Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Šūmējas, bet palīdzību nemeklē

Šūmējas, bet palīdzību nemeklē
Foto: google.maps
13.07.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Laikraksta redakcijā vērsās vīrietis no Spīdolas ielas, kurš stāstīja, ka iedzīvotāji šajā Liepājas ielā vairs nezinot, ko darīt: smird tā, ka nevar paelpot, bet neviena instance uz iedzīvotāju sūdzībām nereaģējot. Tiesa, vēlāk gan atzīst, ka kaimiņi laikam tik šūmējas savā starpā, bet neviens neziņo un nerīkojas.

“Smaka ir jau aptuveni mēnesi. Pēdējās dienās tā kļūst aizvien spēcīgāka. 11. jūlijā bija jūtama pat Brīvības ielā,” stāsta Ziedonis. “Tā līdzīga, kā savulaik smirdēja cukurfabrika. Kaut kas līdzīgs melases smakai. Iedzīvotāji izvairās iet ārā no mājokļiem, logi jātur ciet. Vecākajiem cilvēkiem sākas veselības problēmas – ceļas asinsspiediens, reibst galva.”

Jautāts, no kuras puses nāk nepatīkamais aromāts, vīrietis klāsta: “No Beberliņu puses.” Viņš lēš: “Varētu būt no attīrīšanas iekārtām. Bet, ja arī tur ko remontē, smakošana taču būtu jānovērš, vēlākais, pāris nedēļu laikā, nevis jāspīdzina cilvēki.”

Liepājas pilsētas domes Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece atzina, ka par smaku Spīdolas ielā dzird pirmo reizi. Pilsētas pašvaldībā šādas informācijas nav bijis.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, izpētījis policijā saņemtos izsaukumus pēdējā mēneša laikā, skaidroja, ka saistībā ar smakām izsaukumi uz Spīdolas ielu nav bijuši. Bijis izsaukums uz Piltenes ielu, kur dzīvojamā mājā kāds iedzīvotājs jutis aizdomīgu smaku, un izsaukums uz Mežmalas ielu, kur, izkāpjot no autobusa, nepatīkamu smaku jutusi kāda sieviete.

K. Vārpiņš iedzīvotājiem, kuri jūt gaisā nepatīkamas smakas, kas traucē dzīvot, iesaka uzreiz ziņot Reģionālajai vides pārvaldei: “Tikai šai iestādei ir aparatūra, ar ko veikt mērījumus. Policijas darbiniekiem šādas aparatūras nav.”

Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova arī norādīja, ka pēdējā mēneša laikā iestāde nav saņēmusi informāciju par smakām Spīdolas ielā un tās apkaimē: “Sūdzības par smakām netika saņemtas. Bija sūdzības tikai par putekļiem.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli