Trešdiena, 8. februāra Aldona
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Lai arī kā, bet mājās!” Tautieši no emigrācijas atgriežas, neskatoties uz dārdzību Latvijā un cilvēku nīgrumu


“Vienmēr būs gudrie, kas teiks – cik daudzi ir aizbraukuši un cik tikai atgriezušies. Tas, pie kā mēs šo pēdējo gadu laikā esam sākuši strādāt, lai cilvēki atgrieztos Latvijā, ir bērnu autiņos, bet iespējas un risinājumi paplašinās!” uzsver Kurzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Agnese Berģe.
“Lai arī kā, bet mājās!” Tautieši no emigrācijas atgriežas, neskatoties uz dārdzību Latvijā un cilvēku nīgrumu
Ilustratīvs (Foto: Martin Adams on Unsplash)
Ilustratīvs (Foto: Martin Adams on Unsplash)
25.01.2023 00:02

Liene Kupiča, Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Viņa norāda, ka saistībā ar palīdzību atgriezties dzimtenē sabiedrībā jūtama dalīšanās. Tādēļ galvenais izaicinājums reemigrācijas veicināšanā ir turpmāk strādāt arī pie sabiedrības informēšanas un izglītošanas. “Lai nav – jūs un mēs! Mēs visi – gan tie, kas šeit, gan tie, kuri atgriežas vai grib to darīt, – esam latvieši!” pauž A. Berģe.

Nenožēloja ne dienu

2008. gadā, sākoties globālai finanšu krīzei, liepājnieks Aivis Sveilis strādāja celtniecībā Rīgā.

Krīze būvniecības jomu skāra smagi – nozare piedzīvoja strauju kritumu, daudzi strādājošie kļuva par bezdarbniekiem, bet tiem, kuriem darbs vēl bija, nācās saskarties ar algas izmaksas problēmām.

Aivis, tāpat kā daudzi tautieši, nolēma doties strādāt uz ārzemēm. Ar laba drauga palīdzību sameklēts darbs Īrijā, uz kurieni liepājnieks devās viens.

Pēc gada viņam svešumā pievienojās sieva un tolaik divus gadus vecais dēls. Otrs dēls ģimenē nāca pasaulē jau “zaļajā salā”.

Īrijā Sveiļu ģimene nodzīvoja gandrīz 12 gadus. Aivis sākotnēji strādājis par metinātāju, vēlāk atvēris savu auto servisa un restaurācijas uzņēmumu.

“2018. gadā nopirkām dzīvokli Liepājā. To mums piedāvāja par izdevīgu cenu, tāpēc nolēmām, ka dzīvokli pirksim, lai mums Latvijā būtu savs īpašums. Taču tieši sanāca tā, ka drīz pēc tam mūsu saimnieks, no kura īrējām mājokli Īrijā, paziņoja, ka spiests dzīvokli pārdot. Pārapdzīvotības dēļ jaunu dzīvokli atrast ir ļoti grūti – vai nu jāpārceļas uz citu pilsētu, vai ģimenei jāīrē kāda istaba, ko mēs nevēlējāmies.

Tad ar sievu sapratām, ka pienācis laiks pārcelties atpakaļ uz Liepāju,” stāsta Aivis.

Vispirms Latvijā atgriezusies Aivja sieva ar bērniem, 2019. gada rudenī arī viņš pats. Jau pirms tam Liepājā noīrējis garāžu un drīz pēc atgriešanās šeit atvēris savu autoservisu, kas darbojas ar zīmolu “Perfection.86”.

Aivis Sveilis ar sievu Veltu Latvijā, apmeklējot kādu pasākumu. Kad ģimene pieņēma lēmumu doties uz ārzemēm, vispirms aizbrauca Aivis, bet sieva ar tobrīd vienīgo dēlu pievienojās viņam pēc tam. Bet, pēc 12 gadiem pieņemot lēmumu atkal dzīvot Latvijā, mājās Liepājā pirmā atgriezās Velta nu jau ar diviem dēliem. Drīz pēc atgriešanās Liepājā Aivis atvēra savu autoservisu, kas darbojas ar zīmolu “Perfection.86”. Foto: no Aivja Sveiļa personīgā arhīva

Projektu konkursā reemigrantiem Aivis piesaistījis 10 tūkstošu eiro grantu uzņēmējdarbības uzsākšanai. “Neteiktu, ka manā situācijā tas bija pats galvenais, taču šāds atbalsts, protams, ļoti palīdz. Varu teikt lielu paldies reemigrantu atbalsta dienesta pārstāvjiem, kuri bija ļoti pretimnākoši, spēja izskaidrot visus jautājumus,” viņš saka.

Lēmumu atgriezies dzimtenē ne dienu neesot nožēlojis, lai gan sākotnēji pieļāvis, ka kaut kādā brīdī gribēsies doties atpakaļ uz Īriju, kur pārzinājis savu darba sfēru un pelnījis “tiešām labu naudu”. Taču Īrijā aizsāktais bizness arī Latvijā izrādījies veiksmīgs.

“Perfection.86” ir savs kanāls vietnē Youtube, un Aivja garāža kļuvusi par vienu no populārākajām Latvijā.

“Daudzi saka, ka šeit Latvijā ir grūti, bet ārzemēs jau ir tāpat – jā, naudu maksā lielāku, taču vairāk arī jāmaksā par īri, dzīvošanu. Rezultātā jau nav nekādu atšķirību.”

Jautāts, kas bijis pats grūtākais, ar ko pēc atgriešanās Latvijā šeit nācies saskarties, Aivis spriež, ka atšķirīgā cilvēku mentalitāte, proti īru smaidi, laipnība un atsaucība pretstatā latviešu nīgrumam.

“Pārējais atkarīgs tikai no sevis paša. Esmu radis visu darīt pats un, arī pārceļoties uz Latviju, ne no viena neko negaidīju. Es vienkārši nesēžu rokas klēpī salicis, sūkstoties par valdību. Katram pašam jātiek galā ar savu dzīvi.”

Īrijā Aivis ar tautiešiem kontaktējies maz. Viņam bijis nepieņemami, ka daudzi tur dzīvojošie latvieši ir naski savas valsts kritizētāji un noniecinātāji.

“Ir tie krutie, kuri stāsta, ka viņiem Īrijā klājas ļoti labi. Labi, viņi saņem ap 2000 eiro algu, uz rokas tie ir ap 1600–1800 eiro, taču manā vērtējumā tas ir tikpat, cik Latvijā pelnīt 500 eiro. Ja tur par istabas īri mēnesī jāmaksā, pieņemsim, 500–700 eiro, tad šeit Latvijā tas maksātu ap 100–150. Paciņa cigarešu Latvijā maksā 4 eiro, Īrijā – 15.

Attiecīgi cilvēks Latvijā, kurš mēnesī pelna 500 eiro, ir tāds pats, kā tas, kurš Īrijā saņem 1600 eiro algu. Tāpat kā Latvijā, arī tur daļa latviešu sēž uz bezdarbnieku pabalsta, gaida, kad visu pienesīs klāt. Latvietis arī ārzemēs ir latvietis – segu velk tik uz savu pusi.”

Kāds aizbraucējs katrā ģimenē

“Tas, ka cilvēks grib aizbraukt un aizbrauc, ir normāla parādība. Viņš aizbrauks, pamēģinās, vai dzīve svešumā ir domāta viņam. Es pati nosacīti esmu reemigrante. Un pēc pieciem gadiem, ko esmu pavadījusi, strādājot ārpus Latvijas – Vācijā un Lielbritānijā –, sapratu, ka es tur jūtos sveša,” pauž A. Berģe.

“Nav tādas ģimenes, kur kāds radinieks vai draugs nebūtu bijis ārzemēs. Pat, stāvot rindā mazā veikaliņā laukos, tur šis temats ir aktuāls,” viņa piemetina.

Lai turpinātu lasīt, nepieciešama reģistrācija un "liepajniekiem.lv plus" abonements.

liepajniekiem.lv plus

1.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Jaunākie "liepajniekiem.lv plus" raksti

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti vai SMS

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

0.99€

 • Abonementa laiks: 24 stundas

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

4.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • Automātisks maksājums katru mēnesi

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

9.99€

 • Abonementa laiks: 1 mēnesis

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" drukātais abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz