Piektdiena, 27. novembris Lauris, Norberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sauciens pēc palīdzības. “Mammai vēl daudz jāpiedzīvo”

“Šoreiz mums vajadzīga palīdzība… Neticēju, ka tāds mirklis pienāks. Mammīte Rita Demitere vienmēr tik stipra un enerģiska, visiem palīdzēja, cik varēja… Tagad sirds sāp, skatoties, cik viņa bezpalīdzīgi guļ slimnīcas gultā,” asarām acīs ar lūgumu pēc palīdzības vēršas jaunākā meita Linda Demitere. Meitene, kura kādreiz kopā ar savu ģimeni saņēma “Latvijas lepnuma” balvu kategorijā “Draugs”.

Sauciens pēc palīdzības. “Mammai vēl daudz jāpiedzīvo”
Rita Demitere vienmēr pirmām kārtām ir domājusi par citiem. Tagad pienācis brīdis, kad palīdzība nepieciešama viņai pašai. (Foto: Egons Zīverts)
23.10.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Mēs vēl nezinām, ko tieši mums vajadzēs, jo ārsti vēl meklē galējās diagnozes. Nezinām pat, kad mammu varēsim vest mājās no slimnīcas. Viņa ārstējas Liepājas Reģionālās slimnīcas Neiroloģijas nodaļā, un ārsti katru dienu atklāj arvien jaunas diagnozes. Tagad viņa jau nekustīga guļ gultā un spēj tik daudz, kā saspiest mūsu rokas, kad vaicājam, vai viņa mūs redz un dzird,” turpina Linda.

Viņa stāsta, ka pirms aptuveni pusotras nedēļas mamma ar ātro palīdzību tika nogādāta slimnīcā ar insultu. “Ja sākumā mamma vēl mēģināja ar mums runāt, tad tagad jau viņa vairs to nespēj.”

Sieviete paralizētā stāvoklī atradīsies vēl kādu laiku. Cik ilgi, to neviens nespēj prognozēt, taču, lai viņu varētu pārvest mājās, ģimenei būtiski ir jāpārkārto gan sava ikdienas dzīve, gan jāiekārto dzīvoklis pielāgotiem apstākļiem.

“Mums noteikti ir nepieciešams pielāgots matracis, tualetes poda paaugstinājums, iespējams, ratiņkrēsls, pat nezinu, kas vēl.

Tas būs atkarīgs no mammas veselības stāvokļa, kad viņu izrakstīs no slimnīcas. Būs nepieciešamas rehabilitācijas. Tas viss maksā lielu naudu. Pagaidām darām, ko varam. Pērkam visas zāles, ko ārsti izraksta, esmu arī paņēmusi bezalgas atvaļinājumu, māsas arī pielāgojušās jaunajiem apstākļiem. Ilgi vieni paši netiksim galā, tāpēc vēršamies pēc palīdzības.”

Linda ir sazinājusies ar organizāciju ziedot.lv, lai ģimene varētu saņemt finansiālu palīdzību.

Toreiz, 2011. gadā, “Latvijas lepnuma” ceremonijā ģimene balvu saņēma par kāda puiša Ainara Semjonova izglābšanu.

“Es toreiz strādāju slimnīcā, mamma uzzināja, ka viņas bijušais audzēknis no bērnunama ir nonācis nelaimē un palūdza man viņu pieskatīt. Ainars neveiksmīgi ielēca ūdenī ar galvu uz leju, pēc traumas palika paralizēts.” Toreiz radi no viņa novērsās, puisis palika viens un bezpalīdzīgs, tāpēc Demiteru ģimene nolēma viņu paņemt pie sevis. “Mammīte no bērnības viņu zināja. Kad Ainars bija maziņš un dzīvoja bērnunamā, mamma tur strādāja, tāpēc sirds par puisi sāpēja.”

Patlaban visas četras māsas ir sastādījušas grafiku, kura kurā dienā brauks pie mammas uz slimnīcu. “Sākumā jau mums neļāva. Uztaisījām visas Covid-19 testu, tagad pa vienai katru dienu esam pie mammas. Tētis pats tikko izcietis insultu, viņš nevar daudz parūpēties tagad par mammu, tāpēc galvenās rūpes esam uzņēmušās mēs – māsas.”

Linda, lai gan ir nobažījusies, tomēr uz mammas nākotni raugās cerīgi. “Mamma ir cīnītāja! Ja kāds to var izdarīt, tad tā ir mūsu mamma. Viņa ir apņēmības pilna, to var nolasīt no viņas acīm. Kad sakām: mammīt, tev vēl jādzīvo, tev jācīnās, viņa saspiež mums roku, apliecinot, ka cīnīsies.”

Ģimene ir izveidojusi kolāžu no fotogrāfijām, kurā visi kopā redzami, lai mammai ik dienu tā ir acu priekšā kā stimuls dzīvošanai. “Viņai ir tikai 62 gadi, vēl daudz kas jāpiedzīvo.”

ziedot.lv konts:

SWEDBANK:  LV95HABA0551006150241, bankas kods: HABALV22

Maksājuma mērķī jānorāda: Ritas Demiteres ārstniecībai

24 komentāri

2020-10-23 08:25

Daila: turieties,tas ir smagi..bet attiecībā par medikamentiem,rehabilitāciju tas nav tik dārgi kā izskatās,arī manai mammai bija insults un Liepajas slimnīcā pirms izrakstīšanās konsultē fizioterapeits ,fizioterapija sākumā ir par valsts līdzekļiem,arī dārgie medikamenti ir kompensējamie,par inventāra nomu var interesēties sarkanajā krustā ..galvenais pašiem izturību

2020-10-23 09:26

Viktor: Vai atkal ārsti novēloti atklāj insultu ?

2020-10-23 09:47

Anna: Viktor, ir dažādu veidu insulti, išēmiskais ir pats nopietnākais. Tur var būs dažādi, viss atkarīgs kad atklāts un veikta trombolīze.

2020-10-23 10:21

pieredze: Manai mammai bija insults, slimnīcā ,kad taujāju pēc neiroloģes, balinātā neiroloģe nebija nekur atrodama... Diemžēl tad mamma ieslīga komā, pēc dažām nedēļām mira. Bet neiroloģi tā arī neatradu un nesatiku.

2020-10-23 10:33

Anna: Jūs domājat nodaļas galvenā arste?

2020-10-23 12:10

Uldis: Labdien! Lūdzu pie bankas rekvizītiem norādiet saņēmēju, tas vajadzīgs pārkaitījumam. Citi var nesaprast, ka runa ir par ziedot.lv. Novēlu Ritai ātru un veiksmīgu atveseļošanos. Tādi cilvēki kā Jūs Latvijai ir ļoti nepieciešami, Jūs darāt mūs lielus!!!
Turaties!

2020-10-23 12:33

Linda - meita: Uldi, Liels paldies Jums!
Jā, neliela kļūdiņa, saņēmējs ir Ziedot.lv

2020-10-23 15:14

Светлана: Инсульт - большая проблема. Не знаю, как сейчас, плохо, что не оформляют сразу инвалидность прямо в больнице на основании справки от лечащего врача, от социальной службы kopšanas pabalsts - 213 евро в месяц. Хорошо бы, если бы сразу присваивали таким больным, чтобы родным не надо было бегать оформлять, времени и так мало.

2020-10-23 17:55

Salvis: Kredīts meitai jāņem.

2020-10-23 20:07

Skarbi: Traka protams situācija, bet vēl trakāk ka četras meitas nevar māmiņai medikamentus bez ziedojuma nopirkt...nu tā redz iet mūsu valstī, skaudri. Lai visiem stipra veselība un nenākas saskarties ar mūsdienu bezmaksas medicīnu.

2020-10-23 20:31

Marija: Šeit jau neiet runa tikai par medikamentiem, bet tur ir nepieciešams arī viss pārējais, rehabilitācija, palīglīdzekļi utt. Meitas dara šobrīd neiespējamo, personīgi viņas pazīstu. Meitenes ir zelts, cīnās par mammu visu laiku, domā variantus, meklē risinājumus RĪgā utt.

2020-10-23 20:39

Iespēja bez lielas naudas: Tehniskos palīglīdzekļus ir iespējams pasūtīt no Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centra! Informācija ir mājaslapā, tas jādara kopā ar ģimenes ārstu noradot nepieciešamā palīglīdzekļa kodu! Lai izdodas.

2020-10-23 20:47

62: Reāli 62 gadi nozīmētu būt pensijā, sievietes jūtas apzagtas, nozagti 10 gadi kad varētu audzināt mazbērnus vai palīdzēt apkopt slimos vecākus! Mēs esam nomocīti, veci, apzagti, esam Eiropā ar 80 eur pensiju. Tas ir veiksmes stāsts, kur cilvēki nevar samaksāt lai varētu vēl mazliet dzīvot!!! Kliegt gribas par netaisnību! Veselu Ritai!

2020-10-23 21:14

Daina: Manai mammai arī bija insults, paralīze, bet es nevienam nelūdzu palīdzību, kā nav kauna kaut ko tādu darīt? Pati ar saviem spēkiem darīju visu, lai viss izdotos. Maksāju tūkstošus utt.

2020-10-23 22:35

xsd: 4 meitas un lūdz ziedot? Latvijas kauns, ne lepnums meitas. Mammas māsīcai 7 gadus mamma bija uz gultas ar paralīzi, pa vidu vēl tēvs ar vēzi 2 gadus. Viena tika galā ar 2 slimniekiem, vēl lopi pa vidu, kuri nesaprot tavas problēmas.

2020-10-24 08:35

Skumji: Avīze ar žurnālisti varētu uzrīkot labdarības akciju vai palīdzēt cilvēkiem vērsties socos ,vai paskaidrot ,kur jāvēršas pēc palīdzības .

2020-10-24 10:32

gūg: Labi, ka L. ir
sociālā darbiniece .

2020-10-24 14:13

Veronika: Tipiskā latviešu tauta, pilni ar žulti un riebumu, ka tik pa kaut ko papukstēt un paīdēt, nekad nekas nebūs labi. Neviens jau neliek visiem ziedot, tikai tiem, kuri vēlas, un, ja tie, kuri nevēlas, var tak savu negatīvismu paturēt pie sevis. Nevienā brīdī rakstā nav minēts, ka meitas nezinātu kas būtu jādara utt., stāsts par atbalstu ko viņas prasa, un viņas ir baigās malacītes, ka vispār spēj par to publiski runāt, jo tas noteikti nav viegli. Katru gadu decembrī visa Latvija ziedo naudu slimajiem bērniem, tad jau mēs tur arī varam izteikties ar negācijām. Beidzam tauta sevi bendēt ar dusmām un riebumu. Ja nevaram sniegt atbalstu, vai pateikt ko labu, tiešām paklusējam. Lai mammai veselība, ģimenei spēks un paldies visiem kuri ziedo, es arī noziedoju Ritas veselībai! Turās ģimene!

2020-10-24 15:57

Jurka: to Veronika:
Jums viss kārtībā ?

2020-10-24 20:20

gaušanās: Mātei var noformēt invaliditāti, viss būs lētāk. Arī pamperi. Ar ģim. ārsta izziņu. Ir Sarkanais krusts, Vaivaru rehabil.centrs, no kā var gūt palīgierīces.
Protams, ļoti žēl kundzes, taču arī manai mammai vija vēzis, tad insults un kaps. Nevienam palīdzību neprasīju. Cim varēju, cīnījos pati.
Ja ir tik daudz bērnu, kāpēc tie nevar salikt kopā naudu un palīdzēt? Māte slikti audzinājusi savas atvases? Kā tas nākas?
\Lai kundzei veselība!

2020-10-24 21:24

Nesaprotu gan: Manuprāt nekas nav pazemojošāk kā vaimanāt, lai ziedo.

2020-10-24 22:48

Anna: Neliekas ka tas ir pazemojosi. Pazemojosi ir tad kad nevar parvaret kaunu un palugt un kauna del tadel ir kads jazaude.
Nevajag kauneties prasit. :)

2020-10-24 22:53

Krista: Pazīstu ģimeni, viņi visu laiku dara un cīnās, nepadodas. Domā jau nākamos 10 soļus uz priekšu. Tas, ja bērni prasa palīdzību nenozīmē, ka slikti audzinājuši. Bērni tur liek jau naudiņas kopā un cīnās jau par esošo situāciju. Neviens nekad nebūs gatavs tādai slimībai. Man ir prieks, ka meitenes spēja lūgt publiski, jo līdz šim ir atsaukušies ļoti daudz labu, pozitīvu un labsirdīgu cilvēku, kuri spēj paskatīties uz situāciju daudz savādāk, nevis stāstīt pārmetumus kādas meitas vai kāda audzināšana. Nelaimē mums nav jāpaliek vieniem, ir tieši jāmeklē variantu, lai spētu savam mīļajam palīdzēt un sniegtu to labāko! Un ja nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, arī tādā veidā! Ritai veselību, izturību un cīņas sparu katru dienu! Ģimene viņai ir zelts gan bērni, vīrs un apkārtējie!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz