Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

SPKC: Par bērnudārzā “Liepiņa” notiekošo jājautā vadībai

SPKC: Par bērnudārzā “Liepiņa” notiekošo jājautā vadībai
29.03.2013 07:06

Informācijas trūkuma dēļ vecāki nezina, ko darīt – laist vai nelaist savu bērnu dārziņā “Liepiņa”, kur iepriekš tika konstatēta salmoneloze. Slimību profilakses un kontroles centrs norāda: “Tas ir jāizlemj katram vecākam pašam.” Izmeklēšana principā ir noslēgusies, sekos darbs ar ģimenes ārstiem, lai uzzinātu, vai ir jauni saslimšanas gadījumi.

“Vai liepajniekiem.lv nevarētu palīdzēt cietušo bērnu vecākiem un publicēt veiktās pārbaudes rezultātus? Izskatās, ka šis jautājums satrauc tikai inficēto bērnu vecākus,” portālam raksta kāda satraukta bērna mamma par pirmskolas izglītības iestādē “Liepiņa” marta sākumā konstatēto saslimšanu ar salmonelozi. “Vecāki grib zināt izmeklēšanas rezultātus, lai zinātu, kad un cik droši ir vest savus bērnus uz bērnudārzu.” Sieviete piebilst, ka radusies situācija nes lielus zaudējumus. “Citiem mēnesi jāārstējas mājās, citiem mēnesi jāārstējas pat slimnīcā. Un kamēr “Liepiņā” valda salmoneloze, jāpavada laiks mājās, par ko, protams, darba algu nesaņemam. Tāpēc cietēji ir visi vecāki, kuriem bērni neapmeklē “Liepiņu”.”

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko pastāsta, ka šobrīd viņu rīcībā nav jaunas informācijas par saslimšanas gadījumiem, tikai jau par iepriekš ziņotajiem 23. Atgādinām, ka SPKC epidemiologi konstatējuši, ka bērni saslima laika periodā no 8. līdz 11.martam. Bērnudārza “Liepiņa” saslimšanas gadījumi tika konstatēti trijās no astoņām bērnudārza grupām.

Šobrīd epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā secināts, ka inficēšanās iemesls ir bērnudārzā uz vietas ar salmonellas baktērijām kontaminēts (piesārņots) un pasniegts ēdiens. Ēdiena kontaminācija visdrīzāk nav saistīta ar ēdiena piegādātāju, bet gan ar higiēnas prasību neievērošanu bērnudārzā uz vietas (tieši konkrētajā situācijā, nevis pastāvīgi), norāda L.Ševčenko. “Šeit gribu pieminēt, ka konkrēto pārtikas produktu, kas izraisīja saslimšanu, atrast (paņemt no tā paraugu) nav iespējams, jo tas tika izlietots uzturā,” atklāj Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve. Tāpat viņa uzsver, ka salmonelozes gadījumi ir raksturīgi tieši ar to, ka saslimšana galvenokārt ir saistīta ar kontaminētas pārtikas lietošanu uzturā (katrai slimībai ir savs raksturīgs inficēšanās ceļš).

Līdz ar pirmajiem saslimšanas gadījumiem epidemiologi snieguši bērnudārzam atgādinošas rekomendācijas, kādas prasības būtu jāievēro, lai iestādē neizplatītos tādas zarnu trakta saslimšanas kā salmoneloze, kas būtu jāievēro virtuves darbiniekam, kā droši sagatavot un pasniegt pārtiku, kādi ir higiēnas pasākumi. Savukārt bērnudārza medicīnas darbinieka uzdevums ir novērot bērnu veselības stāvoklis un atbilstoši rīkoties, ja tiek novēroti jauni saslimšanas gadījumi.

“Informāciju par bērnudārzā notiekošo un visiem pasākumiem, kas īstenoti, lai saslimšana neizplatītos tālāk, vecākiem būtu jājautā bērnudārza vadībai un medicīnas darbiniekam, jo epidemiologi regulāri kontaktējas ar medicīnas darbinieku un informācija par mūsu darbu tiek sniegta,” norāda L.Ševčenko. “Gribu pieminēt, ka epidemiologi, protams, veic epidemioloģisko izmeklēšanu, tomēr šajā procesā ļoti cieši iesaistīts ir arī bērnudārza personāls, saslimušo bērnu ģimenes ārsti, kā arī Pārtikas un veterinārais dienests un Veselības inspekcija.” Tādēļ to – laist vai nelaist savu bērnu dārziņā – ir jāizlemj katram vecākam pašam, arī konsultējoties ar atvases ārstējošo ārstu, noskaidrojot, vai viņš tam ir gatavs. “Principā izmeklēšana ir beigusies, salmonelozes izcelšanās iemesls ir noskaidrots, šobrīd sekos darbs ar ģimenes ārstiem, kuri mūs informēs par to, vai ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi,” piebilda L.Ševčenko.

Salmoneloze ir bakteriāla infekcijas slimība, kam raksturīgi šādi simptomi: pēkšņas galvassāpes, drudzis, slikta dūša, sāpes vēderā, caureja, vemšana, dehidratācija vecāka gadagājuma cilvēkiem un bērniem. Inkubācijas periods ilgst 6 līdz 72 stundas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz