Piektdiena, 10. aprīlis Anita, Anitra, Zīle

Tiesa: streika pieteikums ir nelikumīgs

Tiesa: streika pieteikums ir nelikumīgs
Foto: liepajniekiem.lv
17.06.2019 11:05

liepajniekiem.lv/ LETA

Atslēgvārdi

Kurzemes rajona tiesa lēmusi Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS 20. maija streika pieteikumu atzīt par nelikumīgu. Tiesas spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams, portāls uzzināja tiesā.

LAKRS valdes priekšsēdētājs Juris Kalniņš ziņu aģentūrai LETA teica, ka pašreiz arodbiedrības juristi ir devušies uz tiesu iepazīties ar sprieduma motīviem, tāpēc pagaidām spriedumu nevar komentēt.

“Ja tiesa būs motīvos atzinusi, ka nav ievērota procesuālā kārtība, tad tas tiks atkārtots un streiks tika pieteikts pa jaunu,” norādīja Kalniņš, piebilstot, ja “Latvijā streiki tiks aizliegti, arodbiedrība vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā”.

Tāpat viņš uzsvēra, ka LAKRS uzskata, ka streika pieteikuma prasības ir pamatotas un arodbiedrība turpinās “cīnīties par taisnību”.

Jau rakstījām, ka AS “Liepājas autobusu parks” šoferu streiks bija plānots 30. maijā, taču tas nenotika, jo LAP vērsās tiesā, prasot streika pieteikuma atzīt par nelikumīgu.

Arodbiedrība “LAKRS” publiskojusi sešas streika prasības, tostarp noteikt autobusu vadītājiem stundas tarifa likmi 7 eiro stundā, noslēgt darba koplīgumu jaunā redakcijā un citas.

LAP norādīja, ka darbinieku prasība par atalgojuma paaugstināšanu nav ekonomiski pamatota un izpildāma. Tāpat uzņēmuma pārstāvis tiesā vairākkārt atzīmēja, ka neesot ievērota pirmsstreika procedūra, proti, nav izveidota izlīgšanas komisija. Tāpat neskaidrības esot ar darbinieku sapulcēm, proti, pēc protokola redzams, ka tās vienā dienā notikušas vairākas reizes, gan Liepājā, gan Rīgā un sanāksmēs piedalījušies LAP šoferi, kas tobrīd atradušies reisā.

28 komentāri

2019-06-17 11:45

Telma: Nekādi pielikumi nebūs un tā arī par šoferiem brauks veči un citi klibie un stīvie..Tā ir Latvijas realitāte un to,ka tas ir apdraudējums nevienam nerūp..Sirms 6 autobusa šoferis mierīgi brauc pie sarkanā un tranzītnieku busiņš ietriecās mūsu žogā.Es jau saprotu,ka sirmajam šoferim pensija maza,jāturas līdz pēdējam ar pusredzošām acīm pie stūres,bet jaunie par šo algu nestrādās

2019-06-17 11:50

Uldis: Kukuļi, kukuļi......

2019-06-17 12:00

Vietējā: Korumpētā Liepāja!

2019-06-17 12:00

Es: Tads rezultats bija gaidams,müsu tiesu sistema tacu ir uzperkama.Sen vajadzeja uz Eiiropas tiesu.Ta tagad ta trijotne turpinas ņirgaties par šoferiem.

2019-06-17 12:04

Automoto: Uz Eiropas tiesu, un LAP, un Latvijas tiesu sistēma atkal aplauzīsies un kauns pa Eiropu atkal.

2019-06-17 12:18

šoferiem: Piežmiedziet beidzot to Šķēles vergu kantori, neļaujiet par sevi ņirgāties un pastāviet uz savām prasībām! Tās ir jūsu tiesības saņemt samērīgu atalgojumu! Normālās valstīs šoferi par 7 eiro stundā pat busiņā nekāptu... Turieties kopā!

2019-06-17 12:34

lap: kādas algas pacelšanas jūs braucat kā debilie.Liekas ka vedat malku,pieturās neapstājaties uz cilvēkiem kliedzat,pilnīga bezatbildība un vēl grib lai algas paceļ ? Par ko jums maksāt.Par cilvēku neapmierinātību,bērnu traumàm no jūsu trakās bremzēšanas? par ko ! ka kavē cilvēki darbu jo jūs vnk neatbraucat? vai aizbraucat garām pieturai. ne nē jums vel noņemt no algas!

2019-06-17 12:54

Uldis: Ir teiciens: cita acī skabargu redz, savā acī baļķi neredz!
Paši pasažieri nav nekāda Dieva dāvana! Kādi autobusi pēc viņiem paliek?! Regulāri braucu ar busu un regulāri kāds sacūko, saspļauda, liek savas netīrās dubļainās kurpes uz krēsliem! Esmu pat redzējis kā pievemj autobusu un mierīgi izkāpj ārā! Tāpēc, pirmkārt, skaties kā Tu attiecies pret autobusa vadītāju un tikai tad gaidi normālu attieksmi pret sevi!

2019-06-17 13:15

Xxx: Intesanti cik Skele pīķa tiesai sablekoja ka tāds Šķēles laba tiesas lēmums?

2019-06-17 13:31

yoko: Kurzemes rajona tiesa: SUŅI! Būdās! Kamēr tādas tiesas ļaus kaklakungiem apzagt parastus darba ņēmējus,tikmēr mēs būsim banānrepublika! Bet laikam jau esam pelnījuši! Visā pasaulē ļaudis par netaisnību iziet ielās uzspļaujot uz sistēmu(arī tieslietu)! Bet mēs? Nu nē tak... Starp citu,kāpēc žurnālistiem nenorādīt kurš tiesnesis pieņem šādu,nepārsūdzamu lēmumu? Valsts noslēpums?

2019-06-17 13:43

Bīstamā mājsaimniece: Gan jau, ka Liepājas tiesai daudz nevajag... Pilsēta maza, lēmums jāpieņem par kaut kādu streiku.... Domāju, ka abonements Čili picā uz gadu, pilnīgi apmierina attiecīgās personas.....

2019-06-17 13:44

MMM: Cilvēkiem ir tiesības protestēt pret viņuprāt netaisnību,to garantē Satversme.Kā tiesa vispār var aizliegt streikot?Varu iedomāties kāda reakcija būtu Francijā ,ja tiesa kādai arodbiedrībai aizliegtu streikot.

2019-06-17 13:45

Alise no brinumzemes: No kura laika Kurzemes rajona tiesas lemumu nevar pārsūdzēt?Mīļie šoferīši turaties kopā un uzšpļaujat tādam tiesu lēmumam un uz priekšu ar streiku.Visās Eiropas valstīs cilvēki streiko un cīnās par sa ām tiesībām,tik redz Latvija ir vajadziga atļauja.Kurš tad ir vainīgs ja LAP kungi,pat normāli runāt negrib ar šoferiem.

2019-06-17 14:32

Alis: Ko nu par Franciju - sen jau tāds mūdžu kantoris nodedzināts būtu ar visu bārdaino vergturi! Pretīgie mūdži uzskata,ka visai Latvijai ir jāvergo,lai šiem skaista dzīve būtu! Idiotisko lēmumu pārsūdzēt! Un ir arī Eiropas Kopienu tiesa!

2019-06-17 17:18

Caca: Tāds lēmums bija arī gaidāms,ja pat darba inspekcija aizstāv nevis darba ņēmēju intereses,bet gan darba devēju.

2019-06-17 17:25

Tttt: Liepaja visi ir korompeti.. Policija prokuratūra tiesneši advakati un tt

2019-06-17 18:36

Varbūt: Ja visi kā viens rīt un vēl kādu mēnesi vienkārši neietu uz darbu, tad tiesa un šķēle savus "lēmumus" varētu iebāzt sev *irsā un maksāt līgumsodu par sabtrans.pakalpojumu nesniegšanu.. 7 vai 10 eiro, bet algas ir jāceļ. Kā nav kauna!

2019-06-17 18:43

Lekss: kas par muķībām!?? Rajona tiesa nav kompetententa un tiesīga pētīt konstitucionālas tiesas jautājumus.
par šo vien vien šī "patvarīgā "sprieduma"" dēļ šo tiesnesi ietriekt aiz restēm,jo skaidri redzams ,ka likuma vara tiek izmantota noziedzīgiem m'ērķiem..--aizstāvēta darba devēja intereses..un kas teica ,ka revolūcija bija slikta??

2019-06-17 18:57

Kantainais: Kurzemes tiesa ir pilnīgs s.... !!! Bet ja steriko tad streiko--ja streiks pieteikts ,tad vis s--process var iet vaļā,bet šī stulbā skraidīšana pa tiesām ,cerībā kaut ko iebaidīt ,nosit rīkošanās sparu..
vnk streika pieteiktajās dienās..STREIKOJIET..ja esat ņuņnas ,nu tad ceriet uz ""brīvu ,tiesisku tiesas spriedumu kaut kur un kaut kā>
Cik saprotu ,tad šī Kurzemes apgabala tiesa pasludinājusi nelikumīgu lēmumu.Tātad --tiesa nodarbojas ar kriminālu

2019-06-17 19:17

to Uldim!: Vai šoferis ir priekš pasažieriem, vai pasažieris priekš šoferiem??? Ej citur strādā un pelni lielāku algu, ko nīdi? Rupji un agresīvi tēvaiņi vada tos busus un tad vēl 7 eiro stundā prasa!? Smiekli nāk. Pat ar augstskolas izglītību šādu algu nepelna, kur nu vēl šoferis bez izglītības.... Ha, ha, streiko tik tālāk laimīgi!

2019-06-17 19:39

To 19:17: Un streikos ar,tu aizej pastrada kaut menesi.Un visticanak ka sedi uz mammites un tētiņa naudas maka un tad te gudri runā.

2019-06-17 20:42

Komentētājiem: Varbūt pirms te pārgudri spriest neesiet slinki un izlasiet Streiku likumu un Darba strīdu likumu. Streikot nav aizliegts, bet, lai to darītu vispirms ir jāievēro kārtība kāda noteikta, lai streiku pieteiktu. Arodbiedrībai pirms ar kāju spert durvis vaļā bija jāievēro prasības, ko nosaka likums. Ja tas netiek darīts, tad arī pieteikums streikot nav likumīgs. Tāda kārtība ir visā Eiropā. Un nav, ko vainot tiesu. Un tie, kuri sašutumā komentē, kādēļ spriedums nav pārsūdzams, palasiet Civilprocesa likumu - tur rakstīts, ka spriedums par streiku, nav pārsūdzams. Ja nepatīk šāds Civilprocesa regulējums - lūdzu uz priekšu - savāciet parakstus un sniedziet grozījumus Saeimai.

2019-06-17 21:33

Lupis: ura mes esam briva Latvija

2019-06-17 22:46

Mb: A kā būtu ja visi reizē iesniegtu atlūgumus?

2019-06-17 23:13

Bravo: Jā,visi atlūgums.Tā ir vienīgā iespēja.Brauciet tad uz Skandināvijas valstīm,vai Eiropas rietumiem.Tur dabūsietbdarbu.Un vietējiem oligarhiem nāksies ņemt darbā šķībacainos vai melnos.Tiem nevajadzēs Kurzemes apgabaltiesas lēmumu.Tie atteiktos kad gribēs.Neuzklausīs_ar akmeņiem minētās,visus logus izdauzīt un autobusus nodedzināšana.Un kas zin ko vēl izdarīs.Tad viņi sapratīs.Un ne tikai viņi sapratīs ka ir neatgriezeniski pieļauta kļūda.

2019-06-18 07:54

Mācītājs Māris: Kā eiropas valstī var pateikt ka streika pieteikums ir nelikumīgs? Cik ir jāsamaksā augstiem cilvēkiem lai ko tādu dabūtu cauri. Es saprastu nepilnīgs, kļūdains. Liepājas tiesas ir baigi interesantās, pedofīliem liek grābt lapas, civēku pamattiesības streikot atzīst par nelikumīgām. Ja kādreiz iekulšos nepatikšanās, paņemušu koferīti ar naudu un braukšu tiesāties uz Liepāju jums tur visu var sarunāt.

2019-06-18 08:32

Pans: Tam kurš nevar ar savām augstākam izglītībibam nopelnīt 7eur/h iesaku pārdomāt savu dzīvi, varbūt tu dari kaut ko nepareizi!

2019-06-18 19:47

M.: Streiku likums. 3.pants. (1) Uzņēmuma, nozares darbiniekiem (turpmāk — darbinieki) ir tiesības streikot, lai aizstāvētu savas ekonomiskās vai profesionālās intereses.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz