Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Trīs bezmaksas programmas vēža profilaksei

Trīs bezmaksas programmas vēža profilaksei
21.03.2007 18:12

0

Atslēgvārdi

Vēzis, ja to laikus atklāj, ir veiksmīgi ārstējams. Valsts savukārt finansē trīs veidu profilaktiskās apskates, lai laikus diagnosticētu vēzi. Par šīm iespējām stāsta “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova. Līdzās jau divām iepriekš finansētajām vēža profilaktiskās apskates programmām, šogad ir nākusi klāt vēl trešā.

Dzemdes kakla audzēju agrīno diagnostiku valsts vienu reizi trijos gados apmaksā sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem. Šo izmeklēšanu veic ginekologs kārtējās apskates laikā. A.Krilova uzsver, ka šī bezmaksas izmeklēšana pienākas arī sievietēm, kas apmeklē privāti praktizējošu ginekologu. Laikus atklāta, šī slimība ir veiksmīgi ārstējama.

Krūts audzēju agrīno diagnostiku valsts reizi divos gados apmaksā sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem. Viņām veic mamogrāfisko izmeklēšanu, kas ir bez maksas, un, ja tās laikā konstatē veselības problēmas, ārsts veic arī ultrasonogrāfisko izmeklēšanu, kas gan nav bezmaksas. Sievietēm, kas neietilpst apmaksātā vecuma grupā, daktere Krilova iesaka vismaz reizi divos gados veikt krūts dziedzera ultrasonografisko izmeklēšanu.

Zarnu audzēju agrīno diagnostiku valsts reizi gadā apmaksā visiem iedzīvotājiem, sākot no 50 gadu vecuma. Šī izmeklēšana ir jaunums, ko valsts apmaksā ar šo gadu.

Tiem iedzīvotajiem, kas neietilpst vecuma grupās, kam visas šīs trīs profilaktiskās izmeklēšanas apmaksā valsts, ir iespēja tās veikt par maksu, vēršoties pie sava ģimenes ārsta vai pie onkologa.

Kā rāda statistika, pašlaik gan visā Eiropā, gan arī pie mums Latvijā un Liepājā saslimstība ar zarnu vēzi ir trešajā vietā pēc krūts dziedzera vēža sievietēm un priekšdziedzera vēža vīriešiem. A.Krilova to skaidro, minot vairākus iemeslus, starp kuriem galvenais ir neregulāra ēšana. “Tagad, kad tik daudz cilvēku ir ļoti aizņemti darbā, diezgan ātri zūd ģimeniskās saites, kas nozīmē arī kopīgas ēdienreizes vai vismaz siltas vakariņas,” viņa skaidro. “Tā vietā cilvēki ātri kaut ko paēd darbā vai pa ceļam paņem kafejnīcā kādu smalkmaizīti un kafiju. Līdz ar to gremošana normāli nefunkcionē.” Tādēļ cilvēkus, kas ilgāku laiku cieš no šādām problēmām, daktere rosina veikt pārbaudes. Lai to izdarītu, vēlams iepriekš saņemt ģimenes ārsta norīkojumu, taču arī bez tā var doties uz Onkoloģijas klīnikas laboratoriju. Sīkākas ziņas par šiem izmeklējumiem var noskaidrot, piezvanot uz laboratoriju pa tālruni 3431943.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz