Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Slimniekam mēnešiem ilgi jātaisnojas par neesošu parādu

Slimniekam mēnešiem ilgi jātaisnojas par neesošu parādu
26.09.2007 18:15

0

Atslēgvārdi

Lai iekasētu to naudu par ārstēšanos, kuru nesamaksā liela daļa no bijušajiem slimniekiem, kas ārstējušies Liepājas Reģionālajā slimnīcā, iestādes jaunā valde ir ķērusies pie radikālas metodes – jau divus mēnešus notiek sadarbība ar firmu “Lindorff”, kuras viens no darbības veidiem ir parādu piedzīšana. Kā atzīst slimnīcas valdes locekle finanšu jautājumos Liene Busele, rezultāts ir jau jūtams. Taču ir arī gadījumi, kas pacientam, kurš, izrakstoties no slimnīcas, godīgi samaksājis par ārstēšanos, vairāk nekā pusgadu nākas taisnoties, ka nav parādnieks, jo viņu vajā parāda piedzinēji.

Neesoša parāda dēļ tver pēc sirdszālēm

Pavisam nepatīkamā situācijā nonācis 72 gadus vecais Grobiņas pagasta iedzīvotājs Teodors Limors. Viņš šā gada janvārī nonāca terapijas nodaļā. Izrakstoties no slimnīcas, vīrietis par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem samaksāja 45 latus. Un liels bija viņa pārsteigums, kad aprīlī saņēma vēstuli no slimnīcas, kurā bija atgādināts, ka vajadzētu samaksāt parādu – 45 latus. “Paldies Dievam, ka mēs bijām saglabājuši čeku par samaksāto naudas summu!” tagad saka sirmā vīra vedekla.

Viņa nākamajā dienā devās uz slimnīcu un nodaļas vecākajai māsai to uzrādīja. Tur pateica paldies, atvainojās par nepatīkamo starpgadījumu, un šķita, ka viss beidzies. Taču nekā! Tēva ārstēšanos ģimene jau gandrīz bija aizmirsusi, kad septembra sākumā bijušais slimnieks atkal saņēma vēstuli – šoreiz jau no parādu piedzinējiem. Tajā bija prasība samaksāt parādu un pavēstīts, ka pretējā gadījumā firma izmantos “visus likumiskos līdzekļus parāda piespiedu piedziņai”. Turklāt nu jau bija jāmaksā ne vairs tikai 45 lati, bet vēl papildu 21,24 lati par parāda piedzīšanu. Kopā tie bija jau 66 lati un 24 santīmi.

Vecais vīrs, televīzijas raidījumos redzējis un arī avīzēs lasījis par parādu piedzinēju dažkārt visai drakoniskām metodēm sava darba veikšanā, tvēra pēc sirdszālēm. Bet vedekla atkal ķērās pie darba – šoreiz zvanīja parādu piedzinējiem. Tur, noklausoties viņas stāstu, lūdza pa faksu nosūtīt apmaksas čeku. Pēc tam firma sazināšoties ar slimnīcu, lai noskaidrotu, vai šī nauda patiešām samaksāta. “Tā ir mūsu laime, ka esam to čeku joprojām saglabājuši,” vēlreiz sacīja vecā vīra vedekla, gan piebilstot, ka nav droša, ka nesekos vēl kādas darbības neesošā parāda piedzīšanā.

Slimnīcā apgalvo – katrs var kļūdīties!

Sazinoties ar firmu “Lindorff”, uzzinājām, ka tikai 11.septembrī tur saņemta apstiprinoša atbilde no slimnīcas, ka Teodors Limors patiešām naudu par ārstēšanos samaksājis. Tāpēc vēlējāmies noskaidrot, kā varēja rasties šāds pārpratums, turklāt divreiz saistībā ar vienu un to pašu cilvēku. Kāpēc, ja vienreiz jau tika uzrādīts čeks, dokumentus par šo pacientu tomēr nosūtīja parādu piedzinējiem? Un, ko darīt cilvēkam, ja čeks par samaksāto naudu nav saglabāts?

Kā skaidroja L.Busele, viņasprāt, vismaz gadu vajadzētu saglabāt katru maksājuma dokumentu. “Turklāt čekus par ārstēšanos var iesniegt nodokļu atmaksai Valsts ieņēmumu dienestā, tāpēc tos nevajadzētu mest ārā,” viņa sacīja. Taču piebilda: ja nu gadījumā situācijā, kādā nonāca šis pacients, čeks nebūtu saglabāts, ja pacients apgalvo, ka ir samaksājis, pastāv iespēja pie slimnīcas statistiķiem meklēt čeka kopiju. Skaidrojot, kāpēc tā nav sameklēta pirms slimnieks saņēma pirmo atgādinājumu par parādu, viņa sacīja, ka ikdienā neviens šos čekus otrreiz nepārskata, to dara tikai strīdus vai kādu problēmu gadījumos. “Acīmredzot kāds no mūsu darbiniekiem ir pieļāvis kādu kļūdu un tas var gadīties ikvienam cilvēkam,” tā viņa skaidroja, kāpēc slimnieks nonācis parādnieku sarakstā. Taču īsti nespēja izskaidrot, kādēļ viņš tur palicis arī pēc tam, kad vedekla čeku nodaļā uzrādījusi. Acīmredzot vēl kāds darbinieks savu darbu neizdarīja līdz galam. “Informācija par to, ka šis cilvēks nav parādnieks, līdz statistiķiem, kas nosūta dokumentus parādu piedzinējiem, visticamāk, nebija nonākusi,” viņa sacīja.

Pirmie Latvijā izmanto parādu piedzinēju pakalpojumus

Ja atceramies, tad jau agrāk, kad slimnīcas galvenais ārsts bija Egils Freidenfelds, nesamaksāto parādu problēma slimnīcā bija samilzusi un tādēļ ārstniecības iestāde nesaņēma ievērojamas naudas summas. Jaunā slimnīcas vadība šīs vasaras vidū nolēma šo problēmu risināt radikāli, vienojoties par sadarbību ar firmu “Lindorff”. Kā skaidroja L.Busele, tas ir loģisks solis, ja iestādes vadītāji redz, cik daudz naudas aiziet garām kasei. Viņa informēja, ka šī sadarbība jau pirmajā mēnesī ir devusi jūtamus rezultātus. Un ne tikai šī sadarbība. “Jau saņemot mūsu pašu slimnīcas atgādinājumu par to, ka parāds ir jāsamaksā, trešā daļa parādnieku to nekavējoties arī izdara,” sacīja L.Busele. Jāuzsver, ka mūsu slimnīca pašlaik ir vienīgā visā Latvijā, kas izmanto parādu piedzinējfirmas palīdzību. Tāpēc, lai nenonāktu parādnieku skaitā, viņa cilvēkiem, kas zina, ka nespēs samaksāt par slimnīcā saņemtajiem pakalpojumiem, jau laikus ieteica vērsties pēc palīdzības pašvaldībā un Sociālajā centrā.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz