Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Sāk smaržot pēc asfalta

Sāk smaržot pēc asfalta
Foto: Egons Zīverts
25.04.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Otrdien pirmais šogad saražotais karstais asfalts no uzņēmuma “CTB” ražotnes aizvests uz Durbi un uz Mazo ielu Liepājā, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja firmas ražošanas vadītājs Kārlis Žāžis. Vakara pusē Mazās ielas iekškvartāla posmā, kuru sāka remontēt pērn, bet nepabeidza, likta asfalta apakškārta.

Pagaidām gan citur Liepājā asfaltēšana nav notikusi, arī vakar ne. “Asfalta ražošanas pirmā nedēļa parasti ir tāda iesildīšanās, jo rūpnīca tik tikko atvērta. Nākamnedēļ būs lielāka skaidrība, kur ko darīs,” pastāstīja Komunālās pārvaldes Ielu infrastruktūras daļas vadītājs Mārtiņš Jākobsons. Vakar Liepājā ar asfaltu vēl tikai aiztaisītas bedres 14. novembra bulvārī un Lībiešu ielā.

Vairākām ielām drīzumā gaidāma asfalta virskārtas klāšana – lielākie objekti ir Grīzupes iela un Lielā iela, kur darbi ir jāpabeidz. Bez šīm un vēl dažām pārbūvētajām ielām pēc pašvaldības pasūtījuma šogad turpinās vairāku ielu iekškvartālu posmu remontu mikrorajonos. Pērn iesāka labot Mazo un Priekules ielu, posmus Sakņu, Celmu, Ugāles ielā – tie drīzumā jāpabeidz. No pērn iecerētajiem, bet nesāktajiem darbiem rindā ir arī iekškvartāli Spīdolas, Viršu un Meža ielā, teica M. Jākobsons. Savukārt šogad Liepājas dome atvēlējusi naudu vēl citu iekškvartālu posmu remontam apmēram divu kilometru garumā – līdzīgi kā pērn. Šo ielu darbiem pašreiz sākta projektēšana, pēc tam vēl jāizsludina būvdarbu iepirkums. Plānots, ka šajā darbu sarakstā būs Atmodas bulvāris, Žagatu, Reiņu meža iela, E. Tisē ielas apkaime, vairākas iebrauktuves no M. Ķempes ielas uz daudzdzīvokļu mājām.

Tāpat kā firma “CTB”, arī “Aizputes ceļinieks” pēc Lieldienām sācis sildīt bitumenu asfalta ražošanai. Šim procesam vajag trīs četras dienas, “kamēr muca paliek karsta”, pastāstīja “Aizputes ceļinieka” kvalitātes kontroles nodaļas vadītājs Rihards Vecvagars. Tātad asfaltēšanas darbus uz ceļiem un ielām varēs vairāk manīt nākamnedēļ.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)