Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Satiksmes drošību uzlabos, pārveidojot K.Ūliha un Vītolu ielas krustojumu

Satiksmes drošību uzlabos, pārveidojot K.Ūliha un Vītolu ielas krustojumu
Foto: Ruslans Šuļga
22.04.2019 07:06

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās liepājniece, kura nevar sagaidīt, kad tiks izpildīts viņai dotais solījums par ātruma ierobežošanu pie Centra sākumskolas.

”Pirms gada, 2018.gada 10.maijā, K.Ūliha ielā pie Centra sākumskolas manu bērnu notrieca automašīna,” stāsta māmiņa: ”Paldies Dievam, dēlam, kurš tobrīd gāja 1.klasē, traumas nebija pārāk smagas.”

”Pēc šī negadījuma rakstiski vērsos Liepājas pilsētas domes Transporta komisijā ar lūgumu rast risinājumu uzlabot satiksmes drošību šajā vietā,” viņa turpina.

Pēc māmiņas teiktā viņai izteikts apsolījums K.Ūliha ielas posmā pie Centra sākumskolas ieviest ātruma ierobežojumus: ”Solīja uzlikt ceļa zīmi ”30km/h”. Taču gads aizritējis, bet izmaiņu nav.”

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele pastāstīja, ka pēc iesnieguma saņemšanas 2018.gada 13.augustā no cietušā bērna mammas jautājums 2018.gada 15.augusta izskatīts Transporta infrastruktūras komisijas sēdē.

Pēc tās noteikts, ka minētajā ceļa posmā jāveic CSDD ceļu drošības audits. Audita ziņojums saņemts un jautājums 2018.gada 27.novembrī atkārtoti izskatīts Transporta infrastruktūras komisijas sēdē.

Audita ziņojumā minēts, ka vēlams attīstīt un tiekties uz regulējama krustojuma izbūvi Vītolu un K.Ūliha ielas krustojumā.

”Ņemot vērā, ka krustojuma pārbūvei ir nepieciešama būtiski liela finansējuma piesaiste, kas šā gada budžetā netika paredzēts, jautājumu virzīs atkārtoti 2020.gada budžetā,” skaidro pašvaldības pārstāve.

Audita ziņojumā minēti arī risinājumi, kas veicami situācijas uzlabošanai līdz regulējuma krustojuma izbūvei.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” Ielu infrastruktūras daļas vadītājs  Mārtiņš Jākobsons stāsta, ka maijā, iestājoties šiem darbiem piemērotiem laika apstākļiem, plānots atjaunot ceļa horizontālos apzīmējumus krustojuma zonā, tajā skaitā ass apzīmējumu, kas nepieļautu apdzīšanas manevra veikšanu.

Tāpat Komunālā pārvalde izskatīs lietderību uzklāt jauna veida ceļa horizontālo apzīmējumu Vītolu – K.Ūliha ielas krustojumā. Proti – dzeltenu, rūtotu apzīmējumu, kas norāda, ka krustojumā iebraukt aizliegts, ja tas aizņemts.

Latvijā pieredze ar šāda marķējuma veida izmantošanu ir ļoti maza tāpēc pirms iespējamās tā uzklāšanas jautājums tiks vērtēts kontekstā ar iespējām informēt autovadītājus par marķējuma prasībām.

Tāpat maijā plānots ceļa zīmes, kas šobrīd atrodas uz ietves, pārcelt ārpus ietves uz konsolveida balstiem. Šis solis nodrošinās ērtāku pārvietošanos pa ietvi.

Papildus rekomendācijas attiecas uz izbraukšanas uzlabošanu no Vītolu un Rimbenieka ielas un nav tieši saistītas ar satiksmes drošības uzlabošanu gājēju pārejas zonā. 

__________________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli