Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākta pilsētas puķu dobju un citu apstādījumu kopšana

Sākta pilsētas puķu dobju un citu apstādījumu kopšana
Oranžs, dzeltens, bordo, balts, gaiši zils un rozā! Šajā pavasarī pilsētas puķu dobēs 130 m2 platībā jau ir izstādīti  2350 atraitnīšu dēsti. (Foto: Aigars Štāls)
17.04.2020 12:51

liepajniekiem.lv

Liepājas centrā pie universitātes, Graudu un Lielās ielas stūrī, K. Valdemāra un  Peldu ielas krustojumā, Čakstes laukumā, Akmensdobē Jūrmalas parkā, Jūras ielas rotācijas aplī un puķu podos pie Pētertirgus, Tirgoņu ielā un Jūrmalas parkā ir sastādītas pirmās puķes – tagad pilsētnieku acis iepriecina oranžu, dzeltenu, bordo, baltu, gaiši zilu un rozā atraitnīšu stādījumi, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pilsētas dobju un ielu labiekārtošana un apzaļumošana notiek SIA ”Komunālā pārvalde” dārznieces Aldas Dambergas vadībā, darbu veicējs ir SIA ”Tranzīts L”.

Nākamais puķu stādīšanas cēliens notiks maija vidū. Tad dobēs citās pilsētas vietās – Jūrmalas un Raiņa parkā, Kūrmājas prospekta galā, Čakstes laukumā, Kurzemes skvērā, Tirgoņu ielas sākumā, Zivju ielā, Lāčplēša dārzā, Lielajā ielā iedēstīs argirantēmas, ilgziedu begonijas, Ferullapu sunīšus, kannas, kleomes, samtenes, balzamīnes, gauras, iresīnes, alises, akmenssēkles, sārzāles un citas puķes, kas ir piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem un pilsētas videi. Vasaras puķu dēstu stādīšanu plānots  pabeigt līdz maija beigām/jūnija sākumam.

Pēc Jāņiem, kad pavasara puķes būs noziedējušas, ir paredzēts trešais pilsētas dobju izdaiļošanas cēliens. Tās aizstās ar vasaras košumaugiem – leduspuķēm, rudbekijām, gazānijām, Jaungvinejas balzamīnēm, laurentijām.  Šogad pilsētā būs redzami arī uzņēmēju finansētie ziedu objekti. Scan-Plast Latvia LSEZ SIA finansētie podi (uzņēmums apmaksā to uzstādīšanu, apstādīšanu un kopšanu visu vasaru, kā arī demontāžu rudenī) būs redzami Tirgoņu ielā. Cukura un Grīzupes ielas rotācijas aplī ziediem izdaiļotu vides objektu uztur SIA “CTB”, bet dobi Ventas un Cenkones ielas stūrī – pašvaldības uzņēmums ”Liepājas ūdens”. Koši ziedēs arī Līvas laukuma aplis, ko par saviem līdzekļiem apsaimnieko SIA “Tranzīts L”.

Te jāpiebilsta, ka ik pavasari/vasarupilsētas apzaļumošanā un izdaiļošanā  iesaistīsies arī pilsētas izglītības iestādes (to teritorijas), namu apsaimniekotāji, individuālo māju īpašnieki.

Vēl pilsētas vidi košāku veidos 75 atsevišķi novietoti puķu podi un 106 puķu kastes uz ceļu un ielu norobežojošājām barjerām. Arī vides objekti – ziedu figūras Taurenis un Gliemezis un 11 puķu piramīdas.

Pilsētu tāpat kā iepriekšējās vasarās rotās puķu grozi pie apgaismojuma balstiem uz Tramvaja tilta, Lielajā ielā, Jūras ielā, Ziemeļu ielā, M.Ķempes ielā, Ventas ielā un pie Latviešu biedrības nama, kā arī ”ziedu koks” –  Siena tirgus malā un ”ziedu arkas” Jaunajā ostmalā.

Savukārt maijā sāksies jaunās Liepājas pilsētas apstādījumu koncepcijas 2020. – 2024. gadam īstenošana. Pašlaik notiek vairāki iepirkumi, lai varētu uzsākt koncepcijā ietvertās apstādījumu paplašināšanas un uzlabošanas pirmās ieceres.

UZZIŅAI

Puķu stādījumi Liepājā 2020. gada sezonā

 • Atraitnītes 2350 gab. – 130 m2, jau iestādītas 6.- 9. aprīlī
 • Dažādas vasaras puķes 19 600 gab. – kopā 827 m2, iestādīs maija otrā pusē, līdz jūnija beigām;
 • 184 puķu grozi pa visu pilsētu pie apgaismojuma balstiem
 • 106 puķu kastes uz ielu/ceļu norobežojošām
 • Puķu skulptūras: Gliemezis un Taurenis, Puķu koks un Puķu arkas
 • Puķu piramīdas – 11 gab. + 4 gab (notiek iepirkums).
 • Rondo/betona/EDGE u.c. puķu podi – 75 gab.

Vasaras puķu dēstu iegādei, puķu dobju un podu apstādīšanai divas reizes sezonā, mēslošanai un laistīšanai, kā arī kopšanai šogad plānots izlietot 16 200 eiro bez PVN.

Puķu piramīdu, kopskaitā 11, izlikšanai un kopšanai visu sezonu plānots izlietot 13 600 eiro bez PVN.

Puķu trauku uz laternu balstiem, puķu kastu uz ceļu norobežojošām barjerām uzstādīšanai, apstādīšanai, kopšanai un demontāžai paredzēti 13 700 euro bez PVN.

Apstādījumu attīstības koncepcijas īstenošanai šogad plānoti ap 60 000 euro, tai skaitā 9000 euro – no pilsētas Vides fonda.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz