Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Savākti gandrīz 1200 paraksti pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Savākti gandrīz 1200 paraksti pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu
07.02.2019 11:07

liepajniekiem.lv

Pagājušas divas nedēļas kopš sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana pret bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā. Ceturtdienas rītā bija savākti 1188 paraksti. 

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīja biedrība “Radi vidi pats”. Iniciatīvu plānots iesniegt Liepājas pilsētas domē. Ar šo iniciatīvu rosināts atcelt SIA “eVan Group” plānoto bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā. Idejas aprakstā skaidrots, ka uzņēmumā plānots veikt bīstamo atkritumu pārstrādi – izlietoto katalizatoru pārstrādi un rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšanu.

Biedrībā uzsvēra, ka šāda veida ražotnes Baltijas valstīs vēl nav, un nav arī rūpnīcu, kur ražošanas procesā lieto katalizatorus. Uzņēmuma paredzētas darbības vietas ir Kapsēdes iela 3A, Kapsēdes iela 9/15, kas atrodas tikai 1100 metru attālumā no Liepājas slimnīcas un tikai 800 metru attālumā no dzīvojamajām ēkām. 

“Šādas rūpnīcas darbībai pastāv tādi riski kā smaku un trokšņu veidošanās un traucējumi Liepājas reģionālajai slimnīcai. Tehnoloģiskajā procesā ir plānots izmantot amonjaku, kas ir gāze ar asu smaku. Darbības vieta ir dabas lieguma “Tosmare” teritorijas tuvumā. Uzņēmums pašlaik nav sniedzis pietiekami detalizētu informāciju par darbības rezultātā radītajiem atkritumiem. Bažas rada gan elektrofiltru putekļu, gan pašu nolietoto elektrofiltru, kā arī izdedžu un sārņu atkritumu utilizācija,” pausts idejas aprakstā.

Iniciatīvas autori vaicā, vai Liepājā būtu nepieciešama bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmums, kurš maksimāli nodarbinātu 10-20 darbiniekus. 

Biedrības ieskatā šādas rūpnīcas darbība veicinās toksiskos izmešus, gaisa piesārņojamu un indīgas, cilvēku veselībai bīstamas ķīmiskās vielas, kuras var rasties ražošanas procesā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli