Trešdiena, 10. augusts Inuta, Brencis, Audris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Samojedu šķirnes suns Rodžers – kā balts un mīlīgs sniega kalns

“Ak, tu mana mīļpīlīte!” ­­– ­tā par savu uzticamo draugu, astoņus mēnešus veco samojedu šķirnes suni Rodžeru saka liepājniece Baiba Kvedere. Suns viņas dzīvē ienāca likumsakarīgi.

Samojedu šķirnes suns Rodžers – kā balts un mīlīgs sniega kalns
Rodžera pirmie Ziemassvētki pērn decembrī. Šī bilde tapusi fotogrāfa Valtera Pelna fotostudijā. (Foto: no personīgā arhīva)
Rodžera pirmie Ziemassvētki pērn decembrī. Šī bilde tapusi fotogrāfa Valtera Pelna fotostudijā. (Foto: no personīgā arhīva)
27.06.2022 00:03

liepajniekiem.lv

Dalīties mīlestībā

Bērnībā ģimenē Baiba auga kopā ar vācu aitu suņiem, taču neviens no tiem nebija tieši viņas. Kad pienāca laiks meklēt sev dzīvokli Liepājā, viss sakārtojās tā, ka jaunā sieviete izvēlējās iegādāties rekonstruējamu mājas daļu.

Sākās pandēmija ar saviem likumiem, noteikumiem un obligāto izolēšanos. “Vakaros mājās biju viena, staigāt gāju viena, un tas nebija priecīgi,” atceras Baiba, taču suņa izvēle noteikti nebija izmisuma solis, lai jaunais draugs viņu glābtu no garlaicības. Gribējies dalīties mīlestībā un rūpēties.

Astoņu mēnešu laikā Rodžers jau izaudzis par lielu un skaistu suni. Foto: no personīgā arhīva

Sākusi ielūkoties sludinājumos, kuros piedāvā dažādu šķirņu kucēnus. Kad ieraudzījusi samojedus, tūlīt sapratusi, ka šī šķirne būs īstā. Painteresējusies vairāk, un paziņa Annija pastāstījusi par samojedu audzētavu “Baltic Brilliant”.

Liepājniece bija nolēmusi ņemt suņu puiku, un, kad zvanīja audzētājai, tieši viens kucēns, puika, vēl nebija aizrunāts. “Kā es viņu gaidīju!

Gaidīju veselu mēnesi, kamēr mazo varēju vest mājās. Savu Rodžeru līdz tam redzēju tikai fotoattēlos,” Baiba kavējas atmiņās.

Bija nopirkusi visu nepieciešamo un noteiktajā dienā steidzās uz Rīgu. Abu satikšanās audzētavā joprojām emocionāli dzīvo atmiņā. Mazais, baltais kamolītis piečāpojis pie Baibas un sācis viņai laizīt (bučot!) seju.

No prieka par satikšanos acis pielijušas pilnas laimes asaru. “Tā bija abpusēja mīlestība un sapratne no pirmā acu skatiena,” atceras saimniece. “Lai mēs labāk sarastu un iepazītu viens otru, pat paņēmu mēnesi ilgu atvaļinājumu.”

Visur līdzi

Jau kopš mazotnes Rodžers visur ņemts līdzi sabiedrībā, sākumā pat uz darbu, lai mazais mājās nejustos vientuļš.

Samojeda draudzīgā, mīļā un līdzsvarotā daba ir atklājusies pilnībā. Baiba: “Ne reizi nav bijusi vajadzība viņu rāt, jo Rodžers vienkārši mani klausa. Jā, kad mazliet paaugās, gājām uz paklausības un labas uzvedības treniņiem pie kinoloģes Montas Krastiņas.

Domāju, ka mācības vairāk bija vajadzīgas man kā saimniecei, ne tik daudz sunim. Es apguvu tik daudz jauna! Grūti bija man!”

Samojeda saimniece ir pārliecināta, ka lielā mērā no cilvēka attieksmes atkarīgs, kāds izaugs suns. Svarīgi, kāda ir cilvēka un suņa abpusējā sapratne.

Rodžera raksturs tikai slavējams: mierīgs, empātisks, līdzsvarots, draudzīgs, bez agresijas vai ļaunuma, meklē kontaktu un patīk rotaļāties. Tā ka pašā nav ne grama dusmu, nesaprot, ka citi suņi tādi var arī nebūt. Savas labestības un vēlmes draudzēties dēļ jau piedzīvojis, ko nozīmē cits, dusmīgs suns.

Līdz ar kļūšanu par samojeda saimnieci mainījusies arī Baibas dzīve, jo nu jau sarunas ar citu pastaigu vai apmācību laikā satikto suņu saimniekiem kļuvušas pašsaprotamas.

Viņa spriež: “Ja tev pieder suns, tad var teikt, ka tev mājās vienmēr būs lielisks terapeits, kas gatavs dalīties ar savu mīļumu. Protams, es atbildu ar to pašu, jo man ir svarīgi, lai Rodžers justos labi. Man atvērusies jauna pasaule – es izbaudu, ko mans suns spēj dot.”

Skaistajam atļauts vairāk

Tā kā ar savu samojedu bieži dodas pastaigās un kopā apmeklē veikalus un kafejnīcas, kur tas atļauts, saimniece esot pārliecinājusies par teiciena patiesumu, ka skaistajam atļauts vairāk. Tas attiecināms uz viņas suni, jo reti kurš paliek vienaldzīgs pret balto un mīlīgo sniega kalnu ar kuplo kažoku, tumšajām acīm un melno purniņu. Viņu vienkārši nevar neievērot!

Piemēram, veikalā “Depo”, kuru atļauts apmeklēt kopā ar mājdzīvniekiem, Baiba parasti uzklausot daudz komplimentu. Iemesls, protams, – Rodžers.

Nu jau sākot pierast pie komplimentiem, bet sākumā mulsusi.

Samojedu kažoks ir ļoti biezs, ar pamatīgu pavilnas slāni. Vēl neesot bijusi neviena kažoka maiņa, bet tāda esot divas reizes gadā. Saimniece ir apņēmības pilna to pārdzīvot.

Baltais kažoks ikdienā pēc pastaigām vai lietus attīrās pats, bet reizi mēnesī tomēr tiekot organizēta vannošanas, fēnošanas un ķemmēšanas diena.

Lai arī Rodžers par to nav sajūsmā, saimniecei par prieku paciešot arī šīs viņas aktivitātes. “Man tagad ir interesanta dzīve un manam sunim arī. Kopā esam laba komanda,” smaidot saka B. Kvedere.

RAKSTUROJUMS

Samojedi

 • Vidēja/liela izmēra špics ar raksturīgajām saslietajām, smailajām ausīm un uz muguras gredzenā saritinātu asti.
 • Bieza kažoka īpašnieks. Samojeds var būt pilnībā balts, balts ar gaišbrūnu vai krēmkrāsā.
 • Pieaugušu tēviņu augstums skaustā no 51 līdz 56 centimetriem, mātītes – no 46 līdz 51 centimetram. Svars – no 23 līdz 30 kilogramiem.
 • Patīk pastaigas un fiziska slodze, komunikabls, tīk riet.
 • Lielisks kompanjons ģimenei ar bērniem.

Avots: purina.lv

INTERESANTI

Šķirnes vēsture

Samojeds jeb samojedu suns (angl. Samoyed, Sammyed dog) ir viena no senākām un interesantākām mūsdienās sastopamām suņu šķirnēm.

Šie suņi jau pirms 3000 gadiem kopā ar nomadu tautām (ņenciem, enciem, nganasiem, seļkupiem, taigijiem, karagasiem un soijotiem, kurus visus kopā senkrievi dēvēja par samojediem) dzīvoja Sibīrijas ziemeļrietumos un Austrumeiropas ziemeļos aiz polārā loka.

Samojeds nav laika – nartu vilcējs un medību suns, jo pēc sava dzīvesveida un rakstura pieskaitāms ganu un sargsuņiem.

Minētās tautas bija nomadi, ziemeļbriežu gani, medības tām nebija tik nozīmīgas. Līdz ar to samojedos nostiprinājās sargu un ganu suņu pamatīpašības: izturība, pieticība, mierīgs raksturs, “ģimeniskums”, kas tos padara par ideāliem kompanjoniem un ģimenes locekļiem. Suņi uzraudzīja ziemeļbriežu ganāmpulkus un tos pārdzina uz jaunām ganībām.

Suņi bija nomadu izdzīvošanas garants, līdz ar to netika uztverti kā mājdzīvnieki, bet kā kompanjoni vai jaunākie ģimenes locekļi, tāpēc naktis pavadīja kopā ar cilvēkiem, tos sildot.

19. gadsimtā samojediem kļūstot par modes kliedzienu Eiropas aristokrātu aprindās, šķirne tika glābta no iznīcības.

Kamēr Rietumos sajūsminājās par šiem lieliskajiem suņiem un nopietni pievērsās šķirnes attīstībai, to dzimtenē šķirne tika nīcināta ārā.

PSRS dominēja viedoklis, ka ziemeļu tautu nomadu dzīvesveids ir atpalicība, kas jāmaina, savukārt suņu esamība “bremzē progresu”. Samojedu šķirne tika iznīcināta. Tikai XX gadsimta pašās beigās, jau pēc PSRS sabrukuma, uz Krieviju atveda samojedu pāri no Eiropas, liekot pamatus šķirnes atjaunošanai arī to dzimtenē.

Avots: baltiesuņi.lv

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz