Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Spure: Uzbūvējot Liepājas cietumu, varēs likvidēt vismaz četras vecās ieslodzījumu vietas

Spure: Uzbūvējot Liepājas cietumu, varēs likvidēt vismaz četras vecās ieslodzījumu vietas
Foto: VP
02.08.2019 10:16

liepajniekiem.lv

Uzbūvējot jauno cietuma ēku Liepājā, tiktu slēgtas četras vecās ieslodzījumu vietas, kuru tehniskais stāvoklis arvien ir kritisks, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Spure atgādināja, ka Tieslietu ministrija (TM) sadarbībā ar Finanšu ministriju veic sarunu procedūru par iespēju aizņemties finansējumu no Eiropas Padomes Attīstības bankas Liepājas cietuma būvniecībai un būvuzraudzībai. Taču jau 23.augustā valdības sēdē ir jāsniedz informācija par sarunu rezultātiem.

“Protams, ka Eiropas Padomes Attīstības banka ar savu līdzfinansējumu segs 50%, kas ir nozīmīgs atspaids, bet mēs arī saprotam, ka aizņēmums palielinās valsts tēriņus. Taču naudu 25 gadu laikā varētu atgūt, kā arī jauna cietuma ēkas uzcelšana Liepājā ļautu likvidēt vismaz četras vecās ieslodzījumu vietas, tādējādi rodot zināmu ietaupījumu nākotnē,” sacīja Spure.

Jau ziņots, ka patlaban TM un Eiropas Padomes Attīstības bankas pārstāvju sarunās ir panākta konceptuāla vienošanās par to, ka tā ir gatava iesaistīties minētā jautājuma finansēšanā. TM ir saņēmusi Eiropas Padomes Attīstības bankas vēstuli, kurā tā apliecinot “nopietnu interesi par gatavību piedāvāt aizņēmumu Latvijai jaunā Liepājas cietuma būvniecības nodrošināšanai”.

Liepājas cietuma būvniecības projekta provizoriskā ietekme uz vispārējās valdības budžeta bilanci atbilstoši Eiropas kontu sistēmai ir 140 000 eiro 2019.gadā, 8 511 418 eiro 2020.gadā, 60 000 766 eiro 2021.gadā, 63 441 964 eiro 2022.gadā un 9 853 980 eiro 2023.gadā.

Attiecīgi TM lūdz, lai jautājums par atļauju TM uzņemties papildu valsts budžeta ilgtermiņa saistības cietuma būvniecībai tiktu izskatīts nākamo gadu valsts budžetu sagatavošanas procesā.

Kā ziņots, pērn veiktā Latvijas cietumu ēku tehniskajā apsekošanā konstatēts, ka tikai divos no deviņiem Latvijas cietumiem atmaksājas līdzekļu ieguldīšana ēku atjaunošanā, lasāms Tieslietu ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, kas tika prezentēts valdībā.

Tajā rakstīts, ka kritisks stāvoklis ir Liepājas cietumā un Iļģuciema cietumā, kur nolietojuma koeficients ir virs 0,09, nākamais bīstamākais ir Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem ar 0,07 nolietojuma koeficentu un Rīgas Centrālcietums, kur ēkām ir patvaļīgās būvniecības pazīmes.

25 komentāri

2019-08-02 11:55

###: Nu tad jau pilsētai varēs piešķirt valsts cietumu galvaspilsētas statusu.

2019-08-02 12:11

rakaris :): ar steigu vilnītim jāizsludina cietuma nosaukuma kļikuhas konkurss , kā krievijā , melnais delfīns , baltais gulbis , baznīcu kupoli , varbūt var - cietums zem liepām , lauvas pakāje , sesku dāle ... , domes liekēži , uz priekšu !!!!

2019-08-02 13:41

Aaaaa: Kāpēc kurorta pilsētā jāceļ cietums? Kāpēc kurorta pilsēta jāpārvērš par cietumnieku zonu???? Tad pēc tam sociālās mājas būs jāceļ, jo iznākdams no cietuma. Kāpēc kaut kur Latgalē, mežā neceļ, tālāk no cilvēkiem. Kā var ko tādu stulbu realizēt. Ļoti ceru, ka projekt izjuks un tam idiotam kas to izdomāja un Liepājas idiņiem kas to akceptēja, neklāsies labi.

2019-08-02 14:26

žēl: ka politiķi tā safīrējuši....visas citas būves apspriež sabiedrība,kas uz vietas dzīvo,bet....šo objektu jau ārpuskārtas būvē.....,KAM ,,OTKATI,,???!

2019-08-02 14:56

Diāna: Ceļojumu bukletus varēs papildināt ar ierakstu-Liepāja -cietumu galvaspilsēta

2019-08-02 15:19

Te: nekādu cietumu!

2019-08-02 15:41

Nelda: Liepājnieki, tas ir jānoprotestē! Ja Liepājā būtu 2-3 miljoni iedzīvotāju, tad cietumu uz 2200 vietām vēl varētu atļauties, tie izšķīstu kopējā masā.. Nedrīkst tik māzā pilsētā ievest tik lielu daudzumu ieslodzīto! Liepāja tiks pārvērsta par lēģeri.Ja cietumi neatbilst prasībām, tad jāceļ jauni tajās pat vietās, kur viņi jau darbojas.Pēc solidaritātes principa Liepāja jāceļ jauns cietums ar 150 vietām vecā vietā. Notiesātie uz cietumu no visas Latvijas tiks atvesti ar operatīvo transportu (Vai kads ir rēķinājis transporta izmaksas no viena Latvijas gala uz otru?). Pēc atbrīvošanas ieslodzītajiem izsniedz naudu mājupceļam un atver cietuma vārtus, katrs var doties kur
vēlas. Pilna pilsēta būs ar blēžiem, krimināliem elementiem... Vai mūsu vadība vēlas likvidēt vēl vienu pilsētu? Jo kas tad atliks normāliem cilvēkiem - gaidīt kamēr aplaupīs, nositīs, izvaros tevi vai tavus tuvākos?

2019-08-02 15:58

Nelda: Liepājnieki, noprotestējam jauna cietuma būvēšanu Liepājā! Nedrīkst tik mazā pilsētā būvēt tik lielu cietumu! Ja cietumi neatbilst noteikumiem, tad Liepājā pēc solidaritātes principa jāceļ jauns cietums uz 150 vietām vecā cietuma vietā, bet ne vislatvijas cietums 1200 ieslodzītajiem. Uz cietumu notiesātie tiks atvesti ar operatīvo transportu. Vai kāds ir aprēķinājis transporta izmaksas no viena Latvijas gala uz otru? Pēc soda izciešanas viņiem tiek izsniegta nauda mājupceļam, atvērti cietuma vārti un katrs var doties kur vēlas. Liepāja būs pilna ar blēžiem un krimināliem elementiem. Vai vadība plāno likvidēt vel vienu Latvijas pilsētu? Jo kas tad atliks normāliem pilsētas iedzīvotājiem - gaidīt kamēr apzags, aplaupīs, nositīs, izvaros tevi vai tavus tuvākos?

2019-08-02 17:49

Njāaa: Es arī domāju, ka to te nevajag pieļaut. Izvērtējot ilgtermiņā visus - un +.

2019-08-02 17:57

molu gali: Latvijā tiltu būvniekus nevar atrast tāpāt arī mola būvētājus un domāju ka cietums ar tāds rozā sapnis. Valdošā kļiķe var tikai nograut ,iznīcināt un paņemt bankas kredītus. Tālāk prāta spējas nesniedzās.

2019-08-02 18:23

Iiii: Palagos sakasiitais Vilnitis. Kadu cietumu te tamdel ir daugavpils vai kkur taja kraja. Tu stulbeni sakarot pilsetu ielas.. Piesaisti investorus lai liepaja butu razosanas. Sniedz atbalstu maziem uznemejiem. Lai cilveki varetu strada. Liepaja ir javeido ka kurotpilseta nevis kkada jobana cietumnieku sadza. Visa visuma tu Vilniti ar galvu nemaz nedraudzejies

2019-08-02 18:34

C N N: Jaunajā cietumā musoru kukuļņēmējiem maškam un pāķim ainaram .s būs vip kameras

2019-08-02 19:47

Jakutīnc: Pa to naudu varētu uzcelt 3 rūpnīcas un 4 kolhozus, un neviens neko nezagtu, jo būtu paēdis.

2019-08-02 20:03

ME: Visi kas dusmojas par cietuma celšanu - jums tiešām šķiet ka, cietumniekiem/noziedzniekiem gribēsies "tusēt" blakus cietumam? :D

2019-08-02 23:56

Sema: Varbūt celsim bērnu dārzus nevis cietumu?????????????!!!!!!!!!!!

2019-08-02 23:59

Sema: Varbūt celsim bērnu dārzus nevis cietumu?????!!!!!!! Ja pareizi atceros, tad Vilnīša kungs solīja, ka izglītība un bērni būs prioritāte!

2019-08-03 10:09

Fgty: Kāpēc tik lielu cietumu un tieši Liepājā.
Pilsētā būs bail staigāt, nebūs nekāda kūrorta zona. Likvidēs citas, bet vai tie darbinieki brauks uz Liepāju strādāt?
Ja jau grib vienu cietumu uz visu Latviju,tad jābūvē,kur ir daudz neapdzīvotu vietu, neapstrādāta zeme,uz kuras var būvēt, Latgalē ideāli. Ja jau visi darbinieki braukt strādāt uz Liepāju,tad tā pat uz Latgali arī var. Tikai ?? kurš apmaksās ceļa izdevumus? Notiesāto nogādāšanu? Tik daudz ?? bet atbilžu nav,naudas ar nav būvēt.

2019-08-03 10:58

Kikii: Vilnīša kungs attopieties! Ko jūs darat ar pilsētu! Jūs vēlaties to nogremdēt! Nevajag mums te cietumu, NEVAJAG! Celiet dārziņus un attīstiet savādāk, aiciniet jaunās ģimenes ar bērniem pārcelties uz Liepāju. Cietumam nav vietas Liepājā!

2019-08-03 13:39

Sesks: Pamuļķu bars ar sesku priekšgalā! Visur ārzemēs cietumi ir ārā no pilsētām! Šiem neattīstītiem pilsētā vaijg celt! Idioti!

2019-08-03 13:52

Lipājnieks: Vajg sākt vākt parakstus Liepājniekiem pret cietuma celtniecību Lirpājā!
Laij ceļ Rīgā pie saimas nama!

2019-08-03 22:50

es: Pirmie ko nosūtīs cietumnieki ,būs Spure ar saviem padotajiem.Tur jabut smadzenēm lai tādu ko pielautu Liepaja.no sakuma cietumu,pēc tam cietumniekiem atbrīvotiesm dzīvokļus.Liepajas iedzīvotāji var patversmes dzīvot.Labaka gadījumā vilkt dzīvību needušiem,bet samaksāt par dārgām īrēm .

2019-08-03 22:51

Es: Nosaukums būt labs ,,Spures pabērni,,

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz