Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēnu pulks Liepājā un novadā šogad mazāks

Skolēnu pulks Liepājā un novadā šogad mazāks
06.09.2006 14:17

0

Atslēgvārdi

Liepājas pilsētas un rajona Izglītības pārvalžu savāktā operatīvā informācija par skolēniem, kas 1.septembrī uzsāka mācības, rāda, ka pavisam skolā bija ieradušies 16257 skolēni, kas ir par 649 bērniem mazāk nekā pērn. Tomēr pirmklasnieku šogad mums ir mazliet vairāk. 

Vairāk pirmklasnieku

Pavisam šajā mācību gadā Liepājā no pirmās līdz divpadsmitajai klasei mācās 10661 zēns un meitene, kas ir par 281 skolēnu mazāk nekā pērn. 7979 no skolas gadu uzsākušajiem ir pamatskolēni, pārējie mācās vidusskolas klasēs. Bet rajonā pavisam skolās no pirmās līdz divpadsmitajai klasei šogad ir 5596 skolēni, kas ir par 368 mazāk nekā iepriekš.
Skolas gaitas pirmajā klasē Liepājā uzsākuši 772 bērni, tas ir, par 58 skolēniem vairāk nekā pagājušajā gadā. Palielinājies arī desmito klašu skolēnu skaits – no 867 pagājušajā mācību gadā līdz 936 zēniem un meitenēm tagad. Rajonā situācija ir līdzīga – 1.klasē ir 400 bērnu, kas ir par 13 vairāk nekā pērn. Arī desmitajā klasē šogad mācās par 54 skolēniem vairāk – 352. Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Elita Malovka pastāstīja, ka divas paralēlklases šogad atvērtas Priekules vidusskolā un arī rajona Neklātienes vidusskolā mācās vairāk skolēnu.

Ienāk arī jaunie speciālisti

Kopējo skolēnu skaita samazināšanos Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova komentēja šādi: “To noteic bērnu skaita samazināšanās pamatskolas klašu grupā, ko radījusi pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu demogrāfiskā krīze. Līdz ar to piektās, sestās, septītās klasēs skolēnu ir mazāk. Tāpat skolu pabeigušo 9., arī 12. klašu absolventu skaits ir lielāks, nekā ir to, kas šoruden uzsāk 9. vai 12. klasi. Jo ne jau visi pamatskolas beidzēji izvēlas vidusskolu, apmēram četrdesmit līdz piecdesmit procentu mācās citur.”
E.Malovka savukārt norādīja, ka skolēnu skaita samazinājums ir skaidri redzams, ja salīdzina pērn 9.klasē mācījušos skolēnu skaitu – 735 ar šā gada pirmklasnieku skaitu – 400, jo pirmais rāda, cik skolēnu aizgājuši, bet otrais – cik nākuši klāt.
Šogad vairāk nekā citus gadus darbu sākuši jaunie pedagogi. Liepājas skolās strādā un bērnus māca apmēram 990 skolotāju, bet astoņi no viņiem ir uzsākuši darba gaitas pēc augstskolas beigšanas. Rajonā var palepoties ar 10 jaunajiem speciālistiem, tomēr dažās skolās joprojām jārisina jautājums par vakantajām skolotāju vietām. Piemēram, Dunalkas pamatskolā vēl meklē matemātikas skolotāju, bet Aizputes vidusskolā un Pāvilostas vidusskolā vēl risina jautājumu par speciālista piesaistīšanu zēnu mājturības stundu pasniegšanai.

Pazudušos vēl meklēs

Gatavošanos skolai Liepājā šogad sākuši arī 1477 piecus un sešus gadus veci bērni. Rajonā pavisam pirmskolnieku, kam jāsāk gatavošanās skolai, ir 781, kas ir par 33 bērniem mazāk nekā pērn. Lielākā daļa no viņiem mācās bērnudārzos, bet vairāk nekā 260 pirmskolnieku jau dodas uz skolām.
Pēc operatīvās informācijas, 1.septembrī dienas vidū pilsētas skolās nebija ieradušies 335 zēni un meitenes, no tiem neattaisnotu iemeslu dēļ – 48 skolēni, nezināmu iemeslu dēļ – 152. Rajona skolās nebija 132 skolēnu, no kuriem nezināmu iemeslu dēļ uz skolu neatnāca 68 bērni. “Lielākoties kavētāji ir Vaiņodes Internātpamatskolā, kas mācības sāka tikai 4.septembrī, tāpat lielajās skolās – Aizputē, Priekulē, arī Grobiņas vidusskolā, kur varbūt kāds neatnāca uz skolu tikai 1.septembrī, bet šonedēļ jau ir atgriezies,” paskaidroja E.Malovka. Katrā ziņā skolas kopā ar pašvaldībām gādā, lai visi, kam jābūt skolā, tajā arī atrastos. Viņa norādīja, ka kopumā rajonā ir tikai kādi padsmit bērni obligātās izglītības vecumā, kas regulāri kavē skolu un ir sociālo dienestu pastāvīgā redzeslokā.
“Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par skolēna vecuma sasniegušo bērnu uzskaiti skolām līdz 25.septembrim ir jāpaziņo informācija par savu audzēkņu skaita izmaiņām konkrētā mācību iestādē. Dati tiek apkopoti vienotā informatīvā sistēmā elektroniski,” par to skolēnu apzināšanu, kuri kaut kādu iemeslu dēļ paliek ārpus mācībām, pastāstīja arī Liepājas Izglītības pārvaldes metodiķe bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Dace Liņķe. Pēc savāktās informācijas un skatoties pēc Liepājā deklarētās dzīvesvietas, tiks strādāts, lai noskaidrotu konkrētos bērnus un uzzinātu, kur viņi atrodas un kāpēc neapmeklē skolu.

Anda Pūce, Daina Meistere
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz