Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Svētdiena, 22. septembris

Vārdadiena: Maigurs, Mārica, Māris

Sociālais dienests sniedz palīdzību traģiskajā ugunsnelaimē cietušajiem

Atslēgvārdi ugunsnelaime | mežu iela | bojā gājušie | bērni | sociālais dienests | palidziba

Foto: lasītājs

Liepājas domes Sociālais dienests atbalsta traģiskajā ugunsnelaimē, kuras laikā gāja bojā divi bērni - 2006.gadā dzimis zēns un pusgadu veca meitenīte, cietušo ģimeni, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča.

Viņa skaidro, ka Sociālais dienests piešķīris apbedīšanas pabalstus aptuveni 200 eiro apmērā ugunsnelaimē bojā gājušo bērnu guldīšanai zemes klēpī. Sociālais dienests apmaksā bojā gājušo bērnu vecmāmiņai psihologa pakalpojumus. Tāpat vecmāmiņai tiks piešķirts vienreizējs materiālais pabalsts.

“Pēc vajadzības Sociālais dienests gatavs apmaksāt arī psihologa palīdzību citiem bojā gājušo bērnu tuviniekiem, piemēram, viņu mātei,” norāda I.Bartkeviča, piebilstot, ka bojā gājušo bērnu otrā vecmāmiņa no psihologa palīdzības atteikusies.

Traģiskā ugunsnelaime, kas dzēsa abu bērnu dzīvības, deviņstāvu mājā Mežu ielā izcēlās 12.janvārī tūlīt pēc darba dienas beigām. Kad no piedūmotā septītā stāva dzīvokļa iznesa bērnus, viņi bija bez dzīvības pazīmēm un mediķi bija bezspēcīgi - mediķu veiktie atdzīvināšanas pasākumi bija nesekmīgi un bērnu dzīvības neizdevās glābt.

Dzīvoklī 3 kvadrātmetru platībā bija dedzis dīvāns, dekoratīvā eglīte un televizora galds. Bērni dzīvoklī ugunsgrēka izcelšanās brīdī bija atstāti bez pieaugušo uzraudzības. Saistībā ar traģēdiju policijā tika uzsākta izmeklēšana pēc krimināllikuma 18.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu.

Sākotnējā informācija liecināja, ka bērni saindējušies ar dūmiem, skaidroja policijā, norādot, ka sākotnējā versija par nelaimes cēloni ir bojājums elektroinstalācijā, kas izraisījis degšanu ar spēcīgu piedūmojumu.

Kā portālam otrdienas, 19.janvāra, pēcpusdienā skaidroja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse, policijā turpinās izmeklēšana šajā lietā: “Kriminālprocess ir uzsākts un tajā norisinās pirmstiesas izmeklēšana, kuras ietvaros tiek veiktas visas procesuālās darbības, ko paredz likums. Tajā skaitā virkne ekspertīžu, no kuru rezultātiem, slēdzieniem ir lielā mērā atkarīgas policijas tālākā rīcība, lēmumu pieņemšana, kā arī iespējama kriminālprocesa pārkvalificēšana uz konkrētu Krimināllikuma pantu.” “Nav noslēpums, ka ekspertīzes, piemēram, tieši par ugunsgrēka izcelšanās tehniskajiem iemesliem, prasa   ilgāku laiku,” viņa piebilst.

Jau ziņots, ka Bāriņtiesas uzskaitē traģēdijā cietusī ģimene nav bijusi, taču saistība ar Bāriņtiesu šai ģimenei gan bijusi. Proti, ugunsnelaimē bojā gājušā zēna mātei atņemtas aprūpes tiesības un zēns dzīvojis pie vecmāmiņas, kura bijusi viņa aizbildne. Bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele portālam atzina: “Par vecmāmiņu varam teikt tikai labāko, aizbildne rūpējās par mazdēlu. Līdz šim nekādi pārkāpumi no Bāriņtiesas puses nav konstatēti – bērns bija aprūpēts.”

Par sešus mēnešus veco meitenīti Bāriņtiesai informācijas nav: “2015.gada nogalē, kad Bāriņtiesas darbinieki apmeklēja šo ģimeni, meitenītes tajā vēl nebija.” Kaimiņi zina teikt, ka meitenīte pie vecmāmiņas atvesta 2015.gada pēdējās dienās.

Kā portālam atzina Sociālajā dienestā, diemžēl ar bojā gājušo bērnu māti Sociālajam dienestam kontaktu nav. Neoficiāla informācija vēsta, ka māte neatrodas Latvijā.

  • Komentāri (0)
  • 0

Pievieno komentāru

Šo rakstu drīkst komentēt tikai reģistrēti lietotāji Reģistrējies šeit Atgādināt paroli

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!