Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šoferus cenšas aizsargāt, pasažieriem iesaka apdomāties

Šoferus cenšas aizsargāt, pasažieriem iesaka apdomāties
"Es nezinu, kur viņi dodas, bet darbs gan tas nav," par vecāka gadagājuma cilvēku daudzumu sabiedriskajā transportā brīnās Uldis Zupa. "Liepājas autobusu parks" pašlaik ierīko aizsargsienas šoferiem arī mikroautobusos. (Foto: Egons Zīverts)
25.03.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Sabiedriskais transports koronavīrusa izplatīšanās laikā kļuvis par vietu, kur praktiski neiespējami ievērot sociālo distancēšanos. Liepājas pilsētas maršrutos lielajos autobusos un tramvajos vadītājs ir norobežots no pasažieriem. Taču mazas ietilpības autobusos šoferim aizsardzības nav, uz to “Kurzemes Vārdam” norāda lasītāji. “Liepājas autobusu parks” (LAP) pašlaik risina problēmu, norāda uzņēmuma izpilddirektos Māris Ārbergs.

Par velti nevar vest

Aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Uldis Zupa savā priekšpēdējā darba dienā amatā “Kurzemes Vārdam” saka, ka reģionālajos maršrutos vadītāji atrodas līdzīgā situācijā un viņiem turklāt ir jāpārdod biļetes. “Rūpēties par saviem darbiniekiem un nodrošināt viņus ar aizsardzības līdzekļiem ir darba devēja pienākums. Piemēram, aģentūrā esam norobežojuši kasieri, lai būtu pēc iespējas mazāks kontakts ar cilvēkiem. Maza izmēra autobusos ir tā, kā tur ir, un no aģentūras puses neko nevaram izdarīt,” viņš apgalvo.

Lai norobežotu vadītāju, mikroautobusos ir samazināts sēdvietu skaits priekšējās rindās, kā arī ierīkos aizsargsienas, pastāsta M. Ārbergs. “Virsmas tiek tīrītas arī reisu starplaikos, vadītāji ir nodrošināti ar roku dezinfekcijas līdzekļiem,” viņš saka. Vaicāts par biļešu tirdzniecību reģionālajos reisos, izpilddirektors atbild: “Pašlaik biļetes ir jātirgo, neviens nav devis rīkojumu par velti vest.” Liepājas autoostā biļetes var nopirkt iepriekš, taču citās pieturās šoferim tās ir jāpārdod. “Ir jau procesā,” M. Ārbergs saka par reģionālo maršrutu autobusu šoferu aizsardzību, “viņiem priekšā būs organiskā stikla aizsegs.”

U.Zupa atzīmē, ka pasažieru plūsma pilsētas transportā esot krietni samazinājusies, līdz ar to mazāk cilvēku iet garām arī mikroautobusu vadītājiem. “Mēs aicinām cilvēkus patiešām pārdomāt, vai vajag pārvietoties. Redzam, ka skolēnu un jauniešu plūsma ir daudz mazāka, toties tieši riska grupa – cilvēki gados – joprojām braukā. Vai nepieciešams doties uz tirgu, vai nevar kaut ko nopirkt piemājas veikalā? Manuprāt, viņiem vajadzētu pārdomāt savus pārvietošanās paradumus. Tas nekas, ka daudziem ir bezmaksas biļetes,” viņš saka.

Braukšanas atvieglojumi paliek spēkā

Lai samazinātu pasažieru plūsmu, piemēram, Daugavpilī atcelta bezmaksas braukšana pilsētas transportā. U. Zupa norāda, ka atvieglojumu piešķiršana vai atcelšana neesot aģentūras, bet domes lēmums: “Esam iesnieguši iespējamos risinājumus. To, ko var redzēt Daugavpilī, ko var redzēt Rīgā, arī mēs esam rosinājuši, bet konkrēti negribētu minēt. Negribētos, ka, mazinoties pasažieru skaitam un nepiemērojot atvieglojumus, tiktu samazināti reisi, pēc kuriem pieprasījums būs krities.”

Liepājas pilsētas pašvaldība neplāno atcelt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, ziņo Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zita Lazdāne.

Uz jautājumu, vai arī sabiedriskā transporta pieturās nevajadzētu būt paziņojumam, ka pie vadītāja nevar iegādāties braukšanas biļetes, U. Zupa atbild, ka šī informācija maksimāli izskanējusi visos plašsaziņas līdzekļos un ir pieejama autobusos un tramvajos. “Te ir jautājums, cik ilgi šādi būs un vai tādā veidā pieturas nekļūs par afišu stabiem. Jau tagad pieturās ir kartes, izlīmēta informācija par ārkārtējo situāciju. Nezinu, vai tā ir problēma, jo beidzamajā nedēļā neesam saņēmuši nevienu sūdzību,” domā U. Zupa.

Viņš stāsta, ka biļešu kontrole joprojām notiekot: “Publiski paust, vai viņi strādā vairāk vai mazāk, es domāju, nebūtu pareizi. Neatkarīgi no kontrolieru klātesamības par braucienu ir jānorēķinās.” Sabiedriskā transporta kontrolieris nevar ievērot nekādu distancēšanos, tāpēc viņiem dots uzdevums pēc iespējas biežāk mazgāt rokas. “Tiks arī izsniegti dezinfekcijas līdzekļi, kurus mēs uzreiz nekur nevarējām iegādāties, jo to nebija. Ir rīkojums kontrolieriem, ka viņi braukšanas dokumentus neņem rokās, tikai pieprasa uzrādīt un paskatās,” pastāsta aģentūras direktors.

Uzziņai

No 24. marta atcelti vairāki autobusu reisi no Liepājas uz Ventspili, Kuldīgu un Rīgu. Informācija lap.lv, 1188.lv.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz