Otrdiena, 12. decembris Otīlija, Iveta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Vai vispār padomāts par cilvēkiem?” Jaunliepājas ielu remontdarbu laikā aizmirsts par gājējiem

”Mēs visu saprotam, būs labi un skaisti, bet nupat jau ir sajūta, ka Rīgas iela tāpat kā pati Rīga – nez vai kādreiz būs gatava,” pus pa jokam saka tie liepājnieki, kuri šo ielu izmanto ikdienā.

“Vai vispār padomāts par cilvēkiem?” Jaunliepājas ielu remontdarbu laikā aizmirsts par gājējiem
Tuvojoties tramvajam Margarita Švedova, neskatoties uz cienījamo vecumu, teciņus dodas pa tramvaja sliedēm, lai nokļūtu uz gājēju pārejas – drošībā. Tas ir vienīgais ceļš, kā tikt uz priekšu. (Foto: Egons Zīverts)
Tuvojoties tramvajam Margarita Švedova, neskatoties uz cienījamo vecumu, teciņus dodas pa tramvaja sliedēm, lai nokļūtu uz gājēju pārejas – drošībā. Tas ir vienīgais ceļš, kā tikt uz priekšu. (Foto: Egons Zīverts)
25.09.2023 00:05

liepajniekiem.lv

Tramvaja sliežu rekonstrukcija Rīgas ielā aizsākta jau pavasarī, nu iedzīvotāji vaicā – cik ilgi vēl? ”Liepājas tramvajs” pārstāvis Andrejs Rjabcevs min, ka darbiem būtu jāsasniedz finiša taisne gada izskaņā.

”Personīgi man ejot pa Rīga ielu ikdienā ir jautājums – vai darot šo visu vispār ir padomāts par cilvēkiem, kas te dzīvo? Bērni iet uz skolu, cilvēki dodas ikdienas gaitās, kā viņi jūtas šādos apstākļos?” vaicā Edīte Vespere.

Pati vakar esot pagalam apjukusi – sākusi iet vienā ceļa pusē, pēc gabaliņa tā slēgta, pārgājusi pāri, bet pretējā pusē atkal tas pats, tad nu lavierējusi starp aizliegumu zīmēm, dziļajām bedrēm un tramvaju.

”Grūti saprast, vai tiešām pilsētā plānojot tik vērienīgu renovāciju nepadomāja par to, ka šeit staigā cilvēki.

Parasti, ja rok kaut vai nelielu posmu, rūpējoties par gājējiem uzliek kādus tiltiņus vai pārejas, šoreiz nav nekā. Strādnieki, ko ikdienā sastopu, gan ir ļoti laipni, tā nav viņu atbildība, bet gan plānošanas vaina. Nezinu, ej pa tiem raukumiem un jūties pazemots,” pārdomās dalās Edīte.

Liepājniece Edīte Vespere uzskata, ka par iedzīvotājiem, veicot remontdarbus, vispār nav padomāts. Viņasprāt pie vainas nepareiza darbu plānošana. Foto: Egons Zīverts

Otra lieta, kas satrauc ne vienu vien sastapto liepājnieku ir liepu alejas liktenis.

”Nezinu, kurš atbildēs, ja tās liepas nākamo gadu nepiedzīvos, brīžiem redzams, ka saknes vaļā no visām trīs pusēm un vienkārši stāv, arī sausajā laikā. Tā kā apakšā ir smiltis, īpaši dziļi šīs saknītes arī nav ielaistas. Skats ar liepām uz Stacijas pusi tomēr ir Liepājas zīme. Sirds par to sāp,” atzīstas Edīte Vespere.

”Jā, simtgadīgie koki tiek ļoti bojāti. Kas notiks, ja vējš sāks viņa locīt? Saknes nedziļas, tagad arī savainotas.

Ja jau reiz tik vērienīga reforma bija plānota tad jau tiešām varēja viņas zāģēt nost, rakts ārā un vietā stādīt jaunas liepiņas,”

Elita Balode, frizētavas ”Balbieris” īpašniece. Friziersalons atrodas pašā epicentrā un būvdarbi visu šo laiku notiek viņas acu priekšā.

”Ir traki. Vakar tieši pirms mūsu frizētavas durvīm bija uzlikta milzu sastatne ar zīmi, ka te aizliegts nākt. Loģiski?” smiekliem mijoties ar dusmām vaicā Elita.

Frizētavas ”Balbieris” atrodas posmā kur sākas visaktīvākie remontdarbi. Turpat pie durvīm norobežojošs žogs un zīme, ka gājēji tur iet nedrīkst. Frizētavas īpašniece Elita Balode atzīst, ka nevar vien sagaidīt finiša taisni. Foto: Egons Zīverts

Redzam, ka tieši pretī ”Balbiera” ieejas durvīm ir arī dziļa bedre. ”Nu atnāca znots un uzlika to plastmasu virsū, lai vismaz no malas var manīt, ka tur bedre. Tantiņas kaut kā vēl mēģina ar riteņiem izbraukt te garām – nu skats baiss. Arī klientu skaits krietni sarucis. Vēl jau svarīgi saprast, ka visa Rīgas iela tiek apkurināta ar malkas apkuri. Kā mēs to malku varam sev piegādāt? Pagaidām stiepjam te granulu maisus pa diviem trim dienā.

Visu saprotu, bet tās neērtības ir pārāk ieilgušas. Vai tiešām nevarēja kaut kā vienu pusi sataisīt, tad otru?”

vaicā E.Balode.

Tālumā uz tramvaja sliedēm pamanām sievieti gados, te pēkšņi viņai no aizmugures tuvojas tramvajs, sieviete atskatās un vieglā riksītī steidzas līdz tuvākajai pieejamajai trotuāra malai.

Margarita Švedova šajā apkaimē vis nedzīvo, vienkārši bijusi uz baznīcu, tāpēc lieki galvu nelauza. ”Nu jāsadzīvo, ko citu lai dara. Tas tomēr cēlu mērķu vārdā tiek darīts. Pāries,” saka Margarita.

Starp liepājniekiem, kam regulāri jāpārvietojas pa remontējamo ielu ir gan tādi, kas sūdzas par briesmīgajiem apstākļiem, gan tādi, kas norāda – jau pierasts, ka viss izrakņāts. Foto: Egons Zīverts

Turpat sastopam arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolotāju Gitu Zemarāju, viņa ik dienas pa šo ceļa posmu dodas uz darbu, bet īpašas grūtības nesaskata, vien tik, cik jāizkāpj vienu pieturu ātrāk un atlikušais ceļa posms jāmēro kājām.

Arī bērni skolu nekavējot, visdrīzāk tāpēc, ka vecāki pie remontiem pieraduši un braucienu uz skolu ieplāno laicīgi.

Skaidrs ir viens – neērtības ir un visi nepacietīgi gaida, kad tas beigsies.

”Tā kā visi lielākie darbi pilsētā: Rīgas ielā, Lielā ielā, arī vēl paredzētā Dzelzceļnieku ielas pārbūve notiek Eiropas plānošanas reģiona ietvaros, līgumsaistības noteic, ka tie jāpabeidz līdz šī gada 31.decembrim. Protams kaut kādi darbi tiks atlikti piemērojot tos sezonai, piemēram apzaļumošana, ko ziemas laikā darīt nevar,” skaidro A.Rjabcevs.

Rīgas ielā pārvietojas, kā nu kurš māk, kāds iet pa sliedēm, brauktuvi, mīcās pa izrakto zālienu vai arī dodas tieši ierakumos. Foto: Egons Zīverts

Runājot par neērtībām ar ko saskaras kājām gājēji ”Liepājas tramvaja” pārstāvis apstiprina, ka arī būvuzraugs jau iepriekš ir vērsis būvnieka uzmanību, ka vietām šis jautājums ir jāsakārto, jo trūkst norādes vai nav pietiekami norobežojumi.

”Skaidrs, ka būvniecības laikā nav iespējams izvairīties no neērtībām un ļoti aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, vienlaikus arī būvniekam regulāri norādām uz pilnveidojamām lietām, lai pārvietošanos gājējiem padarītu drošāku. Arī par atsegtajām koku saknēm esam informēti, būvniekam par to ir aizrādīts un būvnieks ir solījis ņemt vērā,” skaidro A.Rjabcevs.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz