Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rasai Bugavičutei-Pēcei patīk Liepāja un tās cilvēki

Rasai Bugavičutei-Pēcei patīk Liepāja un tās cilvēki
Foto: Egons Zīverts
06.03.2017 08:05

liepajniekiem.lv

“Baigi forši! Super, ka tevi pamana un novērtē, ko tu dari,” dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce neslēpj prieku, ka par veiksmīgu radošo darbību 2016. gadā, veidojot scenārijus teātra izrādēm par Liepāju un debiju ar bērnu grāmatu, kas iekļauta “Bērnu žūrijas 2016” programmā, ir izvirzīta “Gada liepājnieka” titulam. Lai gan šobrīd Rasa ir pilna laika mamma, spalvaskāts nav nolikts maliņā, un jau top daudz kas interesants.

“Bērnībā diezgan ātri iemācījos lasīt un rakstīt. Vēl pat negāju skolā, kad uztaisīju savu pirmo komiksu. Komikss bija par bērniem dažādos gadalaikos, klāt bija arī pāris teikumi,” atminas Rasa, vaicāta, kad radusies interese par rakstniecību un literatūru.

“Man viena no sapņu profesijām jau no bērnības bija, ka gribu būt rakstniece.

Es domāju, – tas ir tāpēc, ka mana mamma ļoti daudz lasīja un lasa joprojām. Viņa ierādīja, ka tas ir forši.” Rasa uzskata, – paveicies ar to, ka no 5.klases mācījusies Rīgas Franču licejā un satikusi latviešu valodas un literatūras skolotāju Litu Silovu. “Viņa pamanīja, ka es to drīkstu darīt un ļoti viltīgi uz to pamudināja,” Rasa gan bilst, – lai arī rakstījusi ļoti daudz, nevienam savus darbus nav rādījusi. “Likās, ka tie ir slikti, es neko nevaru, un tā! Bet mums skolā bija Gadagrāmata, un tad es tur rakstījusi visādus brīnumiņus.” Sajēga par to, ka tā ir lieta, kas Rasai tiešām patīk, nākusi vidusskolā.

Pamatā un visbiežāk R.Bugavičute-Pēce raksta lugas. Gan oriģināllugas, gan dramatizējumus. “Mani sauc Klimpa, un man patīk viss” ir vienīgā grāmatiņa, kura uzrakstīta līdz šim. “Tas bija mans pirmais mēģinājums, atceros, ka šausmīgi baidījos. Likās, ka nekad mūžā to vairs nedarīšu, jo ir diezgan liela atšķirība, kā ir rakstīt lugas un kā ir rakstīt prozu. Bet es tomēr to darīšu vēl,” Rasa apņēmīgi teic, ka noteikti bērniem atkal taps kāda brīnišķīga lasāmviela. R.Bugavičute-Pēce strādā dažādos virzienos. Kā pēdējais ir rakstīts scenārijs kinofilmai (pikantā komēdija “Svingeri”), scenāriji pasākumiem, arī vārdi dziesmām. “Jā, tās dažādas lietas. Un paldies Dievam! Ir forši ķerties klāt nākamajam darbam, jo iepriekšējais ir bijis pilnīgi no citas operas. Baigais kaifs!”

Lai gan šobrīd Rasa ir pilna laika mamma saviem bērniem – dvīņu pārim Sofijai un Rūdolfam, kam nupat apritējuši tikai septiņi mēneši, radošā darbošanās nav nolikta maliņā.

“Plāni ir jau uz priekšu, līdz 2019.gadam,” atklāj Rasa. Top scenārijs vēl vienai kinofilmai, “visādi plāni” ir ar Liepājas teātri un “Goda teātri”.

“Viss notiek,” priecājas dramaturģe, īpaši tādēļ, ka tiks strādāts arī pie kaut kā pilnīgi jauna Rasai pašai.

Lai visu iespētu, lielākais atbalsts ir vīrs Sandis Pēcis – Liepājas teātra aktieris. “Kad viņam ir brīvs laiks, viņš man ļauj darīt to, ko es gribu un ko man vajag,” Rasa dzīvesbiedram saka lielu paldies, un tāpat arī otrai atbalsta grupai – saviem vecvecākiem. “Arī viņi uz pāris stundām uzņemas rūpes par mazuļiem un es tikmēr varu kaut ko izdarīt.” Rasa atzīst – rakstīšana palīdz noturēt sevi kaut kādā rāmī, tonusā: “Ja es būtu tikai ar bērniem, tad es būtu aizgājusi “pa fāzi”. Man vajag balansu, – ka es esmu viņiem, bet arī pati sev.”

Rasa, vaicāta, kur rod iedvesmu, teic, ka savā ikdienā. “Pirmā un lielākā vērtība, kas ir dota ikvienam, ir spēja vērot. Man ļoti patīk ar bērniem doties uz parku un stundām staigāt. Ja viņi ratos labi guļ, es varu skatīties uz cilvēkiem un viņus pētīt.

Kad aizbraucu uz Rīgu, citreiz speciāli braucu sabiedriskajā transportā ar domu paklausīties, ko cilvēki runā un kā viņi runā. Un tas viss manī kaut kur nosēžas.”

Liepājnieku prototipus var atrast, piemēram, izrādēs “Bļitka” un “Mūsu pilsētiņa”. Arī grāmatiņā par Klimpu visi suņi ir noskatīti tepat Jūrmalas parkā.

“Ar Dmitriju Petrenko runājām, ka Liepāja ir pateicīga pilsēta tādiem cilvēkiem, kuriem šad tad patīk būt vieniem. Jā, rīgā tu vari būt viens, bet tik un tā būsi barā. Bet Liepājā, ja tu gribi būt viens, tad tiešām to vari reāli izdarīt. Man tā ir vērtība, ka varu aiziet uz jūru vai uz parku un pabūt viena. Ir vieglāk elpot. Bet tajā pašā laikā, – ja tu gribi sabiedrību, tu vari dabūt arī to.” Rasa, kura uz vēju pilsētu no Rīgas pārcēlusies tikai pirms trīs gadiem, neuzskata, ka Liepājā cilvēki ir noslēgti, drūmi un nopietni. Drīzāk tādi, kuriem nav pretenziju pabūt vieniem pašiem ar sevi. 

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz