Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šoreiz ierobežojumi stingrāki nekā pērnruden

Jauna ārkārtējā situācija, kas vakar stājusies spēkā, atnesusi jaunus, daudz stingrākus ierobežojumus, kas nepārprotami vērsti uz mērķi panākt lielāku vakcinācijas aptveri un samazinātu cilvēku nejaušu satikšanos ikdienā.

Šoreiz ierobežojumi stingrāki nekā pērnruden
Vakar pircēji veikalos bija mazliet apjukuši, jo vajadzēja saprast, kura ieeja ir vakcinētajiem un pa kurām durvīm drīkst ienākt arī tie, kas poti vēl nav saņēmuši. Pārmaiņas līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu skar arī citas nozares. (Foto: Ilze Ozoliņa)
Vakar pircēji veikalos bija mazliet apjukuši, jo vajadzēja saprast, kura ieeja ir vakcinētajiem un pa kurām durvīm drīkst ienākt arī tie, kas poti vēl nav saņēmuši. Pārmaiņas līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu skar arī citas nozares. (Foto: Ilze Ozoliņa)
12.10.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Lielveikalos – žogi un robežas

Vakardiena atnāca ar jaunu kārtību daudzos veikalos – daļa no tiem klātienē vairs nav pieejami pircējiem, kuri vēl nav potēti pret kovidu vai arī šo sērgu nav izslimojuši.

Šiem cilvēkiem turpmākos trīs mēnešus iepirkšanās atļauta tikai pirmās nepieciešamības preču veikalos, proti, pārtikas tirgotavās, aptiekās, optikas, dzīvnieku barības, higiēnas preču, telekomunikāciju veikalos, preses tirdzniecības vietās un degvielas uzpildes stacijās.

Tirdzniecības centros tagad ir “zaļās” (visi tirdzniecības vietu darbinieki un visi pircēji ir ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu) un “sarkanās” zonas (iepērkas arī nevakcinētie).

Vakar novērojām, ka Liepājas tirdzniecības centri jaunajai situācijai pielāgojušies atšķirīgi. Tirdzniecības centrā “XL Sala” abas minētās zonas atdalītas ar žogu. Ienākot pa centrālo ieeju, pircēji nonāk “sarkanajā” zonā, proti, jebkurš var doties uz veikalu “Maxima”, aptieku, optikas salonu un citām pirmās nepieciešamības preču tirgotavām. Tikmēr pa sānu ieeju apmeklētāji, uzrādot sertifikātu, var doties uz pārējiem “XL Salas” veikaliņiem.

Līdzīga loģistika darbojas arī TC “Baata”, kur pircēju plūsma arī nodalīta ar žogu. Ieeja no jūras puses atvērta jebkuram, taču pa to var piekļūt tikai aptiekai, pārtikas veikalam, zemnieku un mājražotāju stendiem. Savukārt no Klaipēdas ielas puses tirdzniecības centrā iekļūst tikai vakcinētie, lai varētu iepirkties, piemēram, “RD Electronics” vai otrā stāva tirgotavās. Sertifikātus pārbauda jau pie ieejas.

Tāpat arī tirdzniecības namā “Kurzeme” nepotētie var iekļūt tikai pirmās nepieciešamības preču veikalos, pārējā zona norobežota ar sarkanbaltsarkanām lentēm, un pie ieejas “zaļajā” zonā apsargs apmeklētājiem pārbauda sertifikātu.

Arī “Rietumu centrā” veikali, kas pieejami tikai tiem, kuri var uzrādīt sertifikātu, atdalīti ar norobežojošām lentēm. Sertifikātus katrā šajā veikalā pārdevēji pārbauda atsevišķi.

Savukārt “Ostmalā” vakar ap pusdienas laiku nebija izlikti nekādi norobežojumi, taču veikalos, kuros nevakcinētie iepirkties nevar, visiem atnākušajiem pārbauda sertifikātu.

Neierasts klusums vakar valdīja veikalā “Depo” – arī tas strādā “zaļajā” režīmā, kad tirgotavā var atrasties tikai cilvēki ar kovida sertifikātu.

Sertifikātu pārbaude dažādās tirgotavās gan ir atšķirīga. Vienā veikalā apsargs sertifikātu noskenē un palūdz pircējam nosaukt savu vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, citā prasa uzrādīt dokumentus, bet vēl kādā potēšanās dokuments tiek tikai apskatīts.

Pircēji jaunajai situācijai lielākoties ir gatavi, un vairums to uzņem mierīgi, atzina laikraksta aptaujātie veikala apsargi. Kāds gan, uzzinot, ka bez sertifikāta atsevišķos veikalos ieeja liegta, skaļi pašķendējas, ka “tas ir cirks”, vēl kāds aizbildinās, ka sertifikātu aizmirsis mājās, novēroja “Kurzemes Vārds”.

“Rietumu centrā” kāda kundze, ienākot veikalā “Drogas”, painteresējās, vai tajā var iepirkties bez sertifikāta. Lai to pajautātu, sirmgalve noņēma no sejas masku, par ko saņēma aizrādījumu no pārdevējas. “Man jau vakcinācijas kartīte ir, taču nav izdrukāts sertifikāts,” skaidroja sirmgalve.

Skolās maskas visiem un vienmēr

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere norāda, ka priecājas par to, ka skolas turpina darbu klātienē, jo ir arī daudz neskaidrību, ko var interpretēt dažādi. Nav saprotams, piemēram, kā darbību turpināt tiem izglītotājiem, kas piedāvā nodarbības pirmsskolas izglītību audzēkņiem un skolu audzēkņiem. Tāpēc, piemēram, pašvaldības izveidotajā Zinātnes centrā nolemts nodarbības uz laiku pārtraukt.

Tāpat neesot skaidrs arī par regulējumu, kurš pedagogs varēs un kurš nevarēs strādāt auditorijas priekšā.

“Šobrīd esam sapratuši, ka nav pamata cilvēkus atbrīvot no darba vai pārtraukt darba tiesiskās attiecības, jo nav veiktas attiecīgas korekcijas darba likumā.

Tās normatīvās prasības, kas ir šobrīd epidemioloģiskās situācijas dēļ, mums ļauj darbiniekus, informējot laikus, palaist dīkstāvē. Tas nozīmē, ka darbinieks netiek pielaists pie darba pienākumu veikšanas un viņš par to nesaņem atalgojumu. Darba devējs var meklēt aizvietotāju, citus speciālistus, kas nāktu viņa vietā un darbinieka dīkstāves laikā veiktu konkrētus pienākumus,” Izglītības pārvaldes vadītāja norāda uz vēl kādu problēmu.

“Mēs esam priecīgi par katru klātienē pavadīto stundu. Jācer, ka varēsim pēc iespējas ilgāk noturēties klātienes procesā kaut vai hibrīdmācību formā,” viņa saka.

Šobrīd Liepājas vispārizglītojošajās skolās karantīnā atrodas 24 klases, 577 izglītojamie, 35 pedagogi. Savukārt pirmsskolās karantīnā ir 13 grupas, 221 izglītojamais un 23 pedagogi. “Jebkura inficēšanās ir pārbaudījums, katra klase karantīnā mūs tuvina tam brīdim, kad mācības klātienē vairs nevarēs notikt, ko mēs absolūti negaidām un nevēlamies.”

Ar pulciņiem – kādam pieņemami, citam sarežģīti

”Turpināsim darboties tā, kā mums ir ļauts. Priecājamies, ka tik daudz drīkstam,” saka Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (BJC) direktore Ineta Šmēdiņa.

Tā kā šī nav pirmā reize, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija, pulciņu vadītājiem saprotams, ko tas nozīmē un kā BJC strādās turpmāk: ”Vēl gan gaidām vadlīnijas no Valsts izglītības satura centra, jo radās jautājumi, kā strādāt un darboties tieši ar pirmsskolas vecuma bērniem. Vai viņi drīkst nākt vai tikai brīvdabā, jo mazajiem testus neveic.” I. Šmēdiņa atzīst, ka publiski vēstītais par šo vecuma grupu bijis mulsinošs.

”Mums ir liela daļa audzēkņu, kas vecāki par 12 gadiem, ir arī vakcinēti, tā ka ar viņiem ierobežojumu nav, pedagogs strādās. Savukārt, kam testus veic skolā, sākot no 1. klases, rezultāti būs derīgi arī šeit, darbojoties interešu izglītībā.

Ar viņiem būs tā, ka mēs viņus dalīsim, vai tie ir vienas klases audzēkņi, vai māsa ar brāli, vai individuāli. Skolotājs veidos grafikus.”

Tā kā BJC ierobežojumu dēļ nevarēs nodrošināt tādus darba apstākļus, kādiem būtu jābūt, šajā periodā nebūšot dalības maksas par pulciņiem. ”Mēs priecājamies, ka mums vispār neaizliedza strādāt, nepārgāja pilnībā uz attālinātu darbu, jo tad tas būtu sarežģītāk,” vērtē I. Šmēdiņa.

Attiecībā uz pedagogu vakcināciju viņa saka, ka ”ir labāk, nekā bija pirms mēneša”. ”Katrā no struktūrvienībām ir pāris pedagogu, kuri šobrīd iet testēties par saviem līdzekļiem, ir, kuri apdomā, vai līdz 15. novembrim vakcinēsies. Ir arī pedagogi, kuri kategoriski atsakās vakcinēties, tāpēc, ja nekas nemainīsies, pēc 15. novembra viņi pie darba vairs netiks pielaisti.

Šobrīd ir grūti pateikt, kā tas būs, vai pārtrauksim darba attiecības. Vēl ir mēnesis, noteikumi var vēl pamainīties. Starp viņiem ir tiešām labi skolotāji, kuriem ir pilnas likmes, būtu ļoti, ļoti žēl, ja no viņiem nāktos šķirties,” par iestādes nākotni saka I. Šmēdiņa.

Liepājniece Ilze Elizabete Romančenko, kurai pieder radošās pilnveides studija ”Mākslas pasāža RADI”, par pieņemtajiem ierobežojumiem attiecībā uz interešu izglītību ir emocionāla un atzīst, ka ir ļoti vīlusies: ”Esmu sagatavojusies, vakcinēta, gatava sniegt pakalpojumu, bet man to neļauj!”

Jo strādāt tā, kā šobrīd ļauts, I. E. Romančenko ir ļoti sarežģīti. ”Man nāk dažādi bērni. No rīta viņiem ir skola, pēcpusdienā laiks ir tik, cik ir. Telpa man ir viena. Nevaru visus paņemt, ja jāsastāda individuāls grafiks. Varētu bērnus apvienot pa divi, trīs, bet to nedrīkstu. Man ir tikai viens pāris, ko varētu salikt kopā,” secinājusi pedagoģe.

Strādāt attālināti viņa mēģinājusi pirmajā ārkārtējās situācijas reizē un sapratusi, ka bērni to nespēj, viņiem nav spēka un vēlēšanās turpināt sēdēt pie datora arī radošo nodarbību laikā. ”Otrajā piegājienā, kad bija atļautas individuālās nodarbības, mēģināju tās sakoriģēt. Gala rezultātā visu laiku biju studijā, cita varianta nebija. Un tā strādāju tik ilgi, kamēr man aizliedza pavisam. Ja man būtu piecas dažādas telpas, es varētu to darīt, bet man ir tikai viena telpa. Cik laikapstākļi ļaus, strādāsim brīvdabā. Kad galīgi vairs nevarēs, vienkārši slēgšu studiju, jo es nevarēšu samaksāt īri, rēķinus.” I. E. Romančenko retoriski jautā:

”Mani ļoti interesē, ko valdība domā par to, kas notiek ar privāto interešu izglītības sniedzējiem, kuri ir godprātīgi vakcinējušies, bet strādāt normālos apstākļos nedrīkst.

Jo ne visi ir pašvaldības paspārnē, ar savām telpām, apmaksātām algām un visu pārējo.”

Viņa neslēpj, ka ”divi piegājieni ir knapi izvilkti”, un lēnām viss virzās uz smagām atvadām septiņu gadu sirds darbam.

Pašvaldībā jāpotējas visiem bez atrunām

Liepājas pašvaldībā ārkārtējās situācijas laikā klātienē pakalpojumus sniegs tikai pret Covid-19 vakcinētajiem, pārējiem attālināti, taču, ja iespējams, ikviens pašvaldības pakalpojumus aicināts izmantot attālināti, pastāstīja pilsētas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Sazināties ar pašvaldības administrāciju iespējams pa telefonu 63404750. Pašvaldības iestādēs darbu turpmāk organizēs, cik vien iespējams, attālināti, darba sarunas un sapulces noturēs attālināti, bet tiekoties lietos sejas maskas.

Tiek arī atcelti pasākumi, kas veicina cilvēku pulcēšanos, tātad nenotiks arī oktobrī paredzētā pastaiga ”Izgaismotā Liepāja”.

Par pašvaldības darbu jaunās ārkārtējās situācijas apstākļos valstī vakar lēma domes vadība un izpilddirekcija. Tā noteikusi, ka domes ēkā tagad ienākt atļauts tikai ar koviddrošības sertifikātiem un personas dokumentiem – pasi vai ID karti, un tos pārbaudīs kāds no apsargiem.

Bez sertifikāta ēkā ielaidīs tikai tos cilvēkus, kuri nāk uz domes namu saņemt sertifikāta izdrukas, – tie ir lielākoties seniori, kuriem nav interneta un nav pašiem iespējas to izdarīt.

Visiem pašvaldības darbiniekiem, tajā skaitā gan administrācijas, gan iestāžu, pārvalžu, gan pašvaldības kapitālsabiedrību darbiniekiem, ir jābūt potētiem pret kovidu, un kurš vēl nav potējies, tam tas jāpaveic līdz 15. novembrim, bez atrunām.

Ir jau vairākas iestādes un pašvaldības uzņēmumi, kuros sapotēti visi strādājošie, piemēram, SIA ”Lielais dzintars”, Kultūras pārvalde, teica Z. Lazdāne.

”Tagad cilvēki ir sapratuši, ka tas jāizdara,” pastāstīja arī Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras direktors Olevs Zutis. Seši aģentūras darbinieki devušies uz vakcinēšanu pagājušajā nedēļā, un tagad ”ap 90 procentiem” (kopā aģentūrā strādā 21 cilvēks) esot sapotējušies. ”Ja to līdz 15. novembrim neizdarīs, būs atstādināšana,” viņš teica.

SIA ”Aviasabiedrība Liepāja” potējušies apmēram 85 procenti no vairāk nekā 40 cilvēku kolektīva. Uzņēmuma vadītājs Agris Sprūde atzina – noteikumi ir jāizpilda, par to nav šaubu, tomēr var gadīties, ka visi darbinieki tomēr to neizdarīs. Kādam ir specifiskas veselības problēmas, cits ietekmējas no ”antivakseru pasaules”.

”Runāsim ar tiem, kas vēl to nav izdarījuši, un skaidrosim. Izņēmumi nav paredzēti. Domāju, ka viss būs kārtībā,” viņš sacīja, gan arī neslēpjot bažas par to, ka darbinieku aizvietojamība ir ”diezgan minimāla”, tā kā lidostas darbā profesijas ir ļoti specifiskas.

Pašvaldības SIA ”Liepājas tramvajs” pirms nedēļas bija potējušies tikai apmēram puse no 85 darbiniekiem, bet jaunākos datus uzņēmuma vadītājs Aigars Puks vakar vēl nebija saņēmis. Taču viņš ir pārliecināts, ka drīz tie būs jau stipri citādāki un labāki. Vai pēc 15. novembra vēl būs, kas sēž pie pilsētas tramvaju vadības pultīm? A. Puks ir pārliecināts, ka būs gan. Pat ja kādam būs jāaiziet projām no darba tādēļ, ka atsakās vakcinēties, viņš uzskata, ka būs, kas strādā.

”Vēl ir laiks, gan paspēs sapotēties. Tikko arī beidza mācības jaunie tramvaju vadītāji. Tas ir skaidrs – ja grib strādāt ”Liepājas tramvajā”, tad jābūt drošai videi.

Tagad, lai varētu kaut ko ietekmēt, likums mums ir iedevis sviras, agrāk tādu nebija, pat īsti nevarēju prasīt darbiniekiem, kurš potējas, kurš ne.

Domāju, ka mūsu cilvēki tomēr ir apzinīgi. Man svarīgi, lai cilvēkiem patīk viņu darbs un lai pienākums tiek izpildīts. Pienākums ir arī radīt drošu vidi, un domāju, ka veselais saprāts uzvarēs,” viņš sacīja.

Pašvaldības SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” ir 53 darbinieki, potējušies līdz šim vēl nav seši. ”Par viņiem ir skaidrība, ko darīs – četri ies potēties, bet divi – prom no darba. Protams, tas rada neērtības, jo ir jāmeklē jauni darbinieki,” atzina ”LNA” valdes loceklis Artis Rimma, ”diendienā esam kontaktā ar cilvēkiem, attālināti visus darbus paveikt nav iespējams.”

Viņš uzsvēra, ka pulcēšanās ierobežojumi jau līdz šim traucēja un turpmāk vēl vairāk sagādās kavēkļus namu apsaimniekošanā, jo iedzīvotāju sapulces laukā nevarēja notikt lielākam pulkam par 50 cilvēkiem, bet ir daudzdzīvokļu nami, kuros ir 70 un vairāk mājokļu un jānotur sanāksmes par ēku renovāciju.

”Meklējam risinājumus, varam pieņemt elektroniski jautājumus un izplatīt pastkastēs atbildes, bet, piemēram, elektroniskiem balsojumiem likuma spēka aizvien vēl nav.

Vai es būtu tas soģis, kuram jāprasa, lai iedzīvotāji sapulcēs uzrāda kovida sertifikātus?” viņš jautāja, likdams saprast, ka uzņēmums nav gatavs to darīt.

Pašvaldības SIA ”Liepājas autostāvvietas” ir mazs kolektīvs – tikai deviņi darbinieki, viens kovidu ir pārslimojis, bet pārējie potējušies jau pirms laba laika, un par to neviens nav bijis jāpārliecina, pastāsta uzņēmuma vadītājs Armīns Robežnieks.

Kovida situācija uzņēmumu ietekmējusi tikai tādā ziņā, ka pandēmijas gados samazinājies apgrozījums, taču, taupīgi saimniekojot, tas nav sagādājis finansiālas grūtības, teica A. Robežnieks.

”Liepājas Olimpiskais centrs” un šī uzņēmuma meitasfirma ”OC Liepāja” kopā nodarbina 90 cilvēku, un tikai daži vēl nav potējušies. Ko darīs šie darbinieki, kāds būs viņu lēmums – to vēl ir pārsteidzīgi spriest, atzina LOC valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis.

Uzņēmuma ekonomiku pandēmija jau pusotru gadu ietekmējusi slikti, un tā būs arī turpmāk, lai gan tagad visiem, kas ir ”zaļajā zonā”, sportot telpās ir atļauts. Viņš rēķinās, ka pieaugs ārtelpu sporta bāzu noslogojums.

G. Griezītis uzsvēra, ka pie centra durvīm norīkoti pārbaudītāji nestāvēs – atbildību par saviem apmeklētājiem uzņemsies katrs nomnieks, kuriem pašiem būs jākontrolē, vai sapulcētajiem ir sertifikāti. Pagaidām darbu turpinās peldbaseins, vēl tiek izvērtēts, vai uz to attiecas vai neattiecas aizliegums darboties atrakciju parkiem. ”Vēl viens izaicinājums mums ir lielais energoresursu cenu kāpums, tā ka ir dubultsarežģīti,” vēl piebilda G. Griezītis.

Ballīšu nebūs, koncerti maskās

Ministru kabinets informē, ka koncerti, izrādes, filmu seansi un izstādes ārkārtējās situācijas laikā pieejamas tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Pasākumu norises vietās ir jānēsā sejas maskas. Ja nav fiksētu sēdvietu, obligāts ir FFP2 respirators.

Uz kultūras pasākumiem, kas izsludināti pirms ārkārtējās situācijas, līdz 18. oktobrim ir spēkā pārejas noteikumi. Turpmāk atkal tiks ieviesta biļešu personalizācija. Zāles piepildījums būs 60 procenti, starp sēdvietām paredzēta distance, un blakus drīkstēs sēdēt divas personas vai četri cilvēki no vienas mājsaimniecības.

Liepājas teātrī atcelta 17. oktobrī plānotā izrāde “Dēmōns”. Skatītāji, kas biļetes pirkuši internetā, naudu saņems savos kontos automātiski. Cilvēki, kuri biļetes iegādājušies kasē, aicināti tās nodot, saņemot pretī naudu vai samainot biļeti uz 15. vai 16. oktobra izrādi. “No 19. oktobra tiks samazināts zālē pieļaujamais skatītāju skaits, tāpēc šobrīd apturam biļešu tirdzniecību uz visām Liepājas teātra izrādēm, kas paredzētas pēc 19. oktobra, lai pielāgotu sēdvietu izkārtojumu plānu jaunajiem noteikumiem,” ziņo teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Koncertzālē “Lielais dzintars” notiekošajiem pasākumiem ir vairāki organizatori, tāpēc apmeklētāji aicināti ar aktuālajiem noteikumiem iepazīties pirms katra no tiem, pastāsta sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane. “Īpaši aicinām pievērst vērību ģimenēm, kuras pasākumus vēlas apmeklēt ar bērniem,” viņa norāda.

“Negatīvi testi derīgi tikai pasākumos, kur organizators var ģimenēm nodrošināt atsevišķu sektoru un arī atsevišķu ieeju un abu plūsmu nesatikšanos. SIA “Lielais dzintars” rīkotajos pasākumos tas nav iespējams.”

Bērni gan līdz, gan pēc 12 gadu vecuma var ierasties tikai ar vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu. Ģimeņu zonu plānos tikai bērnu pasākumos, kad visa zāle būs ģimenes sektors.

Ekskursijas koncertzālē un izstāde pieejama tikai vakcinētiem vai pārslimojušiem, jālieto FFP2 respirators. Tāds jāvalkā arī sestdien Šemirani ģimenes koncertā “Persiešu mūzikas zelts”, bet pēc 18. oktobra jau būs distancētas sēdvietas un pietiks ar sejas masku. Kamerzāles sērijā “Personīgi” atceltas pēckoncerta sarunas.

Liepājas muzejā stājas spēkā zaļais režīms. “Tas nozīmē, ka pie mums var nākt tikai ar sadarbspējīgu sertifikātu un viena mājsaimniecība vai individuāli,” pastāsta sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare. Par muzejpedagoģijas nodarbību apmeklēšanu bērnu grupām muzejs vēl sazinoties ar Kultūras ministriju.

Liepājas Latviešu biedrības namā līdz gada beigām nenotiks balles. “Pasākumus varam rīkot tikai ar personalizētām vietām un sejas maskām. Tad izpaliek klāti galdi un dejošana,” norāda sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Daiva Priediena.

Tomēr biedrības nams durvis neslēdzot. Ar Covid-19 sertifikātu var apmeklēt izstādes, kā arī tikšot domāts, kā drošā vidē organizēt plānotos sarīkojumus.

“Sitienu pa pieri” ar jaunajiem noteikumiem saņēmis privātais sektors, atzīst mūziķis Toms Bokums. Privātos pasākumos atļauts pulcēties 10 cilvēkiem iekštelpās un 20 – ārā.

“Esam pilnīgā neizpratnē. Līdz šim spēlējām tikai zaļajos pasākumos, kur visi bija ar sertifikātiem un uzskaitīti. Nebija nekādu problēmu,” viņš saka.

Pārsvarā šādās norisēs pulcējušies ap 40–50 cilvēku. Neesot runa tikai par kāzām vai jubilejām, mūziķu kalendārā ir darba kolektīvu pasākumi, kuros vadība kontrolē sertifikātus, sporta laureātu sveikšanas. Tagad tas viss atkrīt. “Paliek iespaids, ka cilvēki, kuri rada noteikumus, nav saskarē ar nozari,” uzskata T. Bokums. Visdrīzāk, neatkarīgie mākslinieki apvienošoties, rakstīšot vēstules, lai tiktu skaidrībā par notiekošo.

Grib paturēt sacensības

Jaunie ierobežojumi sporta jomā visvaļīgākie ir attiecībā uz individuālām nodarbībām. Telpās varēs trenēties un sportot arī nevakcinēti bērni – viens pret vienu ar vakcinētu treneri, tiesa gan, telpā nedrīkstēs norisināties vairāki individuālie treniņi vienlaicīgi.

Šāds scenārijs ir visai pateicīgs, piemēram, tenisam, kas ir viens no populārākajiem sporta veidiem pilsētā. Liepājas Tenisa sporta skolā gan norāda, ka nodarbību turpmākais modelis vēl tiek izstrādāts. “Vēl ir par agru, lai komentētu risinājumus, bet jaunā kārtībā ir skaidra, likumā visai precīzi definēta, un ceru, ka jau dienas laikā mums izdosies salikt visu pa plauktiem,” skaidro skolas direktors Elans Zīverts.

Lielākas galvassāpes varētu būt komandu sportā. Jau pērn rudens un ziemas apstākļos jaunieši trenējās ārā, un skarbā realitāte ir tāda, ka aptuveni 50 florbola kluba “Kurši” sporta skolas audzēkņi treniņus pārtrauca. “Šodien mums ir aptuveni 230 audzēkņu, tomēr ne visi ir vakcinējušies, atkal atgriežamies ārā, un nav skaidrības arī par jauniešu sacensībām. Šobrīd viss liecina par to, ka jauniešu līmenī turnīri nenotiks, un tas zēniem ir vēl viens demotivējošs faktors.

Ja mazie nāk un ar prieku darbojas arī ziemā, esam bažīgi, ka daļa vecāko grupu sportistu varētu arī savu karjeru noslēgt, jo, ja nav maču un turnīru – kam tad mēs trenējamies?

Domāju, saskarsimies ar motivācijas zudumu. Turklāt skolās veiktie testi vairs nederēs, jauniešiem tie būs jāveic pašiem par saviem līdzekļiem, un tas nozīmē – vai nu vakcinēties, vai regulāri maksāt, vai iepauzēt savu darbību, kas nereti noved pat pie sporta pamešanas,” stāsta Florbola skolas direktora pienākumu izpildītājs Normunds Krūmiņš.

Turpmāk tie florbolisti, kas ir vakcinējušies, turpinās trenēties telpās, bet pārējie, gluži tāpat kā pērn, darbosies Raiņa Liepājas 6. vidusskolas stadionā. Kā pauž direktors, neskatoties uz apstākļiem un tik tālu, cik to atļaus likums, – treniņu process turpināsies.

“Skaidrs ir tas, ka atgriežamies ziemas situācijā. Visi bērni, kam nav Covid-19 sertifikātu, ir izlikti uz ielas, ar iekštelpām priviliģēti ir tie, kam ir sertifikāts. Šobrīd visas sacensības ir atceltas un federācijas steidz apzināt, cik bērnu ir vakcinēti, lai vismaz daļu čempionātu, varbūt U15, U17, junioru līgas, iespējami drīz varētu atsākt. Šobrīd izskatās, ka federācijas nogaidīs, lai tie, kas grib vakcinēties, to var pagūt izdarīt, jo sacensības drīkst notikt tikai vakcinētajiem,” atklāj Liepājas Sporta spēļu skolas direktora vietniece izglītības jomā Evita Auniņa.

Sportisti ir gatavi vakcinēties, lai spēlētu. Jau šobrīd Liepājas sporta skolās vakcinācijas rādītāji audzēkņu vidū ir daudzsološi, viņa skaidro. “Jaunākās grupās skaitļi nav tik viennozīmīgi, bet vecākajās, piemēram, U16, U17, U18, 50% un vairāk sportistu ir vakcinējušies, basketbolā īpatsvars ir pat vēl augstāks, jo viņi jau par šo bija nobažījušies. Hokejā, piemēram, U17 grupā pilnīgi visi ir vakcinēti. Gan audzēkņi, gan viņu vecāki saprot, ka nevar divus gadus neslidot un tad cerēt uz labiem rezultātiem hokejā,” skaidro vietniece.

“Mēs jau šodien ejam laukā – parkos, stadionos, pludmalē un visur, kur iespējams, turpinām kustēties, strādāt. Izaicinājums ir tiem treneriem, kuru grupās puse ir vakcinēta, bet puse nav.

Viņiem viena treniņa vietā jānovada divi – gan iekšā, gan ārā. Viegli tādus noteikumus uzrakstīt, bet realitātē izpildīt nav tik vienkārši,” viņa piebilst.

“Bēdīgākais, ka sacensības un rezultāti ir tas, kas motivē sportistus trenēties, bet šobrīd atkal atsāksies vienmuļais fiziskās sagatavotības darbs un kāds arī pārtrauks treniņus. Par to žēl. Fiziskā aktivitāte iet roku rokā ar veselību. Žēl, ka mūsu bērni ir pieaugušo stūrgalvības un nevakcinēšanās upuri,” uzsver E. Auniņa.

UZZIŅAI

Svarīgākie ierobežojumi, kas būs spēkā līdz 2022. gada 11. janvārim.

Darbs

Valsts, pašvaldību iestādēs un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās visiem nodarbinātajiem jābūt vakcinētiem līdz 15. novembrim neatkarīgi no nodarbināto darba pienākumu pildīšanas veida – attālināti vai klātienē.

Privātajā sektorā darba devējs izvērtē katra nodarbinātā darba pienākumus, specifiku un apstākļus, nosakot inficēšanās un infekcijas izplatības risku.

Personas, kuras atbilstoši izvērtējumam nav pakļautas inficēšanās riskam un to nerada citiem, var veikt darba uzdevumus bez derīga vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta. Ja darba pienākumi jāveic klātienē, kur pastāv risks inficēties vai inficēt citus, darba devējs informē darbinieku par nosacījumu darba pienākumus veikt klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Ja nodarbinātais vakcināciju nav uzsācis vai pabeidzis noteiktajā termiņā (ne vēlāk kā līdz 15. novembrim), darba devējs atstādina no darba pienākumu veikšanas.

Visās darba vietās klātienē, kur ir vairāk par vienu personu, visi pareizi valkā sejas maskas, kā arī īsteno vispārējos drošības pasākumus.

Bērnudārzi

Darbojas, kā ierasts, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Darbinieki visu laiku pareizi valkā sejas maskas un īsteno vispārējos drošības pasākumus. Bērni bērnudārzā netiek testēti un nelieto sejas maskas, ievēro roku higiēnu.

Līdz 15. novembrim bērnudārza darbiniekiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, jāvakcinējas, līdz tam darba pienākumus veicot ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai izglītības iestādes skrīninga ietvaros veikto testa negatīvu rezultātu.

Skolas

Mācību process notiek klātienē, stingri ievērojot vispārējos drošības pasākumus. Ir nodrošināta dažādu klašu un grupu plūsmu nepārklāšanās.

Līdz 15. novembrim darbinieki, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, vakcinējas, līdz tam darba pienākumus veicot ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai izglītības iestādes skrīninga ietvaros veikto Covid-19 testa negatīvu rezultātu.

Uzturoties mācību iestādē, skolēni un darbinieki pareizi lieto sejas maskas, skolēni veic rutīnas skrīninga testu.

Koledžās un augstskolās tāpat visi lieto sejas maskas, tiek pārbaudīti vakcinēšanās/pārslimošanas sertifikāti, nodrošināta kursu plūsmu nepārklāšanās, nevakcinētajiem un nepārslimojošajiem mācības tiek organizētas attālināti.

Pakalpojumi

Iekštelpās aizliegts sniegt saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, atrakcijām, piemēram, akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos.

Pakalpojuma sniedzējs pārbauda vakcinētas/pārslimojušas personas sertifikātu.

Pakalpojumus klātienē iekštelpās vakcinējusies/pārslimojusi persona var sniegt nevakcinētam/ nepārslimojušam klientam individuāli vai vienai mājsaimniecībai.

Sabiedriskā ēdināšana

Sabiedriskās ēdināšanas vietas strādā no pulksten 6 līdz 21. Pārbauda apmeklētāju vakcinācijas/ izslimošanas sertifikātu gan iekštelpās, gan ārā.

Nevakcinētie un nepārslimojošie var iegādāties ēdienu līdzņemšanai.

Sabiedriskais transports

No 2021. gada 18. oktobra sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji, kas saņem dotāciju no valsts vai pašvaldības līdzekļiem, nevar piešķirt braukšanas maksas atlaides pilngadīgām personām, kam nav vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāta.

Visu brauciena laiku pasažieri un vadītājs pareizi valkā sejas masku.

Sabiedriskā transportlīdzekļa aizpildījums ir 80% (85%, ja pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutiem jāuzņem pasažieri).

Ievēro vispārējos drošības noteikumus, regulāri vēdina transporta līdzekli.

Pulcēšanās

Privāti pasākumi, piketi, mītiņi, gājieni – ne vairāk kā 10 cilvēku telpās, ne vairāk kā 20 cilvēku ārā.

Dievkalpojumi, reliģiskas darbības – darbību sāk ne agrāk kā pulksten 6 un beidz ne vēlāk kā pulksten 21. Visi lieto sejas maskas, vienai personai vismaz 15 m².

Avots: covid19.gov.lv

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz