Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Revolūcijas nebūs, bet jāmācās gan

Revolūcijas nebūs, bet jāmācās gan
Foto: Ģirts Gertsons
24.08.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Aizritējuši jau trīs mēneši, kopš 25.maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes (KRB) komandiera amatā stājās majors Vilnis Bents, kurš pirms tam bija VUGD KRB Saldus daļas komandieris.

”Kad Saldus daļā strādāju par komandieri, daudzi sūdzējās, ka mani grūti sazvanīt. Neesmu kabineta cilvēks, man nepatīk sēdēt kabinetā. Protams, ir jāsakārto ievērojams daudzums dokumentācijas, kā dēļ ir arī kabinetā jābūt, bet es cenšos braukāt pa reģionu, runāt ar cilvēkiem, dot padomus. Uzskatu, ka tieši tas ir mans darbs, ja jau esmu šo profesiju izvēlējies.”

Jaunais VUGD KRB komandieris ir pārliecināts, ka priekšnieks ir paraugs padotajiem: ”Man to iemācīja armijā. Tā daru arī tagad. Ja ir situācijas, kad redzu, ka varu palīdzēt, strādājot ar ugunsdzēsējiem glābējiem plecu pie pleca, to arī daru. Jo tas ir mūsu kopējais darbs. Ir svarīgi, kādu piemēru rādi padotajiem.”

Jautāts, kādas pārmaiņas gaidāmas Kurzemes reģiona brigādē, vai būs revolūcija, V.Bents smaida:

”Krasas pārmaiņas vai revolūciju neplānoju. Man galvenais ir kvalitatīva apmācība. Tas ir ļoti svarīgi! Jo ugunsdzēsējam glābējam jābūt gudram un zinošam.

Varam salīdzināt ar ārstu, ar pilotu. Ja šie speciālisti kļūdās, sekas var būt neparedzamas. Uzskatu, ka ugunsdzēsējam glābējam arī sava joma jāpārzina, lai viņš būtu profesionālis. Tāpēc pievērsīsim ļoti lielu uzmanību apmācībai, lai tā būtu pēc iespējas kvalitatīva, notiktu regulāri.”

”Otrs mans mērķis ir mēģināt ar cilvēkiem runāt, lai saliedētu ugunsdzēsējus glābējus. Lai nebūtu kurnēšanas vai čīkstēšanas,” viņš turpina: ”Vistrakākais ir, ja cilvēks uz darbu nāk ar riebumu. Mēģināšu rūpēties, lai cilvēki, kuri uz darbu nāk ar nepatiku, mainītu savas domas un uz darbu nāktu ar prieku. Braukājot pa Kurzemes reģiona brigādes daļām un posteņiem jau esmu sācis to darīt, runāju ar cilvēkiem. Izrādās, darbiniekiem ir daudz maldinošas informācijas.”

Viņš gatavs jebkurā laikā sēsties mašīnā un steigt risināt problēmas: ”Tieši tā arī darīšu, ja saņemšu informāciju, ka kādā no daļām vai posteņiem ir neatbildēti jautājumi. Lai ikviens ugunsdzēsējs glābējs uz darbu nāktu ar prieku. Es noteikti neteikšu: ja kaut kas nepatīk, var iet prom! Gluži pretēji – vispirms mēģināšu pierādīt pretējo.”

Jautāts, vai VUGD KRB arī ir problēma ar štatu nokomplektēšanu, V.Bents klāsta: ”Pateicoties Saldus tehnikumam, kas sagatavo ugunsdzēsējus glābējus, Kurzemē ir vieglāk ar jauno darbinieku piesaisti. Līdz ar to ugunsdzēsēju glābēju mums netrūkst. Ja kāda vakance rodas, to samērā ātri aizpildām.”

Tajā pašā laikā atzīst: ”Bet ir problēmas ar komandējošo sastāvu – virsniekiem. Izskanējis pat, ka iepriekšējie komandieri vainīgi, ka virsnieki mūk no Kurzemes. Bet savu 20 darba gadu laikā esmu sapratis, ka neviens tur nav vainīgs. Kurzeme ir aktīvs reģions, kur tomēr vieglāk atrast darbu, ir lielākas iespējas. Tāpēc daļa nevēlas papildus mācīties, lai VUGD strādātu par virsniekiem.”

Taču V.Bents ir apņēmības pilns problēmu atrisināt un cer, ka jaunieši pēc Saldus tehnikuma turpinās mācības Ugunsdrošības un civilās aizsardzība koledžā, lai Kurzemē mēs varētu nokomplektēt komandējošā sastāva štatu.

”Tiesa, tas nav izdarāms momentā, bet tuvāko piecu gadu laikā mans uzdevums ir cilvēkus uzrunāt un mēģināt ieinteresēt, lai viņi mācās par virsniekiem,” viņš skaidro: ”Kaut arī koledžu pabeigt nav viegli – jāmācās augstākā matemātika, ķīmija, fizika, tā ir gan lielāka alga, gan karjeras iespējas. Jau esmu ķēries pie tā, lai varētu pēc iespējas samazināt brīvās štata vietas virsnieku jomā.”

V.Bents ir dzimis saldenieks. 1997.gadā, pabeidzis Saldus tehnikumu un ieguvis celtnieka kvalifikāciju, iestājies Aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu augstāko izglītību. Diemžēl 2.kursā no akadēmijas izstājies, jo tā nav izgājusi akreditāciju. Kļuvis par ugunsdzēsēju glābēju un savu izvēli nekad nav nožēlojis.

V.Bents dienestu VUGD uzsācis 1998.gada 30.jūnijā kā VUGD Saldus nodaļas inspektora palīgs, 2002.gadā pārcelts par inspektoru, pēc tam, no 2008.gada bijis VUGD Saldus brigādes Saldus daļas komandiera vietnieks, bet no 2011.gada līdz pārcelšanai uz VUGD KRB Liepājā ieņēma VUGD Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļas komandiera amatu.

Portāls jau informēja, ka iepriekšējais VUGD KRB komandieris Andrejs Beļakovs šā gada pavasarī no VUGD atvaļinājās un devās izdienas pensijā.

Bet VUGD KRB Saldus daļas komandiera pienākumus kopš 25.maija pilda VUGD KRB Saldus daļas inspektors virsleitnants Mairis Jocus.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli