Sestdiena, 6. marts Vents, Centis, Gotfrīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Liepājas rotaļu laukumos dzīvība apstājas – bīstams var būt arī netiešs kontakts

Liepājas rotaļu laukumos dzīvība apstājas – bīstams var būt arī netiešs kontakts
Foto: Egons Zīverts
20.03.2020 11:04

liepajniekiem.lv

Lai pēc iespējas samazinātu riskus, kas saistīti ar “Covid-19” un ar mērķi ierobežot tā izplatību, no šodienas, 20. marta, tiks slēgti Liepājā publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Piektdien pulksten 12.30 minūtēs portāls liepajniekiem.lv novēroja, ka Raiņa parkā ar norobežojošo lenti bija apvilkts lielais rotaļu kuģis, un pie tā stāvēja Pašvaldības policijas automašīna. Pārējā publiskajā rotaļu laukumā vēl kūsāja dzīvība: bērni rotaļājās smilšu kastē, citi šūpojās šūpolēs vai izmantoja slīdkalniņus. Turpat blakus stāvēja arī vecāki.

Pēc dažām minūtēm ieradās vīri spilgtos darba tērpos. Viņi nesa mietiņus, lielus āmurus un norobežojošo lenšu rituļus ar uzrakstu ”Policija” un sāka ierobežot piekļuvi rotaļu rīkiem.

Raiņa parkā satiktā māmiņa Dana Opanasjuka uz rotaļu laukumu bija atnākusi kopā ar divām savām atvasēm. Redzot strādnieku rosīšanos, viņa sacīja tā: ”No vienas puses saprotu, kādēļ būs ierobežojumi un nevarēšu bērnus vest rotaļāties, bet no otras – protams žēl par notiekošo. Mēs noteikti klausīsim un respektēsim jaunos ierobežojumus. Turpmāk ar bērniem došos garās pastaigās pa parku, jūrmalu un citur.”

Raiņa parkā uzrunātais SIA ”NJ pakalpojumi” projektu vadītājs Ģirts Muižnieks pastāstīja, ka cilvēki notiekošo uztverot saprotoši. To arī novēroja portāls liepajniekiem.lv – tikko vīri sāka darbu, vecāki ar mazuļiem neprotestējot un pat neuzdodot jautājumus devās prom no rotaļu laukuma.

Kad ieradāmies rotaļu laukumā, kas atrodas parkā Ventspils ielas parkā, teritorija jau bija apjosta un tuvumā neredzēja nevienu vecāku vai vecvecāku ar bērniem. Pie sporta rīkiem vingroja tikai trīs pusaudži.

Jūrmalas parka plašais rotaļu laukums jau arī bija norobežots. Tam apkārt staigāja gan ģimenes, gan māmiņas ar ratiņiem. Uz parku pa Liepu un Jūrmalas ielu soļoja daudz vecāku ar mazuļiem pie rokas, dodoties uz ierasto rotaļu vietu.

Uzrunātā Simona Andersone pastāstīja, ka ar jaunāko mazuli, kas vēl ratiņos, un dēlu, kam seši gadi, uz Jūrmalas parku no Ezerkrasta rajona atsoļojuši katru dienu. Tas esot saprotams, kāpēc tiek veikta teritorijas ierobežošana, jo Jūrmalas parka rotaļu laukums bija populārs un tajā katru dienu pulcējās daudz cilvēku, bērnu. Jāsaprot un jāpieņem situācijas nopietnība. S. Andersone: ”Pavasaris nāk, laiks kļūst patīkamāks, siltāks un vienkārši daudz staigāsim laukā.”

Pašvaldībā skaidro: šāds lēmums pieņemts, jo, sākoties siltajam laikam un bērniem neapmeklējot izglītības iestādes, katru dienu rotaļu laukumos ir simtiem bērnu un pēc katras spēlēšanās nav iespējams dezinficēt rotaļu iekārtas. Ņemot vērā, ka  infekciju izraisošais koronavīruss izplatās arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, ir būtiski maksimāli izvairīties no pieskaršanās publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti.

Kopumā Liepājā ir 15 publiski pieejami āra rotaļu laukumi Piltenes ielā 1B, Sila ielā 5, 14. novembra bulvārī 30, O. Kalpaka ielā 105A, Strazdu ielā 16B, Ventspils ielā 15/27, Brīvības ielā 38/40, Lielā ielā 16, J. Čakstes laukumā, Jūrmalas parkā, Liedaga ielā 7, Slapjā ielā 1A, E. Tisē ielā 57, Dunikas ielā 2/24, Mežu ielā 47/ Krūmu ielā.

Vecākus ar bērniem lūdz šajās dienās pēc iespējas mazāk atrasties sabiedriskās vietās un, stiprinot savu imunitāti, brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā pastaigās gar jūru, ezeru, mežā, bet stingri ievērojot 2 metru attālumu no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās. Tāpat pēc katras pastaigas rūpīgi nomazgājiet rokas, ar rokām nepieskarieties sejas zonai (mutei, acīm vai degunam), kā arī šķaudiet un klepojiet saliektā elkonī vai izmantojiet vienreizlietojamās salvetes.

Atgādinājums iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā – obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās. Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, iespējams saņemt arī sodu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro, juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro. Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Redzi pārkāpumu – ziņo Valsts policijai 110!

39 komentāri

2020-03-20 12:18

jautājums: Kapēc komunalā pārvalde neskopj pludmali? Te tiek rosināts staigāt pa pludmali,bet vai esat bijuši paskatīties ka tur izskatās. Šogad ziema nebija ceļu uzturēšanai domātā nauda palika neizlietota (tā vismaz vajadzētu būt) Tad lūk par ieekonometo naudu var dezinficēt soliņus sabiedriskā transporta pieturvietās,parkos utt. Un lūgums tad arī par mežu ,kur esot droši ,parūpējaties ,lai lielie suņi netiek palaisti bez pavadām,jo tad būs vairāk nelaimju no suņu sakostiem cilvēkiem.

2020-03-20 12:30

vēl jautājums: Kāpēc komunālās valdes direktors nedomā par ceļu dezifekciju? Varētu visu sadezinficēt. Vai vēl labāk lidmašīna varētu lidināties virs Liepājas un visu laiku visus dezificēt.

2020-03-20 12:34

Kachers: Kamer vedis to Infekciju ieksa ar Pramjiem un Lidmasinam nekam nav jēga.

2020-03-20 12:44

CCC: Lielos laukumus slēgs, mazajos visi satiksies :/ ja slēdz, lai slēdz visus laukumus. Un arī pieskata vai kāds pilda šo liegumu

2020-03-20 12:59

Kaņepe: Auu! Komunālā părvaldeee!!!! Negaidiet 15.maiju, bet salieciet laipiņas pie galvenajăm ieejām pludmalē jau tagad (tajā skaitā Roņu ielas galā), lai cilvēkiem ērtăk pastaigāties svaigā gaisā.

2020-03-20 13:07

jautājums: Arī kādu tualeti novietojiet,citādi kāpas būs ļoti pietaisītas

2020-03-20 13:57

Covid-0.7L: Aha ..iet sacensības aizliegumu izdomāšanā..viens otru pārtraucot un siekalas spļaujot..))DD

2020-03-20 14:02

Tante Ļuba: Biju kapos, tur pārāk cieši visi viens pie otra guļ. Vajag paretināt. Kāpēc dome to jau nedara?

2020-03-20 14:07

Didi: Skeitparks arī ir bērnu rotaļlaukums???

2020-03-20 14:09

.: Tautiešu debīlums nepārsteidz. Gan jau nomierināsities kad problēma skars jūs!

2020-03-20 14:20

jautājums: Problema jau ir skārusi,esam nodokļu maksatāji ,bet nekas netiek darīts lai reāli cilvēkus pasargātu.Neesmu redzējusi nevienu kas mazgātu parka soliņus utt. Viegli jau ir visu aizliegt ,bet tāpēc ir atbildīgie dienesti.Putekļi ir visās ielās un ietvēs,tad lūdzu mazgājiet. Lai cilvēki var elpot tīru gaisu.

2020-03-20 14:24

Vārds,Uzvārds: Diemžēl izskatās ka šo sērgu - vīrusu pārdzīvosim,bet cilvēku debilitāte paliks uz ilgākiem laikiem...
Nenopietnā attieksme pret esošo situāciju liecina vien par neizglītotību un līdzcilvēku veselības ignorēšanu !
Policijas sodus vajadzētu ieviest arī pret 'nenopietnajiem' virtuālajā vidē, ne tikai reālajā....
P.S. Portālam tuvākajā nākotnē stipri vajadzētu piedomāt par turpmāko portāla 'anonīmo komentētāju sadaļu' ! , lai nedarītu kaunu apzinīgajiem liepājniekiem un portāla viesiem....Kā piemēru varētu ņemt no apollo.lv , kurā jau labu laiku komentēt var tikai reģistrēti lietotāji....
Kāpēc pats nerakstu vārdu,uzvārdu ? Jo jādzīvo pārāk "slimā" vidē....

2020-03-20 14:27

Tante: Kad tiks dezinficēta pilsēta. Visas ielas put. Kur ir cilvēki maskās? Arī kāpņu telpas vajag dezinficēt!!!

2020-03-20 14:28

Vārds,Uzvārds: Gribēju sākt ka: paldies Dievam šo sērgu - vīrusu pārdzīvosim....

2020-03-20 14:50

Vārdam. Uzvārdam.: Tie "reģistrētie lietotāji" iekš apollo ir tādi paši kā šeit nereģistrētie. Starpības nekādas. Un ko tev nodarijuši šie anonīmie komentāri. Tev tik ļoti aizvaino, ka visi nedomā kā tu? Iespējams problēma ir tevī nevis komentētājos. Tev ir iespēja vienkārši nelasīt komentārus.

2020-03-20 15:07

Zigmunds: Arī piekrītu, ka kāpju telpas jādezinficē un jāvēdina, bet daudz kur tantes - svaiga gaisa un veselības nīdējas uzreiz lec no dzīvokļa ārā un bļaujot aizver logus ciet, vai vēl labāk - izņem rokturus ārā, lai neviens nevar atvērt tos logus kāpņu telpā. Tajā pašā laikā nepadomā, ka kāds tur cauri izgājis, kas nupat to ārzemēm atbraucis, kuram ir noteikta pašizolācija vai vēl ļaunāk, cilvēks ir inficēts un viņam ir karantīna mājās.. tikmēr visi logi ciet un visi priecīgi elpojam baciļus kāpjot uz savu stāvu.

2020-03-20 15:11

Vārds,Uzvārds < 14:50: Jā....iespējams...
Vienmēr: visur un visam ir iespējas...piekrītu.
Jauku "riešanu" Jums arī turpmāk...
Lai debilitāte plaukst un zeļ ! ;)

2020-03-20 15:35

mamina: m'ile atbrauc'eji s'ediet l'udzu karantīnaun nestaig'ajiet pa veikaliem ,jo dr'iz s'aks zi'not kaimi'ni ka neiev'erojat karant'inu, sods 350.

2020-03-20 16:17

opā: eu bet es gribu paspēlēties! tā jau nav ko darīt, un tagad nevarēs pašļūkāt pa slidkalniņu?

2020-03-20 16:18

kur tad: policija,ka neskatās kas notiek rotaļu laukumos.Raiņa parka laukumā jau daļa lentes noplēstas un bērni šūpojas.Vajag izlikt rakstiskus paziņojumus.Ā jā pareizi nav laika darba laikā jākārto savas privātās darīšanas.

2020-03-20 16:24

ONTŪNS: Rutīnas priekšrakstu darbs Priekšnieki ( pēdiņās ) izdomā kādu HERŅU un jāpildā . Jēgas nekādas bet ordenis pienākas

2020-03-20 16:46

Guna: Paldies, ka ir norobežoti bērnu laukumi, jo tie tiešām, pie zināmiem apstākļiem, varēja kļūt par vīrusa perēkli. Tikai jautājums, ar ko atšķiras skeitparks no bērnu laukuma? Šodien skeitparks bija izcila vieta jauniešu pulcēšanās vietai. Kāpēc atbildīgie ignorē šo faktu un nenoslēdz visu teritoriju, ja reiz mēs cenšamies šo sērgu, COVID -19, apturēt?

2020-03-20 18:09

Covid-0.7L: >>vārds uzvārds--""vajadzētu piedomāt par turpmāko portāla 'anonīmo komentētāju sadaļu'""
Doma jau laba ,Bet problēma citā--blogeri !! Šodien praktiski jebkurš ""žurnālists "' ir prasts blogeris..un blogerim nav atbildības nekādas..un par tādu žurnālistiku kā "'analītisko"" ,šodienas "'blogeri --žurnālisti pat dzirdējuši nav..
No kuriene viņi ņem ziņas?? Ta no citu ziņu lapām..bet no tādām ,no kurienes tie drīkst ņemt ..un ne vairāk.
Visā Latvijā,šķiet , nav neviena ,kurš būtu uzstājoties ziņojis par patieso stāvokli pasaulē ,par izmēģinājumu vakcīnām ,par to ,kas notiek Itālijā ,Francijā ,Anglijā??Kāpēc izraēļi pieņēmuši tik drakoniskus mērus pret šo vīrusu ,lai gan viņiem inficējušos skaits nepārsniedz 700.?? Kāpēc Irānai netiek atceltas sankcijas ,kaut gan viņiem mirstība ļoti augsta ..ļoti..kāpēc netiek runāts par Venecuēlu ,kura tiek arī ar šo vīrusu iznīcināta (apzinīgi,jo tai nepalīdz) šis un daudz kas cits.
starp citu --dezinficējošos līdzekļus un sejas maskas varat uztaisīt paši mājas apstākļos.Nekā sarežģīta.

2020-03-20 18:46

^^: Nedarbojas. Braucu gar Porzinga laukumu Ventspils iela..pilns :D
Visiem poh uz lentam :D

2020-03-20 20:25

Drin drin: Rajonā lentas jau norāvu un mani bērni spēlējas normãli.

2020-03-20 21:26

nu gan: Drin drin

2020-03-20 21:43

Es nesaprotu: Es nesaprotu:kāpēc Liedaga skolas sporta laukumā deg gaismas , ja tur vairāk kā stundu neviens vairs neatrodas....Kas par to maksā?

2020-03-20 22:16

Lip77: Nākošais valdības rīkojums būs - aizliegts bērniem un vecākiem iziet no saviem dzīvokļiem un mājām ārā. Kuri pārkāps šo rīkojumu, tiem bērni tiks atņemti.

2020-03-20 22:28

Euvijs: Rītā šīs lentes būs noplēstas un viss ies tāpat kā citu dien. Būtu būvniecības nožogojumu uzlikuši, tad vel iespēja ierobežot kaut ko.
Piedevām efekts būtu izmantot situāciju un rekonstruēt nolietotos laukumus vai pielabot nepieciešamos.

2020-03-21 01:22

Drin drin: Nedēļu atpakaļ Atbraucu no Somijas un mājās nesēżu. Staigāju katru pa veikaliem. Savus ierobežojumus var atstāt sev.

2020-03-21 06:13

Nevīruss: >drin drin, respect! Manējie arī spēlēsies:) Lai nu ko, un pats atbalstu, ka vajag būt atbildīgiem, bet bērnu laukumus "slēgt" :) :) :) Superstulbums

2020-03-21 08:37

CP: Pantinu ar Polcijas lentu bojasanu un neieverosanu ziniet? :D
Uz tas lentas uzraksts "policja'' ir atslegas vards :D

2020-03-21 12:02

!!!: Bērni ir bērni, atradīs citas vietas, kur spēlēties. Nez vai būs labāk, ja šī vieta būs kaķu piedirsta smilšukaste vai kā da cita bīstama vieta. Kontrolēt ir vieglāk to, kas ir acu priekšā! Vai tad grūti laiku pa laikam laukumiņus apsmidzināt ar dez. šķīdumu!?

2020-03-21 16:01

terminātors: Skatoties Liepājā uzņemtos foto bildēs škiet viena otra persona izskatās tā īsti nevar saprast bet sasirdzis ,jokains izskata ziņā bet var jau būt ka nedaudz kļūdos varbūt neizgulējies,pohas vai pārstrādājies svaiga gaisā kas liecina aizdomas Covit -19...primārais pārbaude bet galvenais veselība pirmā vietā,Liepāja rullē!..

2020-03-21 19:52

Opis: LABI,VARAT IGNORĒT VISUS DROŠĪBAS PASĀKUMUS,NOSPĻUTIES PAR SAVU TUVINIEKU UN APKĀRTEJO VESELĪBU.
BET ŅEMIET VĒRĀ ,KA TĀDĀ VEIDĀ JŪS PĀSLOGOJAT MŪSU DAKTERĪŠUS.
KARMU VĒL NEVIENS NAV ATCĒLIS.

2020-03-22 14:03

jautājums: Centra skvēriņā bērnu laukumiņš apjozts ar lenti ,bet visi bērnu rotaļu elementi ļoooti netīri,tāpat jūrmalas parkā un citur.Ja reiz ir šadas vietas ,tad kāds gan jau ir atbildīgs par tīrību.Piekrītu te tiem ,kas saka bērni ir bērni un atradīs citas vietas.Vai tomēr nebūtu labāk mazgāt dezinficet un ļaut bērniem spēlēties. Nevar būt ,ka tam visam nav naudas un nav cilvēku. Ja bērni spēlējas rotaļu laukumos ,tas tomer ir mazāk traumatiski kā mežā vai kāpās.

2020-03-22 19:41

Inese: 21.martā pēcpusdien Jūrmalas parkā redzēju vairākus pusaudžus braukājot pa rampu.Neviena patruļas nebija.

2020-03-23 07:44

Kāpēc neslēdz: Tūrisma objekti nemaz nav slēgti kur iespējama cilvēku inficēšanās. Laipas, skatu torņi kur bieži nokrēpots un nosiekalots.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz