Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas rotaļu laukumos dzīvība apstājas – bīstams var būt arī netiešs kontakts

Liepājas rotaļu laukumos dzīvība apstājas – bīstams var būt arī netiešs kontakts
Foto: Egons Zīverts
20.03.2020 11:04

liepajniekiem.lv

Lai pēc iespējas samazinātu riskus, kas saistīti ar “Covid-19” un ar mērķi ierobežot tā izplatību, no šodienas, 20. marta, tiks slēgti Liepājā publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Piektdien pulksten 12.30 minūtēs portāls liepajniekiem.lv novēroja, ka Raiņa parkā ar norobežojošo lenti bija apvilkts lielais rotaļu kuģis, un pie tā stāvēja Pašvaldības policijas automašīna. Pārējā publiskajā rotaļu laukumā vēl kūsāja dzīvība: bērni rotaļājās smilšu kastē, citi šūpojās šūpolēs vai izmantoja slīdkalniņus. Turpat blakus stāvēja arī vecāki.

Pēc dažām minūtēm ieradās vīri spilgtos darba tērpos. Viņi nesa mietiņus, lielus āmurus un norobežojošo lenšu rituļus ar uzrakstu ”Policija” un sāka ierobežot piekļuvi rotaļu rīkiem.

Raiņa parkā satiktā māmiņa Dana Opanasjuka uz rotaļu laukumu bija atnākusi kopā ar divām savām atvasēm. Redzot strādnieku rosīšanos, viņa sacīja tā: ”No vienas puses saprotu, kādēļ būs ierobežojumi un nevarēšu bērnus vest rotaļāties, bet no otras – protams žēl par notiekošo. Mēs noteikti klausīsim un respektēsim jaunos ierobežojumus. Turpmāk ar bērniem došos garās pastaigās pa parku, jūrmalu un citur.”

Raiņa parkā uzrunātais SIA ”NJ pakalpojumi” projektu vadītājs Ģirts Muižnieks pastāstīja, ka cilvēki notiekošo uztverot saprotoši. To arī novēroja portāls liepajniekiem.lv – tikko vīri sāka darbu, vecāki ar mazuļiem neprotestējot un pat neuzdodot jautājumus devās prom no rotaļu laukuma.

Kad ieradāmies rotaļu laukumā, kas atrodas parkā Ventspils ielas parkā, teritorija jau bija apjosta un tuvumā neredzēja nevienu vecāku vai vecvecāku ar bērniem. Pie sporta rīkiem vingroja tikai trīs pusaudži.

Jūrmalas parka plašais rotaļu laukums jau arī bija norobežots. Tam apkārt staigāja gan ģimenes, gan māmiņas ar ratiņiem. Uz parku pa Liepu un Jūrmalas ielu soļoja daudz vecāku ar mazuļiem pie rokas, dodoties uz ierasto rotaļu vietu.

Uzrunātā Simona Andersone pastāstīja, ka ar jaunāko mazuli, kas vēl ratiņos, un dēlu, kam seši gadi, uz Jūrmalas parku no Ezerkrasta rajona atsoļojuši katru dienu. Tas esot saprotams, kāpēc tiek veikta teritorijas ierobežošana, jo Jūrmalas parka rotaļu laukums bija populārs un tajā katru dienu pulcējās daudz cilvēku, bērnu. Jāsaprot un jāpieņem situācijas nopietnība. S. Andersone: ”Pavasaris nāk, laiks kļūst patīkamāks, siltāks un vienkārši daudz staigāsim laukā.”

Pašvaldībā skaidro: šāds lēmums pieņemts, jo, sākoties siltajam laikam un bērniem neapmeklējot izglītības iestādes, katru dienu rotaļu laukumos ir simtiem bērnu un pēc katras spēlēšanās nav iespējams dezinficēt rotaļu iekārtas. Ņemot vērā, ka  infekciju izraisošais koronavīruss izplatās arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, ir būtiski maksimāli izvairīties no pieskaršanās publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti.

Kopumā Liepājā ir 15 publiski pieejami āra rotaļu laukumi Piltenes ielā 1B, Sila ielā 5, 14. novembra bulvārī 30, O. Kalpaka ielā 105A, Strazdu ielā 16B, Ventspils ielā 15/27, Brīvības ielā 38/40, Lielā ielā 16, J. Čakstes laukumā, Jūrmalas parkā, Liedaga ielā 7, Slapjā ielā 1A, E. Tisē ielā 57, Dunikas ielā 2/24, Mežu ielā 47/ Krūmu ielā.

Vecākus ar bērniem lūdz šajās dienās pēc iespējas mazāk atrasties sabiedriskās vietās un, stiprinot savu imunitāti, brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā pastaigās gar jūru, ezeru, mežā, bet stingri ievērojot 2 metru attālumu no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās. Tāpat pēc katras pastaigas rūpīgi nomazgājiet rokas, ar rokām nepieskarieties sejas zonai (mutei, acīm vai degunam), kā arī šķaudiet un klepojiet saliektā elkonī vai izmantojiet vienreizlietojamās salvetes.

Atgādinājums iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā – obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās. Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, iespējams saņemt arī sodu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro, juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro. Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Redzi pārkāpumu – ziņo Valsts policijai 110!

Foto galerija

39 komentāri

2020-03-20 12:18

jautājums: Kapēc komunalā pārvalde neskopj pludmali? Te tiek rosināts staigāt pa pludmali,bet vai esat bijuši paskatīties ka tur izskatās. Šogad ziema nebija ceļu uzturēšanai domātā nauda palika neizlietota (tā vismaz vajadzētu būt) Tad lūk par ieekonometo naudu var dezinficēt soliņus sabiedriskā transporta pieturvietās,parkos utt. Un lūgums tad arī par mežu ,kur esot droši ,parūpējaties ,lai lielie suņi netiek palaisti bez pavadām,jo tad būs vairāk nelaimju no suņu sakostiem cilvēkiem.

2020-03-20 12:30

vēl jautājums: Kāpēc komunālās valdes direktors nedomā par ceļu dezifekciju? Varētu visu sadezinficēt. Vai vēl labāk lidmašīna varētu lidināties virs Liepājas un visu laiku visus dezificēt.

2020-03-20 12:34

Kachers: Kamer vedis to Infekciju ieksa ar Pramjiem un Lidmasinam nekam nav jēga.

2020-03-20 12:44

CCC: Lielos laukumus slēgs, mazajos visi satiksies :/ ja slēdz, lai slēdz visus laukumus. Un arī pieskata vai kāds pilda šo liegumu

2020-03-20 12:59

Kaņepe: Auu! Komunālā părvaldeee!!!! Negaidiet 15.maiju, bet salieciet laipiņas pie galvenajăm ieejām pludmalē jau tagad (tajā skaitā Roņu ielas galā), lai cilvēkiem ērtăk pastaigāties svaigā gaisā.

2020-03-20 13:07

jautājums: Arī kādu tualeti novietojiet,citādi kāpas būs ļoti pietaisītas

2020-03-20 13:57

Covid-0.7L: Aha ..iet sacensības aizliegumu izdomāšanā..viens otru pārtraucot un siekalas spļaujot..))DD

2020-03-20 14:02

Tante Ļuba: Biju kapos, tur pārāk cieši visi viens pie otra guļ. Vajag paretināt. Kāpēc dome to jau nedara?

2020-03-20 14:07

Didi: Skeitparks arī ir bērnu rotaļlaukums???

2020-03-20 14:09

.: Tautiešu debīlums nepārsteidz. Gan jau nomierināsities kad problēma skars jūs!

2020-03-20 14:20

jautājums: Problema jau ir skārusi,esam nodokļu maksatāji ,bet nekas netiek darīts lai reāli cilvēkus pasargātu.Neesmu redzējusi nevienu kas mazgātu parka soliņus utt. Viegli jau ir visu aizliegt ,bet tāpēc ir atbildīgie dienesti.Putekļi ir visās ielās un ietvēs,tad lūdzu mazgājiet. Lai cilvēki var elpot tīru gaisu.

2020-03-20 14:24

Vārds,Uzvārds: Diemžēl izskatās ka šo sērgu - vīrusu pārdzīvosim,bet cilvēku debilitāte paliks uz ilgākiem laikiem...
Nenopietnā attieksme pret esošo situāciju liecina vien par neizglītotību un līdzcilvēku veselības ignorēšanu !
Policijas sodus vajadzētu ieviest arī pret 'nenopietnajiem' virtuālajā vidē, ne tikai reālajā....
P.S. Portālam tuvākajā nākotnē stipri vajadzētu piedomāt par turpmāko portāla 'anonīmo komentētāju sadaļu' ! , lai nedarītu kaunu apzinīgajiem liepājniekiem un portāla viesiem....Kā piemēru varētu ņemt no apollo.lv , kurā jau labu laiku komentēt var tikai reģistrēti lietotāji....
Kāpēc pats nerakstu vārdu,uzvārdu ? Jo jādzīvo pārāk "slimā" vidē....

2020-03-20 14:27

Tante: Kad tiks dezinficēta pilsēta. Visas ielas put. Kur ir cilvēki maskās? Arī kāpņu telpas vajag dezinficēt!!!

2020-03-20 14:28

Vārds,Uzvārds: Gribēju sākt ka: paldies Dievam šo sērgu - vīrusu pārdzīvosim....

2020-03-20 14:50

Vārdam. Uzvārdam.: Tie "reģistrētie lietotāji" iekš apollo ir tādi paši kā šeit nereģistrētie. Starpības nekādas. Un ko tev nodarijuši šie anonīmie komentāri. Tev tik ļoti aizvaino, ka visi nedomā kā tu? Iespējams problēma ir tevī nevis komentētājos. Tev ir iespēja vienkārši nelasīt komentārus.

2020-03-20 15:07

Zigmunds: Arī piekrītu, ka kāpju telpas jādezinficē un jāvēdina, bet daudz kur tantes - svaiga gaisa un veselības nīdējas uzreiz lec no dzīvokļa ārā un bļaujot aizver logus ciet, vai vēl labāk - izņem rokturus ārā, lai neviens nevar atvērt tos logus kāpņu telpā. Tajā pašā laikā nepadomā, ka kāds tur cauri izgājis, kas nupat to ārzemēm atbraucis, kuram ir noteikta pašizolācija vai vēl ļaunāk, cilvēks ir inficēts un viņam ir karantīna mājās.. tikmēr visi logi ciet un visi priecīgi elpojam baciļus kāpjot uz savu stāvu.

2020-03-20 15:11

Vārds,Uzvārds < 14:50: Jā....iespējams...
Vienmēr: visur un visam ir iespējas...piekrītu.
Jauku "riešanu" Jums arī turpmāk...
Lai debilitāte plaukst un zeļ ! ;)

2020-03-20 15:35

mamina: m'ile atbrauc'eji s'ediet l'udzu karantīnaun nestaig'ajiet pa veikaliem ,jo dr'iz s'aks zi'not kaimi'ni ka neiev'erojat karant'inu, sods 350.

2020-03-20 16:17

opā: eu bet es gribu paspēlēties! tā jau nav ko darīt, un tagad nevarēs pašļūkāt pa slidkalniņu?

2020-03-20 16:18

kur tad: policija,ka neskatās kas notiek rotaļu laukumos.Raiņa parka laukumā jau daļa lentes noplēstas un bērni šūpojas.Vajag izlikt rakstiskus paziņojumus.Ā jā pareizi nav laika darba laikā jākārto savas privātās darīšanas.

2020-03-20 16:24

ONTŪNS: Rutīnas priekšrakstu darbs Priekšnieki ( pēdiņās ) izdomā kādu HERŅU un jāpildā . Jēgas nekādas bet ordenis pienākas

2020-03-20 16:46

Guna: Paldies, ka ir norobežoti bērnu laukumi, jo tie tiešām, pie zināmiem apstākļiem, varēja kļūt par vīrusa perēkli. Tikai jautājums, ar ko atšķiras skeitparks no bērnu laukuma? Šodien skeitparks bija izcila vieta jauniešu pulcēšanās vietai. Kāpēc atbildīgie ignorē šo faktu un nenoslēdz visu teritoriju, ja reiz mēs cenšamies šo sērgu, COVID -19, apturēt?

2020-03-20 18:09

Covid-0.7L: >>vārds uzvārds--""vajadzētu piedomāt par turpmāko portāla 'anonīmo komentētāju sadaļu'""
Doma jau laba ,Bet problēma citā--blogeri !! Šodien praktiski jebkurš ""žurnālists "' ir prasts blogeris..un blogerim nav atbildības nekādas..un par tādu žurnālistiku kā "'analītisko"" ,šodienas "'blogeri --žurnālisti pat dzirdējuši nav..
No kuriene viņi ņem ziņas?? Ta no citu ziņu lapām..bet no tādām ,no kurienes tie drīkst ņemt ..un ne vairāk.
Visā Latvijā,šķiet , nav neviena ,kurš būtu uzstājoties ziņojis par patieso stāvokli pasaulē ,par izmēģinājumu vakcīnām ,par to ,kas notiek Itālijā ,Francijā ,Anglijā??Kāpēc izraēļi pieņēmuši tik drakoniskus mērus pret šo vīrusu ,lai gan viņiem inficējušos skaits nepārsniedz 700.?? Kāpēc Irānai netiek atceltas sankcijas ,kaut gan viņiem mirstība ļoti augsta ..ļoti..kāpēc netiek runāts par Venecuēlu ,kura tiek arī ar šo vīrusu iznīcināta (apzinīgi,jo tai nepalīdz) šis un daudz kas cits.
starp citu --dezinficējošos līdzekļus un sejas maskas varat uztaisīt paši mājas apstākļos.Nekā sarežģīta.

2020-03-20 18:46

^^: Nedarbojas. Braucu gar Porzinga laukumu Ventspils iela..pilns :D
Visiem poh uz lentam :D

2020-03-20 20:25

Drin drin: Rajonā lentas jau norāvu un mani bērni spēlējas normãli.

2020-03-20 21:26

nu gan: Drin drin

2020-03-20 21:43

Es nesaprotu: Es nesaprotu:kāpēc Liedaga skolas sporta laukumā deg gaismas , ja tur vairāk kā stundu neviens vairs neatrodas....Kas par to maksā?

2020-03-20 22:16

Lip77: Nākošais valdības rīkojums būs - aizliegts bērniem un vecākiem iziet no saviem dzīvokļiem un mājām ārā. Kuri pārkāps šo rīkojumu, tiem bērni tiks atņemti.

2020-03-20 22:28

Euvijs: Rītā šīs lentes būs noplēstas un viss ies tāpat kā citu dien. Būtu būvniecības nožogojumu uzlikuši, tad vel iespēja ierobežot kaut ko.
Piedevām efekts būtu izmantot situāciju un rekonstruēt nolietotos laukumus vai pielabot nepieciešamos.

2020-03-21 01:22

Drin drin: Nedēļu atpakaļ Atbraucu no Somijas un mājās nesēżu. Staigāju katru pa veikaliem. Savus ierobežojumus var atstāt sev.

2020-03-21 06:13

Nevīruss: >drin drin, respect! Manējie arī spēlēsies:) Lai nu ko, un pats atbalstu, ka vajag būt atbildīgiem, bet bērnu laukumus "slēgt" :) :) :) Superstulbums

2020-03-21 08:37

CP: Pantinu ar Polcijas lentu bojasanu un neieverosanu ziniet? :D
Uz tas lentas uzraksts "policja'' ir atslegas vards :D

2020-03-21 12:02

!!!: Bērni ir bērni, atradīs citas vietas, kur spēlēties. Nez vai būs labāk, ja šī vieta būs kaķu piedirsta smilšukaste vai kā da cita bīstama vieta. Kontrolēt ir vieglāk to, kas ir acu priekšā! Vai tad grūti laiku pa laikam laukumiņus apsmidzināt ar dez. šķīdumu!?

2020-03-21 16:01

terminātors: Skatoties Liepājā uzņemtos foto bildēs škiet viena otra persona izskatās tā īsti nevar saprast bet sasirdzis ,jokains izskata ziņā bet var jau būt ka nedaudz kļūdos varbūt neizgulējies,pohas vai pārstrādājies svaiga gaisā kas liecina aizdomas Covit -19...primārais pārbaude bet galvenais veselība pirmā vietā,Liepāja rullē!..

2020-03-21 19:52

Opis: LABI,VARAT IGNORĒT VISUS DROŠĪBAS PASĀKUMUS,NOSPĻUTIES PAR SAVU TUVINIEKU UN APKĀRTEJO VESELĪBU.
BET ŅEMIET VĒRĀ ,KA TĀDĀ VEIDĀ JŪS PĀSLOGOJAT MŪSU DAKTERĪŠUS.
KARMU VĒL NEVIENS NAV ATCĒLIS.

2020-03-22 14:03

jautājums: Centra skvēriņā bērnu laukumiņš apjozts ar lenti ,bet visi bērnu rotaļu elementi ļoooti netīri,tāpat jūrmalas parkā un citur.Ja reiz ir šadas vietas ,tad kāds gan jau ir atbildīgs par tīrību.Piekrītu te tiem ,kas saka bērni ir bērni un atradīs citas vietas.Vai tomēr nebūtu labāk mazgāt dezinficet un ļaut bērniem spēlēties. Nevar būt ,ka tam visam nav naudas un nav cilvēku. Ja bērni spēlējas rotaļu laukumos ,tas tomer ir mazāk traumatiski kā mežā vai kāpās.

2020-03-22 19:41

Inese: 21.martā pēcpusdien Jūrmalas parkā redzēju vairākus pusaudžus braukājot pa rampu.Neviena patruļas nebija.

2020-03-23 07:44

Kāpēc neslēdz: Tūrisma objekti nemaz nav slēgti kur iespējama cilvēku inficēšanās. Laipas, skatu torņi kur bieži nokrēpots un nosiekalots.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz