Piektdiena, 10. aprīlis Anita, Anitra, Zīle

Sesks pagaidām nav guvis pārliecību, ka var pilnībā uzticēties koalīcijas partneriem no LRA

Sesks pagaidām nav guvis pārliecību, ka var pilnībā uzticēties koalīcijas partneriem no LRA
Foto: Egons Zīverts
14.09.2018 09:31

LETA

Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) pagaidām nav guvis pārliecību, ka var pilnībā uzticēties koalīcijas partneriem no Latvijas Reģionu apvienības (LRA).

Kā ziņots, polittehnologs Reinis Točelovskis apgalvo, ka Seskam neglaimojošo izdevumu “Par ko nekad nestāstīs “Kurzemes Vārds”” pirms 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām finansējuši un atbalstījuši mēra koalīcijas partneri Jānis Vilnītis (LRA) un Ģirts Kronbergs (LRA). Turpretim abi deputāti šos apgalvojumus noliedza un Vilnītis apgalvoja, ka par tiem vērsīsies policijā.

Šodien notikusi LRA un Liepājas partijas pārstāvju tikšanās, kurā šie jautājumi pārrunāti. Pēc tikšanās Sesks uzskata, ka jautājums par iespējamo LRA sadarbību ar Točelovski viltus “Kurzemes Vārda” izdošanā ir nopietna tēma un jautājums ir par uzticēšanos. “Kamēr šī aizdomu ēna nav kliedēta, ir grūti uzticēties un strādāt. Tas nav jautājums tikai ar vienu cilvēku vai par vienu partiju, pret kuru šī manipulatīvās metodes tiek vērstas – tas skar visus liepājniekus. Ja kaut vai puse no tās sarakstes ir patiesa, tad ir atklāts jautājums, kā mēs varam uzticēties. Ētika un godaprāts tādā gadījumā tiek veiksmīgi paslaucīts zem vēlēšanu segas,” aģentūrai LETA pēc tikšanās pauda mērs.

Sesks norādīja, ka no Kronberga atbildēm gan nav kļuvis skaidrs, kāda tieši ir bijusi šī viņa saistība ar viltus “Kurzemes Vārdu” un melno kampaņu pret mēru un Liepājas partiju.

“Mēs esam vienojušies, ka biedrībai “Liepājnieki” pašiem ir jātiek skaidrībā, vai viņi uzticas Kronbergam pēc šī visa, vai viņš ir spējis kliedēt tās šaubas, kas viņa virzienā raidītas un kas no tā visa ir patiess un kas – izdomājums,” klāstīja Sesks. Biedrību “Liepājnieki” vada Vilnītis.

Taujāts, vai notikušais var ietekmēt rudenī gaidāmo mēru rotāciju, Sesks piebilda, ka par to šodien nekas netika spriests, uzsverot, ka rudenī izvērtēs visas domes vadības darbību.

Savukārt Vilnītis aģentūrai LETA norādīja, ka jau ir vērsies Valsts policijā ar iesniegumu, lūdzot izmeklēt Točelovska darbību saistībā ar viņa apgalvojumu, ka Vilnītis un viņa komanda atbalstījusi pirmsvēlēšanu laikraksta “Par ko nekad nestāstīs “Kurzemes Vārds””. Arī Kronbergs esot gatavs sadarboties ar izmeklētājiem, nododot telefonu un datoru.

Pēdējās dienās aktualizētais jautājums par LRA iespējamo sadarbību ar Liepājā izplatīto izdevumu “Par ko nekad nestāstīs “Kurzemes Vārds”” ir saistāms ar priekšvēlēšanu periodu, norādīja Vilnītis. Viņš klāstīja, ka rosinājis šodien tikties ar Liepājas partijas pārstāvjiem, lai starp koalīcijas partneriem visu izrunātu. “Visiem ir skaidrs un arī mūsu koalīcijas partneri to saprot, ka ir priekšvēlēšanu periods, un ar to, visticamāk, ir saistītas šīs aktivitātes,” sacīja Vilnītis.

Politiķis koalīcijas partneriem izstāstījis, kāda ir viņa pazīšanās ar Točelovski. “Nekad neesmu slēpis, ka viņu zinu un esmu ar viņu ticies. Tas ir normāli, ka partija, gatavojoties vēlēšanām, meklē kampaņas vadītāju. Toreiz viņš pats pieteicās, taču mēs neizvēlējāmies divu iemeslu dēļ. Cena bija par augstu un piedāvātās metodes mums nebija pieņemamas,” klāstīja Vilnīts. Viņš akcentēja, ka runā par laiku, kas bija priekšvēlēšanu periods, pirms vēl tika noslēgts koalīcijas līgums. Pēc politiķa teiktā, tas bija laiks, kad partijas bija “pretējās ierakumu pusēs”.

Šodienas sarunā ar koalīcijas parteriem arī Kronbergs (LRA) skaidroja, ka sarakste ar Točelovski ir tikai daļēji autentiska. Tāpat viņš atvainojās koalīcijas kolēģiem, ka sarakstē parādās personiskas lietas.

“Mēs uzskatām, ka grāmata ir aizvērta 2017.gada 9.jūnijā, kad tika noslēgts koalīcijas līgums. Mēs šodien saviem kolēģiem neizteicām nevienu pārmetumu un apvainojumu. Protams, ka arī mums ir fakti un informācija par to, kā mūsu kolēģi rīkojušies priekšvēlēšanu kampaņā. Taču mēs uzskatām, ka tam ir jāpaliek pagātnē. Taču, ja tikai vienai pusei būs jātaisnojas par saviem nodarījumiem, tad Pandoras lāde būs jātaisa vaļā,” sacīja Vilnītis.

Viņš pieļāva iespēju, ka pēdējo dienu notikumi varētu ietekmēt Liepājā varas maiņu rudenī, taču Vilnītis uzskata, ka ietekmei nevajadzētu būt, jo tas nekādi neattiecas uz koalīcijas līgumu un noslēgto vienošanos.

Kā ziņots, pēc pērn jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām LRA, ko Liepājas domē pārstāv deputāta Vilnīša vadītā biedrība “Liepājnieki”, vienojās ar Liepājas partiju par koalīcijas izveidošanu Liepājas domē. Vienošanās paredzēja, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs Sesku. Savukārt šī gada rudenī būšot jauns balsojums un par mēru tikšot virzīts LRA kandidāts. Iespējams, tas varētu būt Vilnītis.

Laikraksts “Diena” savukārt šodien vēstīja, ka rudenī solītā varas maiņa Liepājas domē var arī nenotikt, proti, Sesks amatu gan varētu pamest, bet nav skaidrības, vai to iegūs Vilnītis. Kā viens no mēra amata kandidātiem pārmaiņu gadījumā tiekot minēts nevis Vilnītis, bet gan vicemērs Gunārs Ansiņš no Liepājas partijas.

49 komentāri

2018-09-14 09:36

Kabinets: Pēc tāda uzmetiena no Svētā Jāņa, es vispār ar viņu pat sveicināties negribētu. Slēpjoties aiz Dieva vārda, aiz muguras melno PR nodarbojas. Ar melno maģiju varbūt arī?

2018-09-14 09:38

gliemezis: bet sen ir zudusi ticība Seskam.

2018-09-14 09:48

vilks: Sesks laikam domā, ka ir Dievs !!!
Zaudējis īsta vīra vārdu daudzu acīs, kas viņam vēl ticēja, ka norunātais tiks pildīts.

2018-09-14 09:49

Drille: es jau sen neuzticos ne Seskam, ne Jānim. Šodien tu ticēt vari vien pats sev.

2018-09-14 09:52

vilks: Sesks nav guvis pārliecību, ka koalīcija sponsorēs viņa un viņa dēla izklaides no pašvaldības budžeta ?

2018-09-14 10:00

kukuk: pilnīgi piekrītu Uldim, nevar ticēt jānim un uzticēties, turpini tālāk valdīt......

2018-09-14 10:03

Kurts: Paldies Seska kungam, Liepāja attīstās, nelabvēļi tie ir tie 0, mūsu sabiedrībā!

2018-09-14 10:06

dggbndn: Vilnītis brīdina Sesku ka arī viņam ir kompromats - gaidām, Jāni, pēdējais laiks , citadi tu izskaties diezgan smieklīgi

2018-09-14 10:08

solo: Runa jau nav par uzticību vispārpieņemtā izpratnē, vai ne? Runa jau ir par to, vai kolēģi pievērs acis, ja Seskam atkal būs jāizkārto kāds dzīvoklītis rindā ne-esošai personai (kā savulaik Vaiteikam, piemēram) un tamlīdzīgas šeptes.
Kā valstī, tā pašvaldībās valda reāli noziedznieki kuru darbības tiek piesegtas.

2018-09-14 10:22

Esi taču vīrs: Eu Jāni, gaidām Pandoras lādes atvēršanu. Jeb būs atkal tāpat kā līdz šim - tikai tukša runāšana?

2018-09-14 10:28

Ziga: Vecais atkal apjājā visus;)

2018-09-14 10:45

zakelis1: Liepaaja sasniegusi Rucavas liimeni. tur mazaakaa peljkjee, bija veel lielaaka njemshanaas. bet veel jau nekas te nav beidzies......

2018-09-14 10:47

Nu...: Mēs nomirsim,Sesks paliks:D

2018-09-14 10:58

Leons: Tad tāpēc visa tā klaunāde ar to saraksti bija. Lai varētu pateikt, ka "nav pārliecības"?! Diezgan lēts teātris un žēl, ka ir, kas noticēja.

2018-09-14 11:08

vilks: Leon... es baidos, ka neviens viņam vairs netic.
Seskam bail, ka nesāk "rakt" un celt gaismā to, ko viņš šo gadu laikā darījis. Nav pārliecības par to, tāpēc baidās. Ja tiktu Saeimā, tad viņam būtu imunitāte, bet tagad bikses trīc

2018-09-14 11:33

Rallijs: rullzz múżígi múżos. Ámen!

2018-09-14 11:43

njaa: kāpēc pie atkritumiem nevar pielikt komentāru? U biznesu nerdīkst komentēt? es tik gribēju, lai pieliek pie tām gadu pārskata tabulām iedzīvotāju skaita samazināšanas tabulu- un pēc tam cik miljonus izmaksāja tie 10 % ?

2018-09-14 11:50

njaa: par šo tēmu - tik daudz projektu priekšā- un kam tad otkats paliks- cīnīsies līdz pēdējam, nav jau atpakaļceļa, tiklīdz kā nomainīsies vadītājs - kādam būs jāsēž- par iepriekšējos daudzajos gados nodarīto- savādi jau ar ka Jāni mēdijos veselu gadu pat pamanīt nevarēja, bet kā tas termiņs pienāca tā uzreiz izvilka no paslēpruves- savādi gan!

2018-09-14 11:51

bebrs kārklos smej: Tak iedziļinaties lietas būtībā un ko ceļat TAGAD augšā vecus sūdus(atvainojiet) ,ja nerunājāt tad,kad vajadzēja!! Te iet runa par to,Vilnīša, kungs, vai jūs varēsiet dot kaut ko vairāk ,kā Seska kungs, jo pirmkārt nekur neesat sevi parādījis kā Liepājas supper patriots un pēdējā gada laikā vispār šefojāt pavisam citur (kur nāk nauda )nu atdeve šajā darbā!? Visi vienkārši klaigā- Seskam nē!! Bet neviens ne vienā komentārā nemin nekur,ka lūk,Vilnītis ,tas tikai gāzīs kalnus Liepājā!Nē , to neviens nekur nemin ,bet vajag dažiem desmi skaļiem klaigātājiem vienkārši tikai izpaust savu naidu un pincipa dēļ nomainīt Sesku un pēc tam- kā būs tā būs ! Pēc tam citi atkal sāks jaunu dziesmu- nost ar Vilnīti !! Un par ko saukt jau ir tagad par netīrajām aizmugures vēlēšanu lietām! Kāds gribēs teikt,ka no šiem brēcējiem,kas brēc pēc Seska nomaiņas kādam interesē Liepājas tālakais liktenis? Nē, tā vienkārši ir principa lieta un tālāk šiem cilvēkiem kaut vai ūdens plūdi!!! Seskam jāstrādā un jāvada pilsēta vsimaz līdz nākošajām pašvaldības vēlēšanām un ja tad būs kas par Vilnīti balso, karogs rokā un uz priekšu!!! Un ievēlēšanas gadījumā ievelciet elpu un atkal no jauna - nost ar Vilnīti!

2018-09-14 11:52

to Vilks: Un Vilnītim tic????

2018-09-14 11:55

Diezgan smieklīga: Tā sarakste. Tā kā puišeļi smilšu kastē. Un tagad pēkšņi Sesks “apvainojās”. No piedodiet, nenopietni tas viss

2018-09-14 11:57

Temīda: Jānis amatu SEZā dabūja, tagad nāksies vēl kaut ko piesolīt! Bet vispār jau ļoti nesmuki, it sevišķi pret liepājniekiem kuri balsoja par Jāņa sarakstu. Uldim jāatceras, ka vēlētāji ir guvuši pārliecību ka uldim tagad gan nevar pilnībā uzticēties!!!

2018-09-14 12:12

njaa: Nu tādu naudu Liepājas papīrā Jānis vēl rokās nebija turējis- kādu dabūja korupcijas perēklī LSEZ-par to naudu, es ar droši vien nenoturētos.

2018-09-14 12:19

vilks: Kad vajadzēja saglabāt amatu - par kandidēšanu uz Saeimu bija d-ršana. Nemaz netaisījās kandidēt.

2018-09-14 13:36

meliem īsas kājas: Kādu lomu spēlē kaut kāds koalīcijas līgums, ja notiek tādas šmuces? Kronbergs atzīst, ka sarakste notikusi, gatavs atvainoties. Ar to viss pateikts. Kaut kas tīrs ar Vilnīti un Kronbergu nav. Netīras spēlītes. Ja izrādīsies , ka sarakste ir notikusi, abi ar slapju lupatu būtu jāpadzen no domes telpām!

2018-09-14 14:49

njaa: palasīju to avīzi- tur jau tīrā patiesība vien rakstīta- to tā pat visi zina, un neko izdarīt nevar- un par to bērniņi smilšukastē sarājās? Uldītis apvainojās? īsta vīra (ja tā nav) rīcība būtu pierādīt pretējo apgalvojumiem tajā avīzē, bet te apvainojās, jūs tak līgumu noslēdzāt, kāda starpība kā. ja es paņemtu kredītu un apvainotos par kādiem mazajiem burtiņiem līgumā- līgumu jau par spēkā neesošu neuzskatītu. kārtība vienkārša- noslēdz līgumu- izpildi!
neesmu es Jāņa pusē, baznīcēniem vispār neuzticos, bet nostāšos jebkura pusē, kurš nomainīs Uldi , dikti viņš saknes tai krēsla izlaidis- tā teikt aizsēdējies!

2018-09-14 15:15

suslis: KO GRIBĒJĀT TO DABŪJĀT!!:):)Tieši tāda ir kapitālisma sabiedrība-- nav krietnu cilvēku ,nav kārtīgu cilvēku--viss ir liekulība un meli--tiesas!??:):) Ta uzspļaut tām tiesām un prokuroriem:) vai arī KNAAB vai kam tur vēl..tas viss ir pank';uka smu';lķiem ,kuri ievēl šos kretīnus..tTaču ,ja varētu izmainīt ,lai jebkurš ierēdnis dabūtu apts pierādīt savu un tuvinieku labklājības izcelsmi ,ja ne --tad uz ešafota un galvu nost...Cita līdzekļa vairs nav..pat nelaimīgo maximu --sagrūšanu--tas viss pačibējis pagātnē...īstie vainīgie joprojām saeimā:)

2018-09-14 15:17

vilks: Tāpēc jau Sesks avīzes izdevēju neiesūdzēja tiesā, kā solīja darīt. Zināja, ka rakstītais ir patiesība un zaudēs "vienos vārtos".

2018-09-14 15:27

Hillbilly: Seskam sen laiks bekās iet, nolaidis Liepāju zem jebkuras kritikas sliekšņa...

2018-09-14 16:14

to hillbilly: Un JV būs tas, kas Liepāju pacels????? Ko viņš un viņa komanda ir izdarījusi labu Liepājai būdami kolalīcijā??? Deksnis sportā taisīja pārmaiņas, tikai jautājums uz kuru pusi??? Kronbergs piesaistīja investīcijas, tikai uz kuru pusi??? JV vispār stāvēja maliņā un domāja, tikai uz kuru pusi????

2018-09-14 16:46

rakaris :): es arī nevaru saprast par ko cepiens , avīzē rakstītais taču ir patiesība !!!!

2018-09-14 17:07

to visiem: Deksmis sēž HKLiepaja prezentācijā un smaida. Interesanti par ko? Ka tik neveiksmīgi izveidojis kauno klubu, vai par to, ka ir pieslēdzies pie 10% ko dod UPB?

2018-09-14 17:32

Ilgo valdīšanas laiku varenākais sasniegums: ir palielināt luksaforu skaitu pilsētā proposcionāli sarūkošajam iedzīvotāju skaitam, varonīgi sasniedzot, iespējams, visā pasaulē lielāko luksaforu skaitu uz vienu iedzīvotāju. Lepojamies, Liepāja iedvesmo!

2018-09-14 18:24

njaa: vai kāds zina kāds ģenētisks Uldim sakars ar luksoforu daudzumu un to apkalpošanas pakalpojumiem ???:)))))
visi tak tāpat visu zina, bet izdarīt neko nevar- kā pūķis ar ataugošām galvām!

2018-09-14 18:41

Skolotājs: Jāni ,tev vēlētāji deva iespēju nomest Sesku no troņa ,to tu neizdarīji ,tagad tev būs liela cīņa ,vienīgais ko tu varētu darīt ,AR STEIGU ,pierunāt Saskaņas deputātus un apvienoties ,Daugavpils variants.

2018-09-14 18:43

Skaidrs ka dena: Visa si epopeja ir savlaicigi sagatavots plans vai veiksmigi izmantota situacija. Ja pec velesanam Regionu apvieniba neiegus vietas seama, tad ZZS Sesks kreslu neatdos, kaut pec reitingiem jau tgad var paredzet, ka Vilnitim izredzes vajas un otrs jautajums vai vins vispar pats to vairs grib. ZZS vienu no lielakajam Latvijas pilsetam tapat vien neatdos, attiecigi lai vilks butu paedis un aitas dzivas, bus izliguma berns - Ansins.

2018-09-14 19:07

Skolotājs: LRA-5.BALSIS -Saskņa-4,balsis ,kopā DEVIŅAS BALSIS ..Liepājas partijai 8,balsis,DEVIŅI pret ASTOŅI ,ko te vairs, ko diskutēt.Jāni atceries no kuras partijas pagājušajā domē, bija MĒRA vietnieks??

2018-09-14 19:33

Par Točelovski: Bet patiesībā jau tas Točelovskis ir normāls pipars. Avīzē uzrakstīja visu taisnību par Sesku un Hadaroviču. Arī tām Whatsapp sarunām es ticu. Tā, ka kas tad tā par melno kampaņu, ja cilvēks runā vienu taisnību. Varbūt tā taisnība kādam nepatīk, bet tā ir taisnība.

2018-09-14 19:34

SeskisU: Pilni kapi ar neaizvietojamiem cilvēkiem!!!

2018-09-14 20:13

z: Kā tas nākas, ka tik tagad tik aktīvi tiek bruģēti iekšpagalmi? Kas ražo to bruģi?

2018-09-14 20:14

njaa: kaut vai Ansis- bet uldi tad pie tiem neaizvietojamiem cilvēkiem- tālāk no grožiem, jeb par slikti darītajiem darbiem trimdā- nepelnītajā pensijā bez pieejas pie interneta un telefona!

2018-09-14 20:52

Debīlie domes SAN darbinieki: Jūsu sniegums komentāros, liecina, ka esat kļuvuši atkarīgi no cilvēka, kurš savu maku jau sen ir sajaucis ar nodokļu maksātāju naudu!...

2018-09-14 22:33

suslis: Pa īstam bagāts nav tas ,kurš par naudu var uzbraukt kosmosā ,bet gan tas ,kurš uz turieni var izsaukt prostitūtas>:)

2018-09-14 22:36

archivārs: Ja pareizi sapratu,tad Seskam vislielākā uzticība un saskaņa bija ar Saskaņu?

2018-09-14 22:57

njaa: kaut gan pirms vēlēšanām toreiz pilnīgi bij pret saskaņu- vīrs un vārds- Liepāja iedvesmo!

2018-09-14 23:42

suslis: Девушку, давшую пару раз пацанам во дворе, считают пр@ституткой. Мужчину, выпившему пару раз на работе, считают алкоголиком. И только человека, обманувшего пару раз всех, считают депутатом!

2018-09-15 01:29

suslis: uztaisiet gumiijas piepūšamo sesku un lietojiet vai atriebjaties:):0DDD

2018-09-15 04:14

to suslim: uztaisiet piepušamo deksni un lietojiet vai atyriebjaties:______

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz