Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēni atzinīgi novērtē semināru

Skolēni atzinīgi novērtē semināru
11.07.2007 14:57

0

Atslēgvārdi

Trešdien, 11. jūlijā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā (DALP 5.vsk.) skolēniem notika projekta Net-Safe radošs seminārs par drošu interneta lietošanu. Semināra mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar iespējamiem riskiem, kas var rasties lietojot internetu un ieteikt kā no tiem izvairīties. Šis bija pirmais seminārs no 15 paredzētajiem, ko šogad Latvijā plāno rīkot Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts sadarbībā ar Latvijas Interneta asociāciju (LIA).

Semināra laikā skolēni strādāja ar datoru interneta tīklā un izstrādāja savus radošos darbus par dažādām ar drošu interneta lietošanu saistītām tēmām – interneta mājas lapas, informatīvos bukletus, prezentācijas, plakātus – un ar tiem iepazīstināja citus semināra dalībniekus. Noslēgumā visi skolēni saņēma apliecības par dalību seminārā un radošo darbu izstrādi.

Paši skolēni atzina, ka seminārs bijis ļoti interesants un lietderīgs, jo semināra laikā ir uzzinājuši daudz ko jaunu, kas būtu jāņem vērā, lietojot internetu. ”Man seminārs liekās ļoti interesants, jo, lai arī kaut ko jau iepriekš zināju no šodien mācītā, tomēr iemācījos arī jaunas lietas, kam turpmāk pievērsīšu uzmanību, kad lietošu internetu”, sacīja DALP 5. vsk. 6. klases skolēns Roberts. Skolēni apgalvoja, ja nākotnē tiks rīkots vēl kāds šāda veida seminārs, viņi labprāt piedalītos atkal.

Kā pastāstīja Net–Safe projekta vadītāja Liene Kalna, atsaucība no skolēniem esot bijusi ļoti liela, jo uz semināru esot pieteikušies 38 skolēni, lai arī maksimālais vietu skaits bijis 30. Seminārā piedalījās skolēni vecumā no 7 līdz 20 gadiem. ”Mēs skolēniem stāstījām par interneta riskiem, kas var rasties, lietojot internetu, kā arī mācījām kādas ir tās pazīmes, pēc kurām internetā var atpazīt iespējamos varmākas, pedofilus un citus ļaundarus. Svarīgi skolēnus ir informēt, kur viņi var griezties, uz kādu tālruni zvanīt, ja ir aizdomas, ka internetā ir saskārušies ar kādu varmāku. Seminārā piedalījās arī tādi skolēni, kas nekad nav lietojuši internetu, tāpēc ir iespējams viņus jau laicīgi brīdināt par iespējamajiem riskiem, kas var rasties. Es visiem skolēniem, kas izmanto internetu, vēlos ieteikt apmeklēt mājas lapu www.drossinternets.lv un kārtīgi iepazīties ar tur esošo informāciju par drošu interneta lietošanu, jo internets ir vide, kurā pastāv daudz risku”, sacīja L. Kalniņa.

DALP 5. vsk. direktore Inta Seržante pauda viedokli, ka šādus seminārus skolēniem vajadzētu rīkot regulāri, jo internets sniedz ne tikai labas iespējas, bet tajā pastāv arī reāli riski: ”Man pašai kā mātei ir bažas par savu bērnu drošību, jo arī mani bērni ikdienā izmanto internetu. Es nevaru būt pilnīgi droša, ka bērns spēj izvērtēt draudus, kas pastāv interneta telpā. Protams, ka internetā ir iespējams iegūt vērtīgu informāciju, taču ikvienam ir jāapzinās, ka pastāv arī zināmi riksi. Manuprāt, informācijai internetā būtu jābūt sadalītai pa atsevišķām vecuma grupām, lai šo vidi skolēniem padarītu maksimāli drošu. Šāds seminārs skolēniem dod iespēju apzināties draudus, kas ir interneta telpā, un liek viņiem būt piesardzīgiem.”

Lielu paldies semināra organizētāji saka DALP 5. vidusskolai par atsaucību, atļaujot skolas telpās rīkot šo semināru, kā arī DALP 5. vidusskolas skolotājai Guntrai Plūcei, kas palīdzēja visu veiksmīgi noorganizēt.

Semināri par drošu interneta lietošanu ir sekretariāta un LIA īstenotā Eiropas Kopienas programmas Safer Internet Plus projekta Net-Safe sastāvdaļa un tajos piedalās attiecīgās jomas eksperti – Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Universitātes, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Valsts policijas, Lattelekom, NetGames u.c. pārstāvji, kas informē par psiholoģiskiem draudiem internetā, satura filtriem, personas datu aizsardzību, iespējām uzlabot bērnu drošību uz ielas, izmantojot tehnoloģiju iespējas, u.c. jautājumiem. Projekta mērķis ir izglītot bērnus, jauniešus, skolotājus un vecākus drošā interneta lietošanā, kā arī informēt par iespējamiem riskiem: emocionāla ietekmēšana, citas personas datu ļaunprātīga izmantošana, naida kurināšana, rasisms, vardarbība, bērnu pornogrāfija un pedofilija, u.c. Semināri skolēniem notiks jūlijā un augustā un tie tiek rīkoti Liepājā, Ludzas rajonā, Talsos, Jūrmalā, Bauskā, Rīgā, Jēkabpilī, Alūksnē, Madonā, Dobelē, Ogrē, Kuldīgā, Rēzeknē, Valkā un Preiļos. Projekts Net-Safe tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Baiba Laizāne,
Liepājas domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu un mārketinga daļas praktikante

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz