Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Šķēdes kāpās izcirsts mežs vairāk nekā pushektāra platībā

Šķēdes kāpās izcirsts mežs vairāk nekā pushektāra platībā
Foto: liepajniekiem.lv
05.10.2016 07:12

liepajniekiem.lv

Pēc tam, kad atklājās, ka privātpersona Šķēdē, arī kāpu aizsargjoslā, izcirtusi kokus, izrakusi grāvjus un pat brauktuves izveidojusi, trauksmi sacēla gan mežinieki, gan Reģionālā vides pārvalde un dabas aizstāvji. Patlaban turpinās dabai nodarītās skādes aplēšana, portāls uzzināja Reģionālajā vides pārvaldē.

Kā portālam pastāstīja Reģionālās vides pārvaldes (RVD) pārstāvis, RVD inspektori atkārtoti apsekojuši teritoriju, pieaicinot ekspertu komisiju, jo veicot meliorācijas un citus darbus, bojāta pelēkās kāpas virskārta ar tās augu segu.

Augu sugu un biotopu ekspertu slēdziens joprojām tiek gaidīts, to RVD cer saņemt tuvākās dienās. Pēc šī slēdziena saņemšanas un tā, cik lielus postījumus dabai eksperti būs saskatījuši, tiks lemts par soda piemērošanu.

Taču jau tagad saņemts aprēķins par izcirsto platību, ko veica Mežniecības darbinieki, veicot izcirsto teritoriju uzmērīšanu.

Kā portāls uzzināja Mežniecībā, kopumā platība, kurā, atjaunojot grāvjus, izcirsti koki, ir vairāk nekā pushektāra liela. Proti, viena trase, kur koki izcirsti, bet grāvis vēl nav izrakts, ir 1174 kvadrātmetru jeb aptuveni 0,12 hektāru platībā, bet teritorija, kurā grāvji jau izrakti, – 0,45 hektāru platībā.

Mežniecības speciālisti secinājuši, ka izrakto grāvju platums atbilst projektā norādītajam – grāvju platums nepārsniedz 14 metrus.

Diemžēl Mežniecības pārstāvji nevar pateikt, cik daudz koku izcirsts. Kubatūru aprēķināt nav iespējams, jo nocirsto koku celmi sastumti kaudzēs un vietām arī utilizēti, kā dēļ nav iespējams veikt to uzmērīšanu, lai aprēķinātu izcirstās koksnes kubatūru.

Zināms vien tas, ka lielākā daļa izcirsto koku ir priedes. Pa retam izcirsts arī kāds bērzs.

Jāpiebilst, ka 3.oktobrī RVD pārstāvji un mežinieki piedalījās sanāksmē, kas notika Vides ministrijā un kur tiks spriests, ko darīt, lai šādi precedenti neatkārtotos.

Kā portālam pēc šīs sanāksmes atzina RVP pārstāvis, viņaprāt, šādiem precedentiem vairs nevajadzētu būt, jo, kā sanāksmē atzinušas visas iesaistītās institūcijas, tās apzinās risku, kāds var būt, ja viens no ķēdes posmiem ir vājš.

Taču RVP pārstāvis arī uzsvēra, ka process joprojām turpinās. Iesaistījusies ir arī Ekonomikas ministrija.

Portāls jau informēja, ka RVD konstatēja, ka Šķēdē, īpašuma ”Ūdri” teritorijā, kas ir aptuveni 20 ha plaša, veikti ne tikai meliorācijas darbi, kas ir saskaņoti, bet nostumta zemes virskārta, izcirsti koki un nodarīts kaitējums saudzējamajiem biotopiem. RVD inspektors, kurš vairakkārt apsekojis minēto teritoriju, portālam atzina, ka ir gan sakārtoti meliorācijas dokumenti, bet nav veikts novērtējums uz vidi, kas kāpu zonā pirms darbu veikšanas ir obligāti jāveic.

RVD pēc ekspertu slēdziena saņemšanas sauks zemes īpašnieku pie atbildības, jo ir konstatēti vairāki pārkāpumi. Pirmkārt, nav veikts novērtējums uz vidi. Otrkārt, viens no grāvjiem izrakts, kaut arī nav bijis paredzēts projektā. Turklāt darbi veikti ne vien kāpu aizsargjoslā, bet arī aizsargājamā piejūras biotopā – mežainās piejūras kāpās.

Pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa par darbu uzsākšanu bez novērtējuma uz vidi veikšanas zemes īpašniekam – fiziskai personai – piemērojams naudas sods no 430 līdz 1400 eiro.

26 komentāri

2016-10-05 08:16

5centi: Sodi ir vienkārši smieklīgi! Tāpēc arī ir šāda cūcība un visatļautība!

2016-10-05 08:17

suslis: Vajadzēja cirst visu mežu laukā,uzsist to gaisā un money pa galviņām..un tā visu laiku līdz Latvija paliek plika--līdzīgi Nīderlandei.Pie kājas tos mežus ,vai ne??:)Izcirtīs šeit un tad sākam mācīt citus ,ka tā nevajag .

2016-10-05 08:17

ffffffffff: Iepūtiet man pakaļā, par visu samaksāts!

2016-10-05 08:30

maveriks: pus hetārs tas nu gan ir daudz:D:D

2016-10-05 08:39

Bangladeši: Samaksas tos 500 eiro un viss ? Kas mainisies ?

2016-10-05 09:33

kaamisz: sods 1400 eiro??? viņš jau pārdodot tās priedes noteikti nopelnīja vairāk :D

2016-10-05 09:43

hai!: 90-tie atgriežas!

2016-10-05 09:46

Mikss: Tik pasakiet , ka tas viss notika 1 nakts laikā un neviens neko nemanīja, kā tad , kur tad mežstrādnieks tam nav ik pa laikam pienākums apbraukāt savus īpašumus un nemaz nevarēja manīt izcirsto, ceļu veidošanu rakšanu.....

2016-10-05 09:49

ha ha ha ha: Tas uzliktais sods būs tīrais sīkums, salīdzinājumā ar peļņu, ko tas īpašnieks jau izplānojis!
Tā ka, iepūtiet viņam...paši zināt kur :)))

2016-10-05 09:51

daru kā gribu!: Nu ar ko šis privātīpašnieks ir sliktāks, piemēram, par Grobiņas novada pašvaldību, kurai arī uzlika samaksāt 2000 eiro sodu par Ālandes upes nesaskaņotu bagarēšanu un senpilsētas krasta norakšanu. Pie šādiem sodu apmēriem katrs dara kā grib. Varbūt īpašnieks ir iedvesmojies no Grobiņas piemēra?

2016-10-05 10:16

kode: Te atkal skaidrs pieradijums tam, ka Latvijaa likumus var apiet ar likumu, to vietaa darbojas kukuloshana, un tad jau acis aizveras un neko vairs ne redz ne dzird. Vienkarshi nozhelojami.

2016-10-05 10:42

maveriks: un vai tad ir slikti ka upe normāli iztīrīta un jaunas laipas saliktas izskatās kā pie cilvēkiem nevis maza aizaugusi upele

2016-10-05 10:50

abc: Parazītu armija jābaro - visādi vides sargi, kamēr LVM izcērt visus mežus, lai sportisti-parazīti nestu nabago Latvijas vārdu pasaulē. Visādi biotopi pat ārpus dabas parkiem tiek vērtēti augstāk par uzņēmējdarbību, kas nestu labumu valstij. Mirušo zona ir Latvija - to pārņēmuši ierēdņi un politiķi parazīti kā šķira, kas iznīcina pašu tautu. Drīz būs reāls pilsoņu karš. Bez žēlastības cirtīs galvas. Nāks piektais gads. Pirmajam muti ver ciet Grantiņam no H86, jau tiesā un piekauj cietumā.

2016-10-05 10:51

abc: liepajniekiem.lv jau cenzūra?

2016-10-05 11:06

Interesanti!: Kad būtj pamanījušas atbildīgās iestādes? Jo pareizi atceros , ka śo smuci pamanīja sieviete kura pastaigājās un ziņoja redakcijai...

2016-10-05 11:18

To abc: Nāks piektais gads- un atkal komunisti rausies pie varas???

2016-10-05 11:33

es arī tagad rakšu: saimnieks malacis ! izdarija to, ko pagasts un visi parazītu kantori neizdarija zemes reformas laikā, neatstāja ceļus piebraukšanai pie jūras. No Liepājas līdz Pāvilostai 3 legālas vietas piebraukšanai, mašīnas novietošanai, lai ar ģimeni var atpūsties.

2016-10-05 11:46

Ibio: Jaunais cietums drīz varēs uzņemt šo blēdi, kā pirmo!

2016-10-05 15:13

Agrišš88: Tik tiešām malacis, varbūt būs arī kāda vieta kur pie jūras piebraukt.

2016-10-05 15:31

cincinati: Ar normālu vējinieku atsitīs to sodu diennakts laikā !

2016-10-05 15:43

nu muļķu zeme: kā vispār varēja nonākt līdz tādam absurdam, tikai ar korupciju ministriju līmenī.

2016-10-05 20:38

Aldis no Medzes: Par jebkuru darbību, kura saistīta ar būvniecību ( tai skaitā rakšanu) ir atbildīga Grobiņas novada dome un tās vadītājs iespējamais dokumentu viltotājs un izspiedējs Aivars Priedols. Likuma ,,Par pašvaldībām” 15.panta četrpadsmitā apakšpunktā noteikts, ka pašvaldības autonomās funkcijas ir nodrošināt savas administratīvās teritorijas būvniecības procesa tiesiskumu.

2016-10-05 20:39

heh: kāda jum smerdeļi daļa par manu īpašumu??? pieraduši kā psrs vazāties kur pagadās- viss esot kopīpašums. Nopērciet paši tādu zemīti un kopiet tur savus ibiotopus!! Pieraduši dzīvot aizaugušos džungļos. Tā ir mana zeme, es to esmu likumīgi nopircis, piedevām esmu izstrādājis atbilstošu sakopšanas projektu un pat saskaņojis to!Aŗī nodokļus godīgi esmu samaksājis. Nē , redz, viņiem vējl vajag. Pieraduši tiai slaukt!....

2016-10-06 09:16

Abc: Komunisti ir noziedznieki no tautas vidus, nevis pati tauta.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz