Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Solis realitātē jeb Uzņēmumā stažējas skolotājs

Solis realitātē jeb Uzņēmumā stažējas skolotājs
28.11.2006 19:19

0

RTU Liepājas filiāles Profesionālajā vidusskolā nopietna uzmanība pievērsta tam, lai audzēkņi, topošie speciālisti mācību laikā iegūtu ne tikai mūsdienu darba tirgum atbilstošas zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas. Un, lai mācītu savus skolēnus, ir jāmācās skolotājiem. Domājot par nākotni, RTU filiāles Profesionālajā vidusskolā īsteno divus vērienīgus ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu atbalstītus projektus. Par tiem pastāstīja to koordinatores – direktora vietniece mācību darbā Ilze Kupše  un docente Indra Ruperte.

Ilze Kupše bija projekta “RTU Liepājas filiāles Profesionālās vidusskolas skolotāju stažēšanās prakse uzņēmumā”. Tas ilga no 3.jūlija līdz 30.novembrim, projekta izmaksas – 19008 lati. Projekta mērķis bija Profesionālās vidusskolas skolotāju teorētisko zināšanu nostiprināšana praksē. Tajā piedalījās četrpadsmit skolotāji – gan no biznesa, gan tehniskajām, gan no datorprogrammatūras specialitātēm. Atbalstīja trīspadsmit uzņēmumi – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas nodaļa, a/s “UPB” būvuzņēmums “Nams”, Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālā nodaļa, a/s “Liepājas papīrs”, a/s “Liepājas metalurgs”, Liepājas SEZ SIA “IG Latvia”, Liepājas domes Attīstības pārvalde, apdrošināšanas akciju sabiedrība “ERGO Latvija”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Liepājas pašvaldības iestāde “Nekustamā īpašuma pārvalde”, SIA “Hidrolat CL”, SIA “Karteris” no Liepājas un a/s “Inspecta Latvia” no Rīgas.

“Projekts tika īstenot trīs posmos, saskaņā ar aktivitātēm,” pastāstīja Ilze Kupše. “Pirmajā posmā izstrādājām skolotājiem stažēšanās prakses uzdevumus jeb, citiem vārdiem runājot – plānu, kā notiks šī prakse. Pēc tam trīs nedēļas projekta dalībnieki stažējās attiecīgajā uzņēmumā atkarībā no interesēm un tā, kā iegūtās iemaņas izmantot tālāk mācību procesā. Projekta noslēgumā, pamatojoties uz praksē redzēto, skolotājs sadarbībā ar prakses vadītāju izstrādāja metodisko materiālu, ar kuru iepazīstināja pārējos dalībniekus. Notikušajā materiālu prezentācijā piedalījās ne tikai mērķgrupu vadītāji, bet arī prakses vadītāji Ģirts Kronbergs no Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Sandra Dreiberga – apdrošināšanas akciju sabiedrības “ERGO Latvija” Liepājas filiāles vadītāja.”

Projekta vadītāja uzsvēra, ka par sadarbību ar prakses vadītājiem bija labas atsauksmes.

“Jāsaka, ka šāda veida projekts mūsu mācību iestādē bija pirmo reizi. Domāju, arī Latvijā tā ir jauna veida prakse, ka skolotājs stažējas uzņēmumā,” sacīja I.Kupše. “Gan prakses vadītāji atzina, ka projekts izdevies, un ieteica šāda veida sadarbību turpināt, gan arī mūsu mērķgrupas vadītāji – mūsu skolotāji – bija apmierināti ar iespēju būt praktiskā vidē uzņēmumos, nostiprināt savas teorētiskās zināšanas. Tas noteikti veicinās mūsu mācību iestādes tālāko sadarbību ar uzņēmumiem. Jo 4.kursā audzēkņi iet praksē, un tas ir nopietns jautājumus, kā atrast viņiem šo prakses vietu. Bez tam izstrādātos metodiskos materiālus varēs izmantot ne tikai to veidotājs, bet arī citi pedagogi, kas māca attiecīgo priekšmetu.” 

“Te ir svarīgs vēl viens moments – skolai ir jāiet vienā solī ar to, kas notiek praksē. Un es domāju, ka šis projekts bija laba iespēja skolotājiem iegūt tās praktiskās iemaņas, kas vajadzīgas, lai mācītu topošos speciālistus,” rezumēja Indra Ruperte.

Indra Ruperte vada projektu “Izglītības programmas “Komerczinības” specialitāšu profesionālo priekšmetu satura uzlabošana un mācību metodisko materiālu izstrāde”, kurš ilgs divu gadu garumā un kura kopējās izmaksas ir 31 tūkstotis latu.  Projekts sākās pērn 1.decembrī un ilgs vēl vienu gadu. Tagad notika tā starpposma prezentācija, kurā apkopoja gada laikā paveikto.

“Projekta darbības pirmā gada laikā mēs, pieci kolēģi, izstrādājām piecus metodiskos materiālus pieciem priekšmetiem: lietišķā informātika, tirgzinības, lietišķā angļu valoda, komercdarbības uzņēmuma vadīšana, mācību birojs. Jo galvenā problēma ir tāda, ka profesionālo priekšmetu mācīšanai trūkst grāmatu, un otrs iemesls ir tas, ka dzīvē viss strauji mainās un mācību materiāli ātri noveco tieši profesionālajos priekšmetos,” paskaidroja I.Ruperte. Viņa pastāstīja, ka svarīgi bija izveidot tādus mācību materiālus, kurus var operatīvi atjaunot. Pašlaik izstrādātos materiālus novērtējuši eksperti, kuru starpā ir gan RTU profesori, gan praktiķi. No 1.decembra filiālē notiks šo materiālu aprobācija, kas ilgs līdz vasarai.

“Jo projekta galvenais mērķis ir tāds, lai skolēni priekšmetu apgūtu pēc iespējas kvalitatīvāk,” uzsvēra projekta vadītāja. “Jo šie metodiskie mācību materiāli ir orientēti uz to, lai saistītu teoriju ar praksi un palīdzētu jauniešiem labāk izprast praktisko situāciju uzņēmumos. Svarīgi ir tas, ka pēc projekta beigām rezultāti būs pieejami internetā.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz