Svētdiena, 16. februāris Jūlija, Džuljeta

Runcis, kurš viens pats vizinājās tramvajā, ir atgriezies mājās

Runcis, kurš viens pats vizinājās tramvajā, ir atgriezies mājās
Foto: Māra Šuklā foto (No "Facebook")
06.12.2019 07:16

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šonedēļ daudziem vietnē “Facebook” smaidu raisīja kāda liepājnieka uzņemta fotogrāfija, kurā redzams ruds kaķis, kas, ērti iekārtojies sēdeklī, vizinās Liepājas tramvajā. Izrādās, ka šo runci vārdā Maksis jau divas nedēļas izmisīgi meklēja saimnieki, pēc viņa skuma arī draugs – suns Pērkons.

Septiņus mēnešus vecais Maksis 25. novembrī aizlaidies no mājām Lāčplēša ielā. Saimnieki Madara un Māris par pazudušo kaķi ziņojuši feisbukā, uz ielām izlīmējuši arī plakātus, kopā ar suni – vācu aitu un rotveilera sugas jaukteni Pērkonu – apstaigājuši apkaimi. “Saņēmām informāciju, ka kaķis redzēts Strazdu ielā, taču tur mēs viņu neatradām. Līdz vakar mēs saņēmām ziņu, ka Maksis bijis tramvajā un nogādāts “Lauvas sirdī”,” pastāsta Madara. Saimnieki steigušies uz patversmi pēc sava mīluļa, kurš pēc divām nedēļām brīvsolī nedaudz sasirdzis. “Viņam ir temperatūra un iesnas, tāpēc tagad mēs veseļojamies.”

Par Makša atgriešanos mājās ļoti priecājies suns, kurš kaķēnu pieņēmis jau pirmajā dienā, rotaļājies ar jaunpienācēju ģimenē, abi arī kopā guļot. “Kad meklējām Maksi kopā ar Pērkonu, suns visu laiku smilkstēja, ieraugot citus kaķus. Kad runci no patversmes pārvedām mājās, Pērkons bija ļoti laimīgs”.

Madara un Māris knapi nedēļu veco kaķēnu šogad jūnijā atraduši uz Dienvidu mola. Dzīvnieciņš bija iekritis vai apzināti pamests starp mola akmeņiem. “Pastaigājāmies pa molu un izdzirdējām, ka kāds ņaud. Sākām skatīties un ieraudzījām, ka no akmeņiem izlien mazs runcītis.”

Kaķēns bijis ļoti bēdīgā stāvoklī, viena no actiņām stipri pūžņojusi. “Var teikt, ka viņš bija tuvu nāvei. Mēs viņu izglābām, gan ārstējot, gan arī barojot ar pipeti. Tagad viņš ir apvēlies,” pauž Madara.

Nu Maksis, pēc divu nedēļu ilgā brīvsoļa, ir čipots un turpmāk ap kaklu nēsās arī siksniņu, kas palīdzēs viņu atrast gadījumā, ja runcis atkal dosies meklēt piedzīvojumus.

Dzīvnieku patversmes “Lauvas sirds” vadītāja Nora Brūdere pauž, ka retu reizi gadās, ka dzīvnieks bēgot ieskrien tramvajā vai autobusā. “Taču situācijas, kad kaķis sabiedriskā transportā sēž un vizinās, vēl nav bijušas,” viņa pasmejas.

Uzņēmuma “Liepājas tramvajs” vadītājs Aigars Puks saka, ka par šādu gadījumu dzirdot pirmo reizi. “Tā noteikti nav ikdiena.”

Foto galerija

46 komentāri

2019-12-06 08:29

Dita: Forši!

2019-12-06 08:44

Sina: Patīkami, pārmaiņas pēc, izlasīt kaut ko tik sirsnīgu. Prieks, ka runcītis atgriezies savās mājās :)

2019-12-06 09:20

krokodails: Ar to pašu tramvaju :))))

2019-12-06 09:29

Mara: Baigais razbainieks. Forši, tiešam forši, ka viss labi beidzās.

2019-12-06 09:32

super: Forsi!

2019-12-06 09:37

Irēba: Nēs braucām vienā tramvajā

2019-12-06 09:38

prieks: lai Maksim un saimniekiem laba veselība!

2019-12-06 09:40

Egija D.: Lai runcim ilga un laimīga dzīve!

2019-12-06 09:48

Cuska: Cilvēki gan ir pretīgi - kaķēns vizinās tramvajā, bet tikai vaditājs galapunktā iedomājās viņam palīdzēt. Pārējie tik fočē un priecājas :( Kaķēns sen varēja nonākt drošība, ja cilvēki nebūtu tik dumi :( Labi, ka labi beidzās

2019-12-06 10:02

elita: varētu sanākt jauks stāstiņš Par kaķi, kurš vizinājās tramvajā. :)

2019-12-06 10:10

Vecā atloce: Ko tad žēlīgās kaķvecenes plēsa matus nu galvas bet mīzēju nepievāca savā gultā.

2019-12-06 10:41

KLUKSTE: Briivdomaataajs, buus kaa kadreiz hipiji-iet kur grib un dar ko grib-kaa jau kakjis

2019-12-06 10:45

Ingalu: Tik interesanti!Ko tādu tiešām katru dienu neredzēsi.Gudrs kaķis!Lai veselība!

2019-12-06 10:45

Prieks: pirms svētkiem lasīt mīļu , jauku stāstu,,,,ja arī ceļojums būtu pasaciņa! Mazā kaķēna paņemšana mājās apsveicama ! ! ! Lai DIEVS jūs sargā !

2019-12-06 10:59

garāmgājējs: Jauka, lieliska ziņa, kas tiešām uzlabo garastāvokli. Bet ne nu tas kaķītis tik gudrs,- nekā. Gan jau kāds tikpat mīlīgs bērnelis kaķīti tramvajā ienesa vai kādam viņš ielēca līdzi. Tomēr prieks, ka viss ir beidzies tik labi!

2019-12-06 10:59

Runčuks ūšuks !!: Jau to foto vien paskatoties uzreiz gribas pasmaidīt!!! Padies fotografam,patiesi amizanti !!

2019-12-06 11:03

Anatolijs JDNH: Nedēļu veci kaķēni vēl ir akli un bezpalīdzīgi, no mola akmeņiem saviem spēkiem nekādā veidā neizlīstu.

2019-12-06 11:10

Adventes stāsts: Liels paldies par pozitīvo devu. Foršs raksts, foršs Maksis un forši viņam vecāki. Vairāk tādu pozitīvu rakstu.

2019-12-06 11:10

Cuska: ir pretiga, nevis cilvēki

2019-12-06 11:36

Elina: Lielisks stasts un ar laimigu atkalsatiksanos ar saimniekiem!

2019-12-06 11:53

rudais: Kaķēns gan ir mēnesi vecs nevis nedēļu, ielas kaķene kaut kur turpat akmeņos ir arī dzemdējusi.

2019-12-06 12:03

Jauki: PIlsētā , kurā piedzimst vējš , kaķi pa zaķi tramvajā sēž , pilsētā , kurā piedzimst vējš . Jauka ziņa.

2019-12-06 14:00

Blin: Piekrītu, ka cilvēki ir dumji. Priecājas un vēl paņirdz par mazo apmaldījušos slimo dzīvnieciņu, kurš jau bijis saslimis un nejutās tik labi kā visi šitie klaviatūras klabinātāji -paēduši, veseli un siltumā.

2019-12-06 15:03

Burvīte: Ļoti pārdzīvoju par notiekošo un patiess prieks, ka viss izvērtās tik labi. Lai kaķītim veicās esmu ļoti priecīga.

2019-12-06 16:06

sanda: Labi, ka Maksim paveicās,jau sākot ar to,ka viņu uz mola atrada Madara un Māris. Paldies viņiem un raksta autoram (paldies arī raksta autoram par mājiņām Jelgavas ielā) personīgi no manis par to,ka paaugstināja manu ticību tam,ka Liepājā dzīvo arī normāli cilvēki.

2019-12-06 16:17

hmm: "Veco atloci" atkal sātans rausta aiz mēles ....

2019-12-06 16:58

Samtene: Super stāsts! Par tādiem gadījumiem un cilvēkiem vajag vairāk rakstīt! Jo ir tak arī labas lietas.

2019-12-06 17:24

Vecā atloce: hmm kā vienmēr ļaunais gars mājo tavās iekšās kopā ar minkām.

2019-12-06 18:04

nē nu jā: Paldies arī tramvaja vadītājam, kurš kaķīti vienkārši neiztrieca ārā. Kaut nu visi sabiedriskā transporta vadītāji būtu tādi - nomaldījušos bērnu nodotu policijā, dzīvnieciņu patversmē.

2019-12-06 18:06

adventam: Tu esi slims, ja uzskati cilvēkus par dzīvnieku vecākiem

2019-12-06 19:13

FELIMORS: Dievs "Veco Atloci 'sodiis [Karma nezhelo nevienu lhaunumu ] Pati driz miziis Gultaa,gatavojies :( !

2019-12-06 19:20

par tramvaja vadītājiem: Noteikti kaķim paveicās, ka iekāpa tramvajā, nevis autobusā - tramvaja vadītāji vienmēr ir toleranti pret pasažieriem ar dzīvniekiem, tāpat ielas dzīvniekus un putnus laicīgi brīdina, lai nepakļūst zem tramvaja. Tā tramvaja vadītāja ir vismaz mans gada Cilvēks Liepājā :)

2019-12-06 19:21

dArtanjans: Divi gadījumi manā dzīvē.Pirmais:braucu uz pilsētas autobusu,Zaļajā birzī iekāpj suns,apsēžās garmoškas (Ikaruss ar piekabi)pašā aizmugurē un brauc līdz Gaļas kombinātam(6 bija galapunkts).Pēc pāris stundām šamais pie gaļenes kāpj autobusā ar kārtīgu kaulu zobos un brauc līdz Zaļajai birzij atpakaļ.Otrais gadījums, Liepājas autoostā klīda strīpains miskastruncis,klīst, klīst,nepievērsu uzmanību.Iebraucu Aizputes AO,šis izlien no autobusa apakšas.Kamēr stāvēju Liepājas AO,kaķis ierāpies rezerves ritenī(Ikarusam priekšā no apakšas stiprinājās) un pa zaķi līdz Aizputei.

2019-12-06 19:51

o.k.: Pārsmējos, labā nozīmē !!!! Gudrs kaķis !

2019-12-06 20:02

Инна: Милый рыжик, котик мимимишный!

2019-12-06 20:44

hmmmm: Ko nu, ļaunās Jaunliepājas vecenes, kuras neieredz kaķus vai jums žults vēl gana ?

2019-12-06 20:47

Varde: Kaut kas arī jauks šajā portālī

2019-12-06 20:55

pasaziere: Braucam no rita kopa ar rido Maksi. viena trambaja bija erti iekartojies uz viena no kresliem sirsnigs paldies jaukajai trambaja vaditajai ka parupejas par mazo miluliti.

2019-12-06 20:59

;)) > Vecai atlocei: Drīz vien pašai / pašam- iznāks aizrīties ar savu žulti,un ,neviena nemīlētai-am un nevajadzīgam nosprāgt savā piemīztajā gultā.

2019-12-06 21:13

Vecai atlocei: Tu esi un paliksi ka vecā atloce ,uz šīs zemes mums visiem ir vienādas tiesības dzivot un dzīvnieki nonāk uz ielas cilvēku cietsirdība un bezatbildības dēļ,ne tāpēc,ka viņi tā gribētu un,ir tikai CILVECIGI palīdzēt grutiba nonākušajiem dzīvniekiem,bet Tev jau to nesaprast ,mizeja esi Tu pati(s)

2019-12-06 21:51

xxx: Lūdzu, nelaidiet kaķīti ārā! Paši izglābāt, negribat taču zaudēt! Tā tik vienreiz var paveikties kā tagad!

2019-12-06 21:57

k,,,: Par mazgadigu,nepilngadigu bernu draud brivibas atnemsana uz muzu.Tas nav Usakova kakis kas drikst klainot,mizt kur pagadas.Saimnieku soreiz deretu sodit ar 1000e sodu citiem par macibu ka nepieskata savus milulus.Ja sods netiek menesa laika nomaksats,tad iesastas tiesas piedzinas kontu izzadzeja un nolaupa no jusu konta visu naudu atstajot jus abus galigi plikus.Tad par tadu vinas nekaunigo ricibu,vinu var sodit tikai mutiski,vai piespiedu darbus nodarboties uz ielas ar prostituciju.Tiesas apelacijas karta spriedums netiks izskatits.

2019-12-06 22:29

to: pozitīvs...

2019-12-06 23:02

Jaunliepāja: Interesanti, kā jūtās Vecā atloce? Žagas nerauj,slikti sapņi nerādās?

2019-12-07 04:12

likumpaklausīgais: Vai uzņēmuma "Liepājas tramvajs" vadītājs Aigars Puks sodīs kontrolierus, kuri pieļāva vai apzināti "neredzēja" kaķa vizināšanos bez biļetes? Šī ir Latvija un šeit ir jāsoda !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli