Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Tumšie gājēji joprojām vieglprātīgi

Tumšie gājēji joprojām vieglprātīgi
Foto: liepajniekiem.lv
19.12.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Veicot reidus divos decembra pirmās nedēļas tumšajos vakaros, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki noformējuši 46 gājējiem administratīvā pārkāpuma protokolu par pārvietošanos diennakts tumšajā laikā bez labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Astoņi gājēji mutiski brīdināti par to, ka gaismu atstarojošie elementi nav pietiekami labi redzami, brīdināti arī trīs nepilngadīgi bērni Nīcas novadā uz autoceļa, informēja VP KRP vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Iepriekšējais profilaktiskais pasākums Kurzemes reģionā, kas bija vērsts uz pastiprinātu gājēju kontroli diennakts tumšajā laikā, notika novembrī, un tobrīd šķita, ka VP KRP Satiksmes uzraudzības rotas paustā ziņa sabiedrībai: “Esiet redzami un palieciet dzīvi!” ir sadzirdēta. “Diemžēl sekojošie notikumi decembra sākumā, kad trīs dienu laikā notika divi ceļu satiksmes negadījumi Talsu un Ventspils pusē, kuros dzīvību zaudēja divi gājēji, parādīja, ka Valsts policijas vēstījums nav sadzirdēts gana labi un cilvēki diennakts tumšajā laikā uz ceļiem mēdz izturēties vieglprātīgi,” norādīja S. Šteinberga. Pēc policijas pārstāves teiktā, abi negadījumi bijuši klasiski – tumšajā laikā gājējs pārvietojies pa neapgaismotu ceļu bez jebkādiem gaismu atstarojošiem elementiem, līdz ar to nav bijis laikus pamanāms autovadītājam, tāpēc notikusi sadursme.

Šajā gadalaikā pastiprināti uzmanīgiem jābūt arī autobraucējiem. “Autovadītājiem atgādinām: esiet īpaši uzmanīgi nepietiekami izgaismotās apdzīvotās vietās un to tuvumā, izvēlieties braukšanas ātrumu, kas ļautu gājējam laikus reaģēt!” atgādināja S. Šteinberga.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli