Piektdiena, 14. augusts Zelma, Zemgus, Virma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sals piezogas caurulēm

Sals piezogas caurulēm
Foto: Egons Zīverts
17.01.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Pēdējās dienas Liepājas iedzīvotājus stindzina aukstums un vējš, taču dabas stihijas atstāj iespaidu ne tikai uz cilvēku organismiem. Mēdz parādīties kļūmes arī dažādās tehniskās sistēmās, piemēram, pieaug ūdens un kanalizāciju tīklu aizsalšanas risks. SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” avārijas dienests vakar saņēmis pirmos izsaukumus uz šādu rūpju māktām mājām.

“Šogad vēl nekas pārāk daudz nav bijis, taču šodien [vakar – S.K.] parādījies vējš, kas situāciju var pasliktināt,” pastāsta LNA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Puka. Ap pusdienlaiku vakar avārijas dienesta dienaskārtībā bija iezīmēti vien divi objekti, kuros nepieciešama palīdzība saistībā ar aizsalušām caurulēm. Citus gadus, parādoties pirmajam salam, tādu ir no desmit līdz divpadsmit. Šī problēma īpaši aktuāla ir mājās, kurās ir maza ūdens cirkulācija, tāpēc aukstajā laikā ieteicams to palielināt, atverot ūdens krānus un nodrošinot regulāru ūdens plūsmu.

“Ir mājas, kurās jau no būvniecības ūdensvadu caurules ir tuvu zemes virskārtai vai tuvu pamatiem – tajās problēmas, iestājoties šādam laikam, ir regulāras,” norāda I. Puka. Risks ir augstāks arī tajās mājās, kuras netiek apkurinātas un kurām nav centralizētā apkures sistēma. Abi minētie faktori pārsvarā novērojami pilsētas vecās apbūves namos.

Lai novērstu ūdens vadu aizsalšanu, ieteicams mājā uzturēt siltumu – apsildīt koridorus, kāpņu telpas, pagrabu. “Noteikti visās minētajās telpās jātur aizvērti gan logi, gan durvis,” I. Puka skaidro.

Tāpat ūdens un kanalizācijas tīklu aizsalšana bieži konstatēta namos, kuros ir tukšas, neapsildītas telpas. Ja iedzīvotājs atrodas ilgstošā prombūtnē un dzīvokli atstāj tukšu, noteikti vajadzētu paredzēt iespēju avārijas dienesta īpašumā iekļūt – dzīvokļa atslēgu būtu ieteicams atstāt kādam draugam vai radiniekam, kas pastāvīgi ir pilsētā, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespēja dzīvokli apsildīt.

Savukārt, ja konstatēts, ka mājā aizsalušas ūdens vadu caurules, nekavējoties jāziņo par to savam namu pārzinim. Tā vakar rīkojusies arī Kuršu ielas 22. nama iedzīvotāja Iveta Starka. Šis bija viens no objektiem, uz kuriem vakar devās uzņēmuma SIA “Fagos” tehniskie darbinieki Stasis Januška un Arturs Tramdaks – uzņēmums šādus darbus veic pēc pasūtījuma. Ūdens caurules bija aizsalušas posmā, kas atrodas mājas bēniņos. Māja nav siltināta, tāpēc sals viegli tiek cauri spraugām ķieģeļu sienās.

I. Starka pastāsta, ka šādas problēmas namā esot piedzīvotas jau iepriekš, tomēr esot grūti gūt visu nama iedzīvotāju piekrišanu veicamiem remontdarbiem. “Labi, ka man no rīta termosā bija mazliet ūdens un es varēju zāles iedzert,” viņa stāsta, atceroties rīta pārsteigumu – aizsalušas ūdens caurules.

“Sākumā nesapratu, kur man jāzvana. Nezinu arī, kas būs jādara tālāk, lai tā vairs nenotiktu,” bažījas nama iemītniece. Taču pēc tam, kad ar celtniecības fēnu tika atkausēta aizsalusī caurule, tehniskie darbinieki to nosedza ar siltumizolācijas materiālu, lai mazinātu iespēju, ka caurule aizsals atkal. “Vislabākais būtu caurulei pievienot sildvadu – ir tāds speciāls vads, kas silda cauruli un neļauj tai aizsalt,” stāsta S. Januška. “Kad uznāk sals, tikai jānospiež podziņa un caurule neaizsals.”

18 komentāri

2018-01-17 08:42

Loading: Ja jau vienas un tās pašas mājas, katru gadu no gada, KO TAD APSAIMNIEKOTĀJS NENOSILTA TRUBAS?

2018-01-17 08:47

ingap: kas maksās , ja palielinās regulāru ūdens plūsmu-tecinā .....

2018-01-17 09:24

garo: kauns apsaimniekotājam, vai tad šis ir tik liels sals

2018-01-17 09:26

garo: kauns apsaimniekotājam

2018-01-17 09:54

Tam garo: Dod naudu, pa tavu naudu zelta pili uzcels, visu koka būdu vietā. )))
Ja mājai nav naudas, kā tu to domā sakārtot?

2018-01-17 09:56

Gundars Delveris: KO VAR RAUDAT, UDENS CAURULVADS AIZSALIS. MAN MAJAIIR HENKA CAURULES,JA AIZSALST TAD NOMAINU PRET CITU HENKA CAURULVADU UN AIZSALUSO IENESU SILTUMA ,VAI AR SALSUDENI ATKAUSEJU.JA PIERADUSIPIE APSAIMNIEKOTAJIEM UN PASI NEVAR PIRKSTU PAKUSTINAT PIE MAJAS,TAD NAV KO CIKSTET UN TIK MAKSA APSAIMNIEKOTAJAM 13 CENTUS PAR KVADRATMETRU PELNU, LABAK TO NAUDU PATURETU MAJAI.PASI APSAIMNIEKOTU MAJAS.

2018-01-17 13:22

nejēga santehniķis: Ko tik cilvēki neizdomā , lai nebūtu jāsiltina caurules. Pat cauruļvadi sagatavoti uz nomaiņu aizsalšanas gadījumā. Te pienāktos kāda balva.

2018-01-17 16:17

smadzene: jopt, uzliekat sildelementu lai truba nesalsts, ielaid truba in tev neaizsals pat -30 . jauda 15W uz metro. cena ap 4EUR/M . cilveki pasi nemaz nemekle citu risinajumu kas izmaksatu tikai vienu reizi, nevis katru reizi kad aizsalst.

2018-01-17 16:57

ka vienmer: Ka parasti ZIEMA parsteidza nelaika kas vareja paredzet ka bus sals.

2018-01-17 17:59

Sandris: Pašiem māju īpašniekiem jādomā par to, lai trubas neaizsaltu.Ja mājai nav naudas uzkrājuma, neviens par velti neko nedarīs.

2018-01-17 18:47

aija64: LŪDZU TELEF. NUMUR. UZ KURIENI ZVANĪT JA KAS NOTIEK.

2018-01-17 18:48

Aija Magure: LUDZU TEL.NUMUR. KUR PIEZVANIT JA NOTIEK KAUT KAS NEPAREDZAMS AR CAURULEM ZIEMA.

2018-01-17 18:50

Liene 89: Bet sals taču reiz beigsies, un trubas atkusīs pašas no sevis!

2018-01-17 19:09

knaible: Vajag Staša numuru kaut kur dabūt, tas cilvēks laikam zin kas jādara šādā situācijā

2018-01-17 23:13

enn: Bljaaviens, mums pensionaari regulee siltuma padevi un visu laiku jaasalst, lai nebuutu jaamaksaa par apkuri...

2018-01-18 05:06

propper: Tam pedziķim tā pensija ir tik cik ir!Vai tad par pensijas lielumu mūsu valstī neko nezin?

2018-01-18 07:08

YUIYIYI: Nosiltiniet māju un nekāda baiga nauda nav jāmaksā Renovētajās mājās i siltumu pats var regulēt i jāmaksā 5-10 eiriķi Nav pat ko ietaupīt tiem penžām.

2018-01-18 11:13

kaimiņi: Cien. Starkas kundze varēja arī droši pateikt, ka kaimiņi nepiekritīs viņas utopiskajām vēlmēm vienkārši tērēt naudu tērēšanas pēc (piem. neatbilstošos laika apstākļos apmetot slapju mājas sienu). Remontdarbi un finanšu līdzekļi jāplāno laikus un pārdomāti, nevis jādara tāpēc, ka tik ļoti gribas izrādīties zinošākai nekā ir patiesībā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz