Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Suņiem, tāpat kā cilvēkiem, ir noteikumi

Suņiem, tāpat kā cilvēkiem, ir noteikumi
Foto: Ģirts Gertsons
28.07.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis vairāku lasītāju vēstules, kurās pausta neapmierinātība, ka joprojām mūsu pilsētā nav sakārtots suņu jautājums.

”Sēžu vakar atpūtnieku pilnā pludmalē,” 22.jūlijā raksta lasītāja: ”Jūrā iebriduši divi jaunieši ar lielu baltu suni. Pie viņiem piegājis kāds vīrietis un aizrāda, ka šeit nevar peldināt suni. Jaunieši neapmierināti iznāk krastā un meitene purpina: ”Kāpēc nevar? Suņi jūrā nečurā. Redzi viņš tikai tagad pačurā.” Un suņuks mierīgi nokārto savas darīšanas smiltiņās, kur rakņājas divi bērņuki.”

Savukārt kāds vīrietis ir nemierā ar to, ka suņu saimnieki aiz saviem dzīvniekiem nesavāc ekskrementus: ”Saprotu, ka karstajā laikā arī dzīvniekam nepieciešama pelde, lai atvēsinātos. Pie Dienvidu mola, cik zinu, tāpat kā aiz pilsētas robežas taču drīkst peldināt suņus. Taču uzskatu, ka arī tur jāsavāc dzīvnieku mēsli!”

Nē kakām un peldēm peldvietās!

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, jautāts, kur pludmalē drīkst un kur nedrīkst izvest pastaigās un peldināt suņus, skaidro: ”Suņus atļauts ievest pludmales zonā no Kūrmājas prospekta līdz Dienvidu molam, no Vaiņodes ielas izejas virzienā uz dienvidiem, kā arī starp Pērkones un Jūrmalas ielu.  Tās ir aktīvās atpūtas zonas, ārpus peldvietas. Taču sunim pludmalē ir jābūt pie pavadas, tāpat, kā citās pilsētas vietās, kas  nav speciāli izveidoti suņu pastaigu laukumi.”

”Jāatgādina, ka ir pludmales zonējums, kas apskatāms uz informācijas stendiem pie Glābšanas stacijas un Vaiņodes ielas galā un kur ar piktogrammām (nosvītrots suņa galvas siluets) ir attēlotas iepriekš vietas, kur suņus ievest nav atļauts,” viņš turpina: ”Informācija ir arī uz mazajām norādes zīmēm pie vairākām izejām uz pludmali.”

To, ka peldvietā nedrīkst atrasties dzīvnieki, nosaka Ministru kabineta 2017.gada 28.novembra noteikumi ”Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība”, kā arī Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi ”Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi”. 

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš piebilst, ka pilsētā ir vēl vairāki ierobežojumi, kas jāievēro suņiem un viņu saimniekiem. Ārpus norobežotās teritorijas sunim bez pavadas aizliegts atrasties bērnu atpūtas un rotaļu laukumos; izglītības iestāžu teritorijās; daudzdzīvokļu māju pagalmos; parkos, publiskos dārzos, skvēros, izņemot vietas, kas speciāli ierīkotas suņu pastaigām.

Uz jautājumu, vai izkārnījumi aiz suņiem to saimniekiem jāsavāc visur, arī pie Dienvidu mola un tamlīdzīgi, A.Štāls atbild īsi: ”Jā!”.

Grēko arī viesi

Taujāts, vai situācija pludmalē un pilsētā suņu staidzināšanas un peldināšanas ziņā uzlabojas, A.Štāls atzīst: ”Šajā vasarā šī problēma ir akūta. Katru dienu pludmales glābšanas dienesta glābēji ir spiesti aizrādīt no pieciem līdz septiņiem un pat vairāk suņu īpašniekiem, kas ieveduši savus suņus neatļautajā vietās. Tie galvenokārt ir iebraucēji, atpūtnieki no Lietuvas, Polijas, Krievijas vai Baltkrievijas.”

”Glābšanas dienesta dežuranti šiem cilvēkiem aizrāda un viņus informē par noteikumiem un iespējamiem sodiem, ja kārtība netiek ievērota,” viņš turpina: ”Pēc aizrādījumu saņemšanas suņu īpašnieki parasti atstāj peldvietas zonu. Bet ir bijuši daži gadījumi, kad aicināti palīgos Pašvaldības policijas darbinieki.”

K.Vārpiņš informē, ka par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu 2017.gadā noformēti 96 administratīvā pārkāpuma protokoli; 2018.gada 1.ceturksnī – 17 administratīvā pārkāpuma protokoli. Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā, 2017.gadā noformēti 9 administratīvā pārkāpuma protokoli; 2018.gada 1.ceturksnī – 2 administratīvā pārkāpuma protokoli.

”Visbiežākie pārkāpumi ir suņu palaišana bez pavadas, suņu nereģistrēšana, suņu ekskrementu nesavākšana,” skaidro Pašvaldības policijas pārstāvis: ”Vasaras sezonā biežāk ir suņu ievešana peldvietās un suņu palaišana bez pavadas pludmalē, kur drīkst ievest suņus, un parkā.”

Par noteikumu neievērošanu suņa saimnieks saucams pie atbildības un viņam piemērojams sods. Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 7 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 15 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 1400 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par suņu ielaišanu veikalā lemj tirdzniecības vieta

Bet kāda cita lasītāja pauž neapmierinātību, ka suņi tiek ievesti tirdzniecības vietās. Sievietes stāsts ir par veikalu ”Supernetto” Ziemeļu ielā: ”Ne reizi vien šajā veikalā nācies sastapties ar pircējiem, kuri ieradušies ar suņiem. Nekas vēl, ja sievietei uz rokas sēž mikroskopiska izmēra šunelis, bet aizvien biežāk nākas sastapt pircējus ar dažāda izmēra suņiem pavadā. Dzīvnieki taču apšņurkā produktus apakšējos plauktos!”

Sieviete turpina: ”Protams, ka pārdevēja, kura sēž kasē, nevar visu pamanīt. Tāpat pieļauju, ka apsargs nevar redzēt visu, jo viņš taču ir viens visā veikalā. Tikai nesaprotu, kāpēc paši suņu saimnieki ignorē prasības. Uz durvīm taču ir zīme, kas norāda, ka veikalā ar dzīvniekiem nevar ieiet. Un turpat blakus ārdurvīm ir arī vieta, kur pie konkrētā veikala dzīvnieku piesiet.”

Uz jautājumu, vai tirdzniecības vietās atļauts ievest suņus, Pašvaldības policijas pārstāvis skaidro: ”Cik man zināms, pašlaik nav noteikumu, kas ierobežotu dzīvnieku atrašanos veikala telpās, izņemot gadījumu, kad tirdzniecības vietas pašas ir noteikušas to, ka nedrīkst ienākt ar suņiem.”

Viņš uzskata: ”Šis jautājums ir jārisina valstiskā līmenī.” Bet jākontrolē ir pašām tirdzniecības vietām, kas noteikušas, ka nedrīkst ienākt ar suņiem.

___________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

80 komentāri

2018-07-28 07:52

upsss: Nav nekas pret suņu atrašanos pludmalē, bet ja suņa saimnieks nevar savākt sava suņa kaku, tad tas nav pieņemami. Tā nedrīks un tas ir jāsoda.

2018-07-28 08:20

Ciska: Ideāli būtu, ja ne tikai suņu saimnieki aiz suņiem savāktu, bet arì cilvēki aiz sevìm. Īpaši kāpu zonas ir piedrazotas. Un paši cilvēki ar tur nokārtojas :(

2018-07-28 08:54

eso: Piekrītu.Cilvēki atstāj tik daudz mēslu aiz sevis.Izsmēķus var atrast katrā sauļošanas vietā..Ja nevar savākt, tad vismaz vajag aprakt.Suņu piesārņojums ir niecīgs pret cilvēka radīto.

2018-07-28 09:08

z: Suņu kakas gan vajag savākt un lielos suņus nevajadzētu laist bez pavadas, jo bērnus biedē. Tā , manis pēc, lai tie suņi peldas.

2018-07-28 09:10

cien štāla kungs: cik es tālu nesīšu savākto suņa kaku?pie dienvidu mola atkritumu tvertnes nav un par to brīnās visi ne tikai suņū saimnieki ,bet arī tūristi

2018-07-28 09:11

mazā: Dzīvoju netālu no pludmales. Šeit ieradušies daudz Liepājas ciemiņu ar bērniem un suņiem. Uzskatu, ka pludmales zona Klaipēdas ielas rajonā nav pietiekoši labiekārtota- noteikumus (piktogrammas) vajadzētu pie katras ieejas, arī bultas ar virzienu. Tāpat, redzu smēķētājus ar bērniem, kuri nezin Eiropas noteikumus.

2018-07-28 09:12

skepse: pašvaldība varētu sodīt tos suņus, kuri pludmalē atļaujas smēķēt, vai arī atļaut sabiedrībai pašiem sadot bietē tiem, kuri to dara, tā teikt bezierunu audzināšana

2018-07-28 09:15

piekrītu eso: nokārtojas kāpās,ja tuvākā tualete ir tālu ,no pērkones ielas līdz jūrmalas ielai nav nekā ne ģērbtuvju ,ne tualešu bet cilvēki atpūšas ..nu tad pāvalde ja nevīžo sakārtot lai būtu civilizācija,lai vāc netīrību ..kas cits atliks:)

2018-07-28 09:26

z: Nevienam nevajag kakāt tur. Varbūt vēl ieteiksiet suņu tualetes ierīkot. Ja nav atkritumu tvertņu, tad tā jāierīko. Smēķētājiem kontroli un lielākus sodus, ja nesaprot. Cilvēki jau uz jūrmalu neiet ostīt smēķu dūmus-nekaunīgi viņi ir, tas tiesa. Ir tādi, kas nesaprot, kamēr nedabuj "bietē", diemžēl.

2018-07-28 09:29

kasparlietu: Pie katras ieejas pludmalē ir uzlikta zīme, ka suņu ievest aizliegs. Suņu mēslos rokas mazi bērni, citi vēl smiltis paspēj iebāzt mutē. Kapēc A.Štāls gudri filozofē, bet nepieprasa pašvaldības policiju kontrolēt brīdinājuma zīmju izpildi?

2018-07-28 09:29

Nu: Šogad pludmale ir izcili netīra-izsmēķi visur.Un pīpmaņus neviens nesoda,vakar dāmīte stāv pie ūdens un pīpo,bērni tur pat.utt.

2018-07-28 09:48

z: Veikalā taču ir kameras, kas redz tos suņus. Nu redz, jāpieņem ir visi iespējamie noteikumi priekš cilvēkiem, kuriem trūkst prāta. Tos suņus jau liek arī ratos un pie kases, kur pārtika....

2018-07-28 09:49

Pret: Es biju lieciniece,kad smiltīs kakāja 3gadnieks,mammīte bija parakusi bedrīti un pēc tam to aizraka. Ko jūs par suņiem cepjaties?

2018-07-28 10:09

Adatiņa: Es piemeram neesmu pret suņu atrašanos pludmalē,protams jāievēro pamathigēna,un jāskatās cik suns labi audzināts,domāju agresivitātes ziņā,ārzemēs visur drīkst iet ar suni un nevienam nav nekādas pretenzijas, suņi ir daudz tīrīgāki Domaju pret suņiem nevajadzētu būt tik bargiem!i,kā viens otrs bezpajumtnieks,kuriem lūk gan vajadzētu aizliegt atrasties dienas laikā pludmalē!

2018-07-28 10:36

Ar suni: Es vienmēr savācu kaku aiz sava suņa, bet rodās tā problēma ka ne vienmēr ir kur izmest to maisiņu ar kakām. Speciāli paredzētās atkritumu kastes ir tikai parkā un tāpat to ir maz. Vasaras sezonā taču vajadzētu būt vairāk atkritumu kastēm bet nē, piemēram, Kūrmājas prospekta garumā ir labi ja 3 parasās atkritumu kastes, kuras vienmēr ir pilnas. Kaut var redzēt ka paredzēta atkritumu kaste pie katra soliņa, bet nav, kāpēc tā? Pilsētas ielās vispār grūti atrast atkritumu kasti, visas ir slēgtās pie katras mājas. Ko darīt, likt kaku kabatā? Pašvaldībai būtu jāparūpējas par to lai ir kur izmest, citādi kāda jēga vākt ja nav kur pēctam likt!?

2018-07-28 10:39

dakša: Es, piemēram, esmu kategoriski PRET suņu atrašanos pludmalē! Suņiem suņu vieta.

2018-07-28 10:58

ralfa: Esmu pret suņiem pludmalē.

2018-07-28 11:03

juliijx: Suņiem nav vieta pludmalē. Darbs policistiem.

2018-07-28 11:22

Suncits: Ja sunjiem nav vieta pludmalee tad arii berniem zem 5 gadu vecuma tur nav ko mekleet. 95% sunju ir daudz inteligjentaki par tadiem sikiem punjkjutapam. Ja tik ljoti kriit sunji uz neviem varat taku iet tur kur sunju nav.

2018-07-28 11:52

Mu MU: Man ir jautājums suņu mīļiem ,KĀ VAR PILSĒTĀ DAUDZ DZĪVOKĻU MĀJĀ DIV ISTABU DZĪVOKLĪTĪ,TURĒT SUNI -TEĻA LIELUMĀ ???

2018-07-28 12:38

Aiz suņiem vismaz savāc vairāk: Centra pludmalē vai vispār pilsētas pludmalē nevar iet peldēties jo visi sīkie ir piemīzuši un piedirsuši jūru.

2018-07-28 13:59

mmmew: pilnas kāpas ar tualetes papīriem, salvetēm, čipsu pakām, saldējumu turzām, utt. Kas to visu, vai suņi būtu sametuši/ Es bieži redzu suņu saimniekus, kuri, pastaigājoties ar suni, vāc cilvēku izmestās drazas.

2018-07-28 14:21

Nekaunīgi īpašnieki: Tos suņu īpašniekus vajag slīcināt, tas ir galīgs debīlisms kad liels suns iet bet uzpurna pa pludmali garām maziem bērniem, noliek kluci pludmales vidū un iet tālāk tā kā tas būtu normāli, lai dod sodus līdz 1000 eiro par tādām cūcībām, tad paskatīsimies cik ātri suņu daudzums samazināsies mūsu valstī, var vel sodīt tos īpašniekus dodot viņiem pašiem vākt sūdus visā pilsētā 3 mēnešu laikā, neskatoties uz tā vai tas ir kaķis, suns, vai putns.

2018-07-28 14:22

Līga: Es nesaprotu, ko var cepties, ka nav speciālās miskastes, kur izmest maisiņu ar suņa kaku? Vai parastā miskastē nevar izmest. Parastās ir uz katra stūra, pie katras bodes, un katrā parkā pie soliņiem.

2018-07-28 14:23

Hmjā: Tiešām suņiem nebūtu jāatrodaspludmales zonā un to stingri būtu jākontrolē pasvadības policijai!

2018-07-28 14:47

lase: Vai tas ir normāli,kad bērni iet dienas nometnē,un iet uz parku mežiņā spēlēties,kur suņu kakas ir ik uz soļa!Pārnāk mājās,zandalītes ar suņu mīnām sabradātas!Tur tikai būtu policistiem darbs un līdz ar to iekasētu sodu naudas!Esmu pati redzējusi,ka sunītis grib nokārtoties uz velo celiņa,bet saimniece atsperdamās novelk suni zālienā,bet to mīnu tā arī nesavāc.

2018-07-28 16:00

Liene 89: Es biju Londonā, un tur suņi staigā visur. Suns - cilvēka draugs!

2018-07-28 16:09

domiņa: Labdien! Man ir suns, kuram jūrmala un izskriešanās pa smiltīm ir mīļāka par visām citām pastaigu vietām! Bet es viņam stāstu un mācu, ka uz jūrmalu iesim ziemā. Pašlaik izmantojam tās vietas, kurās ir atļauts ievest suņus un punkts! Ir jāsaprot un jāpilda tas ko drīkst un nedrīkst. Sveicieni visiem suņiem! :)

2018-07-28 16:38

peldošais pagons: ..un jā, vēl ir peldošie " ğenerāļu pagoni" kuri ikdienā trāpās pie citu atpūtnieku degungaliem! Ir gan suņu , gan divkājaino pagoni manīti....iebrien jūrā..pagrozās..pastirinās un lieta darīta !

2018-07-28 16:43

to domiņa: Vai tad ziemā drīkst suņus vest pludmalē?

2018-07-28 16:52

to Liene 89: Tur cilvēki ir atbildīgi - par nesavāktu tūdu 1000eur sods, ja suns kādu sakož, sods no 5000eur uz augšu + jautājums par suņa likvidāciju. Te reti kurš suns pat uz vārda saimniekam atsaucās. Man ir mācīts suns, kuram pat atļauj kafejnīcās/restorānos zem krēsla gulēt, kamēr pusdienojam vai iedzeram (protams, speciāli suni nekur nevazāju - ja vien esam ceļā vai citā pilsētā). Labi audzināti dzīvnieki un bērni nekad nevienam netraucē, bet par to ir atbildīgi saimnieki un vecāki.

2018-07-28 16:55

hh: Pretim bērnu laukumam bieži ir suņi pludmalē.Man negribas ar suņiem peldēties.

2018-07-28 17:11

smadzene: sunus arpus ipasnieku tertorijas ar likumu pieprasit nosaut!!! daudz dzivoklos sunus vispar aizliekt turet, ta ir dzivnieku spidzinasana, ienistu cilvekus kas dzivniekus sagusta un uzskata par savu ipasumu, dzivniekam vajag brivibu nevis pielidzina cietumniekam un ierobezo viņa brivibu un ricibu!!!

2018-07-28 17:42

yahoo: Lietas, kuras no pludmales vajag izskaust:
1. sinjus
2. izlietotos tamponu un biksisu ieliktnishus

2018-07-28 17:51

To Smadzene: Tevi pashu noshaut, sedi maajaas un neniidi

2018-07-28 18:03

ivonna kalita: mums visiem jaaruupeejas par visiem, lai muusu visu dziive kljuutu labaaka, tajaa skaitaa par muusu mazaakajiem braaljiem. buusim iejuutiigaaki un ljausim viens otram dziivot, vairosim prieku nevis dusmas! briiviibu latvijai!

2018-07-28 18:11

Vot: Piekriitu Ivonnai, mums kaa sabiedriibai butu vairak jauztraucas par lielajam problemam,piemeram, jautajums par chekas maisu atvershsnu

2018-07-28 18:56

acc: Savādi gan tie pilsētnieki.Vai laukos cilvēki un dzīvnieki mazgājas vienā vannā? Vai dzīvniekam nav sava vieta un cilvēkam sava? Par daudz pārņemti ar tiem suņiem.

2018-07-28 19:33

Maija: Es esmu pret cùcīgiem, trokšņainiem un nekulturāliem cilvēkveidīgajiem pludmalēs un visur citur!

2018-07-28 19:44

plagiats: >ivonna kalita
tu ta pati ''Melna avs''' ko ?

2018-07-28 19:56

ausainis: Nezinu, kas ir ivonna kalita, un vai vispār tāda ir, taču uzrakstīt valsts nosaukumu ar mazo burtu var tikai deģenerāts vai totāls zābaks. Piekrītu komentāram, kur saka -cilvēkiem sava vieta, dzīvniekiem sava vieta. Ja uz kafē durvīm nav uzraksta, ka tur govi ievest nedrīkst, tas nozīmē, ka es tur varu ierasties ar savu pienalopu, vai? Ja ivonna ēd no viena šķivja ar lopiem, tas nenozīmē, ka visi ir cūkas. Mājās dari ,ko gribi, bet sabiedtībā ir noteikumi, kas būs jāievēro gan ivonnai, gan jurim, gan vaņkam.

2018-07-28 20:12

To ausainais: Kaa ar personvardiem un lielajiem burtiem?

2018-07-28 21:31

Suņu mīle: Kāda tā pludmale izskatās, ja tā pabrien pa kāpām! Tualetes papīri, alus bundžas un tamponi, cilvēku sūdi visos krūmos...suņi vainīgi? Cilvēki ir tādi cūkas, ka suņi salīdzinot ar viņiem ir tīrie eņģeļi! Un mans suns ir tīrāks par vienu otru sasvīdušu jūrā peldētāju!

2018-07-28 21:41

mudzis: Pašam ir dzīvnieks, viss kā nākas, BET neatbalstu dzīvnieku (jebkādu) ievešanu (ienešanu) veikalos, kur ir pārtika. Taču vēl vairāk riebjas kastes ar vaļējiem produktiem (cepumi, konfektes), kam visi staigā garām, apgrābsta, apšķauda, iekož un iemet atpakaļ kastē. Un lielie bļāvēji "pret" suņiem pludmalē - tūlīt būs atkal klāt Super Sū...., atvainojiet, Summer Sound dzertiņš! Aizejiet nākamajā dienā uz pludmali, paskatieties jūrā un TAD bļaujat, ka jums traucē suņi... Jo SS suņi netiek ielaisti... Secinājumus izdariet paši!

2018-07-28 21:58

secinājums...: veikalos iepērkas cilvēki,kuriem ir hepatīti,sēnītes,tuberkoloze,kuru uzklepo uz sveramo paiku....utt. kas tur suņukam vainas....?

2018-07-28 22:01

Suņu īpašniekiem: Peldaties ar savu slimo suni vienā vannā, ļaujat viņam tur kakat un čurāt jums virsū, varbūt jums ir kaut kāds tāds fetish, parastiem cilvēkiem to nesaprast, kas iet uz pludmali, lai atpūsties nevis lekt pāri kakam un gružiem.

2018-07-28 22:59

z: Cien.suņu īpašnieki, savāciet aiz saviem suņiem.

2018-07-28 23:21

Ķiplokmaize: suns jūrā ne dirsīs ,ne mīzīs,cilvēks gan

2018-07-29 08:30

suns: Esmu kategoriski pret dakšas atrašanos pludmalē. Dakšām vieta kūtī.

2018-07-29 08:46

man ir suns: Liepājā vispār nav pietiekami daudz atkritumu tvertnes, kur izmest maisiņus. Interesanti liekās tas, ka šeit sūdzās par to, ka veikalos ieved suņus. Cilvēks laikam nav bijis ārpus Latvijas. Vācijā, Šveicē, Austrijā to vien dara, ved suņus līdzi uz veikaliem. Šādas sūdzības ir vienkārši noželojamas.

2018-07-29 09:22

Ti lox: Da visi dirsh. Un savaac ja kaads apkaart skataas ( varbuut ) Cepjaties par suniem? Nu lol blaaviens taka pats cilveeks ir engelis un ne reizi nepoedirsh pludmali. Moraale tur daudziem ir kaa no postal, pajaat uz visu. Kaa tad veel var runaat par attistiibaam ja tu neesi gatavs mainiities? Suka rekur ir SAAC AR SEVI.

2018-07-29 09:45

Debitors: Ir doma iegādāties 10 dobermaņus kas apsargā manus bērnus un pastaigāties bez pavadas arī šajās suņu pludmalēs. Paskatīsimies cik o mulīgi jutīsies visu suņu saimnieki kad pateikšu ka šie tak nekož......pludmale ir domāta cilvēkbērniem nevis suņiem..ja grib peldināt suņus tad ierīkojiet vietu ārpuspilsētas aiz pērkona kanāla...vēlu vai agri karstajā laikā visi tie parazīti savairojas ūdenī un bērni netīšām iedzer peldoties....

2018-07-29 09:54

Debitors: Suņu mīļi .....nepielīdziniet savus radījumus cilvēkbērniem...cilvēkbērniem ir pirmās tiesības uz mierīgu laika pavadīšanu bez uztraukšanās kad kāds pienāk un apošņā ar piezīmi ka tas nekož....respektējiet pirmkārt cilvēku tiesības, bet kad iegādājieties suni tad padomājiet ko Jūs spēsiet viņam nodrošināt....tai skaitā peldes ārpus pilsētas robežām...cilvēkiem ieteiktu nopirkt pipargāzes baloniņus kas iedarbojas uz suņiem un cilvēkiem kas neievēro cilvēku privāto zonu apkārt...

2018-07-29 09:58

z: Nav jau stāsts tikai par pludmali. Suņi uz trotuāriem un tiem blakus tomēr kakā biežāk, nekā cilvēki. Un vēl-suns jau nu nekādi nevar aiz sevis savākt. Un esmu redzējis, kā liels suns pludmalē pieskrien pie bērnu un bērns sāk raudāt. Runājot par ārzemēm-kad suņi un to saimnieki būs tikpat disciplinēti, kā ārzemēs, tad vairs nebūs problēmu. Pie mums, diemžēl, tikai daļa māk uzvesties un ciena citus.

2018-07-29 10:39

elita-: Tikai suņi noteikumus nelasa. Varbūt kāds varētu uzrakstīt-ka sadzīvot ar karstumu/? Es domāju, ka Liepājas centrā pretī augstskolai-skaisti izskatītos liela strūklaka-vai arī tās rožu dobes vietā. Kā arī ūdens klātiene mazinātu neciešamo bezgaisu pilsētas ielās...te nav ko elpot-karstā laikā kurš nu jau ir ieildzis,un vēl turpināsies vismaz 2 mēnešus.

2018-07-29 10:50

->Adatiņai: Kurās tādās"ārzemēs" Tu esi bijusi? Cik "ārzemes" tik likumi. Piemēram Singapūrā un Jaunzēlandē ar suni Tu pat uz mežu nedrīkstētu iet, kur nu vēl pludmalē. Suns, tā ir extra, atļaujies privātmāju ar 6 sotkām, vari atļauties arī tur viņu ganīt.

2018-07-29 11:14

es: Es nekādā ziņā Latviju un vēl jo vairāk Liepāju nesalīdzinātu ar Vāciju,Šveici vai nezinu, attīstības ziņa līdzīgu citu valsti.Latvijā ir skaista daba un četri gadalaiki,un tas piesaista dzīvot šeit,paturot prātā dzimtenes jēdzienu, un vienkāršu latvisku sakārtotu vidi........

2018-07-29 11:24

Vaļera: jūrā dirst nav aizliegts, nav tāda likuma

2018-07-29 12:27

propper: Pa to strūklaku pilsētas .centrā !Tādai jau nu vajadzētu būt,bet ko lai dara ja nav saimnieka pilsētā!Venspilī uz vienas ielas ir veselas divas !Neesmu Vespils fans bet...…..

2018-07-29 13:40

to es: Arī Vācijā un Šveicē ir četri gadalaiki :-)

2018-07-29 14:49

k: Loti daudzi smeke pludmale!!!

2018-07-29 14:56

Ko, darīt?: Pāris dienas atpakaļ ļoti savajadzējās uz tualeti - biju pie 'Vēja mātes'' tādā lēnā cūku riksītī devos uz pludmales pussauso tualeti.
Kad, gandrīz esmu jau galā - bļāviens, kniebjamais netur slodzi! Ātri veru durvis vaļā, bikses nost un OPAAA!! PAGA PAGA PAGA!
Visa diršana pārgāja sekundes laikā, kad ieraudzīju ir atstātas bremzēšanas pēdas ar visu fūri pie kraujas malas.
Nu tad spriediet paši, kā var nolikt garām.

2018-07-29 16:14

Sate: Tā kā dzīvoju netālu no jūras, tad eju uz pludmali katru vakaru.Tik daudz suņu pludmalē neesmu redzēju nevienu vasaru.Diemžēl mūsu pludmale ir kļuvusi par suņu izkārnījumi vietu. Pašvaldības policiju neesmu ne reizi redzējusi pludmalē. Suņi skraidā bez pavadas un nokārtojas smiltīs, kur atpūšas un spēlējas bērni. Brīdinājuma zīmes par to, ka pludmalē nedrīkst vest suņus arī vairs nav ne pie vienas izejas uz pludmali posmā no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai.

2018-07-29 16:18

suņiem: nav jābūt jūrmalā.Ja gribi savam sunim veldzi nopērc piepūšamo baseinu tad lai suns visu dienu sēž baseinā.Tagad ir pieejami arī tādi ko var ierūmēt istabas stūrī.

2018-07-29 16:57

Nu bet: Jauna diena pludmalē-pīpē daudzi,suņus arī mana,toties pašvaldības policista neviena! Leišu daudz,ļoti daudz.

2018-07-29 17:35

Ērika: Esam PRET suņu pastaigām mājas Vītolu ielas 7/11 pagalmā. Kā nav neērti kakināt savus suņus nepilnu 2 metru attālumā no dzīvokļu logiem.Nekad neesmu redzējusi suņus pavadā jau daudzus gadus. Apčurāti visi košum krūmi un puķu dobe.Sevišķi nekaunīgi ir Graudu ielas suņu saimnieki. Esam lūguši iet pa ielu uz pastaigu laukumu,,bet tiekam ignorēti. Suņu Valsts.

2018-07-29 18:09

šodien: pilna pludmale ar suņiem,iet kur tik grib pretī XL SALAI ,neviena policista ,neviena glābšanas dienesta pārstāvja kas aizrādītu..izcili

2018-07-29 18:28

Rīta: Ļoti pareizi.Katrā civilizētā valstī tā ir.Un normāli civilizēti cilvēki paši jau to saprot,bez teikšanas un lasīšanas.Nu kā es atstāšu kakas pēc sava mīluļa,man būtu kauns ne tikai no cilvēkiem,bet arī pašai no sevis.Savu valsti aizsarņot un tad būt neapmierinātai par ielu netīrību.Un viss pārējais arī ir pilnīgi saprotami,ka tādā ka jūra,kur daudz cilvēki,kā var vispār iedomāties palaist suni savvaļā.Taču ne katram tas patīk,un kāds bērns vai pat pieaugušais var nobīties.Vajaga cienīt katru cilvēku un darīt visu kā pienākas.Tad arī pret tevi būs cieņa.

2018-07-29 20:51

Resp: Bomži ir pretīgāki par suņiem.pīpētāji vispār pīpē kur grib!

2018-07-29 22:08

Jaunliepāja: Jā ,beidzot atradām problēmu kuru risināt! Katram sava taisnība. Tik tiešam jāpiekrīt ka problēma nav suņos,bet saimniekos. Neaudzinātu saimnieku var pārliecināt ar ..... ! Un tagad uz priekšu!
1. ieviest ,, suņu likumu" [nejaukt ar labturības likumu]
2.
ps. ja to izvirza uz domi, kas par ņemšanos būs!

2018-07-30 03:37

nu beidzot: Es ari negribu atrasties kopā ar suņiem jūrmalā. Jūrmala ir netīra. Kāpēc nevāķ gružus? Kas par to atbild? Cilvēki savus plastmasas maisiņus, pudeles un papīrus nesavāķ, it sevišķi iebraucēji. Kādam taču tie gruži ir jāsavāķ, ja paši nevar!!! Ir taču kāda organizācija, kam par tīrību jūrmalā ir jāatbild.

2018-07-30 07:52

Jāmāca: Kā māca satiksmes noteikumus , tā jāmāca arī pārējos noteikumus. bet visstulbākais arguments ir - ja kāds idiots gružo , tad drīkst visi pēc kārtas. Nebūsim lopiņi , tik skaistas pludmales pasaulē ir retums ! Novērtējam un saudzējam !

2018-07-30 08:18

Nu?: Es pilnīgi piekrītu bez ierunām, ka pēc sava suņa ir jāsavāc, bet ko man darīt, ja pilsēta nav nodrošinājusi gružukastes, kur man izmest pēc sava suņa? Vai man ir jāstaigā ar šo maisiņu pa visu pilsētu? Piemēram, ja mans ceļš sākas no Lauku un Ganību ielas krustojuma, tālāk līdz Lauku ielas galam (kapiem) un tad pa Cenkones ielu un atpakaļ pa Bernātu un tad atkal uz Lauku ielu, tad atvainojiet, bet tur nav NEVIENA gružukaste. Es izvēlos pastaigu vietu savam sunim tādu, kur mazāk cilvēki staigā, bet man nav iespēju izmest šo maisiņu.
Manuprāt, pilsēta ir tiesīga likt sodus tikai tad ja ir nodrošināts pietiekams aprīkojums, lai cilvēki spētu ievērot noteikumus un likumus. Jo ir jau viegli uzlikt likumu, nenolikt gružukastes un tad iet un visiem pēc kārtas rakstīt protokolus un tik iekasēt naudu, jo kā redzams ar nākamo reizi jau sods ir dubultojies. Nu tās ir manas domas. Bet maisiņi man līdz ir vienmēr un vairākumā.

2018-07-30 08:32

Martinja: >Nu? Vai tava suņa fēcis ir tik milzīgs un smags, ka nevari panest? Ik uz soļa nav jāuzstāda gružkasti. Tās neuzstāda nomaļās vietās. Mīluļa fēcis ir jāaiznes līdz gružkastei. Gan jau atpakaļ nākot, pie tavas mājas, pie vecoļaužu mītnes ,ir kāda gružkaste. Ir speciālas mazas somiņas, arī dārgas, dizaineru radītas, kurās var ievietot mīluļa fēci ar maisiņu, lai labums nav jāliek kabatā. Un tas jāaiznes līdz gružkastei!

2018-07-30 08:46

Martinja no nu?: Protams, nav smags un arī eju ar sava suņa fēci maisiņā, jo tas ko es aprakstīju bija teorētiski,tās nav vienīgās ielas pa kurām staigāt un uz kurām nav novietotas gružu kastes. Bet tas ir skumji, ka tik attīstītā pilsētā nevar novietot gružu kastes arī nomaļākās vietās, jo, manuprāt, manis aprakstītās ielas nav nemaz tik nomaļas un varētu jau vismas uz katras ielas uzlikt kaut vienu gružu kasti. Vai tam jūs nepiekrītat? Tas ir aplams priekšlikums?
Varbūt es maldos un man nav taisnība.

2018-07-30 09:02

hm: nesen Karostā un Tosmarē daudzviet bija izlīmētas uzlīmes pie māju korpusiem ar norādi, ka aiz sava suņa jāsavāc. Tik nezin, kurš šīs izlīmējis - pašvaldība vai kāda privātpersona? Uzskatu, ka ja tiek izlīmētas šādas uzlīmes, tad nepieciešams arī izvietot atbilstošu konteinerus, kur es šo sava suņa kakumaisiņu varu izmest, nevis staigāt ar to rokā pa visu rajonu! :)

2018-07-30 11:26

gury: Policijai jāsāk strādāt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli