Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tirdzniecības kanāls pārvēršas zemledus makšķernieku spietā

Tirdzniecības kanāls pārvēršas zemledus makšķernieku spietā
14.01.2013 17:39

Tas nekas, ka sals kniebj degunā ar visiem desmit un pat vairāk grādiem, tas arī nekas, ka ledus, kas sedz Tirdzniecības kanālu vēl salīdzinoši plāns, brangākam vīram pa to pārvietojoties brakšķ, un ka pie tiltu balstiem vēl neaizsalušas vietas.

Tirdzniecības kanāls pie Jaunā tilta un ieteka Liepājas ezerā čum un mudž kā bišu spiets, novēroja portāls – te gan gaišā dienas laikā, gan vakara tumsā pulcējas teju simts zemledus makšķernieku, kas kāro stinti.

Turklāt makšķernieku aktivitāte jo dienas, jo kļūst lielāka. Uz ledus, kur āliņģi cits citam blakus tik tuvu, ka kanāla ledus vāks līdzinās caurdurim, sabiedrība ir vārda vistiešākajā nozīmē internacionāla – skan gan mūsu dzimtā valoda, gan krievu valoda un ik ziemu šajā vietā dzirdamā lietuviešu valoda. Par to, ka zemledus makšķernieki no Lietuvas ieradušies kuplā pulkā, liecina arī krastā novietotās automašīnas ar Lietuvas valsts numurzīmēm.

Liepājnieku Ivanu sastopam, pirms sirmais kungs ar ”vaļenkiem” kājās un urbi pār plecu sper pirmo soli pa slideno krastu uz Tirdzniecības kanāla ledu. Viņš atklāj, ka makšķerēt nāk regulāri. Un nesmādē arī asarus, ja tie uzķeras uz āķa.

Aivars, vietējais puika, kā pats par sevi saka, pret salu bruņojies ar kārtīgu ausaini galvā, priecājas par labo lomu. Nācis uz stinti un to arī dabūjis. Viņš vien neatklāj, cik liels loms viņa skatījumā ir labs.

Zemledus makšķernieki no Lietuvas ir runīgāki par vietējiem. Remigijs, kurš atbraucis no Telšiem, atzīst, ka uz Liepāju makšķerēt brauc bieži: ”Katru gadu braucu, galvenokārt uz ledus. Biju jau pirms jaunā gada. Nu, kad ziema atgriezusies, atbraucu atkal. Šogad pirmo reizi. Ķeras gan stinte, gan asari. Šodien gan vairāk stinte. Ir jau kādi pieci seši kilogrami.” Uz secinājumu, ka tas prāvs loms, Remigijs purina galvu: ”Tas nav nekas liels, vērā ņemams loms ir tad, ja ir kilogrami 20.” Un neslēpj, ka šāda loma nozvejošanai spelgonī vajadzīgs kas siltumam: ”Ar tēju vien nepietiek. Šņabīti vajag, citādi salst kājas un pirksti kļūst stīvi un neklausa.”

Aptuveni desmit metrus tālāk uz ledus izkārtojusies savdabīga telšu pilsētiņa. Uzrunātie ir lietuvieši no Šauļiem. Ramunas ir gana runīgs: ”Atbraucām sešatā. Kopā ar domubiedriem šurp braucam jau sesto septīto gadu. Šodien loms pieticīgs – esmu noķēris aptuveni trīs kilogramus stinšu.” Viņš skaidro, ka teltis uz ledus tiek slietas, lai aizsargātos pret stindzinošo vēju. Ramunas, tāpat kā viņa tautietis Remigijs, neslēpj, ka teltis gan nav vienīgais sasildīšanās veids: ”Sildāmies dažādi, jo ar siltajiem apaviem un biezo apģērbu diemžēl nepietiek, garas stundas pavadot uz ledus. Mums līdzi ir gan tēja un kafija, gan arī gāzes plītiņa, uz kuras karstu buljonu uzvārīt. Reizēm arī pa lāsītei ko stiprāku vajag, lai nesaslimtu.”

Ramunas ar draugiem uz Liepāju mēro aptuveni 170 kilometru garu ceļu. Taujāts, kādēļ lietuvieši zemledus makšķerēšanai iecienījuši mūsu pilsētas Tirdzniecības kanālu, viņš ir atklāts: ”Lietuvā to izdarīt ir sarežģītāk. Tikpat tālu, kā līdz Liepājai, iznāk brauciens līdz Klaipēdai. Bet tur ne tikai jāmaksā par vietu, bet vēl arī par prāmi ar ko pārcelties uz Kuršu jomu. Un zemledus makšķerēšanas sezonas laikā arī jāstāv ļoti garā rindā, lai tiktu uz prāmi, jo braucēju ir daudz.”

Kā zināms, jau kopš 2010.gada ir spēkā Liepājas pilsētas pašvaldības pieņemtie noteikumi par ierobežotas teritorijas noteikšanu Tirdzniecības kanālā, kurā atļauts nodarboties ar licencēto zemledus makšķerēšanu. Licencētās makšķerēšanas zona Tirdzniecības kanālā ir no Tramvaja tilta līdz Jaunajam tiltam. Virzienā uz ostas pusi – no Tramvaja tilta līdz Loču tornim – zemledus makšķerēšanas vairs nav atļauta.

Ramunas apgalvo, ka ar policijas darbiniekiem viņam un draugiem domstarpību nekad nav bijis: ”Policisti ir nākuši, pārbaudījuši, bet konfliktu mums nav bijis. Taču esmu novērojis, ka dažam labam zemledus makšķerniekam gan tie gadījušies. Gan ar policiju, gan pašiem savā starpā. Vainīgs tur alkohols, pēc kura lietošanas emocijas reizēm uzvirmo par augstu.”

”Starp tiltiem un zem tiem nemaz nevajag makšķerēt. Pirmkārt, tur nemaz zivis tā neķeras. Otrkārt, tur ledus trauslāks,” tā Ramunas: ”Mēs, vecie makšķernieki, kas braucam te gadiem, ievērojam noteikumus, visi esam iegādājušies kartītes. Ievērojam noteikumus, jo vēlamies braukt šurp makšķerēt. Arī atkritumus aiz sevis savācam – šim mērķim mašīnas bagāžniekā vienmēr ir lielais 150 litru tilpuma plastmasas maiss. Un par tualeti arī nav jāraizējas, jo krastā novietota pārvietojamā.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz