Svētdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Sūdzas par ļaužu pulcēšanos bibliotēkā

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikti ierobežojumi pašvaldības, valsts un arī privātā sektora iestādēs. Kāds lasītājs, kurš vēlējies palikt anonīms, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja par vērojumiem Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā (CZB), paužot uzskatu, ka iestādē netiek ievēroti noteikumi – distancēšanās un apmeklētāju skaita regulēšana telpās.

Sūdzas par ļaužu pulcēšanos bibliotēkā
Drošības noteikumi bibliotēkā nosaka arī pašiem klientiem būt apzinīgiem – jārēķinās, ka fondā grāmatas paši meklēt pašreiz nevar, nevajadzētu uzkavēties – jāpaņem prasītais un jādodas no bibliotēkas prom, kā arī jāpagaida ārpusē, ja grāmatu izsniegšanas vietās ir par daudz cilvēku. (Foto: Egons Zīverts)
22.01.2021 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

“Bibliotēkā darbojas gan abonements, gan lasītava, bet, cik lasīts un dzirdēts, tad bibliotēku darbība ir atļauta tikai līdz grāmatu izsniegšanas līmenim,” mums raksta kāds liepājnieks.

Vēstuli saņēmām drīz pēc tam, kad bibliotēkas atsāka savu darbību, lasītājiem atļaujot grāmatu maiņu.

“Mājās bija sakrājušās pirms tam izņemtās grāmatas, vēlējos tās nodot, ja reiz abonements ir atvērts. Bet pamanīju, ka lasītavas durvis arī atvērtas un cilvēki droši iet iekšā, savukārt,

ieejot abonementa telpā, sapratu, ka tur distancēšanās pārstāj darboties, jo apmeklētāju skaitu tur neviens neregulē,

un paši apmeklētāji aizmirst par noteikumu ievērošanu,” par redzēto stāsta bibliotēkas apmeklētājs.

“Biju apzinīgāks un vienkārši pametu bibliotēkas telpas,” viņš saka. Vīrietim radies jautājums – kāpēc bibliotēkā neievēro noteiktos darbības ierobežojumus?

Liepājas CZB vadītāja Ilga Erba pastāsta, ka apmeklētāji tiešām nāk uz bibliotēku samainīt grāmatas, bet vienlaikus izmanto arī citas informācijas iegūšanas metodes.

“Cilvēki šeit neuzkavējas – viņi paņem rezervēto un dodas mājās,” saka bibliotēkas vadītāja.

“Uz durvīm norādīts, cik cilvēku telpā drīkst atrasties, tas noteikts atkarībā no kvadrātmetriem. Tie apmeklētāji, kas ir vairāk par noteikto skaitu – stāv foajē vai uz trepēm, sēž ārpusē. Mūsu lasītāji ir apzinīgi – viņi vēlas saņemt pakalpojumu. Nav bijis gadījuma, kad būtu jāaizrāda,” teic I. Erba.

“Kāpēc lasītava vienā pusē stāv vaļā? Tāpēc, ka lasītājiem uz laiku bija iedoti lasīt vecie žurnāli, gribam tos saņemt arī atpakaļ. Regulāri skriet un slēgt durvis vaļā arī tā kā nebūtu loģiski. Lasītavā lasītāji neuzkavējas. E-lasītava arī ir ciet.”

Viņa norāda, ka apmeklētāji paši vairs bibliotēkas fondā nevar meklēt grāmatas. Pirmajā dienā bija ļoti daudz cilvēku – 161 apmeklētājs, izsniegtas ap 500 grāmatām.

“Visu laiku cilvēki nāk – viņi pagarina termiņus, laikus rezervē lasāmvielu, zvana pa telefonu. Interesējas, kā izmantot digitālos resursus, darbinieki instruē pa telefonu. Esam vajadzīgi!” pauž I. Erba.

Bibliotēkas vadītāja uzsver, ka arī apmeklētāji paši var novērtēt situāciju un izvēlēties laikus, kad apmeklēt iestādi.

“Cilvēku daudzums konkrētā brīdī ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem,” viņa piebilst un uzsver, ka

bibliotēkā regulāri iegriežas Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki, skatās, vai ievēroti visi noteikumi.

Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš atbild, ka pārbaudītas tiek visas iestādes, bez izņēmumiem.

“Tas ir ikdienas darbs. Policijas darbinieki dodas uz vietām. Gadās viens vai divi pārkāpēji, kuri nelieto sejas maskas, tirdzniecības vietās – par dezinfekcijas pasākumiem, iepirkumu ratiņu un groziņu dezinfekciju. Bet tas ir ļoti reti.”

Vienlaikus viņš norāda, ka patlaban lielākā daļa valsts un pašvaldības iestāžu klātienē nepieņem apmeklētājus.

Ja ir nepieciešamība, tad policijas darbinieki izsaka mutvārdu aizrādījumus, uzliek brīdinājumus vai naudas sodus, kādi noteikti valstī par ierobežojumu pārkāpšanu.

24 komentāri

2021-01-22 06:50

Veikals: Veikalā jau tā pat ,lien uz kakla pilnīgi ,pagaidīt jau nevar ,pie plauktiem.

2021-01-22 07:03

Kontrole: Nopietni? Sūdzas par 3 lasītājiem bibliotēkā? Aizej uz tirgu un tur būs ik pa minūtei par ko sūdzēties.

2021-01-22 07:44

Dainis Dreimanis: Kur rodas šie līdēji un panikas cēlēji? Vajadzētu viņus atsevišķā istabā iekraut grāmatās, desās un maizes kukuļos, uzlikt masku un lai gadiem sēž. Tad būs laime pilnībā un varēs ievērot gan distancēšanos gan visu pārējo !!!

2021-01-22 08:20

MAIJA: Nepatik - pagriezie un ej prom. Nac citreiz, kad bus brivak... bet ne, ka tik butu iemesls pasudzeties...

2021-01-22 08:20

Lana: Ja ja par tirgu-nu nav tur nekādas kontroles.

2021-01-22 08:49

Ilžuks: Liekat mierā bibliotekas!Vienmēr atradīsies kāds ar visu neapmierinātais īgņa.Šis sūdzmanis laikam nemaz neiet ne uz veikalu, ne tirgu,ne brauc autobusā.Te ir pilsēta,un nekad nebūs kā tuksnesī.Manā Zaļās Birzes bibliotekā viss ir okei.Tā ir pilsētas nomales prioritāte.

2021-01-22 09:01

Padomā: Čupošanās vienam otrai sabiedrības daļai ir asinīs. Un viņus nepārmācīt. Tas ir tas pats, kas aitai iemācīt riet. Nu, ko padarīsi apskatamies apkārt, neko labu jau neieraudzīsim, tā nu tas ir.

2021-01-22 09:05

lapsa: cerams, ka apzinīgajam pilsonim miedziņš pēčāk bija salds jo salds

2021-01-22 09:09

Karmena: Cik tālu esam aizgājuši! Jāpriecājas par to, ka NAV zudusi interese par grāmatām šajā laikā. Tā nu nav īsti patiesība, ka bibliotēkās pulcējās kā uz mītiņu vai piketu.

2021-01-22 09:23

es: Lai dzīvo stukači. Ziņojot viņi domā, ka viņus neiaztiks un atstās dzīvus.

2021-01-22 10:23

piepe: vot svoločs-stučī anonīms,ja jau esi tik apzinīgs pilsonis(kā pats lielies),ko t'mīz un vārdu nenosauc.šitā ir mūstautas nelaime-stučīt un sevi neatklāt...

2021-01-22 10:24

TrueWisdom: Ilžuks, Maija, Karmena +++

2021-01-22 10:44

labs: Anonīmais-vai cik tu bailīgs.

2021-01-22 10:58

nekas nemainās: ja būtu karš stukaču netrūktu, tāpat ,kā 2 pasaules karā

2021-01-22 10:59

Pumpainā mēle: Nu ko tad tu tur pats meklē, ir daudz apmeklētāju bet pats laikam ielīda lai nofotografētu? Ar ko tu esi labāks, tā pat kā tie citi, aiziet citiem garām nofotografē un sūdzās! Piereģistrē visu kas slikts, bet pats dara to pašu ! Sēdi mājās un aizslēdz durvis.

2021-01-22 11:23

kāpēc citur nedrīkst, bet šeit drīkst?: Koridorā nedrīkst uzturēties tik daudz cilvēku! Tā ir pulcēšanās! Kāpēc pašvaldībnieki nesoda bibliotēkas vadību? Jo tā ir pašvaldības bibliotēka, kur valda visatļautība un savējos tak nesodīs? Vilnītis atkal nevīžo strādāt?

2021-01-22 11:24

Haris: Vajag mācīties no Grobiņas! Tur grāmatas izvieto ""strazdu būros" un nav nekāda kontakta!

2021-01-22 11:30

Maigā Indra: Pareizi, vislielākā saslimšana un miršana pansionātos, bet problēmas atkal meklējam bibliotēkās. Nevajag apstāties, kopā ar aizliegto preču sarakstiem Rīgas ierēdniecībai vajag rosināt aizliegto grāmatu sarakstus, būs labāk!

2021-01-22 12:12

Funs: Nejau sūdzas, bet kartejais čekists-stukacs.

2021-01-22 12:56

Mans vārds: Atbalstu zinošanu par nelikumībām, bet šoreiz pats ziņotājs ir nejēga. Vai vinš mēģina panākt bibliotēku slēgšanu atkal? Ko tad bibliotekārēm darīt, arī par apsargu strādāt? Tiešām jāpriecājas, ka ļaudis grib lasīt, arī bērni. Ne visiem ir tik daudz brīva laika kā šim nejēgam staigāt vairākas reizes uz bibliotēku un sagaidī, kad rinda ir mazāka.

2021-01-24 18:05

tfuu: Aber sēdi internetā un lasi, kamē nelabi paliek! Un nesaki, ka nevienas grāmatas nav mājās! Un var iegādāties internetā lietotas grāmatas pa simbolisku maksu! Var no kaimiņa , no draugiem paņemt! Tāda bibliotēka vispār nav vajadzīga! Liekēži! Mēs maksājam darbiniekiem algas un uzturam to milzīgo ēku no savām kabatām!

2021-01-24 23:21

david: Citiem nav kopētāji ,bet dažādas atļaujas KOMANDANTSTUNDĀ Vajag un skolēniem ar šadtad datori mājās nav.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz