Otrdiena, 2. marts Luīze, Laila, Lavīze
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Spodrina savu pilsētu

Spodrina savu pilsētu
22.04.2017 12:35

liepajniekiem.lv

Šodien, 22.aprīlī, Liepājā ik uz soļa sastopami ļaudis ar slotām, grābekļiem un citiem instrumentiem, pārliecinājās portāls. Liepājnieki spodrina savu pilsētu, jo Liepājā, tāpat kā citviet Latvijā, norisinās tradicionālā Lielā talka.

Kopumā iedzīvotāji un dažādas organizācijas poš vairāk nekā 100 adrešu. Piemēram, Liepājas 12.vidusskolas skolēni rosās Vētru ielā bijušajā tramvaja galapunktā, Jauniešu mājas aktīvisti – Dienvidu fortos, Izglītības pārvaldes darbinieki – Pērkones kanāla krastā, Jūrniecības koledžas audzēkņi – Ezermalas ielā un Zirgu salā, jaunsargi un zemessargi – Cietokšņa kanāla apkaimē un pie Ziemeļu fortiem, Pašvaldības policijas darbinieki – Karostā pie piemiņas vietas Kureliešiem utt.

Kopumā savu roku un plecu pilsētas uzpošanā pieliek vairāk nekā 40 organizācijas, iestādes un uzņēmumi – Nacionālo Bruņoto spēku un Jūras spēku pārstāvji, pilsētas izglītības iestādes un pašvaldības iestādes, namu apsaimniekošanas uzņēmumi, politisko partiju nodaļu biedri, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, kā arī individuāli iedzīvotāji.

Ievērojams skaits Liepājas uzņēmumu un iedzīvotāju Lielās talkas dienā uzpoš savu māju un ražotņu apkārtni. Piemēram, uzņēmuma ”Vega” darbinieki Lielās talkas dienu izmanto ne vien tam, lai ietves un brauktuvi noslaucītu, bet arī ēkām logus notīrītu. Bet iedzīvotāji rosās gan Sakņu ielā, Ģenerāļa Baloža ielā, Lazaretes ielā, Katedrāles ielā, Dzintaru ielā u.c., gan pie garāžu kooperatīviem, mazdārziņos u.c.

Bet Liepājas 15.vidusskolas skolēni un viņu vecāki, kā arī pedagogi tradicionāli šajā dienā strādā, labiekārtojot savas mācību iestādes apkārtni.

Daudzviet – gan karavīru talkošanas vietās, gan pie 15.vidusskolas, talka noslēdzas ar kopīgu mielastu. Ar lielo zupas katlu, jo pēc krietna darba ir kārtīgi jāieturas.

Jāpiebilst, ka vairāki uzņēmumi un organizācijas pilsētas uzpošanu sāka jau piektdien, 21.aprīlī. Piemēram, ”Liepājas namu apsaimniekotāja” darbinieki rosījās kāpu zonā pirms Kalpaka tilta, tādējādi attīrot liepājnieku un pilsētas viesu iecienītu pastaigu vietu no drazas. Uzņēmuma ”Liepājas enerģija” darbinieki posa uzņēmuma apkārtni.

Talkas dunā iesaistījās arī ugunsdzēsēji glābēji, sakopjot – ne vien no sīkiem atkritumiem, bet arī pērnajām lapām un zāles kumšķiem – depo teritoriju un tās apkārtni.

Portāls jau informēja, ka pašvaldība nodrošinās savākto zaļo atkritumu nogādāšanu atkritumu poligonā Grobiņas novadā bez maksas.  

Lai Lielās talkas dienā savāktos atkritumus varētu aizvest noglabāšanai poligonā, talku dalībniekiem pilnos maisus, kas šogad ir baltā krāsā, jānovieto to ielu malās, kas iekļautas atkritumu savākšanas mašīnu kursēšanas maršrutā vai arī atkritumu maisi jānogādā līdz lielajiem atkritumu savākšanas konteineriem, kas izvietoti dažādās pilsētas vietās.

Talkas dienā Komunālās pārvaldes un pašvaldības aģentūras ”Nodarbinātības projekti” transports regulāri pa noteikto maršrutu brauks un savāks noliktos pilnos atkritumu maisus; pēc tam tos aizvedīs uz poligonu.

Lielajos konteineros izmestie atkritumi uz poligonu tiks aizvesti ja ne talkas dienā, tad dažas dienas vēlāk.

Uz poligonu talcinieki arī paši varēs nogādāt zaļos atkritumus – tos pieņems bez maksas. (Zaļie atkritumi jeb dārzu un parku atkritumi sastāv no koku lapām, zāles un koku zariem.)

Aicinām ikvienu talkotāju pievienot foto, kur dokumentēta talkas norise.

32 komentāri

2017-04-22 12:48

indrakempe: spodra ir Tava dzīve, ne tikai viens oficiāls mēnesis vai sestdiena, ja kop un kārto jau pats sev pa priekšu, ne vien aiz sevis - vienmēr un visur. tostarp - internetā, kur nemaz nav vajadzīga slota, nedz balti maisi, ja tīrs ir Tavs prāts. tīrs no bailēm. tīrs no meliem.

2017-04-22 12:53

xxx1: Ugunsdzēsēji labie talcinieki, satīra savu teritoriju.:)) Tas jau ir pienākums satīrīt un ja nav, tad noteikti viņiem ir sētnieks.

2017-04-22 13:00

xsd: Sesku un viņa pasēdēkļus gan neredz.

2017-04-22 13:17

pirmsvēlēšanu kampaņa: Seskam nav laika 19 darba vietas :) visu laiku par tautu jādomā! kad mūsu 100 pērtiķi sapratīs, ka ejot pa citu ceļu mēs agri vai vēlu nonāksim līdz taras pieņemšanas automātiem, protams, tas skādēs cleen- r. nemētāstes ne stikla pudeles, ne plastmasas pudeles, ne tukšās bundžas. Lietuva jau ir tīra, Igaunija tāpat, bet mēs ejam citu ceļu............ kurp ved šis ceļš?????????????

2017-04-22 13:45

uh:(: Kur ta galma "fotogrāfs" mūsu '" mīļoto" Uldi nav nekur iemūžinājis???

2017-04-22 14:17

talciniex: man tāds prieks vākt suņu kakas, činčikus un spļāvekļus....sapņoju noķert turberkolozi

2017-04-22 15:10

xsd: Galma fotogrāfs laikam uzkopj Seska tēva "godīgi nopelnīto" privātīpašumu par 93000. Tur fotografēt aizliegts, jo ik pēc katra grābiena izripo PSRS laikos Piena kombinātā sazagtās naudas pakas.

2017-04-22 16:01

liepajniex: Indrakempe!! Vai tavs komentārs bija par to, ka lábāk netalkot? No taviem tekstiem neko nevar saprast..

2017-04-22 16:09

to liepajniex: Viss ir vienkārši!
Kas necūko, tas netalko!
Un tieši kāda xūka būtu cilvēkam jāizaudzina, ja tas aiz sevis nespēj savākt!?
p.s. par taras automātiem vārds vietā, piemestu pie šitām drazām 10-15centus klāt, no rokas ratu tukšos traukus ārā :D
Bonusā arī pašvaldības, kuru teritorijā ir mazdārziņu kooperatīvi, Šķēde, Peši, Ječi, Dunbeņi utt, nomniekiem nav līgumu par atkritumu izvešanu, līgumi netiek pagarināti!

2017-04-22 16:15

Indrai Ķempei: Pirms dod padomus citiem, paskaties uz sevi. Tik daudz sagānījusi internetā kā tu, nav neviens liepājnieks. Te ir vietā sensenais teiciens - cita acī skabargu redzi, bet savā baļķi nemani.

2017-04-22 17:17

mango x: Cilvēciņiem nu gan nav ko darīt. Es šodien atpūšos. Lai pašvaldība maksā simtlatniekiem, un lai tie vāc teritorijas. Bet pašvaldība jau negrib maksāt, jo nauda jāizlieto kaut kādiem stulbiem projektiem!

2017-04-22 17:19

mango x: Izskatās, ka Indra Ķempe jau aiztalkojusi uz veikalu pakaļ nākošam litram?

2017-04-22 17:26

rakaris:): es jau tā domāju , ka ''čaklo '' talcinieku pūlī atkal ieraudzīšu domes resnās mordas , ansiņš tā atstiepies , ka liekas tūlīt bikšu vīles pārplīsīs , vitkovskis ar lāpstu vienu velēnu uzracis , seskelis arī kompānijā , ko tik šie ļeņina mazbērni neizdarīs , lai atkal tiktu domē sēdēt pie treknās naudas siles .

2017-04-22 17:36

NEKAD netalkoju: Te talkošanas principi interesanti. Patīk tie, kas uz TALKU iet ar putām uz lūpām :D
Ieteikums, sataisiet tajā talkas dienā Latvijas superīgos ceļus! Galu galā, ja jākopj teritorijas, kuras apsaimnieko pašvaldība, tātad sētnieki un citi komunālo pakalpojumu sniedzēji. No otras puses, kāpēc kādu algot, vainot, ja muļķā tauta labprātīgi sakopj? :D :d :d

2017-04-22 18:20

Jānis3: turpinas 8. marta un 9.maija "svinibas" turpinas okupantu varzas Lielas Talkas,turpinas banku,fabriku un lidsabiedribu(sarkanaaas MAFIJAS) uztureshana no iedzivotaju lidzekliem,turpinas skolas okupantu valodaa utt utt,"atmoda" patiesibaa ir krievu mafijas teatris-HIPNOZE,un zem 1918.g LR dekoracijam

2017-04-22 19:40

Budrikchis: Interesanta būtu statistika: 97% teritorijas, kur tiek talkots pieder pašvaldībai, valstij vai LSEZ! Jautājums: kāpēc man jātīr savs privātais pagalms (+pašvaldības iela līdz braucamai daļai) ikdienu, bet pašvaldība to ikdienā NEDARA!

2017-04-22 22:48

Vladimirs Segliņš: Viss izklausās kā pionieru pulciņā--ar urrā nu metamies kopt pašvaldību nolaisto, nepadarīto..
Nu parādiet..--
--kuram zemes pleķim nav saimnieka--un ok--parakstīsim pilsētas domei soda protokolus, nevis viņas vietā ko darīsim

2017-04-22 22:58

Vladimirs Segliņš: Par pašvaldību teritorijām--Nu ir jau skaisti--savākt citu mēslus..taču tā nav kārtības ieviešana, bet tās imitācija.
Kaut kādas sociālisma samazgas--par velti ākstīties un ar to vēl plātīties..
Reāli būtu jādarbojas tādai talkas shēmai-Administratīvs protokols--sakopšana--izmaksu aprēķins--atbildīgās amatpersonas soda un izdevumu atmaksa.

2017-04-22 23:19

Doma: Skumji, ka tik daudz gružu pilsētā!!!

2017-04-22 23:20

Doma: .... tos, kurus nesavācām, tie tā arī turpat paliks līdz nākamajam gadam uz pašvaldības zemes????

2017-04-22 23:29

Dīvaini: Vai tad nav vienkāršāk savu zemīti nepiecūkot, nevis pasaules lielākā terorista un slepkavas ļeņina dzimšanas dienā iet talkot??? Es ikdienā, ja redzu, ka kāds neaudzināts mērkaķis kaut ko ir nometis, negaidot kaut kādu smieklīgu talku, paceļu un iemetu mizkastē.

2017-04-22 23:32

Smiklīgi: Katram zemes gabalam ir īpašnieks. Kāpēc kādam ir jāiet no malas to uzkopt? Kāpēc par kārtību netiek prasīts no zemes īpašnieka????

2017-04-22 23:55

xcfb: Kaut kāda desmitiem gadu veca ievazāta tradīcija. Augstāk visu jau pateica.

2017-04-23 00:39

ahāa: Un tie aicinajumi Zaļāka Latvija, lai ko dalīja cilvēkiem, pilna pilsēta piemētāta. Bērni noplēsa no limpapīriem un visur samētāja. Jautājums, cik naudas par to izdots un izmesti vējā????? Kam tas vajadzīgs, vai nav kur naudu likt????

2017-04-23 00:54

Manuprāt: Tāds pat smieklīgs un nožēlojams pasākums, kā 8.marts. Tīram ir jābūt katru dienu, nevis reizi gadā un sievietēm ziedi ir jādavina tad, kad sirds to jūt nevis kaut kādā datumā!!! Vai tiešām tie komunistiskie saukļi mūsos sēž tik dziļi?

2017-04-23 03:25

yoyo: Talkas tradīcija ieviesta Padomju laikos par godu Vladimira Iljiča Ļeņina dzimšanas dienai 22. aprīlī, jo tieši viņš noorganizēja pirmo Padomju talku. Tradīcijas jāturpina, bez šaubām, tāpēc šī kārtējā dižā Ļeņina dzimšanas diena godam atzīmēta! URĀ!!!

2017-04-23 09:22

pirmsvēlēšanu kampaņa: satversmes 106 un 107 pants, Ja kāds tiek sodīts- par piegulošās teritorijas neuzkopšanu, sniega nevākšanu , zāles nepļaušanu, lapu nevākšanu. 10 dienu laikā viss atrisināsies- te tak esot demokrātiska valsts. Pa lielam piedaloties talkā mēs arī pārkāpjam

2017-04-23 10:35

inara: Te nu varam pec redzeta spriest cik ekologiski un kartibu milosi esam IKDIENĀ!, ja 1x gadā citam jāsvāc!

2017-04-23 12:08

pirmsvēlēšanu kampaņa: tikai taras automāts- 50% mazāk gružu, bet tie automāti- lielajiem jāsamet, Cido, Aldaris, Lāčplēsis... kā pārējās valstīs to izdarija, te nu jāsāk domāt par deputātu un ministru ieinteresētību, šaj jautājumā- atkal ierosinājums KNAB

2017-04-23 13:09

helen: Piekrītu 10:35 - bērni met gružus no saldumiem vai sulu pakas, es tos izmetu konteinerā, bet paši bērni vai bērnu mātes - nekad. Tāda viņiem ir ekoloģiskā domāšana.

2017-04-23 14:41

Šausmis: daudzās vietās ir arī tādi tie gružu konteineri, kur vāki vienmēr vaļā, gružkastes seklas ka vējš visu izpūš...

2017-04-23 15:10

pukitelapa: savaksim aiz sevis ,tad nevajadzes tik daudz katru gadu vakt..+mes varet ari koku stadisanu ,ka talkas dalu ieveist .protams par pasvaldibas naudu ,vai uz pasu velesanos kooperativos ..Bet vispar jau liekas ka ta talkosana daudziem tikai modes lieta ,labam nodomam tur maza nozime ..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz