Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Smeļas idejas mūsdienīgai skolai

Smeļas idejas mūsdienīgai skolai
25.08.2016 07:06

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Koncertzālē “Lielais dzintars” norisa vērienīgs starptautiska mēroga izglītības forums “Iespēju tilts”, kas pulcēja apmēram astoņus simtus dažādu izglītības pakāpju skolotājus, skolu vadītājus un izglītības speciālistus no visas Latvijas. Forumu organizēja izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi, Izglītības tehnoloģiju asociāciju un Raiņa Liepājas 6. vidusskolu.

“Rīkojam šo forumu ar mērķi pastāstīt, kādas ir mūsdienīgas mācīšanas tendences, kā izglītības procesā ieviest modernās tehnoloģijas. Trijās sesijās visas dienas garumā bija iespēja uzzināt, kā jau šobrīd ikviens skolotājs var īstenot mūsdienīgu mācīšanos, iesaistot un motivējot ikvienu skolēnu klasē. Mēs esam piesaistījuši ārvalstu lektorus, kuri demonstrē, kā būvēt mūsdienīgu skolu, un ne tikai no arhitektūras, bet arī no koncepcijas viedokļa. Vārdu sakot, šī ir reize, kurā mūsu skolotāji uzzina, kā dizainēt mūsdienīgu mācību vidi, saprotot to visplašākā nozīmē – gan iekārtojuma, gan tehnoloģijas, gan mācīšanas formas ziņā,” sacīja Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš.

Forumā uzstājās izglītības konsultāciju uzņēmuma “Challenging Learning” izpilddirektors Mārtins Rentons, modelējot pieejas kritiskās domāšanas un izziņas formēšanai. Viens no lektoriem Džons Kolliks ir pieredzējis pedagogs, lasa lekcijas Tokijas universitātes  studentiem. Lektors jau divdesmit piecus gadus nodarbojas ar tehnoloģiju ieviešanas stratēģiju izstrādi, galvenokārt koncentrējoties uz tehnoloģiju ietekmi izglītībā un 21. gadsimta pedagoģijas attīstību. Lektors sacīja: “Es Latvijas skolotājiem lasu lekcijas jau apmēram sešus gadus. Vēlos viņus iepazīstināt ar jaunākajām tehnoloģijām un to pielietošanu praktiski. Runāju arī par tādām tēmām kā vērtēšana, darbs klasē, informācijas un datu sistēmas ietekme uz mācību procesu.” Starp lektoriem bija arī citi Lielbritānijā atzīti universitāšu profesori – Džons Trakslers, kurš ir viens no mobilās mācīšanās ideju aizsācējiem un lords Džims Naits, kā arī “Microsoft” izglītības biznesa attīstības vadītājs Danijels Bačeličs.

Tā kā Britu padome palīdzēja piesaistīt ārvalstu lektorus, forumu apmeklēja arī Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Tims Kolejs.

Foruma dalībnieki – Liepājas skolu skolotāji – sacīja, ka viņi novērtējot iespēju uzklausīt pasaules klases lektorus un noteikti no visa dzirdētā gūs vielu pārdomām un idejas tālākam mācīšanas procesam.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz