Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Starp svaigu gaisu un siltumu mājoklī

Starp svaigu gaisu un siltumu mājoklī
Foto: Ilustratīvs
14.12.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Divas tipiskākās problēmas, par kurām cilvēki sūdzas, iestājoties rudenim, ir norasojuši stikli vai aukstums mājās. Abas saistītas ar logiem mūsu mājokļos, taču ne vienmēr neērtībās pie vainas būs paši logi, norāda SIA “AMG montāža” tirdzniecības menedžeris Ivo Jonass. Visbiežāk problēmas tomēr saistītas ar ventilācijas sistēmām.

“Faktori, kas to nosaka, ir gaisa mitrums, gaisa un virsmas temperatūra. Telpās vajadzētu būt plus mīnus 50 procentu gaisa mitrumam. Savukārt temperatūru visi cenšas uzturēt ap plus divdesmit. Ja tiek nodrošināti šie divi rādītāji, tad tajā brīdī problēmu īsti nav. Protams, pie nosacījuma, ka mājoklim ir kvalitatīvi logi,” viņš skaidro.

Līdzko kāpj gaisa mitrums, sākas kondensēšanās. Mitrums pārsvarā veidojoties tāpēc, ka daudzdzīvokļu mājās ventilācijas sistēmas bieži īsti labi nestrādā vai arī to nav vispār – kāds ir aiztaisījis ciet, tās ir netīrītas.

“Tad ar vēdināšanu vien mitruma un temperatūras ideālo kombināciju nevar panākt. Tiklīdz atveram logu, no mitruma it kā tiekam vaļā, taču tai pašā laikā laižam iekšā aukstumu un sākas siltuma zudumi,” skaidro speciālists.

Ideāls variants esot rekuperācijas sistēmas, kas nodrošina aukstā gaisa uzsildi, lai nemainītos komforts. Tādas gan esot retā mājā.

Ieteikums ir vispirms pārliecināties, vai mājoklim ir kvalitatīvi logi. “Bieži vien cilvēkiem, kuriem ir vecie padomju laika logi, vispār nav iespēju panākt komfortu. Ja logs ir jauns, var pārbaudīt furnitūras elementu pozīcijas vai regulāciju. Varbūt uz ziemu vajag pieregulēt, lai nospiež mazliet blīvāk, lai nebūtu nevajadzīgas gaisa plūsmas,” saka I. Jonass.

Pieredze rāda, ka nereti cilvēks nomaina vecos logus pret jaunajiem un sāk sūdzēties, ka agrāk logi nesvīda, bet tagad gan. “Kondensāta rašanos nosaka nevis logi, bet telpas fizikālie rādītāji. Kamēr ir sliktais logs, kondensēšanās nav vienkārši tāpēc, ka tur viss pārmērīgi vēdinās. Problēmas ar jauniem logiem sākas tāpēc, ka iedzīvotāji pārāk paļaujas uz esošo ventilācijas sistēmu,” viņš norāda.

Izrādās, ne absolūti visos logos esot iebūvēta ziemas vēdināšana, ir logi, kuriem tādas funkcijas nav. “Ja ir, nav slikti to izmantot, jo šādā veidā mēs viegli atbrīvojam loga vērtni no blīvējumiem un ļaujam notikt gaisa cirkulācijai. Lai nebūtu lielu siltuma zudumu, šis būtu pareizais veids, kā tikt pie gaisa apmaiņas. Atverot pilnībā vaļā loga vērtni, telpu ātri izvēdināsim, taču kādu brīdi būs vēsi. Ar ziemas vēdināšanu darām to nedaudz visu laiku, nav tik liela iespaida uz komfortu. Ļoti daudzi rādītāji nosaka gaisa apriti – svarīgi, kā logs ir iebūvēts, – vai smalkā ailītē vai ar lielāku iebīdījumu, līdz ar ko gaisa apmaiņa būs sliktāka,” saka I. Jonass.

Kā cilvēks var veicināt savu logu ilgmūžību mūsu mainīgajos laika apstākļos? I. Jonass atzīmē, ka mūsdienās pārsvarā iebūvē plastikāta vai alumīnija logus un šiem materiāliem mitrums neko nevar nodarīt. Protams, ir cilvēki, kas izvēlas koka logus.

“Ja ļausim mitrumam kondensēties un kondensāts atradīsies uz koka profiliem, tas, protams, kaitēs pašam logam. Atslēgvārds ir – kontrolēt telpas mitruma rādītāju gaisā,” uzsver speciālists.

13 komentāri

2019-12-14 08:37

lumpene: Mājokli ir javedina, citādi no vīrusiem un gripas vaļā netiks! Logus jāatver līdz galam 15 min.

2019-12-14 09:41

44: vajag iegādāties temometru mitruma mērītāju , tad elementāri var sekot gan temperatūrai telpā , gan gaisa mitruma % , ja tie jau ir 50% es atveru logu un dažu minūšu laika viss ir norma , bez šāda termometra nav iespējams regulēt klimatu dzīvoklī

2019-12-14 13:42

Лумпенский: А как мы раньше жили? +15 и батареи на полный валинок.

2019-12-14 18:09

Arī Ivo: Par ko stàsts? Par iedzīvotàju problèmàm , vai vienkàrši reklàmu atiecígai firmai?

2019-12-14 20:15

coroner: stāsts ir par ventilāciju un vēdināšanu,ja māk lasīt,a ventilācija vienkārši ir visiem irsā nu a vēdināt pasarg dievs, izplūdīs dārgais siltums,tāpēc labāk svīstam un slimojam,skumji,bet tā nu viņš ir,no svaiga gaisa vēl neviens nav nomiris!!!

2019-12-14 23:39

k,,,: Lielakai dalai kur apsekoju dumvadus ventilacijas lukas ir aizdirstas ciet.Kad saku vaidzetu tas ari iztirit,tad saka visus gadus stradaja un tagad nestradas.Ar stulbumu nav jegas cinities,un tad lai dzivo mitras telpas.Ta atraujas tuberkulozi,un tad brinas no kurienes.Ik seviski tas ir noverots jaunliepaja.

2019-12-15 07:54

Margarita: Dunikas 3 un 1, kurina tā, ka dzīvoklī 28 grādi, ideāli!

2019-12-15 09:05

Kalvišķas: Dzērves ielā 17 super, jo mājas vecākais ir foršs čalis.

2019-12-15 11:31

Silva: Ventas -2 Mums vispar + 28 ja pagriez visas tris istābās uz 5 kovenktorus ,nevar elpot ,staigajam visi bez apakšveļa pliki !

2019-12-15 14:45

To Silva: Tev uz radiātoriem nav regulātoru? Nu tad nav ko brēkt.

2019-12-16 11:18

Jurčiks: Mums mājā pilnīgi visus logus aprīkoja ar gaisa pieplūdes vārstiem un viss ir pilnīgā kaārtībā, gan ar mitrumu, gan gaisa kvalitāti un nav nekādi manāmi siltuma zudumi. Vajag pareizi visu izdarīt , nevis salikt logus un turēt tos pēc tam vaļā . Bet ja nav variantu , tad labāk turēt vaļa logus , nekā slimot .

2019-12-16 11:21

Jurčiks: Respect būvniekiem no MK Būvniecība ! Cepuri nost par viņu attieksmi un risinājumiem pie ēku siltināšanām mūsu Liepājā !!!

2019-12-16 11:35

Jurčiks: Ak jā , mums nav žēl padalīties arī ar savas ēkas pieredzi , mums ne tikai māja skaista un ar labu mikroklimatu , bet arī kaimiņi esam daudz draudzīgāki , nekā pirms ēkas siltināšanas :) !!! Piltenes iela 10

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz