Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Smakas mākoņi ceļo virs pilsētas

Smakas mākoņi ceļo virs pilsētas
Foto: Ruslans Šuļga
11.12.2013 07:15

"Kurzemes Vārds"

Gāzes smaka, kas pirmdien pēcpusdienā
vēdīja vairākviet virs pilsētas, nākusi no kāda naftas produktu pārkraušanas
termināļa. Termināļa vadība Liepājas Reģionālajai vides pārvaldei solījusi, ka
šādu produktu tā vairs nepārkraušot.

Gāzei līdzīgu smaku liepājnieki bija
saoduši gan Pulvera ielā, gan pie tirdzniecības nama “Kurzeme”, gan
Ganību ielas rajonā un citviet. Pašvaldības policija un iedzīvotāji par to bija
informējuši arī Reģionālo vides pārvaldi, stāsta pārvaldes direktores vietnieks
Roberts Bērziņš. Tā nākusi no termināļa pie Karostas kanāla, kur kuģī krauts
kāds naftas produkts, kura sastāvā ir viela ar šādu smaku. Termināļa nosaukumu
R. Bērziņš neizpauž, jo avotu pārvaldes darbinieki noskaidrojuši, bet aktu
nav sastādījuši, jo smakas izplūde bijusi ātri novēršama – darbinieki solījuši,
ka līdz otrdienai visa krava būs kuģī un pēc tam tādu vairs tur nepārkraušot.
Turklāt dienas laikā smirdoņa jau izvējojusies. R. Bērziņš saka: veselībai
šī smaka nav kaitīga.

Ja laiks būtu bijis vējaināks,
liepājnieki smaku nemaz nebūtu jutuši, skaidro Valsts vides dienesta pārstāvis.
Taču, tā kā vējš pirmdien bija ļoti lēns un ar mainīgu virzienu, mākonis ceļoja
pa pilsētu, uz ilgāku laiku kādā vietā apstādamies. 

Likums noteic, ka smakas radītājs
sodāms, ja tās robežlielums pārsniegts septiņas dienas. Tiesa, fiksēt
pārsniegšanu nav viegls uzdevums, par to varēja labi pārliecināties 2012. gada
vasarā, kad smakas intensīvi radīja uzņēmuma “Liepājas metalurgs”
darbība.

Reģionālās vides pārvaldes pārstāvis
arī skaidro, ka aizdomīgu smaku avoti var būt dažādi. Piemēram, pirms divām
nedēļām pārvalde saņēmusi sūdzību no “Laumas” rajona. Izrādījies, ka
avots ir privātmājas kurtuve. “Kāds nu kuram tas kurināmais ir,”
nosaka R. Bērziņš.

16 komentāri

2013-12-11 07:21

VS: "Veselībai šī smaka nav bīstama"...un to noteica bez superdārgām ekspertīzēm un analīzēm, tikai ar deguna palīdzību...:D

2013-12-11 08:11

AAA: Tā smaka izplatās regulāri tikai atkarīgs no vēja virziena. Vides pārvalde arī neko nedara jo saņēmušies kukuļus ,bet vienkāršie ļudis tikai ož smaku

2013-12-11 08:11

Lauma: Nu beidzot arī centrā ir saoduši kautkādu smaku. Pat vesels raksts uztaisīts par šo tēmu. Bet ko lai dara Laumas rajona iedzīvotāji, kas regulāri to jūt? Un agrāk pēc vairākkārtējām sūdzībām pārbaude bija, bet neko nekonstatēja, jo gan jau ka bija "zvans draugam" par gaidāmo vizīti. Tagad saoduši arī centrā- vairs nevar ignorēt šo faktu.... Tāda sajūta, ka Liepāja beidzas uzreiz aiz tirdzniecības kanāla. Kamēr problēma tajā pusē- nekas liels, tikko centrā- o, jātaisa reportāža, svarīgi tak...!

2013-12-11 08:17

Lielaiss: Interesanti ka nenosauc no kāda naftas termināla zinu ka no DG un smaka tur izplatās regulāri

2013-12-11 08:17

Ventspils ielā: pirmdienas vakarā smaka bija neciešama un atkal nevienam nekas!!! Super pilsētā dzīvojam!

2013-12-11 08:47

lapsis: Ļotil abs likums! Smirdinātāji sareiķina, ka 6 dienās kravu var pārkraut, un mūsu plāno galdiņu urbēji var tiem iepūst kur vien vēlās. Un ja grozās normāls piķis, kādēļ gan nesolīt līdz nākamajai reizei, ka vairāk nesmirdēs. Varbūt kaut ko nepareizi saprotu, bet ja ir saožama naftas produktu smaka, tad tā ir noplūde. Ja tā ir noplūde (varbūt tikai tvaiki), vai tur nav sprādzienbīsramība?

2013-12-11 08:48

poisons: tad jau naakošo kravu droši bvar paarkraut nakts visuu un lielaa veejaa droši...

2013-12-11 08:51

smārds`: Jā ,kas bija tas bija!Braucu pa Pulvera ielu vakarā ap astoņiem,nu vienkārši neciešama it kā gāzes,it kā sēra smaka ,un tāda tā bija Zaļā birzē visu vakaru!

2013-12-11 09:03

fāstneds: kāpēc man butu piespiedu kārtā jāož tas draņkis,kamēr kāds ar to pelna naudu?

2013-12-11 09:06

22t7: Super pilsētā ir super mērs

2013-12-11 09:14

munise: Laumas rajonā šī smaka bija neciešama svētdien un vēl otrdien u n nevienam nekādas atbildības.

2013-12-11 09:22

smacen: nez kā ir, ja no šādas smakas cilvēks vemj, ir tā kaitīga vai nav, jeb tā tikai tāda organisma reakcija??

2013-12-11 09:23

Bērziņa k-gs!!!!!: Nu kāds no taviem darbibniekiem kaut ko beidzot var lietas labā darīt, lai Pulvera ielas rajonā regulāri nesmirdētu, tie termin āļi!!!!!!!!!!???????????

2013-12-11 10:02

Juris Baismīgais: Eiropas 2013. gada labākās pašvaldības vadītājs Sesks kārtējo reizi palaida legālo Smaku

2013-12-11 11:38

iva: nav kaitīga? noteikti veselīga un labvēlīgi iedarbojas uz organismu.Kaut ko stulbāku nevar pateikt.To man šķiet jebkurš saprot,ka ķīmiski izgarojumi neko labu organismam nenodara.

2013-12-11 13:31

zb: Svētdien ap pēcpusdienu smirdēja pēc gāzes pa visu Zaļo birzi, vienkārši nebija iespējams atrasties dārzā,bija jāmūk mājā aiz plastmasas logiem. Nu nezinu, ja man tas jāelpo 6 dienas,tad šeit demokrātiski līdzekļi laikam sevi ir izsmēluši !!!!!!! Nu jau VVD atklāti piesedz vainīgos,nerunājot jau par bezdarbību.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz