ar neadekvātu nodokli. Kad jāiziet uz ielas, tad dziļi lauki, jo bez gumijas zābakiem nekur nevar tikt.:(

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz