Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tiesa nostājas putnu un sikspārņu pusē

Tiesa nostājas putnu un sikspārņu pusē
Foto: Egons Zīverts
19.09.2014 07:15

"Kurzemes Vārds"

Tiesa
apmierinājusi biedrības “Vides aizsardzības klubs” pieteikumu un
nolēmusi, ka Liepājas domes 2012. gadā pieņemtais lēmums par
“Rapsoil” vēja parka ierīkošanu ir atceļams.

Tāds lēmums
augusta beigās pieņemts Administratīvās rajona tiesas Rīgas Tiesu namā. Vides
aizsardzības klubs pieteikumu tiesā bija iesniedzis pagājušā gada janvārī.
Tiesā prasītāja pusi pārstāvēja biedrības viceprezidente Elita Kalniņa un tās
pilnvarotais pārstāvis, Latvijas Ornitoloģijas biedrības eksperts Rolands
Lebuss. Savukārt atbildētāju – Liepājas pilsētas pašvaldību – tās pilnvarotā
Inita Pelnēna un Dace Liepniece-Liepiņa. Klāt bija arī Vides pārraudzības
valsts biroja un SIA “Rapsoil” pārstāvji.

Tiesa
secinājusi, ka Liepājas dome, pieņemot lēmumu par labu vēja elektrostaciju
parka ierīkošanai, paļāvusies uz Vides pārraudzības valsts biroja sniegto
atzinumu šā projekta ietekmes uz vidi novērtējuma noslēguma ziņojumam. Atzinumu
2010. gada vasarā SIA “Eiroprojekts” uzrakstītajam noslēguma
ziņojumam birojs izsniedzis 2011. gada martā.

Noslēguma
ziņojuma autori no “Eiroprojekta”, kā arī projekta attīstītājs
“Rapsoil” atzīst, ka vietai, kur plānots vēja parks, ir ornitoloģiska
nozīme, ka tā atrodas putnu migrācijas ceļā. Taču viņi ņēmuši vērā Latvijas
Universitātes Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas speciālistu
atzinumu, ka pati Liepājas pilsēta ir šķērslis, ko putni aplido, tādēļ vēja parks
tās ziemeļdaļā situāciju nemainīs. Tas lasāms tiesas spriedumā.

Mēneša laikā Liepājas dome spriedumu var pārsūdzēt.
Šonedēļ tas vēl nav izdarīts, spriedums vēl tiek izvērtēts, “Kurzemes
Vārdu” informē pašvaldībā.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19. septembra numurā.

#kvards-20140919-08#

20 komentāri

2014-09-19 08:05

kaprālis: Bet pareizi, mums ir veloceliņi, gājēju celiņi, koki, putni, nav darba-un uzskatam, ka dzīvojam pilsētā! :D Piedodiet, bet koki, putni ir arī mežos-turklāt darbs arī tur ir :D Liepājā pēdējos 20gados domā par VISU-izņemot cilvēku :D Vajadzētu to saukli pilsētai mainīt...

2014-09-19 08:31

Betmens īstais: Pareizi....pareizi. Vot par sikspārņiem ir jāpadomā.

2014-09-19 08:48

!: Tu redzēji kā! Domes juristi vairs nerullē???

2014-09-19 08:50

liepājnieks 2: Visi visus tā aizstāv, ka sūda ķauķa dēļ, kuru neviens vēl nav redzējis, nekopj un taisa par purvu Liepājas ezeru. Pie bātas ne mazi bērni var staigāt ne mašīnu atstāt lai nesaskrāpē, jo tur vazājas gulbji un šņāc. Nu tad vēl mežacūkas vajag skeitparkā

2014-09-19 08:57

Riktīgi: Latvijas ornitologi galīgi sapīpējušies ir, kāda'velna pēc jāaizliedz pilsētai normāla parādība, as ir viena no dabai draudzīgākajām lietām, ko cilvēks ir radījis. Drīz arī vajadzēs nojaukt visu pilsētu, jo redz tā tak ir šķērslis putniem. Kad biju Ventes ragā Lietuvā, viņu ornitologi rādīja galvenos putnu ceļus un tur bija iezīmēta Pape, bet ne Liepāja, taka šis ir stulbums. Labāk kurināt ogles un aizsprostot upes, jo tas laikam ir dabai draudzīgāk...

2014-09-19 09:14

liepajnieks11: vējaparks darba vietas pilsētai nedos, ja na kadas 2-3, un elektrība lētāka nepaliks, bet ietekme uz cilvēku, no šiem 150 metru aukstajiem monstriem, būs jūtama visiem. paskataties filmu, par pilsētas iedzīvotājiem Amerikā, kur cauru dienu mirgo ēnas pa logiem no ģeneratoru spārniem un lielā šņākoņa-nervi čupā.

2014-09-19 09:16

liepajnieks111: Klaipēdā izmanto zemes siltumu no dziļurbuma, Liepājas enerģijai tas nebūs izdevīgi, ja apkure paliks lētāka.

2014-09-19 09:50

Omulīgais: Oppā... Nākošā sērija- vai dome pārsūdzēs. Ja pārsūdzēs- skaidrs, naudiņa iztērēta. A atdot ta- vai ku sāpīgi...

2014-09-19 09:53

kaprāl!: kādas darba vietas rada vēja ģeneratori?? varbūt tad pastāsti cik nodarbināti Rolavā, tas jau sen tur viss griežās.

2014-09-19 10:08

Andron Mc: Jā, mums valag koncenrtzāles, olimpiskos "centrus" un manēžas, bet nafig vēja ģeneratorus, labāk uzceļam ekoloģiski tīru ogļu TEC! Un pērkam izejmateriālus no Krievijas! Dauņu bars.

2014-09-19 10:30

Opaps: Pareizi, pareizi. Sēdēsim sveču gaismā un skaitīsim sikspārņus.Kad Putins izslēgs slēdzi, tad dziedāsim citu dziesmu.Daudz kas uz šīs zemītes ir kaitīgs un pirmkārt ja piedzimst pārāk daudz zaļdomājošie.

2014-09-19 10:31

helen: Kāpēc tik skarbi ? Vienkārši cilvēki saprot šo to par bagātināšanu ;))))

2014-09-19 10:45

Aldis no Medzes: Iespējams, ka SIA „Rapsoil” nemaz tādi bagāti nav kā izskatās un nopietni ir sabojājuši savu reputāciju. Nezinu, kura banka būtu ar mieru finansēt 115 miljonu EUR projektu, ja ar KNAB 2013.gada 7.februāra lēmumu ir piemērots arests Sprinovska mantai - SIA „Rapsoil” pamatkapitāla daļai un tiesā ir ierosinātas divas lietas. Ja arī VES projektu mēģinātu pārdot, neticu, ka nopietni VES biznesa spēlētāji to pirktu, jo viņiem nevajag projektu ar konflikta situācijām, kuras sabojātu viņu reputāciju.

2014-09-19 10:45

to liepājnieks 11: Tur jau tā lieta, ka tajā rajonā nav nevienas mājas. Tur neviens nedzīvo, tāpēc vari te nestāstīt par filmu, kur sacelti pie mājām ģeneratori (un 150metrus augsti :O )čakarē vietējiem dzīvi. Šie būtu ārpus pilsētas apdzīvotās daļas, lēta enerģija dabai draudzīgā veidā. Citādi jau dzūivoja matkarīgi no austrumu mērkaķa ar granātu rokās.

2014-09-19 10:59

helen: Atcerieties vienu - vienmēr iet runa par naudu, tikai par naudu.
Par zaļdomājošiem - vispār murgi. Ja mums zaļdomājošiem būtu kaut drusku varas, tad mūsu pilsēta nepārvertos no zaļumu pilnas par betona laukumu, kur skvēru vietas uzceļ uzpildes stacijas, tā saukta labiekārtošanas dēļ iznīcina kokus, zāles un krūmus. Un visur uzklāj betonu. Tāda mūsu realitāte.

2014-09-19 11:07

Aldis no Medzes: Administratīvajā lietā Nr.A420305813 tika apstrīdēts Liepājas pilsētas domes lēmums, kurš akceptēja SIA ,,Rapsoil” vēja elektrostaciju parka būvniecību Liepājas pilsētas teritorijā. Liepājas pilsētas pašvaldību tiesā pārstāvēja I.Pelnēna un D.Liepniece-Liepiņa, Vides pārraudzības valsts biroja pārstāvji I.Kramzaka, A.Lukšēvics un zvērināts advokāts J.Vaits, kā arī trešās persona SIA „Rapsoil” pilnvarotais pārstāvis G.Sorokins un zvērināts advokāts A. Ešenvalds. Bet tiesu zaudēja!

2014-09-19 18:53

Aldis no Medzes: Liepājas pilsētas mērs U.Sesks ir atzinis, ka Liepājas pilsētas domes ieskatā SIA ”Rapsoil” vēja elektrostaciju būvniecības ieceres akceptēšana dod iespēju ne tikai risināt vienu no prioritārajiem attīstības uzdevumiem valsts līmenī, bet arī dod ieguldījumu Liepājas pilsētas ekonomiskajā attīstībā, kas uz šo brīdi (16.07.2013) ir ievērojami zems. Minēto apliecina 25.10.2010. MK noteikumu Nr.482 trešā pielikumā norādītais, ierindojot Liepāju pirmspēdējā vietā starp visām Latvijas pilsētām.

2014-09-19 20:37

Betmans: Es darbojos tiesā!

2014-09-19 22:48

Riddick: Murgs!!! Nevienā Eiropas valstī , redz, netraucē, bet Latvijā traucē!!! Pareizi vien krievi dēvē par talaponciem un Latvāniju!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz