Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Šoferi rīt grasās streikot

Šoferi rīt grasās streikot
Foto: Egons Zīverts
29.05.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Akciju sabiedrības “Liepājas Autobusu parks” (LAP) arodorganizācija un darbinieki nolēmuši organizēt streiku rīt, 30. maijā. Streikā izteikuši gatavību piedalīties 154 darbinieki – uzzināja “Kurzemes Vārds”. Savukārt LAP vēlas panākt, lai tiesa atzīst streika pieteikumu par nelikumīgu, teica uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns. 

Pēc L. Krongorna teiktā, streiks nevar notikt, kamēr LAP iesniegumu nav izskatījusi tiesa. Šāds iesniegums tiesai esot jāizskata paātrinātā kārtībā. Kurzemes rajona tiesā “Kurzemes Vārds” uzzināja, ka LAP iesniegums ir saņemts, taču tā izskatīšanas laiks vēl nav noteikts. Turpretī Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības “LAKRS” pārstāve, juriste Dace Tarasova sacīja, ka arodbiedrībai par LAP iesniegumu tiesā nekas oficiāli nav zināms. Arodorganizācijas pārstāvis gan par to brīdināts ar īsziņu, taču “īsziņas neskaitās”, ar tām varot “blefot”.

Arodbiedrības “LAKRS” mājaslapā publicētas vairākas streika prasības, tostarp noteikt autobusu vadītājiem stundas tarifa likmi 7 eiro stundā, noslēgt darba koplīgumu jaunā redakcijā un citas. Pēc D. Tarasovas teiktā, kopš arodbiedrība paziņojusi uzņēmumam par streiku, sākusies darbinieku iebiedēšana, turpretī neesot nekādas runas ne par darbinieku algām, ne par kādu citu prasību izpildi. L. Krongorns “Kurzemes Vārdam” lika saprast, ka šoferu prasītā alga nav reāla, tāda netikšot sasniegta “pat 2030. gadā”.

Pēc informācijas, kas ir “Kurzemes Vārda” rīcībā, streikam gatavojas gan tālsatiksmes, gan reģionālo maršrutu, gan pilsētas maršrutu autobusu šoferi. Pēc arodbiedrības ieceres, streikam būtu jāsākas no rīta pulksten 9. Pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Uldis Zupa sacīja, ka viņš par iespējamo streiku dzirdējis tikai neoficiāli un nekonkrēti. Ja streiks patiešām notiktu, tad LAP būtu jānodrošina pakalpojums tomēr vismaz minimālā apjomā, bet “pie manis ne viens nav interesējies, kas ir minimālais apjoms”, teica U. Zupa.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli