Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Šoferis: “Sūdzības iemesls – runāju latviski!”

Šoferis: “Sūdzības iemesls – runāju latviski!”
Foto: Andris Gertsons
15.08.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

“Tie ir meli, meli, tikai meli! Vienīgais iemesls sūdzībai ir tikai tas, ka esmu runājis latviski!” uzskata pilsētas autobusa šoferis, par kuru “Kurzemes Vārdam”, citiem medijiem un Liepājas Autobusu parkam jūlijā sūdzējās atpūtniece no Lietuvas.

Sieviete rakstīja, ka maršruta galapunktā uz krieviski uzdotu jautājumu, cikos autobuss aties, šoferis atbildējis latviski, bet pēc tam esot sācis kliegt un nosaucis viņu par okupanti. Par sūdzību “Kurzemes Vārds” lūdza atbildi Liepājas Autobusu parkam, bet, kamēr atbilde vēl nebija saņemta, uz redakciju atnāca pats šoferis – viņš nevēlas, ka viņu sauc vārdā, taču izstāstīja, kā viss noticis no viņa skatupunkta. Šoferis noliedz, ka būtu kliedzis, un arī to, ka būtu lietojis vārdu “okupanti”. Taču, jā, viņš sievietei atbildējis latviski. Tā kā sieviete teikusi, ka ir Lietuvas pilsone, viņš piedāvājis runāt lietuviski, “Kalbėti lietuviškai!” šoferis tūdaļ demonstrē frāzi kaimiņvalodā. “Izrādās, viņa lietuviski nevar ne vārda!” teic šoferis. “Viņa pieprasīja, lai runāju tieši krieviski.” Kad krieviski nerunājis, potenciālā pasažiere teikusi (krieviski): “Ak tā, redzu, kā mūs te neieredz!” Sūdzībā sieviete raksta, ka nepatīkamā vārdu apmaiņa notikusi viņas bērnu klātbūtnē, bet šoferis apgalvo, ka “nevienu bērnu” tobrīd neesot redzējis.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka pilsētas sabiedriskā transporta šoferu pienākumos neietilpst runāt svešās valodās, bet gan “droši pārvadāt pasažierus un izturēties pret viņiem normāli – laipni” – teica Liepājas Sabiedriskā transporta aģentūras direktors Uldis Zupa. Pagājušajā nedēļā “LAP” valdes loceklis Māris Ārbergs sniedza atbildi redakcijai, ka gadījums ir izskatīts un izvērtēts. “Mikroautobusa vadītājam piemērots disciplinārsods, kā arī veikta atkārtota instruktāža par pienākumiem apkalpojot pasažierus un par komunikāciju ar pasažieriem. Mūsuprāt, šo domstarpību varēja novērst, sniedzot atbildi uz uzdoto jautājumu, nevis debatēt par valodas lietošanu. Ceru, ka šādi gadījumi neatkārtosies,” atbildē raksta M. Ārbergs. Telefonsarunā ar “Kurzemes Vārdu” viņš atzina, ka precīzi noteikt, kāda īsti bijusi vārdu pārmaiņa starp šoferi un iespējamo pasažieri, vairs nav iespējams, ir tikai “vārds pret vārdu”, un sacīja nepārprotami: “Protams, ka nesodām par to, ka šoferis nerunā krieviski. Bet vienmēr ir jāmēģina atrisināt problēmu ar iespējami mazākām sekām. Šajā gadījumā konflikts izcēlās ne no kā.”

88 komentāri

2018-08-15 07:22

interesanti: No kura laika autobusu šoferi kļuvusi par lietuviešu valodas ekspertiem? Un ja ši sieviete būtu tūriste no Krievijas vai Izraelas, kur dadzi runa krievu valoda? ko tad? Nevarēja vai negribēja krieviski atbildēt? Nav problēmu! ŠIe cilvēki (ar savu naudu!) brauks atpūsties citur.

2018-08-15 07:35

Pareizi: Nu acīm redzot ir inteleģentāki cilvēki par Jums "interesanti", kas māk arī variākas valodas. Pareizi šoferis darīja. Tā tie okupanti nekad nesapratīs kad jāmācās valoda kurā dzīvo vai tā ir Latvija vai Lietuva.

2018-08-15 07:40

Evito...: Šoferis nekaunīgi melo, jo šī pati sieviete bija netālu apmetusies, un pa telefonu runā tīri lietuviski, bet ar vietējiem krieviski... zinu, jo viņa personīgi šo visu situāciju izklāstīja neilgi pēc notikušā...tagad jau var visvisādas atmazkas izgudrot, bet redz nepaveicās šoferim, jo sieviete ir ļoti sabiedriska un komunikabla, un ja šoferis melo par šādām lietām, tad nedomāju ka pārējais ir taisnība.

2018-08-15 07:50

es: manprāt bieži ir jūtama necieņa pret mūsu zemi latviju ,tās tautu un valodu ,it īpaši no krievu tautiešiem kuri dzīvo šeit.un šis gadījums ir tikai loģiskas sekas Krievu necieņai pret mūsu tautu zemi un valodu.

2018-08-15 08:00

JB: Tatad visiem cittautiesem kas iebrauc latvijas robeza jazin latviesu valoda.Diezvai ja soferi butu uzrunats anglu valoda varetu atbildet.Ka saprotu krievi un krievu valoda latvija ir tabu,fui

2018-08-15 08:01

Latvietis: Eiropas Savienībā par starptutisko saziņas valodu nav atzīta krievu valoda un tas ka vairums krievalodīgie grib lai visi un visur ar viņiem runā krieviski nav pamats nosodīt autobusa soferi kuram nav dispičera, vai izziņu sniegšnas pienākums.

2018-08-15 08:05

rere: Viens šoferis tiešām ir ļoti rupjš uz jautājumiem neatbild pat latviešu valodā,bet pārsvarā visi ir ļoti laipni un atsaucīgi ,es saprotu šo situaciju ,jo man bija līdzīgs gadījums,iespējams,ka tas šoferis vēl strādā

2018-08-15 08:10

Vārds Uzvārds.: tūlīt atkal būs 100 komentāri. Garā vājie un krievu troļļi ņemsies. Jo vairāk fona troksnis, ko labāk. Tāds ir uzdevums. un tad atkal vRia Novosti uzrakstīs. Jo tiem gebelsiem šo vien vajag. Ignorēt vajag šādus 'notikumus', lai viņiem nav augsne kārtējam propagandas rakstam. Nevis atvainoties un vēl sazin ko.
cep te desmit rakstus...
šoferim NAV jātaisnojas par to, ka runā latviski.

2018-08-15 08:18

Rolis: es esmu pabijis daudzās zemēs , un man nav pratā pat ienācis kādam ko jautāt latviski, vai krieviski.kur nu vēl apvainoties un sūdzeties par nelaipnību ja ar mani nerunā tādā valodā kā man iegribas.

2018-08-15 08:21

ffg56: Kad vietejie krivi izlikas par tūristiem ......zināms stāsts

2018-08-15 08:23

skumīgais: skumji jatazīst ka PSRS okupacija rullē........jo latvietim savā zemē ir jasāk ataisnoties pat par to ka runā latviski un nerunā okupantu uzspiestā /krievu valodā..

2018-08-15 08:30

tas gan: Nu baigie gudrīši, plānprātiņi, paši saprotat ko runājat. Kāds tur sakars ar krievu valodas runātājiem, kas dzīvo šeit???? Tūrists ieradies pie mums un viņš tak neuzdos jautājumu uz kuru grib saņemt atbildi savā valodā, bet pajautā kaut cik kopīgi saprotamā valodā "krievu" un ko baigi grūti bija atboldēt??? Stulbie naciki. Aizbrauciet uz kādu bijušo republiku un tur ko palīdzību prasīsiet latviski KĀ TAD, vēlu veiksmi. Ja jau nevēlaties, lai pie mums brauc tūristi nu tad sēdiet un purpiniet savos tumšos kaktiņos.

2018-08-15 08:30

es: cilvēciņi atopieties reiz....un padomājiet.... kurā valstī vēl tiek pārdevējai, vai autobusas šoferim pieprasīts/ uzspiests pārvaldīt krievu valodu?.???..un ja nepārvalda tad darbā nepieņem

2018-08-15 08:38

Tototo: Atbalstu šoferi, pareizi darīja. Lai runā angliski, ja nemāk latviski.

2018-08-15 08:39

Q10: Kārtējais paraugs impēristu-okupantu augstprātībai. Interesanti, vai UK arī šī augstprātīgā impēriste pieprasītu šoferi runāt krievu valodā un vai šoferi tur sodītu? No okupantiem šo augstprātību var izdzīt nelokoties viņu priekšā. Un vēl pietiek nekaunības skriet rakstīt sūzdību!

2018-08-15 08:44

x: šis gadijums labi parāda cik krievalodīgie necienīgi/ nicinoši izturas pret šīš zemes tautas valodu,ja pat iesniedz sūdzību par to ka kāds latvietis nerunā krieviski un piemin faktu par okupāciju, okupantiem un to centieniem iznīdēt šo tautu un valodu..

2018-08-15 08:48

ejT: zināt vairākas valodas nav nekāds kauns,pati valoda nav vainīga ja jums nepatīk konkrēti cilvēki un nacisms nav cieņā nevienā civilizētā valstī un visu laiku dzīvot ar naidu sirdī ir ...

2018-08-15 08:54

re: SKUMJI SKATĪTIES , KA VISI KMENTĀRI IR IZDZĒSTI, KUR CILVĒKI AIZSTĀV LATVIEŠU VALODU UN DOTAJĀ MOMENTĀ ŠOFERI... BŪTU JUMS PĒD''EJAIS LAIKS MELNAI MASAI IEMĀCĪTIES LATVIEŠU VALODU......

2018-08-15 08:58

kaut: ja tādi šoferi būtu vairāk ,tad latviešu tauta un tās valoda neiznīktu tik drīz kā krieviem tas gribētos un okupācijas laikā bija ieplānotsun realizēts.

2018-08-15 09:00

Elfa: Latvieši drīz aizmirsīs savu valodu tik pazemīgi cenšoties izpatikt TŪRISTIEM.............

2018-08-15 09:01

Ti lox: Ko var cepties? Kaapeec vispaar seit kaut ko komenteeet? To ka tu raudi seit, tas nevienam neintresee. Un no taa nekas nemainiisies. Nee vieteejam Antonam vai Kaarlim nedz ari Seskam. Juus reali apskataas akstu un virzaas talak uz savu facebook vai draugiem( kas kuram tuvaaks)
Kaapeec mees barojam redaktoora ego? Vai vina debiilos troll rakstus? Atbilde pavisam vnk. Nav uzmaniibas pietiekami. Taapeec gribaas izpausties lai kaads novertee cik gudri tu maaki dirst. Vai tupi tupo aiz gara laika jo nav darbs un nesanaak alinam.

2018-08-15 09:02

nekāds kauns: latvietim savā zemē ir jasāk ataisnoties pat par to ka runā latviski un nerunā okupantu uzspiestā /krievu valodā vai leišu.

2018-08-15 09:05

tas pats: ...ja...zināt vairākas valodas ir labi, it īpaši to valodu kurā valstī ierodies un dzīvo. Bet piedzimt, dzīvot Latvijā un nemācēt runāt latviski ir klaja necieņas demonstrēšana pret šo tautu, zemi, valsti un gribēt lai kāds šeit ciena tādu indivīdu ir muļķīgi vai apsurdi.

2018-08-15 09:06

ko-ko: laj atpushas lietuva es bsiezhi pastajgajos pa parku kura lietuvieshi stajga ar berniem pipe un dzer alu un chobishus met pie zemes kulturaka nacija ta pat vini uzveda laiva vis met udeni

2018-08-15 09:09

Arnis: Daudz autobusu soferi greko vadot ka pilsetas ta starppilsetas autobusus un lieto mobilos telefonus No autoparka vadibas nav reakcijas

2018-08-15 09:16

Galvenais arguments: Kad krieviem saka , kāpēc viņi nerunā latviski , tad galvenais arguments ir - jūs taču ar mums nerunājat latviski , tūlīt pārejat uz krievu valodu , tāpēc nevaram iemācīties. Nu pamēģināja.

2018-08-15 09:21

Latviete: Personīgi esmu piedzīvojusi situāciju, kad Lietuvā man neatbild uz krieviski uzdotiem jautājumiem. Tur tas notiek ļoti bieži. Cenšos vienmēr ņemt līdzi mazmeitu par tulku, viņa runā angliski, tad gan visi ir ļoti laipni.

2018-08-15 09:22

Nesaprotu: Uzlikta disciplinārsodu par ko? Par to, ka šoferis ciena savu zemi un runā oficiālajā valsts valodā? Jāsāk tie krievi audzināt, viss pareizi!

2018-08-15 09:32

....!!!: Ļoti daudzi lietuvieši paši neprot ne krievu valodu, ne angļu valodu. Esot tur bieži vien ir grūti komunicēt. Kādēļ gan atpūtniece nevarēja apskatīties autobusu atiešanas tablo, kas katrā pieturā ir pieejams. Šoferiem nav pienākums zināt svešvalodas, bet droši pārvadāt pasažierus. Diemžēl bieži vien pasažieri paši izprovocē vadītāju ar savu neadekvāto uzvedību - ne vienmēr vadītāji ir vainīgi.

2018-08-15 09:36

Objektīvi: Tātad, lai visiem būtu skaidrs - disciplinārsoda pamats var būt TIKAI UN VIENĪGI objektīvs apstāklis. Savukārt, par objektīvu apstākli atzīstams TIKAI UN VIENĪGI apstāklis (vai apstākļu kopums) kas ir dokumentēts fakts. Tiesību normās to sauc par pierādījumu. Ja šādu dokumentētu faktu nav, tad Liepājas autobusu parks ir izdarījis tiesību aizskārumu attiecībā pret autobusa vadītāju. Pasažieres sūdzība nav pierādījums un tai ir subjektīvs raksturs. Tā kā visticamāk, ka LAP autobusa vadītāju sodījusi neesot pierādījumiem, turklāt šāda informācija no LAP izskanējusi publiski, tad LAP būtu steidzami jāatceļ disciplinārsods, lai izvairītos no tiesiskajām sekām, kā arī publiski jāatvainojas autobusa vadītājam. Ļoti būtiska lieta - AUTOBUSA VADĪTĀJAM NAV JĀPIERĀDA SAVA NEVAINĪBA, BET LAP ŠAJĀ GADĪJUMĀ BŪTU JĀPIERĀDA VIŅA VAINA. Kā atzīst M.Ārbergs, LAP diemžēl nav iespējams pierādīt šofera vainu. Taču, tas nav traucejis piemērot disciplinārsodu. Tādā valstī dzīvojam.

2018-08-15 10:06

hexe: kad man pludmalē suns metās klāt un aizrādīju ,ka jātur pavadā ,tad dāmīte tēļoja ārzemnieci,kas runā tikai angliski,bet pirms tam turpat blakus ar draudzeni trina mēlītes tīrā krievu valodā.Tā kā tādas aktrises ir sastaptas un nevaram apgalvot ,ka šoferis būtu tiešām pret tūristi izturējies valodas likuma ietvaros.Parasti jau lietuvieši un igauņi dod manīt ,kas viņi ir un tālākā komunikācija vienmēr notiek bez problēmām.Tāpat kā mēs braucot pie kaimiņiem vispirms ar dažām frāzēm parādam ,ka esam latvieši.Tā tas bija pat tālajos padomju laikos.

2018-08-15 10:27

xt: Kad es braucu uz Poliju, tad vienmēr sagatavoju, man iespējošos teikumus poļu valodā, kurus varu nolasīt vai parādīt ja vajadzēs. Bet paļauties, ka mani svešā valstī sapratīs latviski vai krieviski, to gan nē. Krievi vienkārši laikam neieredz baltiešus un dažbrīd ir tāda sajūta, ka viņi speciāli meklē konfliktu, lai varētu to kādam pierādīt.... Normāli krievi neskrien un nesūdzas, bet šie izskatās, kad bija jau sagatavojušies un laika arī bija gana, lai to izdarītu.....

2018-08-15 10:45

pasažieris: šinī gadījumā izskatās ka vainīgs tūrists kas no sevis iedomājās, ka ir pārāks par citiem!

2018-08-15 10:53

ko ta nu: Kā tur bija ,vai mikriņos nav novērošana???

2018-08-15 10:55

Brr: Okupàcijas sekas,malaci

2018-08-15 11:04

vaidošā šķira ir visur: Nevienā citā eiropas valstī ja nemācēsim nacionālo viņu valodu,neviens ar mums nerunās krieviski! Kāpēc tad tas jādara Latvijā! Vai nu latviski, vai angliski un ne savādāk! Kas attiecas uz to,komentāru, ka šoferis grib izrādīties ,ka runā lietuviski, varu tikai pateikt,ka tas nav nekāds brīnums,man piemēram ir 69 gadi un neesmu speciāli mācījusies valodas, bet varu sarunāties lietuviski, latviski,krieviski un sarunu līmenī anglski,bet saprotu arī ukrainiski un poliski!!! Un kas tur tik neparasts?

2018-08-15 11:17

Opis: Šoferis ir malacis.

2018-08-15 11:17

dArtanjans: Aizbrauciet uz EST,un tad gudri muldat.Runāsi krieviski,tevi neredzēs un nedzirdēs.Ja piedāvāsi sarunu vest angļu,vācu vai! krievu valodās,saņemsi atbildi tajā valodā,ko uzrunātais prot.

2018-08-15 11:20

Иосиф: Nu cik ilgi var šo tēmu cilāt? Viss taču jau noskaidrojās kad tapa 1.raksts - ŠOFERIS RUPEKLIS uzkliedza sievietei ar bērnu, ka viņa ir okupante tikai par to, ka viņa bija iedomājusies kā TŪRISTE pajautāt apkalpojošās sfēras (!) darbiniekam kaut ko par autobusa atiešanas laikiem (nevis kur var nopirkt karstus pīrādziņus).
Tagad šis šoferis-rupeklis (būtībā šovinists) skrien uz redakciju vaimanāt:
1. Kāpēc tad publiski negrib nosaukt savu vārdu, ja jau tik pārliecināts par savu taisnību?
2. Esot jautājis lietuviski, bet sieviete nav sapratusi - beigtam ēzelim jāzviedz par šo - kurš no LAP šoferiem māk kaut ko lietuviski (ja nu vienīgi sev adresētu teicienu "Žirga galva")
3. Kādā tad valodā, lai pasažieri uzrunā šoferi - suahili, ķīniešu vai mongoļu????
4. Kā savādāk, lai iebraucējs pilsētā uzzina kaut ko sīkāk par transporta kustību (atiešanas laiks, kustības maršruts, biežās izmaiņas satiksmes organizācijā, utt) ja ne griežoties pie vadītāja jo Liepājā autobusos un tramvajos nesēž konduktors un netirgo biļetes.

Tagad laikam atskrējis uz redakciju jo priekšniecība lika vai arī jūt, ka var sanākt nopietnākas ziepes - nacionālā naida kurināšana ir krimināli sodāma.Ieteiktu to atcerēties visiem tiem kas mūs sauc par okupantiem, PSRS "atliekām", u.c. vārdos, kas konkrēti norāda uz komentātoru gara spēju līmeni.

2018-08-15 11:28

tralala: Tā teikt, šis nemaz nav apspriežams. ja viņai problēma ar valsts valodu, ja baigi vajadzēs, lai pajautā tulkojumu vēl kādam pasažierim, gan pārtulkos.

2018-08-15 11:46

Pasažiere: Ārberga kungs pats atzīst telefonsarunā ka precīzi nevar noteikt kāda vārdu pārmaiņa bijusi,bet disciplinārsods vienalga piemērots-autobusu parkā šoferi nau nekas,katrs kam nau slinkums var nomelnot un vadība nemaz nedomā par darbiniekiem-tāpēc ari streiko,varbūt vadība aizdomāsies,lai veicas šoferiem kas par kapeikām strādā šo atbildīgo darbu.

2018-08-15 12:04

Dhanny: "Kalbėti lietuviškai!" - es tiešam neticu, ka musu šoferi māk runat lietuviski! Tur daži ari angļu valodu nezin. Vien reiz turisti no Azijas pa angliski jautaja vadītājam, vai autobuss brauc lidz pilsētas centram? Vadītājs vienkarš sež, skatas uz viņiem, mēģināja kaut ko pateikt, bet nekas nesanaca. Un pec tam paprasija lai kaut kads no pasažieriem viņiem paskaidro.

2018-08-15 12:21

visiem komentētājiem!: Personīgi pazīstu to autovadītāju, tik tiešām, šis cilvēks māk lietuviešu valodu!

2018-08-15 13:45

***: Pārsvarā autobusu vadītāji ir pieklājīgi, droši vien gadās arī pa kādai " melnajai avij", bet kur gan tā nav! " ļaudis, esiet paši cilvēcīgi!

2018-08-15 13:49

stulbenim Jozefam!: 1. Vārda nosaukšana neko nemainīs.
2. Šoferim nav jāprot kaut kāda svešvaloda no okupācijas laikiem.
3. Pasažieriem nav jāuzrunā šoferis.
4. Šoferis nav pilsētas infocentrs. Neaptēstā krievu sieviete varēja ielūkoties internetā,lai uzzinātu int1. Vārda nosaukšana neko nemainīs.
2. Šoferim nav jāprot kaut kāda svešvaloda no okupācijas laikiem.
3. Pasažieriem nav jāuzrunā šoferis.
4. Šoferis nav pilsētas infocentrs. Neaptēstā krievu sieviete varēja ielūkoties internetā,lai uzzinātu interesējošo par pilsētu, atiešanas laiki ir uz staba, kā ikvienā pasaules pilsētā, bāba nejēdz, ka var pazvanīt Tūrisma info centram un noskaidrot visu? Arī 1188 sniegs informāciju. Sieviete varēja arī vērsties pie policijas, ja ir apmaldījusies un nezin kur var iekāpt vilcienā uz maķ Roģinu!

Šoferim nepienākas disciplinārsods. Tad jau ikviena atlieka var kaut ko nobezdēties autobusā un tagad sodīs ikvienu šoferi? Tādi lohatroni strādā autobusu parka vadībā? Šoferim vajadzētu tiesāties un piedzīt kompensāciju no tiem! Jābūt pierādījumiem , lai kādu sodītu! Atliekas iesniegums vai sūdzība nav pierādījums!eresējošo par pilsētu, atiešanas laiki ir uz staba, kā ikvienā pasaules pilsētā, rievu sieviete nejēdz, ka var pazvanīt Tūrisma info centram un noskaidrot visu? Arī 1188 sniegs informāciju. Sieviete varēja arī vērsties pie policijas, ja ir apmaldījusies un nezin kur attiet vilciens uz maķ Roģinu!

Šoferim nepienākas disciplinārsods. Tad jau ikviena atlieka var kaut ko nobezdēties autobusā un tagad sodīs ikvienu šoferi? Tādi lohatroni strādā autobusu parka vadībā? Šoferim vajadzētu tiesāties un piedzīt kompensāciju no tiem! Jābūt pierādījumiem , lai kādu sodītu! Atliekas iesniegums vai sūdzība nav pierādījums!

2018-08-15 14:12

Q10: > stulbenim Jozefam!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

2018-08-15 14:15

Dash: Intresanti Latvieši kuri brauc iepirkties uz Lietuvu kāda valodā runā? Latvieši ir tumši cilveki jo kā kautkas nepatīk tā uzreiz (okupanti) mūsu paaudze nenes atbildību par pagātni. Mēs visi esam cilvēki neskatoties kurā valodā runājam.

2018-08-15 14:18

Vārds: Nejauc pē ar pī. Šeit nav runa, ka nevajaga mācēt valodas, bet, ka viena augsprātīga bāba negrib runāt valsts valodā! Viņa nav nekāda tūriste. Bet nekaunība skriet sūdzēties gan viņai netrūkst! Atbalstu šoferi!

2018-08-15 14:26

Иосиф: >Vārds

Nu aizbrauc tu uz Lietuvu un ar visiem apkalpojošās sfēras darbiniekiem pamēģini runāt latviski. Tevi pasūtīs uz 3 labi zināmiem krievu valodas burtiem. Un uzdos tādu pašu jautājumu - kāpēc tu nerunā valsts valodš, t.i. - lietuviešu valodā!!?????

2018-08-15 14:43

233 Liepaja: Lietuvā mēs mēğinám komunicēt angļu valodā vai arī dodam noprast ka esam latvieši.

2018-08-15 14:44

sekli: ....zināt valodas nav netikums....

2018-08-15 14:52

Vārds: Jozef, ja jau viņa ir no Lietuvas, ko tad viņa nerunāja lietuviski, kad šoferis to piedāvāja?

2018-08-15 14:57

Q10: Kāšķīgās vecenes uzvārdu un vārdu studijā! Mums ir jāzina varonīgās sievietes!

2018-08-15 15:06

Dhanny: Es kad biju Krievija, veikala pamēģināju parunat latviski ar pārdevēju :D Es domaju ka mani uzreiz pasūtīs uz 3 burtiem, bet ne, viņa sāka interesēties kas tas par valodu un no kuras valstis es esmu)))

2018-08-15 15:32

nazionāliķis: kad piecus gadus dzīvoju un strādāju Maskavā, CUMā, GUMā, kas iepretī Kremlim, ar pārdevējām VIENMĒR sarunājos TIKAI latviski. Otrajā gadā nodaļās, kas mani interesēja, proti, apģērbu, kosmētikasa, sporta preču, viena otra pārdevēja bija spējīga gan sasveicināties, gan apkalpot mani, lietojot vienkāršas frāzes ciešamā LATVIEŠU valodā. Neviena neizrādīja nepatiku, ja kas!

2018-08-15 16:04

Dzintars.: Cik svešvalodās jārunā autobusa šoferim?

2018-08-15 16:24

Desa: Ja nemalods, tad gan pašā autobusā, gan pieturās ir informācija par attiešanas laikiem, vismaz tai vajadzētu būt normai. Šoferis nav nekāds info centrs - nav ko stulbus jautājumus svešā valodā uzdot un pēc tam vēl pīkstēt kaut ko. Savu ētisko normu šoferis izpildīja - sniedza informāciju valsts valodā, ko jūs vēl gribat? Ja sieviete sāka meklēt kašķi, pati vainīga, ka dabūja arī papildus, ne tik ētisku, atbildi. Uzskatu, ka šoferis sodīts nepelnīti.

2018-08-15 16:45

hh: Aizbrauciet uz Lietuvu,tur arī visi runā tikai lietuviešu valodā.Tai pašā Lidlā,Akropolē......

2018-08-15 16:56

Rr: Diemžēl arī šeit ir analfabēti, kas nejēdz uz pieturas stabiņa izlasīt, cikos atiet autobuss un, kas uz autobusa uzrakstīts.

2018-08-15 17:01

Latviete: Lietuvà neviens ar mums nerunája latviski. Bijàm Kauñà, tur neatbildèja ne uz latviešu valodu, ne krievu - tikai lietuviski!!! Es ar viñiem tikai latviski Latvijàtagad runãšu. Pareizi šoferis darīja.

2018-08-15 17:43

-_-: Eu, cilveki, ludzu beizdiet naida kurinašanu!

2018-08-15 18:01

Nu bet: Leišiem te ir īpašumi.Kādi tūristi?

2018-08-15 18:13

liecinieki: Mēs šķiet bijām liecinieki šai situācijai, kur šoferis uzvedās kā cūka. Un šis, diemžēl, nav vienīgais gadījums. 12.08. ap 10:30 maršrutniekā Nr 23 arī bija slikta situācija, kur šoferis bija pilnīgi bezpalīdzīgs un nekompetents. Pretīgi tie drausmīgie Liepājas sabiedriskā transporta vadītāji.

2018-08-15 18:46

trallinātāja: Soferis NAV ĶEIZARS UN NAV AUTOBUSA SAIMNIEKS,BET TIKAI APKALPOJOŠAIS PERSONĀLS un būtu viņam tie trīs teikumi jāiemācās gan krievu ,gan angļu valodās,jo tūristi te brauc.Zināt valodas ir goda lieta,pieklājīgi apkalpot pasažierus gan goda lieta,gan šofera pienākums.Savu nacionālismu un naidu pret citiem var atļauties izrādīt tikai un vienīgi ĀRPUS DARBALAIKA...punkccc :) Sieviete malacis ,ka neklusēja,visu cieņu viņai.

2018-08-15 18:48

sipolloks: >trallinātāja. Nevienam šoferim NAV jāprot kaut kāda krievu valoda! Starprautiskā valoda ir ANGĻU! Krievu valodai Latvjā ir nulles vērtība!

2018-08-15 19:19

Ješka parastais: Gods un slava šoferim,vairāk tādu Cilvēku ar mugurkaulu un visādi josifi laistos no šejienes smilkstēdami.

2018-08-15 19:57

inga: zinu vecenes, kas grib iepazīties taa ar šoferiem, un pat draugos.lv meklee.

2018-08-15 19:59

Alex to Ješkam: Tu esi īstens internetpatriots un karotājs :D

2018-08-15 20:36

harijjs: Obligāti katrā autobusā jābūt tulkam ,kas zina vismas 5 valodas ,šeit ,taču Latvija, kāpēc būtu jārunā latviski?

2018-08-15 21:12

Nu nezinu...: Aizbraucot uz Lietuvu ar mani neviens latviski nerunā..krieviski saprot tikai vecāka gada gājums..angliski arī viņiem pašiem tur iet vēl ļoti švaki,bet ir žestu valoda un sapratušies esam vienmēr.Interesanti ko viņi teiktu,ja cirstu kājiņas viņu sabiedriskā transportā liekot šoferim runāt svešvalodā...jebkurā??? Šoferim nav jāmāk visas pasažieru valodas,viņš ir šoferis,kas aizved tevi no punkta A līdz punktam B.Pieļauju ja dāma būtu laipnāka vai pieklājīgāka valodu būtu atraduši.,bet ja izejam uz principiem tad rezultāts būs tieši tāds..kas vainīgs PAŠI:)

2018-08-15 21:36

Vārds: Oho, skatos, ka šajā portālā šovinists jozefs drīkst dricelēt ko vien vēlās! Ja kāds viņam iebilst, tad tiek dzēsts! Varbūt šis Latvijas nedraugs ir portāla darbonis, ja jau tāda visatļautība!?

2018-08-15 22:06

: Autubusu šoferiem būtu jāpārvalda visas pasaules valodas ,atbrauks no izlēlas papuas un autubusa šoferīts to nesapratīs.Kauna lieta latvijai garantēta.

2018-08-15 22:07

Gop stop: Portāls pierāda kārtējo reizi savu attieksmi...visi nevēlamie latviešu komentāri dzēsti.Kauns nav?

2018-08-15 22:09

Gop stop: Lec ārā man kaut kādas krievu reklāmas..noriebies jau šis russo variants

2018-08-15 23:53

Dhanny to Q10: Es tev piekritu! Es ari gribu aizbraukt prom no Latvijas uz Angliju, vai uz Krieviju. Bet DIEMŽEL, man pagaidam nepietiek naudas un mazliet baili atteikties no latvijas pilsonibas. Īstenība, man ne ipaši grības braukt prom, bet man nav citas izveles, jo ar katru gadu, te dzivot paliek aizvien grūtāk. Un es nerunāju par mazo algu, es runāju par slikto atteiksmi!

2018-08-16 02:15

Ssd: Skatos debilus seit netrukst

2018-08-16 06:13

sviestabeka: Pilnīgs sviests tajā liepājā notiek, vajag tās non EU valodas uzspiedējas uzvārdu šeit lai visi zin. Nez vai abās 40 gadu izsūtīšanās lokomotīves šoferim varēja latviski prasīt cikos atejam.

2018-08-16 06:19

propper: Man tūlīt sāksies atejas laiks!Es eju!

2018-08-16 07:01

trallinataja: Sipollokam u.c. visaam valodaam IR vertiba ari krievu ..ar vienu anglu Val.paliksi stulbs..:) jamacas ari franci Val. Krieviskaa runasana noder Griekijaa ,Egiptee Turcijaa .Soferi UN veikalu pardeveji vispar nebutu janem darbaa Ja nezin valodas...taisa tikai kaunu ar nezinasanu.Apkalpojosam!!! Personalam sazinaties ir japrot !!!

2018-08-16 08:36

smadzene: jaciena valsts valoda kura esi, nezini valsts valodu, tad stavi klusu. es nebraucu uz tadu valsti kuras valodu nezinu. bet te nu ir vel cccp daudza uzskata!!!!!!!!!

2018-08-16 09:46

to smadzene: ......es nebraucu uz tadu valsti kuras valodu nezinu......
потому что ты,хуторской долюоёб.)))

2018-08-16 11:22

es-: Nomelnošanas kampaņa! Es neticu, ka tā braucēja ne vārda nesaprata ļatviešu valodā - tos dažus vārdus. par ko viņi tur runāja vai nerunāja. Vai tad tiešām meža dzīvojusi, vai no Sibīrijas te atbraukusi.?Tad pēdējais laiks sākt to mācīties.

2018-08-16 12:21

ououo: Smadzene tu esi bez smadzenes)))

2018-08-16 15:12

Vārds: >to
Vēl viens naida kurinātājs krievs.

2018-08-16 21:26

trallinataja: Vajag kiniesu soferus te bus pieklajiba UN bus ES limenja apkalposana.Te baalelinji tik prot aurot bet pie pieturaam piebraukt nejeedz.Soferi smeekjee UN autobusus neveedina..pretigi.

2018-08-17 23:47

peteris no huitora: Pareizi ,viss pareizi. Nu tieši ta pareizi. Тапес как не ту страну назвали Гондурасом. Ну да ладно, всё это по любому временно.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz