Trešdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Šķēdē kāpās izcirsti koki, top ceļš

Šķēdē kāpās izcirsti koki, top ceļš
07.09.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās liepājniece, kura aizvadītās nedēļas nogalē, dodoties sēņot Šķēdes mežos, piedzīvojusi dīvainas lietas.

Sieviete stāsta, ka tieši iepretim Šķēdes 6.ielai kāpās iet celiņš, pa kuru viņa devusies priežu mežā sēņot. Līdz atdūrusies pret ko negaidītu: ”Koki izcirsti, celmi izrauti, zemes virskārta nostumta, izrakti grāvji un izbūvēts ceļš, kas ved tieši līdz jūrai.”

”Pirmkārt, cik esmu dzirdējusi, kāpu zonā būvēties nav atļauts,” turpina sēņotāja: ”Otrkārt, bažījos, vai tikai Nacionālie bruņotie spēki negrasās ierīkot vēl vienu šaušanas poligonu. Tāpat jau Šķēdē, kad notiek šaušanas mācības, ausis plīst pušu. Tikpat bail, ka tikai nesāk būvēt vēja ģeneratorus. No vibrācijas aizies postā visas sliekas. Bet tās dārziņos ir ļoti būtiskas.”

Pēc liepājnieces teiktā koku izciršana un ceļu būve kāpās notikusi ļoti klusi. Taču viņa lēš, ka vērienīgie darbi ilguši vismaz pāris mēnešus.

”Būvlaukumā pamanīju divus vīriešus,” stāsta kundze: ”Viens no viņiem topošā ceļa malās sēja zāli un skaidroja, ka esot strādnieks, kura saimnieks kāpās nopircis 3 hektārus zemes un veidošot tur kempingu. Savukārt otrais izteicās, ka būvēšot māju.”

”Maģistrāle” uz jūru

Portāls, protams, devās uz Šķēdi lūkoties, kas tad kāpās sastrādāts. Nonākot līdz sievietes norādītajai vietai – 6.ielas galam, brauktuves pretējā pusē pamanām nelielu celiņu, ko drīzāk gribas nosaukt par taku. Dodoties pa to, šķērsojam elektrolīnijas stigu un nonākam priežu mežā. Pirmais, kas nav nepamanāms, pie vienas no priedēm piestiprināta sarkana plāksnīte ar uzrakstu ”Privātīpašums”.

Dodoties tālāk, paejam garām mājiņai. Dzirdams, ka netālu šalc jūra, taču dabas skaistumu baudīt liedz izrakumi. Pa kreisi no takas sākas stiga, kurā izcirsti koki un top ceļš. Vārda vistiešākajā nozīmē šosejas platumā.

Ceļa, kas vairākās vietās sazarojas, abās pusēs izrakti nopietni grāvji, kuru malas jau apsētas ar zāli. Tāpat ieguldītas caurtekas. Un visdīvainākais, ka

ceļa gals iziet tieši jūras krastā – pāris metru no pēdējās kāpas malas. Ceļa galā, kas atrodas kāpu aizsargjoslā, stāvot, pie kājām skalojas jūra…

Diemžēl portālam tā nepaveicās, kā sievietei nedēļas nogalē – nevienu cilvēku – ne strādnieku, ne saimnieku uz vietas sastapt neizdevās.

Tā kā minētā teritorija atrodas uz Liepājas pilsētas un Grobiņas novada Medzes pagasta robežas, tad vispirms portāls mēģināja noskaidrot, kur tad īsti rakšanas un šķūrēšanas darbi notiek – Liepājā vai Medzes pagastā.

Kā portālam pastāstīja Komunālās pārvaldes un Liepājas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, minētā teritorija atrodas ārpus Liepājas pilsētas administratīvās teritorijas. Tātad, Grobiņas novada Medzes pagasta teritorijā.

Ir atļauja tikai grāvju rakšanai

Kā portāls uzzināja Grobiņas mežniecībā, minētā teritorija, kur notiek vērienīgie darbi ir privātīpašums.

”Tur ir absurda situācija,” atzina mežniecībā: ”Pavasarī mums mežniecībā tika iesniegti dokumenti meža inventarizācijai. Dokumentos bija atzīmētas trases grāvjiem. Aptuveni trīs ar pusi mēnešus skaidrojām, kāpēc pēkšņi meža zemē parādījušies grāvji. Vērsāmies pat Zemkopības nekustamo īpašumu Meliorācijas daļā, taujājot, kur radusies tāda situācija.”

Izrādījies, ka privātpersona, kam pieder aptuveni 20 hektāri zemes teritorijā starp Ziemupes ceļu un jūras krastu – lielākoties tas ir mežs, sakārtojusi dokumentāciju, lai veiktu meliorācijas darbus – raktu grāvjus.

”Dokumentācija ir kārtībā,” atzīst Grobiņas mežniecībā: ”Ir meliorācijas pase, kurā atzīmēti grāvji, līdz ar ko zeme šajās vietās – 14 metru platās joslās, kur atzīmēti grāvji – vairs neskaitās meža zeme. Un līdz ar to mežniecībai par teritorijā notiekošajiem procesiem vairs nav daļas. Mežniecībā tika izskatīti visi dokumenti, piesaistījām speciālistus arī no Vides dienesta un Meža dienesta, taču tā kā dokumentācija bija kārtībā, neatlika nekas cits, kā atļaut grāvju rakšanas darbus. Ja meliorācijas pase noformēta, mežniecība neko nevar iebilst.”

Taču mežniecībā atzīst, ka minētā vieta kāpu zonā, kas ietver sevī arī 300 metru plašo kāpu aizsargjoslu, nebūt neprasa meliorācijas darbus un grāvju rakšanu:

”Susināšana šajā vietā nav nepieciešama, jo vieta jau tāpat ir sausa. Tas ir smiltājs, kurā aug priedes.”

Grobiņas mežniecībā uz portāla jautājumu, vai zemes īpašnieks mežniecību informējis, kādēļ nepieciešams rakt grāvjus, atzina, ka īpašnieks vien darījis zināmu, ka grāvji jau bijuši iezīmēti kartē vēsturiski: ”To gan mums neatklāja, kādi ir plāni.”

Sauks pie atbildības

Liepājas Reģionālās vides pārvaldes (RVD) direktore Ingrīda Sotņikova portālam atzina, ka RVD inspektori grāvjus kāpās un mežā konstatējuši jau šā gada maijā: ”Apsekojām teritoriju, izpētījām dokumentāciju un konstatējām, ka tā ir sakārtota. Taču nesen atkal saņēmām sūdzību, ka darbi Šķēdē turpinās, tādēļ pagājušajā nedēļā kopā ar mežiniekiem atkārtoti apsekojām teritoriju.”

RVD inspektori novērojuši to pašu ainu, ko portāls – koki izcirsti, zemes virskārta nostumta, izrakti grāvji un izveidotas brauktuves ar nobrauktuvēm. I.Sotņikova stāsta: ”Meliorācija pastāv uz to, ka viss ir saskaņots un kārtībā, bet mežinieki, piesaistot Dabas fondu, gatavos dokumentāciju, lai sauktu zemesgabala īpašnieku pie atbildības.

”Ir izcirsti koki, ierīkotas brauktuves. Par to visu ir noformēts pārbaudes akts. Nevar kāpu aizsargjoslā bez ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanas veikt tik vērienīgus darbus,” tā Liepājas RVD direktore, atzīstot: ”Uzskatu, ka tas nav normāli, bet nu jau varam tikai plātīt rokas, jo redzamais mežā un kāpās jau paveikts.”

RVD inspektors, kurš vairakkārt apsekojis minēto teritoriju, portālam piebilda, ka ir gan sakārtoti meliorācijas dokumenti, bet nav veikts novērtējums uz vidi, kas kāpu zonā pirms darbu veikšanas ir obligāti jāveic.

Inspektors atzina, ka RVD plāno zemes īpašnieku sodīt, jo ir konstatēti vairāki pārkāpumi. Pirmkārt, nav veikts novērtējums uz vidi. Otrkārt, viens no grāvjiem izrakts, kaut arī nav bijis paredzēts projektā. Turklāt darbi veikti ne vien kāpu aizsargjoslā, bet arī aizsargājamā piejūras biotopā – mežainās piejūras kāpās.

Pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa par darbu uzsākšanu bez novērtējuma uz vidi veikšanas zemes īpašniekam – fiziskai personai – piemērojams naudas sods no 430 līdz 1400 eiro, skaidro RVP.

I.Sotņikova portālam atklāj, ka zemes īpašnieka pārstāvis RVD inspektoriem, kuri apsekojuši minēto teritoriju, izteicis draudus – draudējis ar iznīcināšanu, kā arī klaji paudis, ka darīs ko grib.

Viņa atzīst, ka RVD var darīt tikai to, kas ir pārvaldes kompetencē: ”Par būvniecību atbildīga ir novada pašvaldība. Ja nevar tikt galā savādāk, pašvaldība varētu pieņemt mērus un kaut policistu uz notikuma vietu norīkot.”

RVD direktores rīcībā esošā informācija arī vēsta, ka minētajā zemesgabalā tā saimnieki iecerējuši māju un kempingu: ”Arī to nenoliedz, ka būs brauktuve.”

Nākotnes plānus neatklāj

Portāla rīcībā esošā informācija vēsta, ka teju 20 hektāru plašais zemesgabals ar nosaukumu ”Ūdri”, kur mežā, neredzami no ceļa, notiek vērienīgie darbi, pieder Aijai Ivanovai, kuras pilnvarotā persona ir viņas dēls – uzņēmējs Juris Kūms.

J.Kūms portālam apstiprināja, ka viņa ģimenei pieder saimniecība ”Ūdri” Grobiņas novadā un tur patlaban notiek meliorācijas darbi. Lielos vilcienos meliorēšana jau esot pabeigta, vēl atlikuši ”šādi tādi darbiņi”.

Taču viņš apgalvoja, ka meliorācijas veikšanai bijis izstrādāts projekts un tas Būvvaldē apstiprināts. Saskaņota esot arī grāvju rakšana kāpu aizsargjoslā.

Jautāts par nākotnes plāniem, kā vārdā Šķēdē, tostarp kāpu zonā, tiek rakti grāvji, J.Kūms bija izvairīgs: ”Plānoju saimniekot savā īpašumā.” To, vai šā brīža darbiem sekos mājas būvniecība vai kempinga izveide, viņš ne apstiprināja, ne noliedza. Vien aizbildinājās, ka mājas būvniecībai neesot līdzekļu.

Tajā pašā laikā J.Kūms portālam prasīja nosaukt sēņotājas, kura piefiksēja vērienīgos būvdarbus un ziņoja medijam, vārdu un uzvārdu, jo vēloties ”sievieti saukt pie kārtības”.

Proti, viņam nepatīkot, ka pa viņa privātīpašumu, pie kura robežām izvietotas zīmes ”Privātīpašums”, klīst svešinieki.

Re, kā!

Kā lasāms Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra mājas lapā, Gada balvu ”Zelta čiekurs” 2014.gadā par ilgtspējīgu saimniekošanu saņēma Juris Kūms, kuru šai nominācijai pieteica LLKC Meža pakalpojumu centrs.

“Viņš ir aktīvs MKPC organizēto semināru un apmācību dalībnieks un godprātīgs mežu apsaimniekotājs Dunikas un Grobiņas pagastos.  

”Zelta čiekura” ieguvējs meža īpašnieks Juris Kūms aktīvs LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) organizēto semināru un apmācību dalībnieks, pierādījis sevi kā godprātīgu, neatlaidīgu meža kopēju, apsaimniekotāju savu 170 ha lielo meža īpašumu ”Ūdri”, Dunikas pagastā un 117 ha platībā saimniecībā ”Ūdrīši” Grobiņas pagastā. Ar padomu un praktiski viņš palīdz apsaimniekot arī radiem piederošos īpašumus aptuveni 500 ha platībā. 

Deviņdesmitajos gados cilvēki atguva īpašumā zemi, arī Jura Kūma radi Zvārdes pagastā. Tur viņš guva pirmo rūdījumu meža apsaimniekošanā, lai gan par mežkopību nebija nekādu zināšanu. Juris, būdams aktīvs cilvēks, par visu interesējās, bieži iegriezās mežniecībā pēc padoma. Kad 2007.gadā Valsts meža dienestā tika izveidots Konsultāciju pakalpojumu centra Liepājas nodaļa, Juris Kūms kļuva par tā pastāvīgu klientu un nekautrējas lūgt padomu par dažādiem jautājumiem meža apsaimniekošanā un iegūt jaunāko informāciju. Jurim ir vēlme meža apsaimniekošanā rast arī zinātnisku pamatojumu, kas tiek rasts sadarbībā ar LU Bioloģijas fakultāti. Vairākas reizes semināri notikuši Jura apsaimniekotajos īpašumos, kur ir ko rādīt un par ko dalīties pieredzē.Jau no pašiem pirmsākumiem Juris Kūms ir aktīvs Eiropas Savienības atbalstīto projektu realizētājs.”

______________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

52 komentāri

2016-09-07 07:57

mafia: Lai aizmirstas Zelta kastanis, Juris Kūms kļūst patiesi slavens!

2016-09-07 07:59

Sveiks.: Kāda meliorācija, kam tas Kūms dakšas sprauž? Lecīgs arī izklausās. Ja nav žogs apkārt saviem 20 ha, var nelekt, cilvēkiem mežā nav jāuzmin, kur sākās un kur beidzas viņa īpašums. Viena zīme pa 20 h neko nenozīmē, ja cilvēks iet mežā no otras puses. Tā kā viņš var nesprēgāt, citādi kāds vēl pašu tiesā iesūdzēs. Un vinnēs.

2016-09-07 08:10

TT: vajag dabūt meliorācijas pasi un tad var kaut Brīvības pieminekli pārrakt.kur skatās KNAB?

2016-09-07 08:20

Bibis: Ja ir papirs tad visu var? Ja ir sautene tad var šaut vai? Kaut viņam kāja paslīd uz tā ceļa ko sapostīja...

2016-09-07 08:41

Lūcija: Naudiņa griežas,pārējais ir mazsvarīgs.

2016-09-07 08:46

Interesanti: Nu varonis darisot ko gribot laikam plata aizmugure ,laiks radis

2016-09-07 09:06

dadzis: Latvija ,ja tev ir nauda tu driksti celu kaut otram cilvekam pari parrulet un neviens suns pat neries ....Laipni lugti !!!!

2016-09-07 09:21

ērce: Paldies vērīgajai lasītājai un liepājniekiem.lv, ka izgaismojāt šo nejēdzību. Gaidīsim Zemkopības ministrijas, kuras pārziņā ir meliorācijas nozare, kā arī normatīvi, kas pieļauj 14 m platu grāvju reģistrēšanu dajebkur, reakciju. Starp citu, liepājniekiem.lv varētu kārtīgi patirināt to "skābbrības torni" galvaspilsētas Daugavmalā :)

2016-09-07 09:53

fifs: mudakiem viss atļauts

2016-09-07 10:00

privāts: savā īpasumā var darīt kā grib,var aplikt žogu mežam un punkc

2016-09-07 10:09

vēl viens fakts: ka Latvijā , ja ir nauda un sakari var kaut vai jūru pārrakt vai prihvatizēt,roka roku mazgā un vārna vārnai acīs neknābj- smaksā tik kukulīti un privatizē kaut visu Latviju.

2016-09-07 10:39

maveriks: šīs tantes presei paziņos pat to ja kluci mežā noliksi

2016-09-07 10:43

asaka: Kārtējais "bezzobaino" likumu gadijums! Vai tad grūti to sodu samaksāt par piebraucamo ceļu kempingam līdz pat jūrai? Kur visticamāk piespriedīs mazāko sodu! Par kokiem vien viņš būs nopelnijis vairāk nekā šis sods! Par šādiem apzinātiem postijumiem vajadzētu īpašuma komfiskāciju, tad tā nedarītu!

2016-09-07 10:44

!: Un labi ka ir tādas tantes un neliešiem neļauj mierīgi šeftēt!

2016-09-07 11:05

maveriks: visu to šķēdi vajadzētu nolīdzināt ar tiem pretīgajiem mazdārziņiem, jo tur izskatās vnk briesmīgi

2016-09-07 11:19

bijušais ments: Kūms jau nu riktīgais saimnieks, viņam labāk ar līkumu

2016-09-07 11:20

?: Vai tā ir tā pati tante, kura sēņojot, atnes no sava dārziņa sapuvušos tomātus, izmet cita īpašumā, šosejas malā?Nesalasot sēnes, iegrābj spainīti smilti, otrā spainītī melnzemi un uz pleca uzmet koku no meža?

2016-09-07 11:24

nu gan: re ka cepas par to nabaga senotaju gan pats kums gan komentetaji kuri ari laikam ir no kumu dzimtas. nevajadzeja taisit cucibas, atpakal cela nav un bus jaatbild.

2016-09-07 12:02

Latviu gaida spoža nākotne, jo: viens strādājošais baro:
1)Mežniecību
2)Būvvaldi
3)Reģonālā vides pārvaldi
4)Meliorācijas pārvavdi
5)Dabas fondu
6)Zemkopības ministriju
7)Utt.

2016-09-07 12:08

Mietpilsonis: Kam nauda tam vara, brīva Latvijas valsts ir tikai ilūzija.

2016-09-07 12:21

Debitors: Visiem viens likums un pēc viena likuma visi atbildēs!!!!

2016-09-07 12:25

rrt: Uzsvars šajā rakstā jāliek uz citātu: “Uzskatu, ka tas nav normāli, bet nu jau varam tikai plātīt rokas, jo redzamais mežā un kāpās jau paveikts.”
Sliktākajā gadījumā uzliks to 1400€ lielo sodu un viss. Būs ceļš līdz pašai jūriņai. Iesaku iet tālāk - uztaisīt kādu skata platformu jūrā, uz kuras var nokļūt neizkāpjot no auto.

2016-09-07 12:58

pretīgi: ka lielai daļai superkomentētāju ir pilnīgi vienalga, kas notiek ar Latvijas dabu, jūrmalas kāpām- nauda smadzenēs iesprūdusi un dzīvo ar postsovjetisma saukli-ne mana cūka, ne mana druva, ka tik man labi!

2016-09-07 13:14

lapu puķe: Vai tik Aija Ivanova nav tā pati, kura Medzes pagasta padomē par kasieri strādāja?

2016-09-07 13:29

Portāla administrācijai: šo rakstu jāpublicē plašāk, Latvijas medijos Bez tabu piemēram, Panorāmā un citur, citādi te viss noklusīs un nekādas darbības nesekos

2016-09-07 14:08

to Latviu gaida spoža nākotne: Novērtējums uz vidi ir grafomānu sacerējums vidusskolnieku līmenī, snioedzot padomus, kas neuzliek nekādu pienakumu. Valsts tiksi iekasē naudu.Līdzīgi, cūku frmām piesmirdinot apkartni, valsts par šo piesmirdinajumu, kadēl cieš iedzīvotāji9 iekasē dabvas resursa nodokli.

2016-09-07 14:33

U105HY: Vējš augstākās priedes nolauza,
Kas kāpās pie jūrmalas stāvēja -
Pēc tālēm tās skatieniem gribēja sniegt,
Ne slēpties tās spēja, ne muguras liekt:

"Tu lauzi mūs, naidīgā pretvara,-
Vēl cīņa pret tevi nav nobeigta,
Vēl ilgās pēc tāles dveš pēdējais vaids,
Ik zarā pret varu šņāc nerimstošs naids!..."

2016-09-07 15:41

Vai aptieka jāapmeklē obligāti?: "Liepājas Autostāvvietu" direktors Jānis Terbets uzskata, ka Jurim Kūmam ir jāmaksā sods, jo autostāvvietas darbinieki redzējuši viņu aizejam nevis uz aptieku, bet uz Peldu ielu 5, un pēc 20 minūtēm uzlikuši blokatoru. "Mēs aptiekai nācām pretī, lai cilvēki tiešām varētu nopirkt zāles un nemaksāt par stāvvietu, bet daudzi to sāk izmantot ļaunprātīgi, tāpēc mūsu pienākums ir arī prasīt uzrādīt aptiekas čeku," stāsta J.Terbets. "Pats biju aptiekā un pajautāju, vai šis autovadītājs tur ir bijis, un saņēmu atbildi, ka nē."

2016-09-07 16:11

Skede: Tur būšot 17 lielie vēja ģenaratori. Puse tiks salikti kāpās

2016-09-07 16:51

fuj: Kriminali!!!

2016-09-07 16:54

rrgttt: vai, vai, koku nocirta, vai, vai. liepajnieks vienmer kauc pret progresu, kaa suns uz menesi. Aprobezhoti laukji. Kad izgaztuves vietaa gribeja ciematu celt, ari tad juus kaucaat, ka sunitim nebus kur irst tagad. Kaa var but tik aprobezoti cilveki??

2016-09-07 17:09

rakaris:): lielisks latvijas korupcijas piemērs !! Ar naudu var aizbāzt muti jekurai atbildīgai amatpersonai , principā kāda škirba , ši valsts jau tāpat iet uz savu galu !!!! tikai diez vai šis grābējs citas valsts kārtējā okupācijā varēs tā sprēgāt !!!

2016-09-07 17:29

Aldis no Medzes: Edgara Zalāna sieva Diāna Zalāne ir izstrādājusi detālplānojumu SIA “Ventus Navitas” Vērgales pagastā netālu no Škēdes ciema 4 vēja elektrostaciju (VES) būvniecībai, kuri paredzēti būvēt A.Ivanovas īpašumos Ūdri un Ūdriņi. D.Zalāne sadarbībā ar Priedola vadīto Grobiņas novada domi izstrādāja detālplānojumu SIA Vides enerģija 3 VES būvniecībai blakus Šķēdes ciemam un detālplānojumā norādīti A.Ivanovas īpašumi Ūdri un Rozes.

2016-09-07 17:31

maverikam...: Kādā sakarā tur būtu jājauc nost..kā tu izteicies...ar visiem tiem mazdārziņiem...? Tur mans "mazdārziņš" ir tīrs..sakopts..un maksā vairāk kā tava dzīvība...skrandaini :D

2016-09-07 17:49

Ta: Vai tad senotaja ko tadu pazinoja ko nevajadzeja butu vairak tadu, nelikumibu butu mazak
man ieteikums vajadzetu apsekot pludmali un izkontrolet buvniecibu kas buvejas un kas uzbuvejusi

2016-09-07 18:10

ērce: liepājniekiem.lv žurnālisti varētu pārbaudīt, vai Kūms savos citos īpašumos nav veicis meliorācijas sistēmu atjaunošanu par ES finansējumu un cik tur meliorācija bija pamatota. Ļoti dīvaini, ka meliorācijas eksperta atzinumā par "Ūdru" [neesošajiem] grāvjiem smilšainās kāpās tiek minēts ES projektu "kvalifikācijas kritērijs" - lai te nodrošinātu [sausa meža] nosusināšanu, būs jāizrok vairāk kā 30 % no [it kā] grāvju ierīkošanas laikā izraktā grunts apjoma. Žurnālistiem u.c. pētniekiem meliorācijas projektu jomā būtu ko rakt un rakt :)

2016-09-07 18:23

o-ooo: “Latvijas Avīzē” viesojās bijušais Tautas partijas (TP) politiķis un ministrs EDGARS ZALĀNS. Pašlaik kuldīdznieks kā arhitekts konsultē būvuzņēmējus, bet ir ziņas, ka viņš no jauna varētu iesaistīties politikā, iespējams, reģionu politikā. Ar Zalāna kungu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis. 
V. Krustiņš: – Kā vērtējat politisko stāvokli no sava šodienas skatpunkta? Jūs esot aicinājuši aktivizēties, kandidēt Saeimas vēlēšanās? Tiešām?

E. Zalāns: – Nav izslēgts, ka jau šajā vai nākamajā Saeimā būs mēģinājumi veidot kopīgu platformu starp latviešiem un krieviem, taču neesmu pārliecināts, ka Šlesera veidotais nacionālā izlīguma variants vēl sekmēsies. Kur kompromiss? Tā meklējumos varētu doties cilvēki, kam valstī vēl ir autoritāte, kuriem uzticas, – piemēram, Vairai Vīķei-Freibergai.

2016-09-07 18:29

nu moeins: Kopā ar 11. Saeimā neiekļuvušo politiķi Aināru Šleseru politikā mēģinās atgriezties arī «trekno gadu» ekspremjers Aigars Kalvītis, kurš šoruden startēs parlamenta vēlēšanās partijas «Vienoti Latvijai» sarakstā, raksta «Diena».

2016-09-07 18:32

ērce: un vēl vajadzētu noskaidrot, vai sertificētie meliorācijas "asi" Apinis un Legzdiņš, kuri Šķēdes kāpās saskatīja piesērējušus grāvjus, sfagnus un pārpurvošanoas, ir tie paši kuri strādā valsts SIA ZMNĪ, kas pārrauga meliorāciju valstī

2016-09-07 19:52

Pilnīgs sviests: Vai tāpēc tauta izcīnija brīvību, lai pēc tam tādi seski kā šis kūm s varētu iznīcināt mūsu valsti. Jūs paprovējiet iebraukt ar autiņu kāpu zonā! Uzreiz būs problēmas, bet te viens.............dara ko grib. Manuprāt, šeit KNABim ir ļoti plašs darbības lauciņš. Mosties Streļčenok! Beidz gulēt!

2016-09-07 20:12

haha: KADS BARBARISMS UM KO VAR ATLAUTIES CIVEKS MEZONIS .

2016-09-07 20:13

pilnigajam sviestam: Izlasi veelreiz tekstu,ja nesaproti ...dokumentaacijaa viss ir kaartiibaa!! taa kaa, skic buuda smilksteetaj!

2016-09-07 20:22

Niks6: Zinot Kūmu tur no godprātības nav ne smakas,mahinātors hrenovijs.

2016-09-07 21:02

>>> pilnigajam: Paklau, pajoliņ, tu laikam nezini, kā kārtojās dokumenti. Tāpēc KNABimšeit ir darbs! Kāpu zonā vispār nedrīkst notikt būvniecība, izņemot tikai uz vacajiem pamatiem.

2016-09-07 21:25

Aldis no Medzes: Pašreiz blakus Šķēdes ciemam Medzes pagastā notiek iespējams klaji nelikumīga SIA ”Vides enerģija” 3 VES būvniecība, tai skaitā laikam arī Ivanovas īpašumā. SIA ”Vides enerģija” projekta virzītāji ir saistīti ar SIA ”Rapsoil” (VES parks Liepājas pilsētā), SIA ”Vēja parks” (VES parks Grobiņas pagastā) un KNAB Daugavpils domes amatpersonu kukuļotājiem lielā apmērā. http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/534930-knab_daugavpils_siltumtiklu_iepirkumos_izkrapti_850_000_eiro

2016-09-07 22:44

naivā: Kūmam par "varoņdarbiem" piemineklis jāceļ, Grobiņas mežniecības nevarīšiem-nezinīšiem-sabiedriskais"FUI",tanti-sēņotāju izolēt no sabiedrības un vēl pamēģiniet man iestāstīt,ka aiz visa tā nestāv kāds KRUSTTĒVS.

2016-09-08 00:35

sm.: Ja tas ir par ES naudu, nauda jāatgriež. ES fondi nesponsorē likumpārkāpumus.

2016-09-08 00:36

sm.: Par kaitējumu videi nav tikai administratīvais sods, bet arī jāatjauno iepriekšējā situācija, ciktāl iespējams. Ja nevar, tad jākompensē.

2016-09-08 06:00

Zilā Marta: Man prieks ka zaļajiem nesanāca pakļaut savām interesēm kārtējās zemes platības par kurām tiek maksātas lielas naudas summas Latvijas tautsaimniecības iznīcināšanai.

2016-09-08 12:16

Ministrs: Vai jūs, zaļie vaukšķētāji, maz ziniet cik Juris ir kokus iestādījis, cik teritorijas sakopis? Vai Jūs vēlētos, lai zaļie dabas draugi mistisku mērķu vadīti, aizliegtu jums darboties savā privātīpašumā. Šie ērčveidīgie parazīti barojas no naudas makiem, kas vēlas, lai Latvija būtu viens liels purvs!

2016-09-08 12:47

sm.: Kas vainīgs, kas kļūst rupjš un vaino citus. Ļoti tipiski. Lembergs un tādā garā. Rīkojieties likumīgi, tad pašiem nebūs problēmu. Viens likums, viena taisnība visiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz