Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

Saimniece: Suņi nekad nav bijuši badā

Saimniece: Suņi nekad nav bijuši badā
Foto: Egons Zīverts
28.10.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Piektdien, 25. oktobrī, laikrakstā bija publikācija “Divi veci suņi gaida nāvi?”. Uz redakciju piezvanīja Velta Ameļska no Dubeņiem, stāstot, ka viņai esot žēl divu lielu, vecu suņu, kuri dzīvo kaimiņu mājā un izskatoties nobadināti. Pretējās domās ir suņu saimniece, kas piektdien atnāca uz redakciju.

Sieviete lūdza, lai viņas vārdu un uzvārdu nepublicē. Redakcijai viņas vārds un uzvārds ir zināms. Citējam stāstīto: “Labi, ka cilvēki nav vienaldzīgi pret to, kas notiek apkārt, bet mūsu gadījumā patiesība ir gluži cita. Tas ir apmelojums, ka suņi netiek baroti. Rafijs un Argus tiešām nodzīvojuši garu mūžu – nu jau vairāk nekā 13 gadu –, un mana ģimene viņus izaudzināja no kucēnu vecuma. Vienmēr par viņiem esam rūpējušies. Ģimenē dzīvnieki mums bijuši vienmēr. Kā suņi, tā kaķi.”

Saimniece apgalvo, ka suņi izauguši par lieliem dzīvniekiem ar kuplu, biezu spalvu un vienmēr tikuši aprūpēti, nekad neesot atstāti novārtā vai nepaēdināti. Jā, ikdienā viņi turēti pie ķēdes, kas piestiprināta pie garas drāts, lai būtu lielāks pastaigas laukums. Vasarās Dubeņu mājās katru dienu bijis kāds no ģimenes. Sākoties rudenim un līdz pat nākošajai vasarai, saimniece regulāri reizi divās dienās no Liepājas braucot savus dzīvniekus pabarot un samīļot.

“Nekad Rafijam un Argusam, ne arī mūsu trešajam sunim nav pietrūcis ēdiena. Visu to, kas tika atvests, viņi pat nespēja apēst, un papildus vienmēr bija pieejama arī sausā barība. Visvairāk sirds sāp par nepatiesību un to priekšstatu, kāds ar publikāciju radīts par manu ģimeni, nezinot patiesos apstākļus. Jūtamies apmeloti un pazemoti. Vai suņi būtu nodzīvojuši 14 gadus, ja mūža garumā būtu badināti?” saka dzīvnieku saimniece.

Pirms gadiem diviem Rafijs, pateicoties veterinārārsta pūlēm un saimnieces rūpēm, tomēr atguvis veselību pēc ļoti smagas slimošanas. Aizvadītais pusgads abiem neesot bijis viegls – veselības traucējumi atstājuši iespaidu uz ārējo izskatu.

26 komentāri

2019-10-28 08:09

Smieklīgi: Pirmajā rakstā skaļi uzraksta, ka saimniece ir Rita Ukstiņa, un visiem uzreiz ir skaidrs, ka tā ir augstskolas pasniedzēja! Pati Rita ar tomēr laikam sabijusies!

2019-10-28 08:37

ejT: saimniece pati arī ēd tikai ik pēc dienas,tas, ka ir pasniedzēja neattaisno viņas necilvēcību,arī pārcietuši slimību,labi uzturēti suni tā neizskatās,cerams atbildīgie dienesti pārbaudīs šo [labo] saimnieci

2019-10-28 09:15

ar sunc: Suņi var būt veci,slimi,bet ne izkāmējuši,redzams,ka nav regulāri ēduši :( Cietsirdīgi!

2019-10-28 09:26

Lana: Sunīši ir vienkārši veci , ļoti veci. Nu ēdiens gan viņiem ir vienmēr. Un vecums un slimības mūs pārāk skaistus nepataisa, šoreiz , diemžēl , saimnieces apmelošana.

2019-10-28 09:35

Ciska: Reizi divās dienās!!!! Un suņi visu laiku pie ķēdes!!!! Tie nav labpturības pārkāpumi? Kaut zinu, kur reizi nedēļā aizbrauc uz laukiem pabarot suņus :( Un sauc sevi par mīlošiem saimniekiem

2019-10-28 09:59

zoste: Man arī ir divi suņi, pat vecāki par 13 gadiem, tomēr ne tuvu šādā paskatā. Mūsējie ir gludu spalvu, dzīvespriecīgi. Ir brīži kad suns maina kažoku, ir kā saka "nosērušies", bet šeit, pēc attēlā redzamā, ir ribiņas redzamas. Iespējams, sunītim parazīti vēderā,trūkst enerģijas vai kas cits,lai to spriež speciālisti. Jautājums patiesībā cits- vai cienītā dzīvnieku žēlotāja, pirms zvanīt presei, ir runājusi ar suņu saimnieci,izteikusi pārmetumus saimniecei? Tracina šitie labvēļi, kas risināmu problēmu paceļ skandāla līmenī

2019-10-28 10:17

Atbildība: Jā kā skan paruna? Neklausies manos vārdos, skaties uz maniem darbiem! Šeit darbus var redzēt! Slimu suni nesies pie ķēdes un neatstās bezpalīdzīgā stāvoklī un badā! Nebija redzams neviens ūdens trauks pat.

2019-10-28 10:38

Žēl: Rūpēties par suni nenozīmē to tikai pabarot. Suns prasa cilvēka tuvumu, īpaši vecs un slims - rūpes un gādību, siltumu, nevis dzīvi pie ķēdes vientulībā, aukstumā un gulēšanu lapu kaudzē. Tā ir vislielākā cietsirdība, un saimniecei nevajadzētu tēlot aizvainoto, bet izbeigt sunīšu mocības, tos iemidzinot. Tas būtu vienīgais saprātīgais un pedagogu neapkaunojošs risinājums.

2019-10-28 11:10

cincinati: Runājot klasiķa vārdiem,-Kad iepazīstu cilvēkus- man labāk patīk suņi !

2019-10-28 11:12

hm: Tadi pasniedzēji ,tapēc nekad tādā skolā nemacītos ko var iemacit tads cilveks kuru pašu jamaca ,ka sunīši jakopj un jarūpējas nav jau spēļu ,ka var iemest kakta .Kauns .

2019-10-28 11:28

rubber: 1x 2ās dienās barot dzīvniekus ir stipri pa maz.Dzīvības funkcijas tiks uzturētas, taču vielmaiņa sunim sačakarēta, no kā tad arī rodas visādas kaites. Īpaši jau vecus dzīvniekus jābaro biežāk, viņiem vajag siltumu un cilvēka klātbūtni. Šeit, izskatās, ka saimniecei būs lielas nepatikšanas. Tā ir atklāta dzīvnieku spīdzināšana, kas nav savienojama ar labturības noteikumiem un saimnieces saprātu, ja tāds viņai vispār ir.

Ceru, ka attiecīgo instanču darbinieki nerubinās degunus, bet ņems pie dziesmas dzīvnieku spīdzinātāju un piemēros soda sankcijas ,un dzīvniekus, kas viņai nav vajadzīgi ievietos patversmē!

2019-10-28 11:33

Atbildība: Nav tagad dzirdēts par policijas vai patversmes aktivitātēm. Bēdīgi ja tā paliks!

2019-10-28 11:56

Saule: Pirmkārt, tas nav normāli, ka tiek turēti mājdzīvnieki, kurus baro reizi divās dienās. Tas arī nozīmē, ka viņiem nav kontakta ar cilvēku, kas suņiem ir tik ļoti svarīgi. Kāpēc tad vispār iegādāti suņi? Lai apsargā saimniecību? Tam ir domāta apsardzes sistēma, ne dzīvi rādījumi. Dusmas par šādu necilvēcību.

2019-10-28 13:40

Aksti: Nu palasot komentarus ta vien liekas ka zalbaribas edaji te raksta kam sunis ir tas zurkas kas pluta istaba un nekad nav liels dzivnieks bijis mums ir vairaki suni bijusi un nodzivojusi12-14 gadiem nu tad tiesam paliek plani est negrib tad tapat ka cilveki ko es tad labak nobarotie ka vepri kas pat savas blusas nevat izkasit laukos suns ir lai sargatu saimniecibu nevis lai guletu sturi

2019-10-28 14:47

Mētra: Piekrītu Saulei...arī ķedes suns ir jāved pastaigā...izskrieties. Un labāk neņemiet suni...ja jāliek pie ķēdes.

2019-10-28 15:00

Ha: Tu metra laikam nesi dzivojusi laukos sunim ir vietA pie kedes un jasarga majas un novelk trosi lai buzene visu muzu suni ir pie kedes bijusi tagad izgudro jaunu abeci

2019-10-28 16:07

vai: Daži komentētāji ir analfabēti ne tikai rakstīšanā, bet debili arī domāšanā. Paskatiieties acīs tam sunim fotogrāfijā - kādas bezgalīgas skumjas un bezcerība.

2019-10-28 16:30

337: Nabaga sunīši,visu mūžu pie ķēdes un ēst tikai pāris dienās.

2019-10-28 16:57

Skarba realitāte: Suņi ir cilvēku draugi un sargi! Jājautā priekš kam vajadzīgi šie atstātie suņi, kuriem redzams ,ka viņi vienkārši eksistē ir veci un galigi apātiski, un šādā stāvoklī pie ķēdes tiek turēti visu auksto un mitro ziemu!! Kaut kas jau viņiem tiek atvests un atmests un atvainojiet suņiem jādod divreiz dienā svaigu ēdienu ,nevis jāatved reizi divās dienās ,kad tas ir ēdams tikai atvešanas reizē,vēlēk tas sasalst un paliek ledus auksts,Tātad suns normāli ēd ziemā tikai vienu reizi divās dienās ! Arī ūdens ieliets sasalst . Nu lai saimniece apvainojas cik grib, nu redzams no attēliem ka viņi nav pienācīgi aprūpēti,skumst pēc saimnieka,izskatās depresīvi un nav skaidrs priekš kam samniekam viņi ir vajadzīgi jo atrodoties pašreizējā situācijā nepilda nekādus suņa pienākumus vienkārši eksistē!! Pilnīgi skaidrs,ka suņi ir novārdzināti ,tā nav aprunāšana, tā ir realitāte!

2019-10-28 17:34

Vietĕjais: Kā teica biedrs Staļins
rastreļaķ

2019-10-28 17:43

kā tā var: Suņu saimnieci vajag pielikt pie ķēdes un 1x divās dienās pabarot ar putraimiem! Tad viņa smilkstēs citu dziesmiņu.
Tas tak redzams, ka suns mokās un ir nobadināts! Nevajag dzīvnieku pārbarot kā suķi, tas arī ir slikti, bet reizi 2 dienās pabarot var tikai necilvēks.
Kā cilvēks var būt tik nežēlīgs? Tiešām nav bail, ka tas viss nāks atpakaļ?

Un, vai suns ir potēts? Diez vai Arī šo instances varētu pārbaudīt.

2019-10-28 18:34

bobis: Neviens suns ķēdē neapturēs zagli! Tāpēc nesaprotu šādu ņirgāšanos par dzīvniekiem - vecu suni turēt laukā savos sūdos bez iespējas nakšņot telpās. Un īpaši ziemā viņiem vajadzīgs silts ēdiens 2x dienā. Neticu, ka tā tur tik bieži brauc - tādam cilvēkam degvielai iztērētā nauda tak vērtīgāka par kranci. Baigā bajāriene - dzīvo tur tik pa vasarām! Tad neņem suņus! Ar dzīvnieku pa tām divām dienām var arī nelaime notikt - tā arī nomirs tur vientuļš vai vilku/klaiņojošu suņu saplosīts ķēdes galā.

2019-10-28 19:20

Tracina: Tracina šitie sasodītie stukači, vienmēr par visu klačotāji un sūdzētāji. Ne nieka nezin, bet skrien kaut kur sūdzēties. Noteikti kādi penši, ar kuriem vairs aptiekā un pastā nerunā (jo apnikuši), tad izdomā nākošo - pasūdzēties par kaimiņiem. Idoiti.

2019-10-28 19:23

Maša: Redzēju šodien saimnieci Dubeņos,cerams,pabaroja suņus...

2019-10-28 21:12

Putraimiska izpratne..: Vai stukačotāji vai sūdzētāji,bet tas ir skaidrs,ka ziemas apstākļos suns nevar ēst vienu reizi to pašu barību jo trauks ar barību piesnieg un pielist ,atdziest un sasalst!! Suns nav ne cūka, ne vista,kam dod graudu produktus pārsvarā,sunim vajadzīgs arī kāds gaļas gabals ,kat vai subprodukst un ziemā katru dienu silts ēdiens, kontakts ar saimnieku un silts miteklis!! Kur te vainīgi ir stukači, ka negribat attiekties līdzjūtīgi pret dzīvniekiem! Vai suņa saimnieks pats ēd divas dienas aukstu zupu???

2019-11-01 17:07

rūpe: Man arī ir suns 12 gadus vecs.Šādā vecumā suns vairs nevar sagrauzt cieto barību.Lai kā tu arī būtu visu laiku rūpējies par suni vecums dara savu.Un ne tikai ziemā dzīvniekam vajadzīga silta barība tā vajadzīga arī aukstā lietainā laikā.Un arī suns grib lai ar viņu parunātu,lai justos vajadzīgs.Šai kundzītei vajadzētu suņus iemidzināt.Jo tas ir nežēlīgi tā izturēties pret dzīvniekiem.Tie komentētāji kuri aizstāv saimnieci paši nezina ja tu paņem mājās suni viņš kļūst par ģimenes locekli un viņu ir jāmīl kā tu mīlētu bērnus.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz