Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sezonu sāk policijas velopatruļa

Sezonu sāk policijas velopatruļa
Foto: liepajniekiem.lv
02.05.2016 16:06

liepajniekiem.lv

Aizvadītajā sestdienā, 30.aprīlī, pilsētas ielās šopavasar pirmo reizi izbrauca Pašvaldības policijas velopatruļa, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas velopatruļa šogad sāk jau savu sesto sezonu. Šogad, tāpat kā pērn, vienlaikus strādās divas vai pat trīs Pašvaldības policijas velopatruļas. Galvenokārt kārtības sargi ar velosipēdiem patrulēs laikā, kad ielās un parkos ir visvairāk cilvēku.

Kā portālam skaidro K.Vārpiņš, viena no prioritātēm, kam velopatruļa pievērsīs uzmanību, būs suņu turēšanas noteikumu ievērošana – vai suņi pastaigā tiek izvesti pie pavadas un vai saimnieki aiz saviem mīluļiem savāks to atstātos ekskrementus; lai suņi netraucētu bērniem un sportisku aktivitāšu cienītājiem. Sevišķi parkā un jūrmalā.

Taču velopatruļu maršrutos būs ietverta visa pilsēta. Velopatruļas apsekos visas vietas, kur izbūvēti veloceliņi – no viena pilsētas gala līdz otram. Ne tikai jau labi pazīstamos veloceliņus Jūrmalas parka rajonā, bet arī Brīvības, Pulvera ielā u.c.

Tāpat velopatruļas raudzīsies, kā tiek ievēroti citi noteikumi. Lai netiktu bojāts inventārs un vides objekti parkos un citviet pilsētā. Velopatruļas tāpat raudzīsies, vai ļaudis neuzvedas nepiedienīgi – nelieto alkoholiskus dzērienus sabiedriskās vietās, nekārto dabiskās vajadzības un tamlīdzīgi. Raudzīsies, lai nepilngadīgie nelietotu alkoholu un nesmēķētu.

Un, protams, velopatruļas veiks arī audzinošus pasākumus uz veloceliņa, atgādinot, ka puse celiņa paredzēta velosipēdistiem, bet otra puse – gājējiem.  

Pašvaldības policijas velopatruļa tika izveidota 2010.gada jūnijā, un sākotnēji tās galvenais uzdevums bija patrulēt pa veloceliņu ne tikai Jūrmalas parka rajonā, bet arī Raiņa parkā un informēt iedzīvotājus par veloceliņa pareizu lietošanu.  

25 komentāri

2016-05-02 16:42

Algirdas: Klaipēdā un Palangā domā pa tūrisma sezonas atklāšanu a šeit vel palaiž papildus bezsmadzeņu radījumus (kas jau ta ir anomālā skaitā) naudas iekasēšanai no vel palikušajiem pz ))))

2016-05-02 17:52

Olandis: Pareizi dara! Vismaz suņu dirsinātājus parkā paķers un sienu apkrāsotājus! Jo vairāk būs viņi uz ielām ,jo labāk!Sevišķi brīvdienās un vakara stundās! Atbalstu!

2016-05-02 18:10

Olandim: Tur jau tā lieta, ka viņi ir tikai tad, kad spīd saulīte un ir silts! Tumšā laikā neviens nekad nav redzēts! Kur nu vēl savu pakaļu izvilkt no autiņa!

2016-05-02 18:55

Leons: Foto redzams, ka velo patruļa pat sēdekļa augstumu nav spējīga pareizi noregulēt. Viņi mīties vispār māk?

2016-05-02 19:10

RERE: VELO BRAUCĒJA APLIECĪBA VIŅIEM IR

2016-05-02 21:14

policijas priekšniecībai!: Pludmalē ik vakaru pastaigājas neaptēsti saimnieki ar suņiem! Kur ir policija? Policisti, pieceliet taču vienreiz savas pēcpuses no auto un velo sēdekļiem un izejiet vakaros gar jūru. Ar protokoliem būs pilna mape!

2016-05-02 21:30

Interesanti: Vai tā nenormāli resnā policiste arī vēl tur ir? Viņa taču knapi pārvietojās!

2016-05-02 21:52

pīrāgs speķa: tad jau viņa ar ķerru pa ielām pārvietojas?

2016-05-02 21:57

karlsons: ...nē....ar karlsona tantes proppellleri...

2016-05-02 22:13

polska: pretigas musarilas

2016-05-02 22:13

oi: Domā, ka propellers spēs pacelt gaisā?

2016-05-03 06:39

vanags: Šamajiem laikam darbs no 8 līdz 17,jo vēlās vakara stundās,kad alkāni pa veloceliņu ampelējas,neviens nav manīts :)))

2016-05-03 07:29

Osītis garais 2litrīgais: Medicīnisko izziņu viņi varēs man uzrādīt par atļauju vadīt velosipēdu un kontaktēties ar cilvēkiem un pret trakumsergas poti.

2016-05-03 07:58

to Osītis: Un ja nevarēs uzrādīt? Vedīsi abus ērgļus uz savu šķūnīti? (lai nokutinātu,protams)?

2016-05-03 08:25

Osītis garais 2litrīgais: Malacis, nebija ienācis prātā tāds soda veics, varbūt vari vēl kādu ieteikt vēl nežēlīgāku.

2016-05-03 08:26

Kārtējais Runātājs: Ko jūs varat cepties? Nav vairs 90tie,kad policijā visi bija nožēlojami salašņas un lielāki bandīti, nekā tie, kurus tvarstīja. Policija ir krietni mainījusies šo 20+ gadu laikā un uz labo pusi. Jā, laiku pa laikam vēl gadās kāds nepatīkams likumsargs, bet tādi cilvēki ir visur, ne tikai policijā. Turklāt - nav teikts, ka šis cilvēks nav labs cilvēks, kam kāds tāds gudrs runātājs kā jūs, iepriekš sabojājis dienu. Cik man ir gadījies pēdējā laikā ar policiju saskarties, visi policisti bijuši sakarīgi, pieklājīgi un profesionāli. Varbūt tāpēc, ka es pats nemētājo kruto un runāju ar viņiem kā cilvēkam pienākas runāt ar citu cilvēku?

2016-05-03 09:25

runātājam: Acīmredzot, ne visiem ir tik spīdoša pieredze ka Tev!:)

2016-05-03 09:49

ess: Nevariet su...un nebus problomas ar policiju un sodiem nebus janaud.

2016-05-03 10:21

Essss: Ja "mazo krānu" vīri būtu izgājuši vismaz saskarzmes kursus , tad cilvēki nerunātu, jo "zēniem" nav pat iemācīta elementāra kulturāla atieksme pret līdzpilsoņiem.

2016-05-03 14:12

Leonam: Bet tagad jau tā stilīgi mīties kad ceļi sitās pa degunu, Leon, štrunts pa to kad grūtāk mīties, toties silīgi.

2016-05-03 14:58

dArtanjans: Kurzemes Vārds,Pasaki man lūdzu,kādēļ es nevarētu pārvietoties pa velo celiņu uz ričuka ar savu suni pie atbilstoša garuma pavadas?Tad jau arī māmiņām ar ratiņiem jāaizliedz to izmantot,jo ja 4 māmiņas iet blakus klaču sitot,garām pa zālīti vien,pa zālīti vien....

2016-05-25 23:30

Likuma kalps: Lai šie brašie policisti uzvelk ķiveres galvā! Galu galā likuma sargi,kalpi!

Ceļu satiksmes noteikumos rakstīts,ka velosipēdistiem jāparvietojas pa ielu,pa ietvi drīkst pārvietoties tikai,ja ir apdraudēta pārvietošanās pa ielu.

Paldies par uzmanību!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz