Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Slimnīcā starts nākamajam posmam

Slimnīcā starts nākamajam posmam
Foto: Egons Zīverts
27.06.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"/ TV Kurzeme

Šonedēļ sākta vērienīga rekonstrukcija Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kurā līdz 2022. gada beigām kopumā plānots ieguldīt vismaz 17 miljonus eiro. Slimnīcas telpu pārbūve ir loģisks turpinājums jau iepriekš izstrādātajai slimnīcas attīstības vīzijai un jau veiktajiem slimnīcas rekonstrukcijas darbiem, skaidro LRS valdes loceklis Andris Vistiņš.

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansēto projektu, plānota vairāku slimnīcas nodaļu pārbūve un atjaunošana. Būvdarbi noritēs Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, to skaitā paredzot nodaļas paplašināšanu papildu observācijas gultu izvietošanai, Konsultatīvajā nodaļā (ārstu kabineti), Funkcionālās diagnostikas nodaļā, Fizikālās terapijas un rehabiltācijas nodaļā, Asins sagatavošanas nodaļā, Hemodialīzes nodaļā, Paliatīvās aprūpes un Ķīmijterapijas nodaļā, Vispārējā bērnu slimību nodaļā, Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, Traumatoloģijas nodaļā, Dienas stacionārā, Kardioloģijas nodaļā. Tāpat plānota NMPD nomas telpu pārbūve, bet slimnīcas slēgtā tipa aptieku pārcels uz citu vietu.

Paredzēta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, kas saistīta ar ieejas mezgla pārbūvi slēgta tipa aptiekai un būvlaukuma sakārtošanu pēc pārbūves darbu veikšanas.

Būvniecībai paredzēts aptuveni desmit miljonu liels finansējums, pārējais atvēlēts dažādu tehnoloģiju iegādei (anestēzijas iekārtas operāciju nodaļā, datortomogrāfijas iekārta, videoendoskopijas iekārta, digitālās mamogrāfijas iekārta u.c.), kā arī citiem ar rekonstrukciju saistītiem izdevumiem.

Pēc projekta realizācijas lielākā daļa slimnīcas telpu būs sakārtotas atbilstoši mūsdienu prasībām. “Galvenais ieguvums no slimnīcas rekonstrukcijas, protams, ir sakārtota vide, kas ir gan papildu labums pacientiem, kuri šeit uzturas, gan radīti labvēlīgi darba apstākļi esošā personāla noturēšanai un jaunu speciālistu piesaistei,” saka LRS valdes loceklis.

Iepirkumā par slimnīcas telpu pārbūvi un teritorijas labiekārtojumu līguma slēgšanas tiesības piešķirtas būvuzņēmumam SIA “Velve”, kuras piedāvājums bija visizdevīgākais. Rekonstrukcijas pirmo posmu plānots pabeigt nākamā gada nogalē. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.jūnija numurā.

#kvards-20190627-09#

Foto galerija


Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli