Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Putni un sikspārņi zaudē

Putni un sikspārņi zaudē
16.12.2012 07:00

Atslēgvārdi

Ornitologs un sikspārņu pētnieks kategoriski iebilst pret SIA “Rapsoil” plānoto vēja parku piekrastes teritorijā starp jūru un Tosmares ezeru.

 

Tas šiem dzīvniekiem radītu nopietnu apdraudējumu. Vides pārraudzības valsts birojā norāda: lēmums par būvniecību ir jāpieņem projekta attīstītājam un pašvaldībai.

“Jau sākotnēji bijām pret,” saka ornitologs Rolands Lebuss. Viņš kā eksperts rakstījis atzinumu, kad veikts ietekmes uz vidi novērtējums šim projektam. “Un mums ir argumenti.” Taču tie nav ņemti vērā. “Un tagadu viss jau aizgājis”, viņš saka. “Priekš kam vispār eksperti un Vides pārraudzības valsts birojs, ja lēmumu tik un tā pieņems tie, kas ieinteresēti būvniecībā?”

Vieta, kur “Rapsoil” plāno celt septiņus pusotra simta metru augstus rotorus, atrodas tieši putnu migrācijas ceļā. Dabas speciālisti to ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ sauc par pudeles kaklu. “Tur aiztaisa ciet visu ceļu!” norāda R. Lebuss. Līdz šim, pētot situāciju sakarā ar pārsimt citiem vēja enerģijas ieguves projektiem visā Latvijā, līdzīgās situācijās faktiski vienmēr izdevies vienoties, viņš norāda. Piemēram, Vērgales pagasta Saraiķos vēja stacija pēc ornitologa iebildēm pārcelta tālāk no jūras, tad viņš vairs bīstamību nav saskatījis.

Sadarbība ar šā projekta attīstītājiem neesot izdevusies, Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvim palicis priekšstats, ka viņi pat negrasās meklēt kompromisu. Lai arī, pēc R. Lebusa domām, ap Liepāju ir pietiekami daudz piemērotāku vietu, “Rapsoil” ieciklējies tieši uz šo. Bet, šādu būvniecību atļaujot, rastos slikts precedents.

Ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādāšanas laikā ornitologu viedokļi bijuši atšķirīgi, savukārt saka Vides pārraudzības valsts biroja direktors Arnolds Lukšēvics. Iesaistījušies vairāki putnu pētnieki: vieni teikuši, ka būvniecība ir nepieļaujama, otri – ka ar monitoringu to varētu ļaut.

Pagaidām projekta attīstītāja, SIA “Rapsoil” pārstāvis Gints Sorokins vēl nevar pateikt, kad varētu sākties septiņu rotoru vēja parka būvniecība šajā Liepājas ziemeļu daļas teritorijā. Līdz 17. decembrim notiek sabiedriskā apspriešana par teritorijas detālplānojumu, pašvaldībā lems par tās rezultātu apstiprināšanu. Tad uzņēmējam jāpieprasa Būvvaldē plānošanas un arhitektūras uzdevums, jāsaņem nosacījumi, kas jāievēro tehniskā projekta izstrādē, arī tas jāakceptē domē. 

Dabas speciālisti teritoriju starp jūru un Tosmares ezeru ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ sauc par pudeles kaklu. Te pāri iet putnu un sikspārņu migrācijas trases.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 15. decembra numurā.


#kvards-20121215-14# 

30 komentāri

2012-12-16 10:11

Pižiks: Lai ceļ savā sēta.vares sēdet un skatīties kā griežās un naaudu skaita............

2012-12-16 10:41

Sandijs: Es loti ceru,ka Liepajas dome neatlaus .Musu pilsetai jadraudzejas ar dabu un tadam biznesam jaatrod citu vietu vai jaatsakas. Savadak par viniem nebalsosu pasvalsibas velesana.

2012-12-16 11:25

Dz: Kas tas pa virsrakstu????????Vai jums tur avīzē strādā tādi,kuri pat nevar uzrakstīt normālu virsrakstu?????

2012-12-16 11:36

*s: dap naudu saņem un ir labi kā ir.tie parki un liegumi jau bez sava gala tosmare nau pape un piever žaunas speciālists atradies. dapisti

2012-12-16 11:41

suurpere: Ja ornitologi ir pierādījuši,ka šeit ir putnu un sikspārņu migrācijas ceļš,tad nekādā gadījumā nedrīkst atļaut celt.Bet mums jau Liepājā nekas nav svēts,izcērt kokus ,saceļ stikla būrus centrā ,bojājot vizuālo skatu,ka tik kāds var nopelnīt naudiņu.PRETĪGI.

2012-12-16 11:50

Pretīgi: ir tas ka ir slēpta korumpētība,risinājumi ir2 tipa un pēc tam pie varas būs nākamie, vai ne???

2012-12-16 11:52

Esssa: gribu komentāram plus 3

2012-12-16 11:53

labrīt!: nevar to visu uzcelt pāris km uz ziemeļiem/dienvidiem? kāpēc tieši tajā vietā, kur patiešām ir 'putnu taka'? Es nesmu pret vēja parku, man pat ļoti patīk šī enerģija un tai noteikti jābūt darba kārtībā (cik tad var baroties no naftas un gāzes špricēm?), bet tam vajag atrast tādu vietu, kas nekaitētu dabai. Un šajā gadijumā to tiešām varētu pabīdīt pa kādiem pāris km.

2012-12-16 11:54

nu nu: Vajag uztaisīt vēl vienu tādu liegumu ,ar dzeloņdrātīm apjoztu, kur iespundēt visus šos ""biznesmeņus"" un dabas liegumu noliedzējus, plānprātiņus, kā *s. Pats aizver žaunas pats, pamuļķi, un iemācies rakstīt, tādu kā tu dēļ daudzas nelaimes rodas.

2012-12-16 13:02

rotvijs: Pilsētai no tiem rotoriem pilnīgi nekāds labums, daudz lielāks labums būtu ja tur nākotnē būtu vieta privātmāju mazstāvu apbūvei, citas brīvas zemes pilsētas teritorijā nemaz tādiem privātmāju rajoniem nav.

2012-12-16 13:13

PRET ROTORIEM: Rotoriem NĒ! Rīsa ražas palielināšanas nolūkā Ķīnā 1958.gadā organizēja lauku zvirbuļu (dienā apēdot 5–7 gramus rīsa sēklu) iznīcināšanas kampaņu, kad ķīnieši vienlaikus izgāja no savām mājām un dauzot citu pret citu dažādus priekšmetus sacēla neciešamu troksni baidot zvirbuļus. Zvirbuļiem neļāva nolaisties un nespēkā tie krita zemē nobeidzoties vai tapa nobeigti. Īsā laikā savairojās sienāži, kas apēda labību, masveidā savairojās kukaiņi, kuri spēja radīt lielākus zaudējumus nekā zvirbuļi.

2012-12-16 13:23

tas pats: Kādā veidā SIA ,,Rapsoil” projekts tiek virzīts varat iepazīties ŠEIT. Būs arī turpinājums, kur varbūt tik izskatīta valsts amatpersonu faktiskā rīcība.

2012-12-16 14:14

Jahnis: Lai kā, zinātniekus vajag klausīt ! Bet te jau izskatās , atkla ož pēs korupcijas, p

ēc draugu būšanas, gan jau , ka kādam deputim samaksāja.Jā, tādi esam.Speciālistu viedoklis mums pie vienas vietas... Vēlāk kožam pirkstos, bet tad jau parasti ir par vēlu...

2012-12-16 15:00

freak: tadi petijumi ir daudz par to kaa veja generatori ietekmee putnu lidojumu - neietekmee, putni viniem lido apkart, nebus jau taa ka vini lidos tajos generatoros un tiks samalti kotletees

2012-12-16 15:37

to freak: Nepiekrītu, jo putni pa nakti nelido ar lukturīšiem, bet pēc viņiem pašiem zināmiem maršrutiem. Ja putni netrāpa VES tornī vai vairāku tonnu rotējošos spārnos, tad tie iekļūst VES spārnu radītā turbulencē, rezultātā salaužot spārnus, bet mazākiem putniem un sikspārņiem saplēš iekšējos orgānus spiediena rezultātā. Kad putni tiek traumēti, viņi vairs nespēj lidot, bet to uz zemes izmanto lapsas un citi dzīvnieki. Ar to izskaidrojams ligzdu un putnu samazināšanās Grobiņas vēja parka teritorijā.

2012-12-16 16:07

werfwe: Правительство выложило в сеть базу о всех гражданах Латвии и России и всего СНГ: телефоны, адреса, фото-видеозаписи, личная переписка и многое другое. Да кстати все данные в открытом доступе, но можно скрыть свою анкету если вы не хотите чтоб ее увидели другие. Вот сайт--- http://syim.com/vbaze

2012-12-16 16:41

pret godigu domes politik: Vislielākā korupcija no domes puses! Nu kā tā var!?? Neesmu putnu aizstāvis, bet parastajam Liepājniekam nekāda ieguvuma no šā parka neredzu! Kur skatās KNABs??? nu jā, un par to augstumu vispār ārprāts - 150m tas ir 50!stāvu mājas augstumā. Liepājā 9stāvenes ir augstākās dzīvojamās ēkas. Murgs!

2012-12-16 17:02

žaunas: Ja šitā domā tad Liepāja arī traucē putnu migrācijai. Ko nu.Te ir jūtama mīlestība uz naudu nevis uz sikspārņiem.

2012-12-16 17:29

Dainelis: Es atvainojos , mūsu pashvaldība no putniem un sikspārņiem finansiālu labumu negūst, tapēc viņiem tas neinteresē !!!

2012-12-16 17:46

kabs: paskatieties karti nature 2000. visa latvija viens liels liegums eiropa šķupelē naudu par katru liegumu vai parku. kur paliek tā? rīgā un citu dapistu makos. pārs torņus ezerā uzbliezīs par diviem ar pus miljoniem smieklīgi. ar pus miljonu jau par daudz. pārējais sadalīsies savā starpā dapā

2012-12-16 17:54

to 17:41: Ja Liepājas pilsētas domes atbildīgās amatpersonas, īpaši Seskam lojālie, domā ka viņu darbības VES projekta virzībā un dīvainās zemes nomas noteikšanā neviens neko neredz, tad viņi varbūt maldās, redz visu. Projekta virzība tiek uzraudzīta sākot ar pirmo Rapsoil iesniegumu Liepājas pilsētas domē un ar Godmaņa parakstītu dokumentu ieskaitot. Daži "puķu tirgoņi un pakalpiņi" ir pārāk daudz sadomājušies un tai visatļautībai var varbūt pienākt arī gals.

2012-12-16 18:30

to 17:41: VES augstumu var apskatīt Liepājas pilsētas centrā. Liepājas pilsētas televīzijas torņa augstums ir 100 metri, bet VES torņa augstums ir 99 metri. Tātad VES torņa augstums ir līdzvērtīgs Liepājas televīzijas torņa augstumam, bet VES reālais augstums ir 150 metri un tas ir plus VES rotora spārna garums 50 metri, kurš ir puse no Liepājas televīzijas torņa augstuma. Projekta realizācijas gadījumā, tādi 19 monstri izdaiļos Liepājas pilsētu teritoriju ar dažu aktīvistu svētību 30 gadu garumā.

2012-12-16 18:34

uh: Gals pienāks kad nograbēs zarku vāks.

2012-12-16 19:30

BB draudze: Kaut ka pirms 14gadiem dzirdeju, ka Baltijas juras piekraste bus propelleru briva zona, delj putnu migracijas. Jau 2000 gada bija prmais propellers Tosmare pie pasas juras. Pec tam bija Grobinas VES poligons. Tagad dazhu labu pagastu vispar velas parveerst par propelleru parku.

Propelleri darba vietas neradis, elektriba no ta letaka neklus. Nauda rips ieintereseto personu kabatas.

Sabiedriska apsprieshana, amatpersonu paraxti un bizness iet uz urraa

2012-12-16 19:40

BB draudze: Roli, tu ka valsts ierednis ne ar ko neriske, tev ir labs atalgojums, bet tukstoshiem liepajnieku sez bez darba, musu kolega Martina Rozes (lai vieglas vinam smiltis) neparspejams devums dzimtajai pilsetai bija cukurfabrikas likvidacija un sagrieztie kugi.

Paldies par sabiedriskas domas aktivizesanu saja jautajuma, tacu saproti ir baiga apatija. Ja nu to veja parku uzbliezis, par spiti tavam aktiviatem?

Tapat tu cinijies, pret mazo HES celtniecibu, vai ir kadi rezultati?

2012-12-16 20:50

to BB draudze: Sabiedrības aktivitātes ir tās, kuras bremzē un iznīcina dažu iespējamo kretīnu mantkārīgo vēlmju apmierināšanu, kā arī parāda citiem sabiedrības locekļiem motivāciju līdzdarboties sabiedrības svarīgu lēmumu pieņemšanā. Ja pavēro kas noticis ar VES parkiem Liepājas pusē, tad reāli uzbūvēts nav nekas, bet VES būvniecības virzība ar krāpšanu ir smagi izgāzusies un tas ir sasniedzams ar sabiedrības informētību un izglītošanu, tādēļ paldies ceturtās varas pārstāvjiem un arī liepajniekiem.lv.

2012-12-16 21:15

rakaris:): šķēles šestjorkas sesks un golde ,noliks savu galvu ,lai tikai izdabātu savam kungam ,un jūsu liepājnieku domām viņiem ir dziļi uzšpļaut ,jūs te varat komentēt cik gribat ,un arī vēlēšanu liktenis vasarā sen jau izlemts ,un ja vajadzēs tad tiesnese muižniece visu noregulēs ,atceraties ,dzīvojam taču bandītiskā pilsētā un valstī.

2012-12-16 21:44

to rakaris: Domāju, ka Muižnieces pilnvaras varētu beigties, jo viņai ir skaista krimināllieta nevis administratīvā lieta, bet ja Kūtris uzskata ka tādi tiesneši ir tiesīgi strādāt Satversmes tiesā, tad varbūt ar pašu Kūtri nav kaut kas īsti kārtībā. Negribētu piekrist par vēlēšanu rezultātiem, un ne jau kāds raudošais puķu tirgotājs būs tas, kurš diktēs noteikumus, ir daudz kas izmainījies un nekas nav mūžīgs, bet šesķorkām gan varbūt varētu rasties problēmas.

2012-12-16 22:39

VēlviensSandijs: cilvēku pašsajūta, rūpes par dzīvniekiem, putniem, dabu, jūru utt Liepājā diemžēl tiek nolikts neba jau nu pirmajā plānā. Liepājas mēram (tas nav nekāds noslēpums, jo nupat jau netek pat slēpts) galvenais ir autosports, nākamais tikai lai nopelniitu gan pats gan visi jaukie draugi, un tad ja kas paliek tad nu arī mums - pamatiedzīvotājiem - nodokļu masātājiem.

visam ir savas robežas un nevajag mēģināt viņas pārkāpt, jo tad ???........

attopieties Jūs tur augšā sēdošie un izdariet pareizo iz

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz