Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet pedagogiem arī stundās būs jālieto sejas maskas

Covid-19 dēļ tiks noteikti stingrāki ierobežojumi izglītības un sporta jomās, tostarp noteiks, ka no 30.novembra skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas, otrdien kopsēdē vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet pedagogiem arī stundās būs jālieto sejas maskas
24.11.2020 19:44

LETA

Atslēgvārdi

Amatpersonas ir lēmušas, ka 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu no 30.novembra būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības. Ja nepieciešams, vienu klasi varēs dalīt vairākās grupās.

Speciālisti skaidro, ka bērniem vecuma grupā no desmit līdz 12 gadiem ir novērojams straujš Covid-19 saslimstības pieaugums, kas pielīdzināms pieaugušo saslimstības tendencēm, kā arī joprojām izglītības iestādēs tiek konstatēti uzliesmojumi ar lielu iesaistīto skolēnu skaitu. Tādēļ var secināt, ka joprojām izglītības iestādēs saglabājas augsti Covid-19 izplatības riski. 

Lai mazinātu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs, ir nepieciešams noteikt pienākumu nodrošināt lielāku platību uz vienu izglītojamo, lai izglītības procesa norises laikā tiktu nodrošināta iespēja ievērot distanci gan skolotājam no bērniem, gan bērniem savā starpā un tiktu novērsta telpu pārblīvētība. 

Turklāt epidemioloģiskās izmeklēšanas dati liecina, ka visbiežāk Covid-19 izplatība skolēnu vidū notiek tādēļ, ka pedagogs bērnus ir inficējis. Tāpēc, lai mazinātu infekcijas izplatības risku no pedagoga uz bērniem, noteikts pienākums pedagogiem no 30.novembra izglītības procesa laikā lietot mutes un deguna aizsegus. Savukārt, lai novērstu Covid-19 izplatību pedagogu vidū pulcējos izglītības procesa starplaikos, tiek noteikts, ka pedagogi lieto mutes un deguna aizsegus izglītības iestādē arī ārpus mācību procesa.

Vienlaikus noteikts, ka pieaugušo izglītībā, kā arī augstskolās un profesionālajā izglītībā praktiskās nodarbības, kuras nav iespējams veikt attālināti, drīkstēs notikt ne vairāk kā desmit cilvēku lielā grupā, ievērojot arī citus piesardzības pasākumus, tostarp divu metru distanci. Tas nozīmē, ka klātienē drīkst notikt, piemēram, pirmās palīdzības sniegšanas mācības, praktiskās mācības operatīvo dienestu darbinieku kvalifikācijas celšanai un tamlīdzīgi.

Veselības ministrija atgādina, ka desmit ir maksimāli pieļaujamais skaits, cik cilvēku drīkst pulcēties privāti, sportojot vai veicot citas darbības.

Stingrākas prasības noteiktas arī sporta klubiem, kur iekštelpās sportot joprojām drīkstēs tikai individuāli vai viens pret vienu ar treneri vai vairākām personām, ja tās dzīvo vienā mājsaimniecībā. Būs jānodrošina ne tikai divu metru distance, bet vienai personai būs jāatvēl vismaz 15 kvadrātmetri no telpu platības un telpu piepildījums nedrīkstēs pārsniegt 20% no telpas infrastruktūras pieļautā maksimālā cilvēku skaita.

Tāpat noteikts, ka pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, varēs nodrošināt attālināti. Piemēram, izklaides industrijas pārstāvis drīkstēs privātam pasākumam, kurā sapulcējušies līdz desmit cilvēkiem no ne vairāk kā divām mājsaimniecībām, pieslēgties attālināti un nodrošināt izklaides iespējas. 

Savukārt amatieru kolektīvu mēģinājumi (viens pret viens) drīkstēs notikt līdz plkst.22.

LETA jau ziņoja, ka paralēli šiem lēmumiem nolemts šonedēļ Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ ieviest stingrākus ierobežojošos pasākumus.

Piemēram, 27.novembra šajās pašvaldībās papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.-4.klasē.

36 komentāri

2020-11-24 20:22

žanis: Nē, nu šis atkal iespārda! Tie pī tur augšā, ko iedomājas? ka skolas pie mums ir pils zālēs? Ja klasē 20-30 skolēnu, kur tādu zāli raut? Ja jādala sīkāk, kur skolotājus visiem raut? A paši maskās viņi ir pamēģinājuši bezgaisa telpās, klasēs ar sīčiem pastrādāt? Un ko vājzirdīgie bērni, kuri jāintegrē un lasa no lūpām? Kāda skaņa vispār veidojas aiz lupatas? Un 90 kvadrātmetru zāles priekšā???Ko viņi tur pīpē?

2020-11-24 20:36

Coroner: Viņi jau sen nepīpē,viņi lieto

2020-11-24 20:41

...: Nu re, jau piespiedu vakcinēšanās...
Austrijā izdomājuši ieviest vakcīnu pasi, neesi vakcinējies pret coronu nevari ceļot...
Kas būs pēc tam ?
Neesi vacinējies nevari mašīnai iziet TA?
Viņi jau nepiespiedīs vakcinēties.. tikai neļaus pilnvērtīgi dzīvot un agri vai vēlu visus piespiedīs vakcinēties...

2020-11-24 20:46

...: Būs " brīvprātīgo" ..." piespiedu" vakcinēšana visā pasaulē... tas ir tikai sākums...
Uz maskām dauzi parakstījušies, nākamais solis vakcīnas un ,kas sekos tālāk tautas nospiešanas scenārijā pat bail iedomāties...

2020-11-24 20:53

Pans: Nākotnē es redzu , ka daudzi pasākumi , pakalpojumi nebūs pieejami , ja pilsonis nebūs potējies pret kovidu !
Ja kāds doma , ka tā ir sazvērestības teorīja , tad varu iepriecināt viena otra Lidsabiedrība ir paziņojusi, ka uz sava borta neuzņems pasažierus kuri nebūs potējušies pret Kovid19
Apsveicu, jūsu brīvība kļūst par ilūziju!

2020-11-24 21:11

Interesanti!: To 20:41
Tu no mēness esi nokritis vai šķūnī dzīvo?
Esi dzirdējis par potēšanas pasi 🤦‍♂️

2020-11-24 21:45

Sāls: Nevis Austrija,bet gan Austrālijas lidsabiedriba...

2020-11-24 21:49

Te Es: ... knīsene varēs atkal uzstāties....🤣🤣🤣

2020-11-24 21:55

Sākums: It kā prosta, bet kaut kas ir.

2020-11-24 22:18

30x3=90m3: Mums ir tik lielas klašu telpas?

2020-11-24 22:20

Ilze: Lai izklaidētāji nevar teikt, ka viņiem neļauj strādāt - "pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, varēs nodrošināt attālināti. Piemēram, izklaides industrijas pārstāvis drīkstēs privātam pasākumam, kurā sapulcējušies līdz desmit cilvēkiem no ne vairāk kā divām mājsaimniecībām, pieslēgties attālināti un nodrošināt izklaides iespējas."

2020-11-25 00:27

Mellais kavīda eņģelis: Jo tālāk mežā,jo vairāk malkas! Kārtējais Purmsātu absolventu cienigs lēmums-amatieru kolektīvu mēģinājumu drīkst notikt līdz 22! Jo 22.05 atnak tas Melnais kroņa bacilis,šņik šņak un visiem kronis galvā,viss slikti!Tas teksts vispār vājprāts- covid izplatība, saslimstības tendences,speciālisti iesaka, amatpersonas lēmušas,nav brīnums ka daudzi lasot šos ļoti nopietnos vārdus, sāk ticet ka viss slikti un dzivot ir palicis nedēļu un labāk to nedēļu ir nodzīvot ar masku!

2020-11-25 04:28

Jautājums: Varbūt katru klasi savā koridorā? Tur jau būs 90 m2 ...

2020-11-25 04:51

...: Skolotāji var izmantot arī sejas vairogus? Vai tās caurspīdīgās maskas? Bet ko par to, jo nezinu cik ticami, ka klases ir tik lielas. Kaut līdz 2023 gadam tā pat tiek pieprasīts no skolām palielināt bērniem pieejamo kvadratūru. Šobrīd bērniem pēc likuma ir 2 kvadrāti. Tas ir daudz mazāk nekā vairumam darbā.
nezinu vai tiešām vakcīnas kļūs obligātas, pieņemu, ka ne. Jo nav jau spiesta lieta ceļot uz Austrāliju vai jebkur citur. bet tas, ka daudzi ieviestie ierobežojumi paliks, tas skaidrs, piemēram, ja aizliegts veikaliem strādāt brīvdienās, liela ticamība, ka tā tas arī paliks un ievirzīsimies uz to, ka vismaz svētdienās viss būs slēgts

2020-11-25 06:19

Interesanti!: To 04:51
Sen jau vajag slēgt veikalus svētdienās un svētku dienās, jo pārdevējiem ir arī ģimenes ar ko svinēt svētkus. Ņemiet kā piemēru no attīstītām valstīm, 7dien vaļā tikai DUS un viss ir ļoti labi.

2020-11-25 07:10

Coroner: A DUS nestrādā cilvēki?Viņiem nav ģimenes?
Tad nahren visu aizslēdz un tas jau būs interesanti ibio

2020-11-25 08:30

Tante: Lai bērni mācās. Varbūt skolotājām uzcelt apkārt stiklotu sienu kuru nedrīkst šķērsot. Izglītība ir Nr.1

2020-11-25 08:49

Nu bet: Un ka tad ar bernudarziem?Tur audzinatajam un auklitem nav javalka maskas?Kapec par to nekas nav teikts.Kautka lidz galam atkal nav padomats,ari tas visos bernudarzos tagad vecaki nedrikst iet ieksa,no rita un vakara,sagaida un izlaiz audzinatajas vai auklites,tikai musu.bernudarza ta nenotiek,pirmit vedu savu bernu uz darzinu,lidz durvim pavadu,sabucoju un eju prom,tai pasa laika redzu iznak no grupinjas mamma viena lauka,un vakara man jaiet pasai ieksa lai savaktu bernu,bet musu vaditaja darzinja doma ka loti labi strada.Neesam jau pilseta bet laukos,katra grupina pa pars berniem,tad nevar sagaidit vinjus un apgerbt kad vecaki ir atnakusi pakal savam bernam.Es domaju ja ir tads likums tad to ir ari jaievero,ko tad darit tiem kas strada pilsetas darzinjos,kur ir pa 30 berniem,sis nevar tikt gala ar daziem berniem,ta luk notiek

2020-11-25 09:02

Tantei: Lai bērni mācās, taču ATTĀLINĀTI un tikai. Šobrīd abi bērni ar kakla sāpēm un temperatūru mājās, ārpus skolas ne ar vienu nav kontaktēju;sies. Ģimenē riska grupas cilvēki. Varat iedomāties, kā jūtamies? Varbūt padomājiet maziet atbildīgāk arī par citiem cilvēkiem, jūs, klātienes izglītības aizstāvji un īstenotāji?!

2020-11-25 10:09

Bils Klintons: Maskas ari attalinatam macibam vel nevajag? Kaa ar frizieriem un pirsingistiem salonos viss ok ???

2020-11-25 10:47

Hh: Attīstības ceļā mēs pareizi ejam.
Šis viss ir viena liela kopa, vīrusi utt.
Pāreja uz digitālo pasauli.
Kas samazina noziedzības, ēnu ekonomiku un tā joprojām.
Vienkārši to attīstību citi izmanto ļaunprātīgi un tāpēc rodas visādas sazvērestības teorijas. Pasaule attīstās uz labo pusi. Lai pazustu nabadzība utt.

2020-11-25 11:22

Šamais: Pasteidzāmies ar mazo skolu likvidēšanu. Būs atkal jāver vaļā, lai spētu nodrošināt jaunās prasības. Mazās skolas ar mazu skolnieku skaitu klasēs būs atkal topā.

2020-11-25 11:25

...: 09:02
Tantei: citas slimības neviens nav atcēlis... ja jau ir tāds stress, tad bērnus vajag notestēt, kad slimo. Tikai ko tas dos? Tikai to, ka arī pārējie ģimenes locekļi būs spiesti piesargāties un sēdēt mājās. Arī bez covid bērni slimoja un uz skolu negāja, tikai tad nepievērsa neviens tādu uzmanību. Ja ir temperatūra, arī no mājām nepamācīsies. Traki, ka tagad būtu jāsēž mājās arī ar niecīgākām pazīmēm. Bet praktiski - skolās manuprāt viss ir pa veco - klepo un šķauda. Un tik ļoti par to nesatraucas. Bet - ja skatās no otras puses - attālināti var mācīties arī tie, kuri slimo. Kā arī pazūd risks nonākt skolas dēļ karantīnā. Kas ir trakāk nekā tālmācības. Kā būtu labāk? Kas zin. Vai skola ir svarigāka par veselību? Bet, ja pārējie klases biedri iet un mācās, vienam iepalikt mājās ar ne visai

2020-11-25 11:25

Liepājas: Sen vajadzēja skolotājām tās maskas,tad inficētās nebūtu apspļaudījušas bērnus,kas sēž pirmajās rindās.

2020-11-25 11:27

...: Interesanti!: To 04:51 - varbūt viņiem darba laiks ir savādāks? Darba dienā beidzas darbs, pulciņi utt tik vēlu, ka nevar paspēt uz veikaliem aizskriet. Labi, ja pēc maizes. Brīvdienas ir vienīgās dienas, kad tiekam uz tirgu vai var bez stresa un steigas sameklēt apģērbu. Ne visiem ir darbs, kur pusdienas laikā var brist pa veikaliem. Un veikalniekiem pašiem tas ir izdevīgāk, nekā tukšie veikali darba dienās. Bet vismaz divas dienas nedēļā visu dienu ir cilvēki. Vēl varētu piekrist, ka slēdz svētdienās. Bet arī ne-pārdevēji ir cilvēki un ir pelnījuši būt mājās, nevis darba dienu vakarus pavadīt veikalos

2020-11-25 11:51

kols: Vispirms nolikvidēja vairākas skolas,tagad pieprasa,ka jānodrošina attiecīga kvadratūra katram bērnam.Viss,kā vienmēr,mūsu valstī!

2020-11-25 12:20

Bils Geitss: kaa tur Lauma ar distancesanos un Tonus Elasta ?

2020-11-25 12:43

Soferitis: Kurā pilsētas dārziņā grupā ir 30 bērni!!??
Nu es ar savu bērnu izlaižu un pēc tam savācu, un ziniet, neviens viņu te neģērbj, gaidu ārā, minūtes 15-25 kamēr bērns pats apģērbsies, tā kā pilsētas dārziņos audzinātājas ar to nekrāmējas.
Bet ok, atkāpe no tēmas...
Nesaprotu kāpēc neslēdz tās skolas ciet. Nu aiztaisa ciet līdz janvārim un miers. Nesaprotu, ko var ņemties ar stulbiem pieņēmumiem, un likumiem.

2020-11-25 12:45

Soferitis: Un vēl, ja jau tik daudz mazo skolnieku slimo, tad jau tūlīt arī dārziņos tas viss sāksies. Jo teju katram tak ir mazāks brālis vai māsa, vai pat vairāki, kuri apmeklē dārziņus.

2020-11-25 14:15

tusene: Ja jau skolotājiem būs piemaksas..pa neko nedarīšanu... tad lai valkā masku...

2020-11-25 14:35

Interesanti!: To 7:10
Nejauc D... ar plaušām!

2020-11-25 14:38

to tusene: idiote... šaurā pierīte, kam visi vainīgi, jo galviņa tukša!

2020-11-25 15:38

to Coroner: manis pēc DUS veikali var nestrādāt, jo ir automātiskās stacijas, kur saliet .... sen jau iekšā neeju jo tur rindās ēdāju bari

2020-11-25 23:08

Jaunliepāja: kopija Jaunliepāja: Ne velti, tiek pieprasīta ,,šūpoles'' demisija! Tādus likumus māk pieņemt visi muļķi. Nav tikai skaidrojuma kā tos izpildīt. Arvien vairāk izkristalizējas partijas par kurām es nebalsošu nākošajās vēlēšanās! Ja valdība pieņem lēmumus, kurus nevar izpildīt, jo skolām nav tādas materiālās bāzēs ,ne līdzekļu par ko tas liecina? Tas liecina par valdības mazspēju. Tādu lēmumu pieņemšana grauj visu sistēmu, jo cilvēki saprot ka tas ir absurds. Te parādās arī stratēģiskās domāšanas trūkums, visus sabāžot skolās kā siļķes mucā! Ekonomēt vajag uz ministriju skaitu un ierēdņu daudzumu, nevis uz skolēnu skaitu klasē! Tas vispār ir mainīgs lielums. Bērnudārzus arī nolikvidēja ,tagad varonīgi pārvar grūtības un ceļ jaunus! Pilnīga kopijā ka ,,padumjā laikā''- vieni tēlo ka strādā, otri tēlo ka maksā, ar niansēm! Te vieni tēlo ka pieņem gudrus, izsvērtu lēmumus, bet naudu saņem kā tik tiešam par kvalitātīvu darbu un atbildības nekādas! Nu kaut kā tā!


2020-11-25 17:34

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz