Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākas pabalstu izmaksa akcijā ”Skolas soma”

Sākas pabalstu izmaksa akcijā ”Skolas soma”
Foto: Egons Zīverts
24.07.2018 13:41

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 6. augustā sāksies pabalstu izmaksa pašvaldības akcijā ”Skolas soma” visām Liepājā deklarētām daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām ģimenēm un ģimenēm, kuras audzina bērnus ar invaliditāti un aizbildnībā esošus bērnus, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenēm, kā arī ģimenēm ar bērniem, kuras saņem sociālā darbinieka atbalstu, pašiem iesaistoties savu problēmu risināšanā.

Liepājas pilsētas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone portālam vēstīja, ka pabalstu 20 eiro apmērā katram skolēnam vecāki varēs saņemt AS ”Norvik banka” Liepājas filiālēs līdz oktobra beigām. Pabalsts, kas paredzēts bērnam skolas lietu iegādei, tiks izmaksāts par katru ģimenē dzīvojošu bērnu, kurš šā gada septembrī turpinās mācības vispārējās izglītības iestādē, sākot no 2. klases.

Pabalstu var saņemt pilnīgi visas Liepājā deklarētās daudzbērnu ģimenes, sākot no trīs bērniem, ja vismaz viens no viņiem ir skolas vecumā.

Pabalsts tiks izmaksāts arī par personām vecumā no 18 līdz 21 gadam, ja tās turpinās mācības vispārējās izglītības iestādē dienas maiņā un nav nodarbinātas. Pabalstus varēs saņemt visas trūcīgās ģimenes, kurām laika posmā no šā gada 1.jūlija līdz 30.septembrim noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes statusam

Pabalstu jebkurā AS ”Norvik banka” filiālē varēs saņemt viens no vecākiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Saraksti, kuri veidoti pēc VSAA sniegtajiem datiem, par visām minētajām ģimenēm būs bankā, izņemot ģimenes, kurām ir trūcīgas ģimenes statuss. Ģimenes ar vienu vai diviem bērniem skolas vecumā, kurām laika posmā no šā gada 1.jūlija līdz 30.septembrim ir spēkā trūcīgas ģimenes statuss, sākot no 6.augusta aicinātas ierasties Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā 220.kabinetā, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un izziņu mācību iestādes izziņu 9.klašu beidzējiem, lai reģistrētos pabalsta saņemšanai.

Ja ģimenei ir tiesības saņemt pabalstu akcijā “Skolas soma”, bet tā nav iekļauta sarakstā, tad pabalsta saņemšanai jāvēršas Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu daļā 220.kabinetā, un jāiesniedz iesniegums ne vēlāk kā līdz 30.septembrim.

Plānots, ka pabalstu varētu saņemt ap 1000 liepājnieku ģimeņu, kuru bērni septembrī atsāks skolas gaitas. Pabalstu izmaksai akcijā ”Skolas soma” no pašvaldības budžeta piešķirti 40 000 eiro.

Savukārt pirmklasnieku vecāki, kuru bērni pirmo reizi sāks mācības kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām, tāpat kā iepriekšējos gadus, varēs saņemt 30 eiro lielu pabalstu mācību līdzekļu iegādei, neatkarīgi no bērna deklarētās dzīvesvietas. Šo pabalstu izmaksa sāksies septembrī, kad būs nokomplektētas visas pirmās klases un skolās apkopoti dati par pirmklasniekiem.  Pirmklasnieku vecāki pirmajā skolas dienā, pavadot savus bērnus uz skolu, aicināti ņemt līdzi arī bankas konta datus, lai varētu skolā aizpildīt iesniegumu pirmklasnieka pabalsta saņemšanai.

Pabalsta izmaksai pirmklasniekiem no pašvaldības budžeta piešķirti 24 000 eiro.

12 komentāri

2018-07-24 15:54

šļācēji: Kāpēc jāatbalsta trūcīgie un daudzbērnu štancētāji? Trūcīgie lai beidz slinkot un dzert, lai iet strādāt un bērnu taisītāji lai padomā vai spēs uzturēt visus sataisītos brēkuļus. Kāpēc tie būtu jāatbalsta ģimenēm, kur visi strādā un plāno ģimenes pieaugumu.

2018-07-24 16:42

to šļācēji: tāpēc, ka no šo bērnu nodokļiem nākotnē (protams ar nosacījumu, ka viņi paliks Latvijā) tiks maksāta tava pensija

2018-07-24 17:14

to 16:42: Bērnu vacākiem no trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm pārsvarā nav naudas. Tāpēc laba izglītība ir reti kuram. Parasti tāpēc no tiem sanāk zemākā līmeņa darbinieki , kuri, nespēdami šeit atrast normāli atalgotu darbu dodas uz Angliju berzt podus vai lasīt sēnes. Un nekādi nodokļi priekš mūsu pensijām maksāti netiks!

2018-07-24 18:50

to šļācēji: Tev kaut kāda nevalstiska un fašistiska domāšana pret Latvijas tautu.

2018-07-24 18:54

Es to šļācēji: Nevajag visas ģimenes mest vienā katlā,ja man arī ir 5berni,trīs no tiem ir ar augstāko izglītību un maksā nodokļus,viens beigs vidusskolu un viens tiks sāks skolas gaitas,un paldies par kaut nelielu atbalstu no pašvaldības.Lai gan sen esam skolai visu sagādājuši.

2018-07-24 20:44

Misija: Prieks lasīt!

2018-07-24 21:54

Ha ha: Šļācēji muti pieveri kas tev neļauj bērnus taisit .esmu 3 bērnu mamma un strādaju ar viru prestišā iestade un diezgan labas algas saņemam ...Tads ir likums....taka piever mutiti.

2018-07-24 21:56

Bla bla: Kaut butu vairak daudz bernu ģimenes...

2018-07-25 06:33

to ha ha: ar tādu pareizrakstību diez vai strādā PRESTIŠĀ iestādē.

2018-08-08 01:13

Ņaudēdajiem: Varbūt tomēr ir jāplāno to vienu bērnu tad vecākiem pietiktu naudas lai tam bērnam sagādāt visu skolai un beidzot nemetīsies ,spļaujot siekalas, kā suņi uz kaula virsū daudzbērnu ģimenēm sadzirdot par atbalstiem. Jo cik dzirdu pārsvarā ne daudzbērnu ģimenes "čīkst" ka naudas nepietiek bet otrādi -tās ģimenes kur aug viens bērns

2018-08-15 14:21

Mimi: Kapēc daudzbērnu un trūcīgiem nav naudas.Ir vnk izdewumi ir vairăk un reizēm ir sakritība ka viens vai otrs paliek bez darba bērnus jauztur dzivokli jāmaksā utt..bet ir reizēm tădi kas manipulē bet manuprāt tgd grūti to izdarīt. Jūs gudrie runātaji audziniet savu 1 bernu un muti turiet.Jo dzive izspele visadus jokus.Vienā brīdi naudas pietiks citā paši būsiet paši zemu

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz