Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Skaistumkopšanas speciālistes dusmīgas un bez darba

Arī Liepājas manikīres un pedikīres ir solidāras ar citiem skaistumkopšanas speciālistiem, kas dusmojas par aizliegumu strādāt ārkārtējās situācijas laikā. Viņas bija gatavas pastāstīt, kā klājas, bet savu vārdu publiski atklāt negribēja. Mums atliek ticēt, ka uzrunātās tiešām šobrīd nestrādā, kā mums sacīja.

Skaistumkopšanas speciālistes dusmīgas un bez darba
Tā kā daudzi skaistumkopšanas speciālisti, tajā skaitā manikīra meistari, nestrādā, daļa bijušo klienšu savas rokas kopj pašas – kā nu prot. (Foto: Egons Zīverts)
27.11.2020 06:00

Daiga Lutere

"Kurzemes Vārds"

Labi, ka ir vīrs

Visas meistares atzina, ka visgrūtākais šobrīd esot sēdēšana bezdarbībā un tas, ka jāturpina maksāt īri par kabineta telpām. Strādāt, pelnīt nevar, bet vietu salonā vai izīrēto telpu saglabāt gribas, tātad nomas maksa būs jāsamaksā. Manikīres cer, ka ierobežojumi drīz tiks atcelti. “Ja aizliegums strādāt saglabāsies vēl ilgi, īri par savu kabinetu varēšu samaksāt līdz aprīlim, ilgāk noteikti ne,” viena no viņām sacīja.

Ilze strādāja salonā netālu no Pētertirgus un telefona sarunā atzīst, ka ir viena no tām laimīgajām, kuru finansiāli atbalsta vīrs, palīdzot pārdzīvot šo laiku. “Nevaru teikt, ka tagad esmu izmisumā, bet labi noteikti nejūtos. Bezdarbībā sēžu mājās. Nebiju gatava tam, ka manikīriem aizliegs strādāt. Protams, par savu vietu salonā turpinu maksāt, jo izvēles ir divas: maksāt vai to pamest. Telpu saimnieks gan vismaz īres maksu salonam solīja samazināt,” meistare stāsta.

Ilze nodokļus no saviem ienākumiem vienmēr esot maksājusi, tomēr uz valsts pabalstu nepretendēs. “Es vienkārši esmu tāds cilvēks, ka neko neprasīšu.” Klientes gan zvanot, gan rakstot e-pastus, jo vēlas tikt pie savas meistares sakopt rokas, bet Ilze visām atsaka, jo ne sev, ne kādam citam nevēlas radīt problēmas. Sieviete arī netic, ka kāda jēga būs no piketiem vai parakstu vākšanas.

Arī manikīrei Inesei ir savs kabinets, īrēta telpa pilsētas centrā. Viņa savā profesijā strādā jau vairāk nekā divdesmit gadu. “Tagad nestrādāju. Klientes zvana, grib pierakstīties, es atsaku, bet ir daudzas, kas nesaprot, kādēļ,” viņa atklāj. Izdzīvot palīdzot vīra alga, lai gan tagad ģimenes budžets jūtami sarucis. “Ja es būtu viena pati, tad nezinu, kā pabarotu abus bērnus, veiktu citus ikmēneša maksājumus,” pauž Inese.

Viņa teic, ka ļaunākais scenārijs būtu aizliegums strādāt līdz pavasarim.

“Esmu gatava ievērot visus drošības noteikumus, ja tādi būs papildus, tikai atļaujiet strādāt un maizītei nopelnīt!” Pieredzējusī meistare neslēpj, ka, jau sākoties kovida otrajam vilnim, bijis jūtams, klientu skaita samazinājums, jo cilvēki ne tikai baidās no slimības, bet arī taupa līdzekļus. Inese saka, ka noteikti pretendēs uz valsts finansiālo atbalstu: “Vismaz varēšu segt kādu daļu par  telpu īri.”

Kāda arī slepus strādā

Alise, kas ir gan manikīra, gan pedikīra meistare, sarunai piekrita ļoti nelabprāt, jo esot patiesi dusmīga par notiekošo. Viņa šobrīd praktiski palikusi bez iztikas līdzekļiem: “Manu bērnu tēvs strādā ārzemēs un sūta uzturlīdzekļus. Pirms nedēļas ar viņu sazinājos un pastāstīju, ka kovida ierobežojumu dēļ nevaru vairs strādāt, par īrēto dzīvokli jāmaksā, bērni jābaro. Prasīju, vai nevarētu kādu eiro pielikt. Viņš teica, ka pašam neklājas viegli un notiekošais ir mana problēma. Lai es priecājoties, ka vispār bērniem sūta alimentus. Apzinos, ka mums visiem trim nebūs, no kā dzīvot, tāpēc strādāju, bet vairs ne kabinetā.”

Meistare, ievērojot visstingrākos drošības noteikumus, pieņemot tikai vienu cilvēku dienā un tikai tādus klientus, kuriem tiešām uzticoties, ar kuriem sadarbojoties jau daudzus gadus.

Latvijas Skaistumkopšanas asociācijas pārstāve Sabīne Ulberte pastāsta, ka šobrīd līdzīgas problēmas kā nagu kopējas piedzīvo visi tie speciālisti, kuri ir individuālā darba veicēji vai patenta maksātāji. “Valdība tikai vēl runā, praktiski spekulē par kaut kāda atbalsta sniegšanu individuālā darba darītājiem. Nekāda konkrēta projekta nav, lai arī novembris tūlīt jau beigsies. Šķiet, ka uz to labāk necerēt,” viņa saka. Šodien asociācijas pārstāvji tiksies ar veselības ministri Ilzi Viņķeli un cer uz konstruktīviem risinājumiem smagajā situācijā.

Liepājā ir vairāki specializēti veikali frizieriem un manikīriem. Veikala “Miks Plus” darbiniece atklāj, ka, kopš noteikti ierobežojumi skaistumkopšanas speciālistiem, ieņēmumi jūtami samazinājušies. Tikai rets pircējs pa dienu atver durvis. Esot gan ļoti iespējams, ka tirdzniecība tagad vairāk norit virtuālajā vidē.

Pašai jākļūst par manikīri

Bet kā tad klientēm, ko par manikīru dīkstāvi saka viņas? Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava stāsta: “Līdz aizlieguma ieviešanai regulāri apmeklēju savu manikīra meistari, un pēdējo reizi pie viņas biju brīdi pirms manikīriem aizliedza pieņemt klientus. Līdz šim nagiem izvēlējos gēla laku, kas prasa īpašu kopšanu, un pēdējā reizē meistarei teicu, lai nokrāso tos iespējami neitrālā tonī.

Doma bija tāda – nagi augs, un nevarēs redzēt strauju pāreju, krasu atšķirību. Tagad nezinu, kā būs uz priekšu, kā varēšu sakopt rokas. Nagi taču aug! Ja matus nenogriež, neaplīdzina mēnesi, divus, trīs, tad izskats nerada tādas problēmas kā rokas, ja nevar aiziet pie manikīres.

Ir sievietes, kas nevar savu ikdienu iedomāties bez sakoptām rokām, nolakotiem nagiem, un šāda izvēle ir tikai normāla.

Mana meistare vienmēr ir strādājusi, rūpīgi ievērojot drošības un dezinfekcijas noteikumus. Tiešām grūti saprast un šķiet negodīgi, ka frizieriem strādāt atļauj, bet citiem skaistumkopšanas speciālistiem ne.”

Savukārt fitnesa trenere Ginta Ekanajaka stāsta, ka nagus kopj pati. “Tas neprasa daudz laika un pūļu. Ja agrāk man patika nagu lakas košās krāsās, tad tagad uzkrāsoju neitrālus vai pavisam caurspīdīgus toņus,” viņa pastāsta. Un arī veikala “Liels skapis” īpašniece Janita Kreidere neuztraucas par to, ka saloni slēgti. “Esmu iemācījusies rokas sakopt pati. Varu to darīt tad, kad man ir ērti un izdevīgi, nevis būt atkarīga no pieraksta. Pašai vajadzīgs tikai laiks, prakse, iemaņas. Zinu, ka sievietes, draudzenes, māsas pašas nopērk nepieciešamos līdzekļus, gēla lakas, lampu žāvēšanai un citu vajadzīgo, lai mājās pašas varētu taisīt manikīru un lakot nagus,” viņa padalās pieredzē.

69 komentāri

2020-11-27 06:51

...: Lai pameklē cītīgāk, daudzās vietās ir kas pieņem aiz slēgtām durvīm. Es gan neatbalstu darba vietu slēgšanu tur, kur ir iespējama distancēšanās utt. Tad jau jāsāk vērtēt visi uzņēmumi - kuri ražo pirmās nepieciešamības preces, kuri ne. Un tad jāslēdz ciet daļa, jo uzņēmumos parastajos distancēšanās nenotiek.

2020-11-27 06:57

Pans: Ir jābrauc uz Rīgu un jāpiedalās protestos pret kļūdu, parodiju kura vada veselības ministriju !

2020-11-27 07:04

piort: Kādi pretīgi debili nagi bildē .
Nu bet nesaprotu kādēļ viņi nevar strādāt Priekšā širmi izbāž roku pa apakšu un kur kādi riski ?

2020-11-27 07:09

Tante: Ja jau frizieri strādā ko ta šie pārējie nevar nagus vīlēt? Durdoms.

2020-11-27 07:35

Sivns: Šie cilvēki šobrīd nedrīkst strādāt, bet, ja reiz valsts to tā ir noteikusi, tad valstij arī būtu jākompensē visa šī dīkstāve. Nav nekādu aizsardzības mehānismu.

2020-11-27 08:06

Karmena: Nagi vēl nekas, tas ir pirms apstrādes, bet tā vīle...

2020-11-27 08:06

Jautrīši: Ko satraucaties, Velnciemā policijai piesaistīta personā turpina strādāt, mašīnas mainās. Privātā mājā jau neviens nepārbauda.
Arī frizētavas varētu aiztaisīt, ja visi skaistumkopšanas, tad visi.
Ja godīgi nodokļi maksāti, tad pēc mēneša piesakās kompensācijai, tā pat kā darāt ja esat slimojuši.
Izbaudiet atvaļinājumu un saudzējiet sevi. Negatīvas emocijas vairo slimības.

2020-11-27 08:08

Diemžēl: Redzot tik daudzu sieviešu svaigi uztaisītos manikīrus, diez vai gribas tai krīzei ticēt. Bizness turpina darboties nelegāli, bet pabalsts noderētu. Visu cieņu meistarēm, kas likumu tomēr ievēro.

2020-11-27 08:20

Skats no malas: Rakstā ļoti uzrunāja Gintas Ekanajakas un Janitas Kreideres viedoklis. Pilnībā piekrītu. Cilvēki iemācīsies paši gan savus nagus apkopt, gan arī ēst uztaisīt un sapratīs naudas vērtību un to, ka tā ir jātaupa.

2020-11-27 08:26

Zane: Lai tik meitenes strādā vienīgais ka neuzrodas kāds sūdzētājs.Piekrītu kāpēc nevar ar plastmasu norobežot un kontakta nebūtu nekāda,bet ja nagus var kaut cik mājā sakopt tad bez friezerēm nu nekādi.

2020-11-27 08:33

Kamene: Matus mazgāju mājās, bet gēla nagus pati uzlikt nevaru. Kur taisnība. Strādāju klientu apkalpošanā. Maniem klientiem būs jāraugās uz manām garām, nekoptām šķupelēm :( Forši?!

2020-11-27 08:36

htyr: Ja ir maksāti nodokļi ,pienākas dīkstāves pabalsts .

2020-11-27 08:37

Bite: @kamene
Forši ir tas, ka bez citiem, tu izskaties briesmīgi. Tā ir realitāte .

2020-11-27 08:38

žanis: Kamene, ir tāda opcija-nagu šķērītes. iedomājies tikai, šķupeles''var arī apgriezt! Un, atklāšu noslēpumu, PATI VARI APGRIEZT!

2020-11-27 08:40

Vietnieks: Šo pilnīgi atbalstu, tas tiešām nav normāli, kur cilvēkus individuāli pēc pierakstiem ņem un var ievērot visus drošības pasākumus, neļauj strādāt, bet veikalos droši - kā siļķes mucā...
Ja pieņems ko vēl stulbāku, tad mīļā tauta, mēs nedrīkstam klusēt un riet feisbukos, bet gan pie valdības durvīm, lai gan tur jau neviena uz vietas nav...

2020-11-27 08:41

valdība var: valdībai tas neinteresē, tagad galvenais sēdiet klusi, bet valdība tikmēr cels sev algu

2020-11-27 09:02

Gudrītes: Man interesē viena lieta- zinu ka Viņķele un pārējās Saeimas sievietes arī izmantoja manikīru, interesanti redzēt kā ir tagad ?

2020-11-27 09:18

Valdības ziņotājs: Kur mēs ejam? Uz mauglismu ! Gan jau uz tirgu lupatas pirkt arī drīz vairs nevarēs,rokas sakopt nevar,matus apgriezt nevarēs visīstākā aiziešana no civilizācijas.Drīz arī uz veikalu arī nevarēsim iet un kā briesmoņi varēsim skatīties pa mājas logu. Un tam "Jautrīši" gribu teikt- nu kāda tev daļa,kas notiek pie kaimiņu mājas,ko bāz savu degunu, tev kautkāds sliktums no tā ? Šitādi sūdzētāji vecos laikos saucās par stukačiem ! Tiem kas runā ko nezin- pumpas metas uz mēles!

2020-11-27 09:29

Sievietei sevi jākopk: Ko tie vīrieši tā uztraucās ,ka manikīri strādā?Jums patiks ka jūs vakarā mājā sagaidīs mežonis,salīdzinot ar mūsdienu civilizāciju-sieviete gariem pinkainiem matiem un aizplīsušiem nagiem! Vai tiešām visai pasaulei ir vienalga, vai sievietes ir koptas un skaistas, vai lai viņai noauguši mati mugurpusē ar pakulu šņori,vai bikšu gumiju sasieti ! Apklustiet un padomājat uz ko jūs ejat, lišķīgie aiz ekrāna stukači !

2020-11-27 09:36

to htyr: Tu saproti, ko var izdarīt ar to pabalstu, ja tev ir salons ar telpu īri? Tas nav vienkārši piecelties no rīta un aiziet uz darbu kastes pacilāt . Apbrīnojama cilvēku domāšana

2020-11-27 09:37

i: Es ceru ka viņas prot ne tikai vīllēt, bet reāli ārstēt rokas.

2020-11-27 09:38

pukulis: nu beidziet, reti kura nestrādā! un tās, kuras nodokļus nemaz nemaksāja pēc reālajiem ienākumiem, arī ir tās lielākās čīkstētājas! nav ko šikot, izlepušas visas (nerunāju par pamatvajadzībām).

2020-11-27 09:51

Vīlētājas.: Krīt uz nerviem šitas nagu vīlētājas!

2020-11-27 10:04

Puspālis: Vēl var arī grāvjus rakt! Arī tur nekāda izglītība nav vajadzīga. Kādreiz par frizierēm un manikīrēm mācījās personas, kam skolā grūti gāja.

2020-11-27 10:13

Resnais Juris: to Sievietei sevi jākopk.
Tā kā es sievietēm nepatīku un neinteresēju, tad man kaut kā vienalga kur viņas vīlē nagus vai ka netiek pie friziera lai tur savu veci sagaidītu. Es pieprasu slēgt visu sabiedrības drošības labā.

2020-11-27 10:15

Manikīra pakalpojumus neizmantoju: Iesaku vērīgāk pavērot TV ekrānus. Tikai ieskataties: diktoru un intervējamo ministru nadziņu stāvoklī.... manikīru lokdauns ir cik ilgi? -3 vai 4 nedēļas? Daudzām svaigs un perfekts manikīrs..... un tās ir personas, kuras nemitīgi un neatslābušas stāsta par to cik svarīgi ievērot visus ierobežojumus! Secinājumus izdariet paši.....

2020-11-27 10:24

braucējs: Redz, daudzas jau varētu saņemt valsts atbalstu, bet ak vai - ne visi ienākumi ir uzrādīti un ne par visiem ir samaksāti nodokļi, līdz ar to valsts acīs ienākumu kritums nav tik liels, lai pienāktos kompensācija.

2020-11-27 10:30

baigais: Kam vaidziigas sievietes kuras pasas nemaak sevi sakopt,nemaak uztaisiit eedienu..Saprotu,ja frizieri vajag.Pats sevi neapgrieziisi,bet viss paarejais ir jaamaak.

2020-11-27 10:34

Tims: Zinu, ka manikīres privāti pieņem klientes. Strādā dzīvokļos vai aiz slēgtām durvīm kabinetos, lai neviens nepamana. Policijai cītīgāk vajadzētu veikt kontroli un kaimiņiem vajag ziņot pat pārkāpumiem.
Pareizi ir, ka neļauj manikīrēm strādāt. Arī frizierēm nevajadzētu to ļaut. Tur tāpat ir tuvs kontakts ar klientu.

2020-11-27 10:54

lol: Es neko daudz nezinu par manikīriem, bet frizieri, bārberi ir tā kategorija, kas samaksā 50 eur mēnesī pašnodarbinātā nodokli un pārējais 90% iekrīt kabatā! Labākajā gadījumā izraksta 5-10 kvītīs! Melnā kase! Kurš tad uzskaita cik naudas apgrozīts un nopelnīts, bet parādiet kaut vienu vēikalu kurā nav kases aparāta un kur 20 Eiro stundā var iebāst kabatiņā! Tā kā nečikstiet - paši vien esiet vainīgi pie tās situācijas, ka valsts jūs neuztver kā nopietni vērā nemamu nodokļu maksātāju kategorīju!

2020-11-27 11:18

...: Pēc šī saeimas lēmuma var izsecināt, ka mūsu valdībai kārtējo reizi neinteresē iedzīvotāji. Ja interesētu, tad pirms šāda soļa viņi būtu izdomājuši kā palīdzēt tiem, kas paliek bez naudas. Kur vēl debīlāk, nav ne jausmas.
Pilnībā atbalstu tos, kas tagad strādā nelikumīgi. Ja valsts apkāš cilvēkus un izdrāž visos caurumos, tad ir pilnīgi normāli, ka kāds to izspēlē arī pret viņiem.
Un otrs gals- tās, kuras sūdzas, ka ienākumu nav bet vēl atrod naudu lai maksātu īri par salonu...kas jums viss oky? Labāk par to naudu paēdiet. Maksāt par tukšu gaisu ir ļoti gudri.
Un tas, kas teica, ka gēla nagus var nogriezt, lai pamēģina tos uzlikt un nogriezt ar šķērītēm. Un tad varbūt nepļūtīs vairs tik gudri.

2020-11-27 11:22

!: Atbilde Timam... ir viegli runāt, ja pats pelni citā jomā. Manikīrs un frizieris nav nekāda izklaide, tas ir darbs, ar to pabaro ğimenes un nosedz rēķinus. Iedomājaties sevi to cilvēku vietā, kuriem nekā vairs nav un tad iekomentējiet.

2020-11-27 11:25

Nīcas čomi: to baigais: Malacis, pilnīgi pareizi uzrakstīts !

2020-11-27 11:33

>!: Reti kurš frizieris vai manikīrs dod čeku/kvīti par pakalpojumu. Naudu iebāž sev kabatā. Un, ko tagad nīd? Paši vainīgi! Tā viņiem vajag! Tie friz.,manik., kuri maksājuši godprātīgi nodokļus, šobrīd iztikt var. Pārējie lai sūkā ledu!

2020-11-27 11:36

Timam: Nē - frizieris gan ir vajadzīgs. Ja bārdu un nagus es pats vēl varu sakopt, tad ar matiem vienīgi ar žileti. Tā kā frizieri ir vajadzīgi, bet manikīri gan ir luksus prece.

2020-11-27 12:00

Ārzemes: Izaugusi cacu paaudze, kura nemāk sevi apkopt.....māk tikai čīkstēt

2020-11-27 12:04

Ārzemes: Daudziem te ir liela taisnība par nodokļiem........būtu maksāti....būtu viss kārtībā. Kad aiziesiet pensijā ....sāksiet čīkstēt, ka maz pensija......domājat ko darat.....

2020-11-27 12:30

Thgdlkhto unrei: Tas ir kaut kāds vājprāts. Bez visa sita var iztikt šķēres nav mājas kniebjamie nopērkami pašas sevi sakopiet nu Zlinkas ka govis uzķelle un nu doma ka skaisti izspoko savu ģimi man tādas krāsu podinus nevaig kas tas par sievietēm kas mūk no sava dabīgā izskata vēl uzime uz muguras kaut kādu spoku vot nu ir super fui

2020-11-27 12:56

piepe: pie mums viss vienkārši-slīcēju glābiņš ir pašu slīcēju rokās,tikai un vienīgi.un labāk saprast to pēc iespējas ātrāk.)

2020-11-27 12:58

lauris: MINISTREEM-KROKODILIEM NEPATIIK KA TAUTAS SIEVIETES IR SMUKAAKAS PAR TAUTAS IENAIDNIECEEM ZAGLU VARAA....

2020-11-27 13:08

Ilze: Latviešu tautai saldais ēdiens ir otrs latvietis. Padomijas gadi nav izmēzuši stukaču garu un skaudības garu . Nožēlojami!

2020-11-27 13:18

Tā lūk !: Pats trimmerēju matus un ūsas ,nagus arī fleksēju .Nezinu cik jābūt slinkam, lai to nevarētu pats izdarīt .

2020-11-27 13:27

To Tā lūk: Nu ne visi ir santehniķi, kas ar galvu kanalizācijā strādā. Citiem pašu trimmerēti mati būtu ekstrēmi.

2020-11-27 13:31

TrueWisdom: Šis ir kārtējais MK locekļu nedomāšanas un vienmēr visiem pakaļskriešanas un stulbuma paraugdemonstrējums. Tik neloģiski un glupi.

2020-11-27 13:40

Ttf: Ja maksā nodokļus,kāpēc neprasīt pabalstu?Mirt nost,bet pieturēties pie principiem-neko neprasīšu,tiešām smieklīgas pasakas.Valsts piedāvā dažādus pabalstus,vajag painteresēties.
Părāk liela ņemšanās ar nagiem,uzacīm,tetovējumiem utt.ir lieka laika tērēšana.Dzīvē ir daudz svarīgākas lietas jāuzspēj izdarīt.

2020-11-27 13:44

lauris: AR KO TAGAD ATSKIRAS EUROPIDARU VALDIBA UN EUROPIDARU POLICIJA NO CARA LAIKIEM UN NO PSRS LAIKIEM???? NE AR KO...PAT VEL TIZLAKI UN KAISLIIGAAKI TAUTAS IENAIDNIEKI AR SAVIEM DEBILAJIEM IEROBEZOJUMIEM UN SODIEM..ARI AR ATTIEKSMI PRET TAUTU...IEDOMAAJAS KA VINI IR KARALI UN VALDNIEKI KURUS NEVAR SODIIT....KO TAUTA AR TAADIEM SUUDIEM DARA???DEDZINA, SODA UN IZNIICINA !!!! TAA IR BIJIS VISOS LAIKOS PRET TIRAANIJU....

2020-11-27 13:52

TrueWisdom: Viņi nav karaļi, viņi netiek ārā no sava burbuļa un nekad nav pieredzējuši savu debīlo lēmumu darbību dzīvē.

2020-11-27 14:46

TO: žanis: Bite: Laikam nekad neesiet redzejusi un likusi gela nagus. Tapec plutat mulkibas.

2020-11-27 15:37

to lol: Kārtējais... aizmirsa, ka pārdevējs pie kases nemaksā par telpu, materiāliem un nodokli pats nemaksā.

#IQ ej gulēt, rīt uz darbu

2020-11-27 15:40

Profesors: Es saprotu cilvēkus, kuri strādā šajā profesijā un šobrīd ir palikuši bez ienākumiem, bet nesaprotu vaimanātājas - klientes, kuras nespēj iztikt bez māksligajiem nagiem. Es pati arī regulāri apmeklēju manikīru, bet, sākoties visiem ierobežojumiem, mājas apstākļos noņēmu gēla laku, apgriezu un sakopu savus nagus un uzminiet - es izdzīvoju!!! Nu nav taču pirmās nepiecieciešamības prece/pakalpojums, bez kura nav iespējams iztikt.

2020-11-27 15:48

...: Tusēt var līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, bet nagus taisīt 1 pret vienu nevar... tik debīlus likumus var pieņemt tikai mūsu valdība...

2020-11-27 15:50

...: Un pēc šī procesa ir divas apmierinātas puses..viena tiek pie saviem nagiem , bet otra var nomaksāt rēķinus un pabarot ģimeni...

2020-11-27 15:52

...: Bet mūsu valdība tik sev pieliek prēmijas un dzīvo zaļi, par tautu viņiem vienkārši ir nospļauties...
Tādi lūk mums tautas kalpi...

2020-11-27 16:06

Trusis: Fb katru dienu Маникюр Лиепая izliek postus ar sakoptiem klientu nagiem Lielā iela 1 Sofit N. Pelna un uzpļauj noteikumiem.

2020-11-27 16:34

idiotēm: Aizej nopērc gēla nagu lakas noņēmēju, izmērcē un noņem savas šķipeles un apgriez! Baigā traģēdija, ne?!

2020-11-27 16:52

Rucavas vējdzirnavnieks!: Rucavā varēs pat dzirdēt tad pie jums Nīcā arī varēs ,tā vismaz Rucavas dzirnavās dāmas runā.

2020-11-27 19:14

Alise: Kur var nopirkt gēllakas noņēmēju?

2020-11-27 20:43

Trusis: To Alise-vati samitrini tā kārtīgi nagu lakas noņējā-----aptin to nagu----ietin follijā. Vualaaa un gēllaka nost. Lieko novīlē!

2020-11-27 21:16

ilvija: Jā....atceros,padomju laikā mēs ar draudzenēm viena otrai ilgviļņus likām...Bet tagad ar nagiem ir grūtāk.Neticu,ka tās entās lakas un gēla kārtas var tā vienkārši atmērcēt un nonemt.Un ar šķērītēm tādā lakotā nagā arī iegriest nav iespējams.Būs jāmeklē kāds pagrīdes meistars!

2020-11-27 21:34

mammina: ja jau bērni iet skolā , frizieri stradā , tad lai ari manikīri uzvelk maskas sev un klientam un lai strāda

2020-11-27 21:55

Alise: Bet priekš kam tagad ta cepties- nav jau arī kur tos nagus izrādīt, ja attālināti vai ierobežoti jāstrādā- to es tā, tai rakstītājai, kas klientus pieņemot..... neko daudz no tiem nagiem jau neredzēs, ja maska uz sejas un vēlēšanās ātrāk nokārtot nepieciešamo, lai pazustu......un, starp citu, youtube var atrast daudz klases, kā mājās apgriezt matus.... tur gan labāk, ja griež kāds cits.... :) izskatās, ka kāds laiciņš vēl jāpaciešas, bet būtu jaukāk, ja ar zināmu humora devu......... :)

2020-11-27 22:26

P/K: Mīļās sievietes! Tie Jūsu nagi lakotie, pulētie, pieaudzētie un pagarināti - tie NEKO NEDOD, JA GALVĀ UN SIRDĪ TUKŠUMS.

Kas var būt skaistāks par dabīgiem, vienkārši apkotiem un tīriem nagiem, ja vien to saimniece pati ir smuka, jauka un sirsnīga! Aiz visiem tiem gēliem, lakām un spīgulīšiem ļoti bieži slēpjas tukšums, prastums un meli. Gluži tāpat, kā skaista ābola viducī sapuvusi serde.........

2020-11-27 22:28

F!: Malaces, kas turpina strādāt.

2020-11-27 22:42

RRR: Pilnīgi noteikti tās mājās strādājošās godīgi vienmēr maksā nodokļus.

2020-11-28 00:06

arī interesanti..: šī ,iespējams ir tāda patiesa krīze ,ar piespiedu risinājumiem piespiež mājās sēdēt sievietēm,-dzemdēt,aprūpēt savus bērnus,nenodot bērnudārzā, večiem strādāt,netēlot mīkstos,pelnīt naudu,nodrošināt saimi!

2020-11-28 12:20

Nīcas čomi: Ja kāds nevar sevi apkopt, braucat pie mums, matus apgriezīsim ar mašīnīti, nagus apgriezīsim, pedikīru uztaisīsim un būs dzīres, vēl būs izjāde ar ponijzirgu.

2020-11-28 21:27

to Alise: Douglas`ā (vismaz e-veikalā ir) ir Kinetics Shield Gel Polish Remover, 8,99eur. Bet ar lēto Isana no Drogām arī varot noņemt, tikai ilgāk jāpasēž ar foliju.

2020-11-29 16:46

Juris: Nu pretīgi tie gēla nagi, beidzot Covids visu atrisinās. Kāda roku dezinfekcija! Kādu mucu dezinfekcijas līdzekla vajag, lai to garo nagu aizmuguri izdezificētu. Vīrusa izplatīšanos tikai vairo šis "skaistuma" elements. Garnadzēm _tagad neziņa _ kā DZĪVOT tālāk! Jāpārliecina Vinķele, lai piespiež nēsāt arī cimdus, tad nebūs bēda _ nolupušos nagus neviens neredzēs.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz