Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sumina energoefektīvāko daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājus

Sumina energoefektīvāko daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājus
Foto: Ruslans Šuļga
18.07.2018 11:03

liepajniekiem.lv

Šodien, 18.jūlijā, tika sveikti konkursa ”Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” laureāti mūsu pilsētā. Un tādas ēkas Liepājā ir veselas trīs – daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā 70, Bāriņu ielā 8/10 un Klaipēdas ielā 126.

Konkursa nominācijā ”Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka 2018” 1.vietu ieguva ēka Klaipēdas ielā 70, 2.vietu – ēka Bāriņu ielā 8/10, savukārt ēka Klaipēdas ielā 126 bija starp 10 konkursa laureātiem. Visas trīs ēkas apsaimnieko SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA).

Par augsto novērtējumu ēkām Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens pasniedza pilsētas karogu.

”Ik gadu starp konkursa ”Energoefektīvākā ēka Latvijā” nominantiem ir vairākas Liepājas ēkas. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji arvien vairāk domā par energoefektīviem pasākumiem, kas ļauj samazināt siltuma un elektroenerģijas patēriņu ēkā un līdz ar to arī izmaksas par šiem pakalpojumiem. Turklāt izmaksu samazinājums nav vienīgais ieguvums, papildus tiek sakārtota arī iedzīvotāju dzīves vide, no kā iegūst arī pilsēta kopumā,” norādīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Kā portālam pastāstīja LNA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Puka, ēkā Klaipēdas ielā 70 renovācijas darbi tika uzsākti 2014.gada jūlijā, bet pabeigti 2015.gada jūnijā. Ēkai veikti pamatu, fasādes, bēniņu un pagraba griestu siltināšanas darbi, balkonu remontdarbi, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpām un arī dzīvokļos, horizontālās apkures sistēmas uzstādīšana ar attālināto rādījumu nolasīšanu, jumta seguma nomaiņa un ventilācijas kanālu tīrīšana un gaisa pieplūdes nodrošināšana.

Kopējās renovācijas izmaksas ir 264 000 eiro, no kurām LIAA līdzfinansējums ir 81 000 eiro. Siltumenerģijas patēriņš pirms renovācijas bija 133 kwh/m2, bet pēc renovācijas – 36 kwh/m2, pēc EA 60.

Ēkā Bāriņu ielā 8/10 renovācijas darbi tika uzsākti 2014.gada oktobrī, bet pabeigti 2015.gada septembrī. Veikti pamatu, fasādes, bēniņu un pagraba griestu siltināšanas darbi, balkonu remontdarbi, logu nomaiņa koplietošanas telpām un dzīvokļos, horizontālās apkures sistēmas uzstādīšana ar attālināto nolasīšanu, jumta seguma maiņa, ventilācijas kanālu tīrīšana un ventilācijas vārstu uzstādīšana fasādē.

Kopējās renovācijas izmaksas ir 237 685,04 eiro, no kā LIAA līdzfinansējums ir 87 000 eiro. Siltumenerģijas patēriņš pirms renovācijas bija 111 kwh/m2, nu tas ir 32 kwh/m2.

Ēkā Klaipēdas ielā 126 renovācijas darbi tika uzsākti 2014.gada decembrī, bet pabeigti 2015.gada augustā. Veikti pamatu, fasādes, bēniņu un pagraba griestu siltināšanas darbi, lodžiju remontdarbi, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpām, horizontālās apkures ar attālināto nolasīšanu sistēmas uzstādīšana un jumta remonts.

Kopējās renovācijas izmaksas ir 221 151,61 eiro, no kā LIAA līdzfinansējums sastāda 95 000 eiro. Siltumenerģijas patēriņš pirms renovācijas bija 133 kwh/m2, nu tas ir 32 kwh/m2.

Konkursā ”Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” visvairāk pieteikumu saņemti no Liepājas un Valmieras, kas tradicionāli ir arī aktīvākās pilsētas māju atjaunošanā, un Rīgas, kur aktīvāk notiek jaunu ēku būvniecība.

Konkursu ”Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu ”Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šogad konkurss tiek organizēts jau astoto gadu pēc kārtas ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā.

Foto galerija

10 komentāri

2018-07-18 19:24

skaisti: tā vien liekas ,ka Liepajā vilabakās ir LNA mājas un mājās dzīvo tikai pensionāri.

2018-07-18 19:33

Baltā: Pensionāri ir vienīgie, kas dienas vidū nestrādā:)

2018-07-18 22:21

nu tak: LNA ir pasvaldibas uznemums, t.s. PSIA

2018-07-18 22:36

z: Nu atbildīgās personas-neatstājiet tā, lai tās balandas aug ceļmalās-tās, kas nesen atjaunotas. Tas ir absurds. Vai tie, kas par to atbild-vai jūs tiešām sev tādas sētu pie mājas? No kurienes tā zeme tika izrauta???? Vai visiem viss vienalga....

2018-07-19 01:32

lai: paiet daži gadi un tad spriediet, vai viņas ir energoefektīvas. kartējā tautas dirsināšana un reklāma kādai ulda pietuvinātai firmai. tad kādēļ siltina citas mājas, ja tikai šīs ir energoefektīvas?

2018-07-19 06:55

dft: Padzīvo renovētā mājā un pamaksā par apkuri 5-10 eiro un tad puksti.

2018-07-19 07:06

?!: Un pa īri gada griezumā maksā astronomisku summu... Nu kopā parēķinot ĻOTI ekonomiski. Kādēļ to neviens neparēķina?! Un beigās vēl kaut kas ne tā ir izdarīts, kas atklājas vēlāk.

2018-07-19 07:37

dft: Par īri nekas daudz vairāk nesanāk Nu maksāsi mazāk par īri bet apkuri bliezīsi pa 100 mēnesī.

2018-07-19 10:42

To dft: no 0,47€/kvm uz 0,98€/kvm, ja tas nav daudz, ja tas ir nekas daudz vairāk, tad nu!? Pa apkuri nekad nav bijis jāmaksā 100€

2018-07-20 08:51

bigbends: Nabaga iedzīvotāji nu ir kredīta jūgā uz daudziem gadiem. Lai aunu baram celtu pašapziņu, tāpēc rīko šādus bezjēdzīgus skaistumkonkursus. Lai spriestu par efektivitāti ilgtermiņā , lai novērotu vai sienas nesāk pelēt un pelējums nerodas dzīvokļos, jāpaiet ir 10 gadiem. Un šīs vecās, pavirši celtās sērkoku kastes savu laiku ir nokalpojušas. Pamazām tās vajadzētu jaukt nost un jāceļ jaunas, mūsdienīgas ēkas. Uz dažām ēkām paskatoties ir saprotams, ka tās kopā satur tikai siltinājuma elementi. Tās ir morāli un fiziski novecojušas.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz