Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Sociālās jomas projektu konkursā atbalsta arī liepājniekus

Sociālās jomas projektu konkursā atbalsta arī liepājniekus
25.03.2019 12:36

LETA

Sociālās jomas projektu konkursā 13 biedrībām un nodibinājumiem no visas Latvijas tika sadalīti 75 000 eiro, aģentūru LETA informēja labdarības organizācijas “Ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne.

Konkursā tika saņemti 94 pieteikumi par kopumā 569 000 eiro. Iesniegto projektu vajadzības septiņas reizes pārsniedza summu, kas pieejama. Pieprasījums norāda lielo aktualitāti sociālā atbalsta sniegšanā Latvijā, uzskata organizācijā.

Lai ziedojumu sadale būtu maksimāli godīga un caurskatāma, par projektu atbalstu lēma Mērķziedojuma padomes pārstāvji no Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, “Latvenergo” un “Ziedot.lv”.

Biedrība “Centrs “Marta”” konkursā ieguva 9674 eiro. Šīs biedrības projekta mērķis ir nodrošināt pilnu starpdisciplinārā modelī balstītu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu vardarbībā cietušām Liepājā un tās apkārtnē dzīvojošām sievietēm atbilstoši viņu vajadzībām, lai pārtrauktu vardarbību, mazinātu vardarbībā gūto traumu sekas un nodrošinātu tiesību aizstāvību. Pakalpojumā ietilpst sociālā darbinieka, psihologa, jurista un citu speciālistu koordinēts atbalsts cietušajām, kas papildina un pilnveido valsts apmaksātā atbalsta minimumu.

Nodibinājums “Dzintara lapsas fonds” konkursā ieguva 5190 eiro, lai Liepājā īstenotu projektu, kura mērķis ir divu nodarbību ciklu organizēšana sociālo risku grupu ģimenēm, lai preventīvi mazinātu vardarbības riskus, veicinātu drošu piesaisti, minimizētu disfunkcionālu audzināšanas principu tālāku izplatīšanos sociāli nelabvēlīgā vidē.

Nodibinājums “Liepājas reģionālās slimnīcas atbalsta fonds” saņēma 3040 eiro, un par šo finansējumu tiks organizēti četri semināri, kuros cilvēku ar īpašām vajadzībām piederīgie un paliatīvās aprūpes darbinieki un atbalsta personas tiks apmācīti par enterālo barošanu, enterālās barošanas ierīcēm, perkutānās endioskopiskās gastronomijas zondes kopšanu, pārtikas produktiem un citiem jautājumiem.

Piešķirtais finansējums biedrībām un nodibinājumiem, kuri īstenos projektus, būs pieejams no 2019.gada 1.aprīļa.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli