Svētdiena, 26. maijs Varis, Eduards, Edvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Video: Rīta sastrēgumu stundu klasika: kad krustojas bērnu un gružu vedēju ceļi, rodas konflikti starp šoferiem

Ne vienam vien liepājniekam, rīta agrumā steidzoties uz darbu, sanācis skrējienu iepauzēt un tā vietā papildināt gaidītāju rindu aiz atkritumu auto, kuram, smejies vai raudi, darbiņš jāizdara. Tas mēdz izvest no pacietības, ja tiek kavēta sapulce vai mašīnā vēl dīc dusmīgs trīsgadnieks, kurš gaida brīvlaišanu pie dārziņa vārtiem.

Video: Rīta sastrēgumu stundu klasika: kad krustojas bērnu un gružu vedēju ceļi, rodas konflikti starp šoferiem
Pilsētas mazajās ielās no rītiem vai darba dienas izskaņā ne reti nākas iestrēgt uz ilgu. Vienas no lielākajām bažām – ieraudzīt tajā atkritumu vedējmašīnu, tādā gadījumā skaidrs ir viens – nāksies gaidīt. (Foto: Egons Zīverts)
Pilsētas mazajās ielās no rītiem vai darba dienas izskaņā ne reti nākas iestrēgt uz ilgu. Vienas no lielākajām bažām – ieraudzīt tajā atkritumu vedējmašīnu, tādā gadījumā skaidrs ir viens – nāksies gaidīt. (Foto: Egons Zīverts)
05.03.2024 05:45

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Vaicājam atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem – vai iespējams ierasto kārtību mainīt?

Atkritumu mašīnas gūstā

Tieši ar šādu jautājumu laikrakstā vērsās liepājnieks Uldis, kurš darba dienas rītā vedis savu atvasi uz bērnudārzu Klaipēdas ielā.

“Autostāvvietas brauktuves malā bija aizņemtas, tāpēc iespraucos neatļautā vietā pie vārtiem. Kamēr sieva ar mazo bērnudārzā, tikmēr pats paliku mašīnā, lai varētu atbrīvot vietu gadījumā, ja pie dārziņa kādam steidzīgi vajadzētu piebraukt, nu, piemēram, pārtikas piegādātājiem,” viņš stāsta.

Tā arī sanācis, ka, novietojot mašīnu uz laiku neatļautajā vietā, iztraucējis atkritumu savākšanas mašīnas darbu.

“No atkritumu auto izkāpa darbinieki, neko man neteica un neaizrādīja, uzreiz sāka fotografēt manu auto  un nobloķēja iespēju pamest ieņemto vietu

līdz brīdim, kamēr nepabeidza darbu šajā objektā. Es gan uzrunāju viņus un aicināju, lai ļauj man izbraukt, un tad viņi varētu strādāt, bet nekā.

Portālam iesūtīts video, kuru, kā noprotams, uzņēmis viens no atkritumu izvēdējiem, un šajā video redzama liepājnieka aprakstītā situācija, proti, ka gružu transports nobloķējis vieglo automašīnu, kas novietota tam neparedzētā vietā.

Video iesūtījušais vīrieša notikušā versija ir šāda:

“Vieglās automašīnas vadītājam tika lūgts atbrīvot bērnudārza iebrauktuvi, bet šoferis atbildēja, ka to darīšot tikai, kad atgriezīsies sieva, ka viņš nekur nebraukšot, bet pēc konteineriem esot jābrauc ap pulksten 10.

Tā apkārt mašīnai tika izstumti konteineri uz Klaipēdas ielas un bērnudārzs apkalpots.

Tas vadītāju saniknoja, viņš bļāva un darbiniekus par teroristiem nosauca. Turpinājums ir tik tok redzams…”

“TikTok” vietnē tiešām publicēts cits video, kurā varētu būt fiksēts pirmās epizodes turpinājums, tikai nu jau Klaipēdas ielas pretējā pusē pie pasta nodaļas.

@jana_zlot88 Maziņš sastrēgums no rīta #auto #rīts #ceļš #liepāja #fyp #jana #latviantiktok #foryoupage ♬ оригинальный звук – Andrey Lem

Atkritumu vedēji pārliecināti, ka šis video pierāda – apvidus automašīna nobloķējusi ceļu atkritumu izvešanas transportam, kas iebraucis savākt gružu konteinerus

Tikmēr Uldis skaidro, ka nevis viņš ar savu automašīnu bloķējis iebrauktuvi pie pasta nodaļas, bet gružvedējs, viņaprāt, apzināti novietots tā, lai neļautu viņam piebraukt pie pasta, turklāt smagais auto no pagalma neesot ļāvis izkļūt vairākiem vieglajiem auto.

Tikai pēc aptuveni desmit minūtēm atkritumu izvešanas transports iegriezies stāvlaukumā, atbrīvojot ceļu.

“Kad darbi tika pabeigti, tiku ārā un braucu centra virzienā pa Uliha ielu, kur mani apturēja policija, kas pavēstīja, ka saņemta informācija, ka šī auto vadītājs esot iereibis. Saprotu, ka nepatieso informāciju policijai nodeva atkritumu izvedēji,” Uldis atceras darba dienas rītu.

Lai šādas neērtas situācijas nerastos, viņš mudina bez naida kurināšanas diskutēt par to, vai nevajadzētu citādi plānot maršrutus atkritumu vedējiem, kuri dara svarīgu darbu?

“Šobrīd nereti gadās tā, ka šis transports mēdz bloķēt satiksmi tā saucamajās pīķa stundās pie skolām vai bērnudārziem,

kad tur ir lielākā vecāku transporta koncentrācija. Arī policists, kurš mani pēc tā incidenta apturēja, teica, ka dienā tiek saņemti aptuveni 8–9 izsaukumi saistībā ar gružmašīnām.

Bērnudārzu un skolu sākuma laikus mainīt varētu būt problemātiski, tad, iespējams, to var darīt gružu vedēji?” vaicā liepājnieks.

Liepājas Pašvaldības policija (PP) apstiprina, ka ne reizi vien saņem sūdzības, ka novietotās automašīnas neļauj atkritumu izvedējiem veikt darbu – traucē iebraukt teritorijā, radot risku bojāt nepareizi novietotos transportlīdzekļus.

“Arī sūdzības par to, ka atkritumu izvedēju darbs traucē pārvietoties iedzīvotājiem, ir bijušas,

taču, risinot situāciju, ir noskaidrots, ka atkritumu izvedējiem dažādu tehnisku iemeslu dēļ ir radušās nobīdes grafikā.

Izvairīšanās no pīķa stundām varētu veicināt citas problēmas, piemēram, atkritumu izvešana pārāk vēlā vakara stundā vai atkritumu izvešana pārāk agri no rīta var traucēt mieru iedzīvotājiem,” pieļauj PP pārstāve Elva Lubāne.

Fotofiksācija kā pamatojums

Liepājas pašvaldībā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu iedzīvotājiem sniedz divi uzņēmumi atkarībā no pilsētas daļas, kurā iedzīvotājs dzīvo.

Liepājas pilsētas ziemeļu daļā (sākot no Tirdzniecības kanāla) atkritumu apsaimniekošanu nodrošina SIA “Eco Baltia vide”, savukārt pilsētas dienvidu daļā (sākot no Tirdzniecības kanāla) atkritumu apsaimniekošanu nodrošina “Vides pakalpojumu grupa”.

Abi atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi gružu izvešanu nodrošina konkrētā laika periodā, proti, no pulksten 6 rītā līdz 20 vakarā.

Šādi laiki izvēlēti, lai netraucētu iedzīvotāju naktsmieru, turklāt tas noteikts arī pašvaldības saistošajos noteikumos.

“Katru dienu apkalpojam līdz 300 adrešu, no kurām liela daļa ir tādu, pie kurām grūti piekļūt dažādu šķēršļu, tai skaitā novietotu automobiļu, dēļ,

un tas būtiski paildzina pakalpojumu nodrošināšanu. Tāpēc šobrīd ir praktiski neiespējami pārplānot loģistiku tā, lai konkrētās stundās dienas laikā neapkalpotu klientus un vienlaikus iekļautos noteiktajā laika periodā, kad pakalpojumu drīkst sniegt.

Tomēr “Vides pakalpojumu grupa” plāno atkritumu izvešanu tā, lai daudzdzīvokļu namu pagalmos transportlīdzekļi nebrauktu agri no rīta un vakaros, kad iedzīvotāji pabeiguši darbu, jo šajā laikā pagalmos ir daudz privāto automobiļu un ir sarežģīti piebraukt pie konteineriem.

Tādējādi, iespējams, var rasties situācija, ka rīta stundās pirmie tiek apkalpoti uzņēmumi, valsts, pašvaldības iestādes utt.,” skaidro “Vides pakalpojumu grupas” izpilddirektors Gints Brunovskis.

Uzņēmums “Vides pakalpojumu grupa” regulāri veic pārrunas ar darbiniekiem, atgādinot, ka pret ikvienu satiksmes dalībnieku jāizturas saprotoši un cieņpilni, ja ir iespēja, jāpalūdz pārvietot automobili, ja tas traucē piekļuvi konteineriem; tāpat – saskaroties ar šķērsli, kas kavē pakalpojuma nodrošināšanu, darbiniekiem ir jāveic fotofiksācija, lai ir iespējams pamatot atkritumu neizvešanas iemeslu.

Risinājums – savstarpēja sadarbība

Lai arī, viņuprāt, nav noteiktas stundas, kurās pakalpojumu sniegšana būtu pārtraucama, SIA “Eco Baltia vide” stāsta, ka savus maršrutus plāno tā, lai tie būtu efektīvi, tostarp izvairoties no sastrēgumu stundām, lai netraucētu kopējo satiksmes plūsmu, kā arī lai pakalpojumu būtu iespējams nodrošināt bez kavēšanās visās adresēs.

“Raugoties uz uzņēmuma pieredzi, var gadīties situācijas, kad šoferiem nākas mērot ceļu arī aktīvajās stundās. Piemēram, ja no rīta paredzētajās adresēs bijuši kādi šķēršļi piekļūt konteineriem, uz ceļa uzsākti remontdarbi, par ko informācija nav nodota uzņēmumam, u.c. Šādos un arī citos gadījumos var tikt kavēta maršruta turpmāka izpilde.

“Eco Baltia vide” maršrutus ikdienā veido, balstoties uz paredzēto adresātu skaitu, katrā adresē paredzēto atkritumu izvešanas biežumu, kā arī plānoto atkritumu apjomu, ko vienā maršrutā būs jāsavāc. Tā kā klientu vēlmes, pieteikto konteineru izvešanas biežumi un konteineru izmēri var būt atšķirīgi,

gadās situācijas, kad blakus esošās adresēs grafiki var atšķirties.

Tāpēc divās dažādās dienās var tikt tukšoti konteineri divās blakus esošās adresēs. Tas ir atkarīgs no klientu atkritumu radīšanas paradumiem. Ja klients, novērojot šādas situācijas, vēlas veikt izmaiņas grafikos, uzņēmums var piedāvāt, piemēram, mazāku atkritumu konteineru nomainīt uz lielāku, tādējādi paredzot retāku tvertnes tukšošanu.

Tas palīdz arī samazināt specializētā transporta pārvietošanās biežumu konkrētos maršrutos,” detalizētāk paskaidro SIA “Eco Baltia vide” Liepājas filiāles vadītājs Ivo Skripko.

Lai sadarbība abpusēji izdotos un patiešām būtu iespējams izvairīties no sastrēgumu stundām, uzņēmums aicina īpašniekiem arī pašiem rūpēties, lai konteineri būtu novietoti tam paredzētajās līgumā noteiktajās vietās, to neaizšķērsotu nepareizi novietots transports un sniega kupenas.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz